Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zaštita materijala na sajtu  (Pročitano 14668 puta)
30. Jan 2007, 10:48:41
Zvezda u usponu


I was born intelligent - education ruined me.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1275
Zastava /dev/null
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.53
mob
HTC Desire HD
Kako zaštititi materijal na svom sajtu(tekstove, slike,itd..)?
IP sačuvana
social share
Most Java developers wear glasses because they don't C#.
Consultant is someone who takes a subject you understand, and makes it sound confusing.
Any fool can use a computer. Many do.
There is only one satisfying way to boot a computer.
If you don't know how to do something, you don't know how to do it with a computer.
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple iPhone 6s
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


I was born intelligent - education ruined me.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1275
Zastava /dev/null
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.53
mob
HTC Desire HD
SF, jel ti nije prob da mi dash konkretan link za zashtitu materijala na netu, poshto se slabo snalazim
IP sačuvana
social share
Most Java developers wear glasses because they don't C#.
Consultant is someone who takes a subject you understand, and makes it sound confusing.
Any fool can use a computer. Many do.
There is only one satisfying way to boot a computer.
If you don't know how to do something, you don't know how to do it with a computer.
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
Ne moze da ti da posto ni u Patentnom zavodu nisu bas sigurni sta i kako...
Najbolje je da odvojis sat vremena i odes sam u Zmaj Jovinu, te ih sve potanko ispitas...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


I was born intelligent - education ruined me.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1275
Zastava /dev/null
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.53
mob
HTC Desire HD
Ja sam iz Niša. Kako da sredim to. Uostalom, valjda mi možete reći kako ste vi yaštitili ovaj forum,ako ne tražim mnogo.
IP sačuvana
social share
Most Java developers wear glasses because they don't C#.
Consultant is someone who takes a subject you understand, and makes it sound confusing.
Any fool can use a computer. Many do.
There is only one satisfying way to boot a computer.
If you don't know how to do something, you don't know how to do it with a computer.
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
Verovatno imas nekoga u Beogradu, a isto tako na sajtu postoji e-mail i broj telefona...
Nije tesko...
Ako zelis nesto da uradis, moras sam da uzmes stvar u svoje ruke... Ili da unajmis advokata...
« Poslednja izmena: 30. Jan 2007, 14:44:06 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Ja sam iz Niša. Kako da sredim to.
Ja koliko znam i u Nisu imaju telefone...
Citat
Uostalom, valjda mi možete reći kako ste vi yaštitili ovaj forum,ako ne tražim mnogo.
Tesko, uz mnogo cimanja i nerviranja., kao i sve u ovoj zemlji.
A tebi ako to zaista treba, onda moras biti bolno svestan da ce te to kostati i dosta para i dosta vremena i dosta zivaca, a da ce ti tu autobuska karta biti najmanja stavka.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 684
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Koliko mi je poznato, ako se radi o kompletnom sadrzaju nekog web sajta onda je po zakonima SAD i EU dovoljno da narezes kompletan sadrzaj sajta na CD i u nacelu si tako kopirajtovao sadrzaj jer si ga snimio na prenosivi medij. Naravno, svaki put kad se sadrzaj sajta izmeni morao bi ga ponovo snimiti, sto moze biti problematicno ako se sadrzaj sajta menja iz dana u dan. E sad, kako bi konkretno neki sud u nekoj parnici mogao da ustanovi da je to zaista snimljeno onda kada ti tvrdis da si to snimio i da nisi n.pr. manipulisao datumima snimljenih fajlova, to zaista ne znam Smile Moguce je da ako na ovaj nacin snimas kompletan sajt barem iz meseca u mesec, da bi to imalo izvesnu tezinu na sudu jer bi za razliku od plagijatora mogao da prikazes kompletan istorijat izrade svog sajta...

Za SAD znam da postoji i dodatna mogucnost zastite koja porazumeva da takav jedan CD sa sadrzajem kompletnog web sajta posaljes u njihov "patent office" i uz malu doplatu od nekoliko desetina dolara tako dobijas mogucnost da pokreces i privatne parnice za megalomanske odstete protiv plagijatora a sama napomena na dnu stranice da je sajt registrovan u njihovom zavodu za patente uz broj patenta moze da odvrati potencijalne plagijatore od svoje namere...

Naravno, pretpostavka da bi imao ovakvu zastitu je da si drzavljanin SAD odnosno neke clanice EU, a za Srbiju pojma nemam kako stvari stoje. Uz to, veliko je pitanje da li su takvi patenti internacionalni ili (sto je verovatnije) njima podlezu samo gradjani drzave u kojoj je patent podnet. U sustini, ovo je tema koja i mene veoma zanima ali koja je verujem retko kome do kraja jasna, a svako ko ima neke ozbiljnije planove vezane za Internet bi u nacelu morao unapred da zna kako da zastiti to neko svoje delo da mu neki plagijator ne bi preko noci unistio godine truda i rada...

