Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 07:47:06
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "Srpska rampa" za Tomsona u Nemačkoj  (Pročitano 9572 puta)
Poznata licnost


Ми ништа не обећавамо - и то испуњавамо!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4672
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
ма он је будала ,
у ствари он је кловн , циркузантска тачка у римској изреци "хлеба и игара"
забави масу и сиромахе док переш паре
IP sačuvana
social share
И данас кад дође до последњег боја, неозарен старог ореола сјајем, Ја ћу дати живот,  отаџбино моја, знајући шта дајем и зашто га дајем.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Равна Гора победити мора!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 708
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
То се зове опасна будала! Не размишљају клинци у Хрватској о суштини ( о томе да он узима лову),већ тако усвајају проусташке идеје,а зна се какве су оне биле! Значи,да има реда и закона,он не би смео да изда званичан албум!
IP sačuvana
social share
Нек се сваки Србин напије воде са чесме хајдучке,нека узме сабљу Милоша Обилића и топуз Краљевића Марка,па ће опет настати царство Душаново!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
SonyEricsson k800i i D820
То се зове опасна будала! Не размишљају клинци у Хрватској о суштини ( о томе да он узима лову),већ тако усвајају проусташке идеје,а зна се какве су оне биле! Значи,да има реда и закона,он не би смео да изда званичан албум!

Raskaljinove...on na ovom zadnjem albumu a ni na proslom nespominje Ustase ako spominje ti mi molim te pokazi di to radi,ako je za tebe domoljub Ustasa onda molim bavi se svojim domobranima...
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia ispo iz modu
ма он је будала ,
у ствари он је кловн , циркузантска тачка у римској изреци "хлеба и игара"
забави масу и сиромахе док переш паре

Nije on budala vec pametan covek, a budale su oni kojima uzima pare  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ми ништа не обећавамо - и то испуњавамо!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4672
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
 Smile
IP sačuvana
social share
И данас кад дође до последњег боја, неозарен старог ореола сјајем, Ја ћу дати живот,  отаџбино моја, знајући шта дајем и зашто га дајем.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


heroj ulice

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1874
Zastava Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Motorola v360v
Lijepa li si

Kad se sjetim suza krene
Zamirišu uspomene
Svake stope rodnog kraja
I narodnih običaja

Prepoznah ljepotu tvoju
što probudi ljubav moju
Kad sam s tobom srce moje
Kuca jače, veliko je

O Zagoro, lijepa li si
Slavonijo, zlatna ti si
Herceg-Bosno, srce ponosno
Dalmacijo, more moje
Jedna duša a nas dvoje
Pozdrav Liko, Velebita diko

Kad Neretva moru krene
Ti se tada sjeti mene
Mojoj pjesmi budi tema
Za sve one kojih nema

Ajde, Istro i Zagorje
Podignimo sve tri boje
Zagrlimo se pred svima
Neka vide da nas ima

Lijepa li si

Bez komentara molim na jednu od njegovih dobrih pjesama, a ima ih mnogo..   Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Србија

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 7739
Zastava Apatin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Nokia 
E imate muzicki deo foruma nemoj da i ovu temu zakljucavam zbog vasih gluposti.

Nikoga ne interesuju reci presama od tog lika a koga interesuje neka sebi izgugla.
IP sačuvana
social share
Leeds United....Movin' On Up


“Jedan za sve – svi za jednoga” lozinka nasa “Smrt ili slavu”
Boze daj nam snage da stvorimo otadzbinu pravu.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ми ништа не обећавамо - и то испуњавамо!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4672
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
"Crne hlače i majica, pokoji ustaški simbol i Tompsonova podignuta ruka - Za Dom spremni - čine se bezazlenim dekorom njegovih koncerata u odnosu na šokantne stihove kojima taj hrvatski pjevač veliča zločince protiv čovječnosti", ističe za Radio Slobodna Evropa Matija Babić, urednik Internet portala Index HR, koji je u mp3 formatu objavio koncertnu izvedbu pjesme "Jasenovac i Gradiška Stara", a koju Tompson pjeva u duetu sa Joškom Tomićićem, slaveći zloglasne zločince ustaškog režima, njihove pokolje, Crnu legiju i NDH.

