Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 13:34:26
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ljubav kao smisao zivota?  (Pročitano 22626 puta)
20. Feb 2005, 18:10:41
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Da li je potreba za ljubavlju najvaznija potreba ljudskog bica?
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 1344
Zastava Banja Luka
Mislim da jeste... Istina da je covjeku, kao razumnom i osjecajnom bicu, potrebna ljubav da bi mogao normalno funkcionisati jer, ljubav daje podrsku u ostvarivanju odredjenog cilja. Bila to roditeljska, prijateljska ili ljubav momka/djevojke ili, pak, zivotnog saputnika, ona daje odredjen podsticaj. Da li je cilj zadobijeno postovanje, zahvalnost ili nesto vise , ljubav nas navodi da damo sve od sebe da to i postignemo.
IP sačuvana
social share
Covjek nije stvoren da bude pobjedjen. Covjeka mogu unistiti, ali ga ne mogu pobjediti.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
ja vise stvarno ne znam.....ali stvarno ne znam..koliko god se trudila da ostanem ubedjena da jeste, sve manje jesam.
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Za mene jeste, ne osecam se zivom kad ne volim, nista mi ne ide od ruke...sve je bzv. A sto se tice drugih ljudskih bica nemam pojma. Sve je individualno, pa valjda i to, razlicite ljude pokrecu razlicite stvari.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Ja retko i da znam za ijednu drugu potrebu u mom zivotu osim te. Cak mi presednu sve druge potrebe: za hranom, vodom... ukoliko nisu date i ucinjene iz ljubavi.
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
Smisao i glavna odlika ljubavi je da je okrenuta drugome i traži ispunjenje u drugome i odgovor drugoga, što svakako može biti dobar i lijep razlog za život, no postoji negacija ljubavi, gdje sam samo ja važan, narcisoidnost, i gdje se traži samo zadovoljenje mojih potreba. Tu ne možemo govoriti o ljubavi, jer ljubav je " dobrostiva... milostiva... sve podnosi... ne zavidi... i nikad ne prestaje" ( 1 Kor). Osim ove, Bog je ljubav koja nikad ne prestaje, Drugi koji ispunjava i daje odgovor i koji podržava čovjeka na njegovom putu. A odgovor na tu ljubav daje snagu za najveći izraz ljubavi, život, "jer nitko nema veće ljubavi od ove, da život da za svoje prijatelje".
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 53
LJubav je pokretach svega....pa chak i oni najveci zlikovci u istoriji i danas ratuju iz ljubavi prema ratovanju
mada...i meni je ljubav smisao zivota...ali onaj pozitivan...dajesh i primash...
Ako uopshte ima pozitivna i negativna strana nje...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Citat
pa chak i oni najveci zlikovci u istoriji i danas ratuju iz ljubavi prema ratovanju
Nekad mozda i jesu ratovali zbog ljubavi prema ratovanju, ali danas se ratuje samo iz "ljubavi prema novcu", ali nije to ljubav to je potreba. Ljubav ne mora biti potreba, ljubav je vise zelja. Ljubav jeste vazna stvar, ali ne i najvaznija. Danas u civilizovanom svetu bez novca se ne moze, ako mozes priustiti sebi i jedno i drugo onda si na dobrom putu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 53
Citat: costa
Citat
pa chak i oni najveci zlikovci u istoriji i danas ratuju iz ljubavi prema ratovanju
Nekad mozda i jesu ratovali zbog ljubavi prema ratovanju, ali danas se ratuje samo iz "ljubavi prema novcu", ali nije to ljubav to je potreba. Ljubav ne mora biti potreba, ljubav je vise zelja. Ljubav jeste vazna stvar, ali ne i najvaznija. Danas u civilizovanom svetu bez novca se ne moze, ako mozes priustiti sebi i jedno i drugo onda si na dobrom putu.


Hocesh da kazesh da si ti jedan od savremenih ratnika? (:
Ljubav je i potreba i zelja...ma ne znam shta je niti pokushavam da joj nadjem definiciju...znam samo da nije jednosmerna ulica... (:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Nisam ja nikakav savremeni ratnik! Pre svega treba praviti razliku izmedju seksa i ljubavi. Kao robinzon kruso na nekom pustom ostrvu, mogao bih da zivim i bez ljubavi i bez novca, vazno je da imam hranu za opstanak. Ali u civilizaciji, novac je najvaznija ljudska potreba. Svako ko kaze da mu novac nije najpotrebniji jer ima ljubav partnera i toplinu svog doma laze! Taj onda ima novac. Jer bez novca nema ni topline, ni doma a prema tome nema ni ljubavi. Bez ljubavi se moze ziveti u civilizaciji, a ako ste prosecan covek trebalo bi malo seksa, a seks se moze kupiti novcem, a ljubav ne moze! Dakle danas je obaveza za zivot samo novac, dok su seks i ljubav onako kao prilog ne obavezno. Ko ce od vas poceti bilo sta, brak, vezu ako nemate novca?? Dakle ne smatram pod novcem bogatstvo nego prosecnu kolicnu!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 13:34:26
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.