Negde sam procitao i da web pretrazivac Internet Archive moze dobro doci u slucaju povrede kopirajta jer ovaj pretrazivac arhivise sadrzaj velikog dela Interneta vec godinama unazad i moze da se koristi kao neutralan dokaz ciji je sajt odnosno sadrzaj bio prvi na netu...

Sto se samog imena domena odnosno web sajta tice mozes ga lako zastititi tako sto ga registrujes kao "trademark" cime onemogucujes druge da registruju sajtove iste ili slicne namene sa istim ili slicnim imenom...

Slike i video klipove mozes na jednostavan nacin zastititi nevidljivim zigovima (watermarks) kao dokaz tvog kopirajta, a ako zelis da otezas nekome da ih jednostavno skinu sa tvog sajta mozda bi prikazivanje preko neke flash aplikacije bilo najprikladnije iako bi im i prikaz preko flash-a samo donekle otezalo taj posao...

Izvorni kod najbolje stitis tako sto sto vise koda pises u nekom server-side jeziku (PHP, ASP itd) a sto manje u client-side jezicima (JavaScript itd) ciji se izvorni kod ne moze sakriti od posetilaca. Ali i server-side kod moze lako da bude zloupotrebljen n.pr. od nekog neozbiljnog web hosta, zato bi u idealnoj situaciji trebao da hostujes sajt na nekom svom serveru na kojem niko drugi nema pristup ili da koristis neki program tipa ionCube PHP Encoder koji sifruje kod i tako ga stiti od neovlascenog kopiranja i preuzimanja. Naravno, ovo je bitno samo u slucaju da se sajt u znacajnoj meri sastoji od nekog tvog koda a ne bi imalo mnogo smisla ako si samo instalirao neki gotov forum ili CMS...

Eto, toliko od mene, umorih se od pisanja Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


I was born intelligent - education ruined me.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1275
Zastava /dev/null
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC Desire HD
Hvala puno Wink
IP sačuvana
social share
Most Java developers wear glasses because they don't C#.
Consultant is someone who takes a subject you understand, and makes it sound confusing.
Any fool can use a computer. Many do.
There is only one satisfying way to boot a computer.
If you don't know how to do something, you don't know how to do it with a computer.
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 684
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Izgleda da sam ja to ipak malo krivo shvatio, jer je prema ovom clanku dovoljno samo postaviti materijal na Internet:u i automatski je kopirajtovano:

Copyright Law Explained


What is copyright?

Copyright is a form of legal protection provided by the laws of the United States, and enforced by the United States and most other countries party to the Berne Convention.

Copyright gives the authors of original works exclusive right to publish or reproduce those works; and to seek compensation from those who make unauthorized copies or reproductions of those works.

How do I copyright my material?

Your web page, ad copy, essay, etc, is copyrighted the minute you publish it.

Is the copyright symbol necessary?

No. The copyright symbol - notice of copyright - is not necessary. In case you’re confused, let’s try it again: In order for a work to be copyright protected, it does not need a copyright notice. Copyright notice being “©” or “Copyright”, followed by the date, and often by the words, “All Rights Reserved”.

It is not needed for the simple reason that all published material is automatically copyrighted.

How long does copyright last?

Copyright protection, in most cases, expires fifty years after your death.

In cinematographic cases, protection shall expire fifty years after the work has been made available to the public with the consent of the author.
-The Berne Convention

When the author of a certain work cannot be determined, such as the case when works are published anonymously or pseudonymously, copyright expires fifty years after the work has been lawfully made available to the public.

I hired a web designer to create a web site; who owns copyright?

Unless specifically contracted otherwise, you own the copyrights. In the case of works made for hire, the employer and not the employee is considered to be the author. This rule applies to:

Translations
Commissioned Work (Graphics, Ad Copy, Web Page Scripts)
Photographs

What is copyright infringement?

Displaying, reproducing, copying and/or distributing copyrighted works without the permission of the author is copyright infringement.

On the Internet, inlining and hotlinking images are common forms of copyright infringement. One court has determined that one website’s framing of another is copyright infringement.

What information can be copyrighted?

You may copyright novels, videos, plays, poetry, movies, CD-ROMs, video games, paintings, sheet music, recorded music performances, software code, sculptures, photographs, choreography, architectural designs, scripts and graphics. The work must be original, and fixed in a tangible medium of expression.

You may not copyright common phrases such as Rock-n-Roll, I’ll be back, or death and taxes.

Neither may you copyright facts - even if you discovered those facts. Nor are you able to copyright theories or ideas.

What is fair use?

The term Fair Use is a defense against a charge of copyright infringement.

Fair Use exceptions to copyright protection allow others to use small portions of copyrighted material in order to criticize, review or parody a copyrighted work without permission of the author.

Fair use does not allow others to copy copyrighted works in their entirety.

I’m a minor; can I claim copyright?

Sure. There are no age limits to copyright.

What is public domain?

A common myth on the Internet is that anything published on the Internet is public domain. Not true.

Unless the author died over fifty years ago, or specifically placed the work in the public domain by stating, This work is dedicated to the public domain, then it is safe to assume that it is not within the public domain.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.