BABIĆ: On je to izvodio neprestano po hrvatskim dvoranama i koncertima kada kamere nisu bile upaljene. Ono što me šokira, a ne može biti istina, je da novinari to nisu vidjeli. Mi na Tompsonove koncerte nismo išli. Teško vjerujem u činjenicu da u Osijeku, srpnju 2002., kada je taj koncert izveden, među nekoliko tisuća ljudi nije bilo niti jednog novinara. Zašto se o tome nije pričalo ranije, nego tek kada smo mi objavili tu snimku? To je ono što me u cijeloj priči prilično šokira.

RFE: U peticiji koju je do sada potpisalo blizu 600 internet korisnika, traži se od Croatia recorda, najveće hrvatske diskografske kuće, da obustavi proizvodnju i prodaju Perkovićevih albuma, od Hrvatske radio-televizije da ne emitira njegove pjesme i video spotove, od branitelja crkve i političke desnice, na koje se Tompson poziva, da se distanciraju od njega, te od lokalnih državnih i javnih ustanova u Hrvatskoj da više ne angažiraju Marka Perkovića Tompsona.

BABIĆ: Mi, kao i Novi list koji je prenio tu priču, smo dobili jako veliki broj prijetnji, što je rizik na koji smo bili spremni. Što se tiče većine, ako je suditi po komentarima na našem forumu, kao i na drugim portalima, većina ljudi je šokirana i zgranuta.

RFE: Na internetu se trenutno vodi pravi verbalni rat između onih koji potpisuju peticiju protiv Tompsona i onih koji ga podržavaju.

BABIĆ: Bilo je zanimljivo da su odmah reagirali i sa site-a Crna legija, proustaški site hrvatske emigracije, te su pokrenuli svoju peticiju za obranu Tompsona na istom serveru na kojem je pokrenuta peticija "Zaustavite ustaše".

RFE: Oglasio se i sam Tompson ističući da je pomenute pjesme pjevao sa stotinama tisuća Hrvata u vrijeme Domovinskog rata, te nakon 3. siječnja kada je, prema njegovim riječima, Hrvatska ponovo posrnula, naglašavajući da mu komunisti i četnici neće više određivati što smije a što ne smije pjevati u svojoj domovini.

BABIĆ: To znači da kad netko dođe na vlast koji njemu paše, a koga većina građana Hrvatske izabere, onda je vjerojatno vrijeme da se pjeva i poziva na klanje Srba. Također, kada nije na vlasti ona strana koja njemu odgovara, je vjerojatno opet vrijeme na pozivanje na klanje Srba. Kao što bi rekao Tompson "promicanje hrvatskih vrijednosti", a koje su za njega klaonice Maksa Lubovića i Jure Francetića.

RFE: Upravo zbog takvog imidža, Tompsonu je krajem 2003. godine zabranjen nastup u Nizozemskoj. Istodobno u Hrvatskoj za Novu godinu na Zagrebačkom velesajmu zabavljao je 1500 gostiju. Odvjetnik Slobodan Budak podsjeća da je novi hrvatski Kazneni zakon, koji će iz drugih razloga morati ponovo u Sabor, po prvi put predvidio i konkretne sankcije za veličanje nacističkih, fašističkih i drugih totalitarnih država i ideologija rasizma i ksenofobije i to novčanom kaznom i zatvorom do godine dana.



Crne hlače i majica, pokoji ustaški simbol i Tompsonova podignuta ruka - Za Dom spremni - čine se bezazlenim dekorom njegovih koncerata u odnosu na šokantne stihove kojima taj hrvatski pjevač veliča zločince protiv čovječnosti", ističe za Radio Slobodna Evropa Matija Babić, urednik Internet portala Index HR, koji je u mp3 formatu objavio koncertnu izvedbu pjesme "Jasenovac i Gradiška Stara", a koju Tompson pjeva u duetu sa Joškom Tomićićem, slaveći zloglasne zločince ustaškog režima, njihove pokolje, Crnu legiju i NDH.

