Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Chiron - Skola kompjuterske animacije i 3d kompjuterske grafike???  (Pročitano 40304 puta)
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Bravo za temu  Smile
« Poslednja izmena: 18. Feb 2007, 00:20:31 od mucic84 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 68
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pa dobro u kojim si terminima ti licno imao nastavu?

Za sta sluzi Adobe Ilustrator?

Objasni mi molim te razliku izmedju vektorske grafike i bitmapirane? Sta su vektori u grafickom kontekstu a sta bitmapi?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 38
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Nokia 
aaauuuu ala se stice utisak kao da pravite besplatnu reklamu ovde na bureku Smile....

dodjes (platis x hiljada evra) i postanes bolji covek....  Smile

a i ko bi normalan uopste pisao tolike postove...  Smile

meni sve to lici na navlaku za bogate tatine sinove  Smile ...

smesni ste...
IP sačuvana
social share
Edit by shone83: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


offline

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10595
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
modeliranje je veoma placen posao, a da bi imao veoma placen posao moras i ti da platis da bi naucio

sto bi reko Sofronije: "Matematika je jasna"
IP sačuvana
social share
And from that day forward, anytime a bunch of animals are together in one place it's called a ZOO...  Unless it's a farm!


Le gâteau est un mensonge
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 271
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
ans, ans. Pa naravno da cu da "reklamiram" kada sam super zadovoljan skolom. Smile Ne i cenom (way over my budzet) ali onim sto sam naucio i nacinom kako sam to naucio.

Ovde je pitanje bilo o skoli i o tome pricamo, a ti si malo zalutao kolko ja vidim Smile
Mislim, ako znas nesto sto mi ne znamo, slobodno podeli sa nama Smiley nemoj samo da nagadjas i iznosis svoje neznanje.

@peconi
Ranije je bilo dve smene, sada je, ako se ne varam, jedna samo. Bilo je od 9h do 16-17h. Pola predavanje, a pola rad uz asistente.
Ja, posto sebe smatram amaterom i laikom, jos uvek, mogu ti reci da je illustrator za crtanje (ima alate koji olaksavaju crtanje, a koje photoshop nema), a photoshop za "obradu slike" i naravno u oba slucaja jos mnogo toga.
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 68
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Hvala malek54!!!

Objasni mi molim te razliku izmedju vektorske grafike i bitmapirane? Sta su vektori u grafickom kontekstu a sta bitmapi?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 38
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Nokia 
"stice se utisak"... nezaboravite ovo  je srbija zemlja prevara i prevaranata...

meni i dalje to "smrdi"  Smile ... ali to je moje misljenje/utisak...

a verovatno cu i ja ici na tako nesto samo za posdiplomske studije....(ali u inostranstvu naravno)...

i daj boze za dzabe, tj neka stipendija   Smile Smile Smile

pozz....
 
p.s. bez uzbudjivanja  Smile
IP sačuvana
social share
Edit by shone83: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 68
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ans ocigledno je da ne znas o cemu govoris. Da li ti uopste znas koliko kosta godina studija na nekom stranom faxu za 3d modeling i animaciju? Da ne govorim o postdiplomskim studijama!!! Na kalifornijskom univerzitetu godina kosta oko 35.000 dolara pa ti vidi ko ce kod nas da ti da stipendiju za tako nesto kad 99% ljudi sa ovih prostora ni ne zna sta se podrazumeva pod 3d modelingom i animacijom. Sa tog kalifornijskog su potekli ljudi koji danas rade u Pixar-u, ILM-u i drugim vrhunskim animatorskim kucama.

Mi ovde govorima o Chironu kao skloli koja se bavi ISKLJUCIVO 3d modelovanjem i animacijom! Mislim da si ti to pobrkao sa dizajnom kao i vecina dizajnera, gradjevinaca, arhitekata i drugih "akademskih" gradjana zemlje Srbije Dembelije alias Kazakhstana!!! Osim Chirona ne postoji skola koja se na tom nivou (iskljucivo) bavi 3d animacijom i modelovanjem na ovim prostorima a i sire.

Mislim da Pedja Bakic ne bi stavljao svoju reputaciju na kocku da na bilo koji nacin vara Srpski narod.

