Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Studije pokazale da je šizofrenija vrlo česta bolest  (Pročitano 44651 puta)
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5629
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
Living
ajde, iztretiraj me  Smile Smile.... Smile....ovaj....hocu...da kazem Smile....analiziraj me
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Ovo nije mesto za analizu, ovde se govori o shizofreniji. Ako imaš neke od navedenih simptoma, samo reci.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5629
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
zasto bih ti rekao kad neces da me tretiras?  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Fenix

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1231
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Samsung 
Narode nemojte da se salite sa tim stvarima,ja imam drugaricu koja je sizofrenicar i verujte mi da je to vise nego strasno!
IP sačuvana
social share
Fenix
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5629
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
naravno da nije za salu. Ja se salim ovako, van teme, za sebe  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Fenix

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1231
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Samsung 
naravno da nije za salu. Ja se salim ovako, van teme, za sebe  Smile Smile Smile
o.k. Smile
IP sačuvana
social share
Fenix
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol Žena
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.1.249.1045
Pozdrav svima,
interesuje me koliko je zaista ova bolest nasledna u porodici, a koliko zavisi ipak od okruzenja u kojem rastete.  Da li se ovi "losi geni" po svaku cenu nasledjuju ili je rizik podjednak kao rizik od bilo koje bolesti koja se ispoljila u porodici : dijabetes, srcani problemi, rak. . . .  itd. . . . .

I, konkretno, ukoliko moja rodjena tetka ima ovu bolest, kolika je sansa da i ja obolim od nje, ili kolika je pak bila sansa da cu se roditi sa njim. . . . ? I, kolika je verovatnoca da bolest preskoci jednu dve generacije?

 
Nadam se da cete mi odgovoriti brzo i strucno, jer me zaista interesuje i plasi ova bolest i ovo mi je pocetna tacka za prikupljanje korisnih informacija, jer verujem da kada ste informisani i pripremljeni, sa nedacama se mozete nositi hrabrije i uspesnije
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Najpre, pozdrav!  Smile

Citat
interesuje me koliko je zaista ova bolest nasledna u porodici, a koliko zavisi ipak od okruzenja u kojem rastete.
Isključivo je nasledna. Loši uslovi odrastanja mogu samo da ubrzaju njenu pojavu, a neki stresni događaji mogu biti okidač za pojavu bolesti.

Citat
Da li se ovi "losi geni" po svaku cenu nasledjuju ili je rizik podjednak kao rizik od bilo koje bolesti koja se ispoljila u porodici : dijabetes, srcani problemi, rak. . . .  itd. . . . .
Srećom, ovo drugo.

Citat
I, konkretno, ukoliko moja rodjena tetka ima ovu bolest, kolika je sansa da i ja obolim od nje, ili kolika je pak bila sansa da cu se roditi sa njim. . . . ? I, kolika je verovatnoca da bolest preskoci jednu dve generacije?
Mislim da to nije lako predvideti, ne zbog genetike, nego zbog prirode shizofrenije. Kao što rekoh, moguće je i to ''preskakanje generacija'', tj. neispoljavanje bolesti. Najveći problem je to što ne znamo sa sigurnošću šta izaziva SCH, tj. postoje samo nagađanja i maglovite teze.

5 do 6% je rizik ako si dete shizofreničara, 10% za braću i sestre. Za tetku je jako mali, dakle.

Citat
jer verujem da kada ste informisani i pripremljeni, sa nedacama se mozete nositi hrabrije i uspesnije
Sa nedaćama - da, ali sa shizofrenijom - i ne baš, nažalost.

~~~

Ako ti nešto znači ova informacija: prva epizoda bolesti se javlja oko 21. godine kod muškaraca i oko 27. godine kod žena.

Ako se plašiš za sebe, tj. zato što tvoja tetka ima shizofreniju (ili pitaš za nekog drugog), onda mislim da nemaš velikog razloga za strah i brigu.  Smile Nažalost, i da imaš, malo toga bi mogla da učiniš. Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9

Ako ti nešto znači ova informacija: prva epizoda bolesti se javlja oko 21. godine kod muškaraca i oko 27. godine kod žena.

Mala ispravka, shizofrenija moze da se javi bilo kad od 15. do 50. godine. O nekim blizim podacima mozemo da pricamo u okviru pojedinacnih tipova shizofrenije.


interesuje me koliko je zaista ova bolest nasledna u porodici, a koliko zavisi ipak od okruzenja u kojem rastete.  Da li se ovi "losi geni" po svaku cenu nasledjuju ili je rizik podjednak kao rizik od bilo koje bolesti koja se ispoljila u porodici : dijabetes, srcani problemi, rak. . . .  itd. . . . .

Kao i sve bolesti endogenog  karaktera, shizofrenija je nasledna, a model transmisije nazalost nepoznat. Bolest moze imati i multifaktorijalni uzrok, odnosno do aktivacije latentne bolesti moze doci usled nervne traume... npr. smrt bliske osobe, odlazak u zatvor i sl..
Na osnovu podataka iz porodicne istorije prave se statistike koje su otprilike brojevi koje je Bambina napisala... nesto je veci hereditet kod srodnika prvog nego kod drugog kolena, sto ce reci da je razlog za brigu minimalan, osim ukoliko tetka nije bolest nasledila od jednog od svojih roditelja, sto kod jednog od tvojih roditelja, zatim tebe, stvara vecu geneticku predispoziciju za ovo oboljenje.

Ne bi bilo lose da napises da li si postavila pitanje iz ciste radoznalosti, ili si osetila kod sebe neke promene u psihickom statusu, pa si se zabrinula? Ukoliko je to slucaj, slobodno mozes da napises o kakvim promenama se radi.
IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Evo da i ja dopisem sta su doktori rekli nekome kome je otac sizofrenicar:

1. sizofrenija je nasljedna
2. cesce pogadja musku nego zensku djecu (9:1) je otprilike odnos
3. kod zena se cesto nalazi latenti gen - npr. otac ti je sizofrenicar, ti ne razvijes bolest, ali ako imas muskog potomka postoji realna mogucnost da ce tvoje dijete da je nasljedi
4. najcesce se ispoljava u pubertetu od 15-25 godine, moze i kasnije, ali mnogo redje
5. znam da se u inostranstvu vrse genetska testiranja oba partnera da bi se utvrdilo kolika je mogucnost da dobiju bolesno pokoljenje. Ne znam koliko je to praksa ovde. U svakom slucaju preporucuje se da imas zensku djecu, ako zelis da smanjis sansu da obole.
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.