BUDAK: Mislim da je i ovaj zakonski propis koji je donijet bio izraz jednog kompromisa. Ni on to nije do kraja riješio. On je dosta bojažljivo, umjesto otvoreno, pokazao što bi se trebalo sprečavati. Tome je tako zato što je to ovo društvo nedovoljno artikuliralo kao problem, da se to osudi u društvu, da se pokaže da neka antidemokratska propaganda, netolerantna, ksenofobična ne može u modernom i stvarno demokratskom društvu da bude prihvaćena i da joj nema mjesta.

RFE: Slično misli i profesorica Mirjana Krizmanić.

KRIZMANIĆ: Kada su pjesme tako drastične, kao što njegove jesu, one su i vrlo konkretne te nisu potrebne neke aluzije i mogu ih razumjeti svi, a ne samo oni koji znaju o čemu se radi. Njegove pjesme su vrlo drastične, one jesu proustaške, što je nedopustivo. Mislim da bi trebalo to kazniti, da li zabranom, da li enormno velikom globom, to je druga priča, ali mislim da bi to trebalo zabraniti. To se ne smije dozvoliti. Smatram da je takva zabrana nedovoljna, ako nije praćena širom akcijom. Bojim se da zahvaljujući našim lošim udžbenicima i našim nepotpunim prikazivanjem istine o Nezavisnoj Državi Hrvatskoj, današnja mladež uopće ne zna kolike su, kako grozne i stravične zločine ustaše činile.

RFE: IDS-ov saborski zastupnik, Damir Kain:


прави домољуб....ко Анте...
KAIN: Ja sam apsolutno protiv kažnjavanja njega kao autora, protiv sam sudskih postupaka, ali na te ispade mržnje i primitivizma trebali bi reagirati oni koji iznajmljuju prostore Tompsonu. To su prije svega lokalni dužnosnici. Kada bi oni bojkotirali Tompsona, on bi se zasigurno morao zamisliti. Dok se njegovi dočeci Nove godine mjesecima unaprijed rezerviraju, dok su oni najposjećeniji u gradu Zagrebu, Tompson će i u buduće moći skladati stihove koji se zasigurno ne bi mogli pjevati nigdje osim u Hrvatskoj. Otkuda nekome pravo da vrijeđa žrtve Jasenovca, Stare Gradiške ili nekih drugih stratišta na prostoru Bosne i Hercegovine. Jasno je da u tim stihovima treba prepoznati određenu političku poroku i na tu političku poruku reagirati onako kako vjerujem da bi reagirali i u zapadno-evropskim zemljama.

BABIĆ: Najbolje ćemo vidjeti način na koje hrvatsko društvo na tako nešto reagira po odazivu na iduće Tompsonove koncerte, a na kraju krajeva i po odazivu vlasti - da li će se i dalje dešavati, kao do sada, da ga vlast zove na javne proslave, kao što je bio slučaj u Zagrebu kada su naši rukometaši pobijedili na Svjetskom prvenstvu. Ne znam koliko su ti ljudi koji su izrazili šok na Internetu reprezentativan dio hrvatske javnosti. Bojim se da do daljnjeg, što se tiče ljudi koji su Tompsona slušali, velikih promjena neće biti.

Ankica BARBIR-MLADINOVIĆ
IP sačuvana
social share
И данас кад дође до последњег боја, неозарен старог ореола сјајем, Ја ћу дати живот,  отаџбино моја, знајући шта дајем и зашто га дајем.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


heroj ulice

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1874
Zastava Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Motorola v360v
Dobro mister, šta si strog.. Briši mi ovaj gornji post, odmah..  Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Србија

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 7739
Zastava Apatin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Nokia 
Necu da ga brisem ali zamolio bih te da ne kacis vise tekstove od tog (nije uvreda za njega jer sam kaze da jeste) Ustase.
IP sačuvana
social share
Leeds United....Movin' On Up


“Jedan za sve – svi za jednoga” lozinka nasa “Smrt ili slavu”
Boze daj nam snage da stvorimo otadzbinu pravu.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 07:47:06
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.