Ne gubi nadu Ans, ne gubi nadu...
« Poslednja izmena: 18. Feb 2007, 20:49:09 od peconi83 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 584
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
ja ne znam sto si ti skocio na gradjevince. Vjeruj mi da vecina gradjevinaca dobro radi svoj posao i to nije nimalo lak fax ni posao. o sto je stanje u zemlji lose sto se tice gradjevine nije do njih nego do toga sto se gradjevinom bavi svako ko veze s poslom nema. A sto se tice 3d modelinga i crtanja objekata u 3d da se to sve fino predstavi bljestavo,  svaki gradjevinac ce ti reci sledece: Momak ti ga mozes nacrtati da izgleda da oci ispadaju i usta pjene al to nije sustina nego fino da zasuces rukave na terenu, kupis kvalitetan materijal i to odradis kako valja od temelja pa do vrha. #d modeling je bacanje para i mazanje ociju, nista vise.... I "akademski" gradjanine osjecam da ti kompleksi rade jer ti mozes sa tvojom diplomom samo "akademski" gradjanin i da budes
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 271
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Labo, niko ne prica o gradjevinskom ili arhitektonskom poslu, vec o gradjevincima i arhitektama koji rade 3D. Nemojte pogresno shvatiti, ovde pricamo o 3D-u i samo o tome. Procitajte predhodne poslove i videcete da se nigde nije pomenuo posao gradjevinaca ili arhitekti osim iskljucivo u pogledu 3d prezentacija. Upravu si sto se tice izvodjenja posla, ali za koga ces da radis, osim ako prvo ne prezentujes svoju ideju tj. projekat. Ne pricamo o tome da radis za nekoga, pa te ne interesuje kako je on sklapao posao.

3d modeling je bacanje para i mazanje ociju, nista vise.... I "akademski" gradjanine osjecam da ti kompleksi rade jer ti mozes sa tvojom diplomom samo "akademski" gradjanin i da budes
Dakle jos jednom da pomenem, ne pravi se poredjenje izmedju tvog posla i 3d modelovanja, vec se prica iskljucivo o 3d modelovanju, a ako ti smatras da je to bacanje para onda  Smile za tebe.

Sto se tice tebe ans, raspitaj se malo vise i videces da em sto nije skupo u odnosu na inostranstvo, em sto nije prevara. Uostalom saznaj pa tvrdi. Procitaj nesto vise o Pedji Bakicu, osnivacu skole. Gde je radio sve, gde je predavao i slicno i saznaces da je predavao... Gde? zamisli u inostranstvu, preciznije u Torontu upravo ovo sto sada predaje ovde.
Razumem ja svu ovu nevericu, ali da ja primam neke pare za ovo sto pisem, bio bih bogat Smiley kamo srece.
Ne volim samo kada ljudi pljuju nesto sto je dobro, a da ni malo nisu upoznati s' time. Znas ono, cuti ako ne znas, pricaj ako znas da i mi naucimo nesto pametno.

@peconi
razlika izmedju bitmap i vektorske grafike je u tome sto se bitmap slika sastoji od matrice individualnih pixela koji svaki ima svoju boju. Recimo da zelimo ovoj slici da menjamo velicinu, tu bi doslo i do gubitka kvaliteta slike ili recimo pri kompresiji ista stvar.
Vektorska grafika za razliku od bitmap grafike se sastoji iskljucivo od matematickih jednacina. Da kazemo to ovako, sadrzi podatke o tome kako je ta, recimo kriva, nacrtana i bez obzira koliko ti menjao neke od karakteristika te slike, recimo ponovo size, kvalitet slike se ne menja.

http://www.prepressure.com/image/bitmapvector.htm
mozes saznati mnogo vise ovde.

Mislim da Pedja Bakic ne bi stavljao svoju reputaciju na kocku da na bilo koji nacin vara Srpski narod.

Ne gubi nadu Ans, ne gubi nadu...
Tu si upravu peconi, sto bi varao ljude ovde za, njemu relativno sitne pare, kad moze da ode i radi za bilo koju vrhunsku firmu u svetu? Kad si neko ko je radio u ILM-u i bio lead modelar tamo... onda verujem da znas znanje (info: ILM je najveca firma sto se tice kompjuterske grafike)
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.