Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 23:53:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 60 61 63
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tema za muslimane~Islam  (Pročitano 31496 puta)
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Kvazimuslimani se pozivaju na Šerijat onda kada rade nešto protivno zdravom razumu.  Šerijat je  izvorno  skup tolerantnih  zakona, mnogo tolerantnijih od mnogih savremenih.
To što je pogrešno tumačen i zloupotrebljen od strane fanatika, e to je već druga stvar.

IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Samsung S7
ja sam imao jednog druga muslimana koji je bio fanatično nastrojen protiv srba, što uopšte nije krio predamnom. Uvjeren sam da bi me nabio živog na kolac čim bi dobio priliku.

Izadji malo iz Srbije i svatices da to nije nista narocito kod muslimana vec skoro celog sveta.Dakako propaganda devedesetih i nasi ispadi su to i doprineli.Na primer ja imam drugara muslimana koji bi mi dao zadnju koricu hleba da sam gladan ......ne govori se tu o tome kako su oni svi losi i mi svi dobri vec o obicnom i pravom prijateljstvu .Ako si ti covek bices i tako prihvacen,ako si olos ma mrzece te svi ......
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2178
Zastava Srbija, Sjenica
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 5
i hriscani i budisti i jevreji...dobro receno  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Kur'an i Sunnet  uče da islam smatra iskaz o trojstvu velikom neistinom. Kur'an kaže:
„Oni govore: "Milostivi je uzeo dete!" - Vi, doista, nešto odvratno govorite! Gotovo da se nebesa raspadnu, a Zemlja provali i planine zdrobe što Milostivom pripisuju dijete. Nezamislivo je da Milostivi ima dete - ta svi će oni, i oni na nebesima i oni na Zemlji, kao robovi u Milostivog tražiti utočište!“ (Merjem: 88-93).
Međutim, predrasuda da je Isus odbačen ne proizilazi iz gore navedenog razloga. Preciznije je reći da je poistovećivanje Isusa sa „Božijim sinom“ odbačeno. Kao što je Muhammedu, s.a.v.s., data čast i Isusu je data ista čast kao i ostalim poslanicima.
U Kur'anu se navodi:
„Recite: "Mi verujemo u Allaha i u ono što se objavljuje nama, i u ono što je objavljeno Ibrahimu, i Ismailu, i Ishaku, i Jakubu, i unucima, i u ono što je dato Musau i Isau, i u ono što je dato jerovesnicima od Gospodara njihova; mi ne pravimo nikakve razlike među njima, i mi se samo Njemu pokoravamo“ (El-Bekare: 136).
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2178
Zastava Srbija, Sjenica
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 5
Kur'an i Sunnet  uče da islam smatra iskaz o trojstvu velikom neistinom. Kur'an kaže:
„Oni govore: "Milostivi je uzeo dete!" - Vi, doista, nešto odvratno govorite! Gotovo da se nebesa raspadnu, a Zemlja provali i planine zdrobe što Milostivom pripisuju dijete. Nezamislivo je da Milostivi ima dete - ta svi će oni, i oni na nebesima i oni na Zemlji, kao robovi u Milostivog tražiti utočište!“ (Merjem: 88-93).
Međutim, predrasuda da je Isus odbačen ne proizilazi iz gore navedenog razloga. Preciznije je reći da je poistovećivanje Isusa sa „Božijim sinom“ odbačeno. Kao što je Muhammedu, s.a.v.s., data čast i Isusu je data ista čast kao i ostalim poslanicima.
 U Kur'anu se navodi:
„Recite: "Mi verujemo u Allaha i u ono što se objavljuje nama, i u ono što je objavljeno Ibrahimu, i Ismailu, i Ishaku, i Jakubu, i unucima, i u ono što je dato Musau i Isau, i u ono što je dato jerovesnicima od Gospodara njihova; mi ne pravimo nikakve razlike među njima, i mi se samo Njemu pokoravamo“ (El-Bekare: 136).

Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Citat
Isau
Misli se na Isusa...mozda neko ne zna... Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Hoću da naglasim da ne branim bezumne poteze nekih Muslimana, ali profesija mi je takva da moram da realno sagledam stvari. Kada j eu pitanju Džihad, postoje neke zablude.
U Kur'anu Stvoritelj nedvosmisleno kaže:
„I ne ubijajte nikoga koga je Allah zabranio, osim kad pravda zahteva! A ako je neko, ni kriv ni dužan, ubijen, onda njegovom nasledniku dajemo vlast, ali neka ni on ne prekoračuje granicu u ubijanju, ta njemu je data vlast“ (El-Isra: 33).
Na osnovu ovog ajeta, po islamu je greh ubiti bilo koga ko je nevin. Dobro je da se kod ove stavke setimo razlike između Kur'ana, Sunneta i nesuvislih poteza nekih muslimana. Samo je za Kur'an i Sunnet garantovano da se podudaraju sa svim što Stvoritelj želi dok muslimani mogu skrenuti s pravog puta. Prema tome, ako neki musliman ubije nevinu osobu, taj mulsiman je počinio veliki greh. Sigurno je da ta radnja ne može biti „u ime islama“.

Još jedan razlog koji je doprineo ovoj predrasudi je taj da je Stvoritelj odredio džihad. Termin „sveti rat“ potiče iz vremena krstaških ratova. Nastao je u Evropi kao ujedinjenje protiv muslimana u Jerusalimu. Džihad je arapska reč koja označava borbu, ali u kontekstu mnogih ajeta u Kur'anu, ona nosi značenje vojne borbe ili rata. Allah je postepeno propisao obavezu vojne borbe muslimanaskom društvu u vreme Poslanika, a.s. Prvi ajet koji  to otkriva glasi:
„Dopušta se odbrana onima koje drugi napadnu, zato što im se nasilje čini - a Allah ih je, doista, kadar pomoći“ (El-Hadž: 39).
U ovom ajetu leži preduslov za sve ratove u islamu: mora postojati određena tiranija i nasilje nad ljudima.  Stvoritelj naređuje da se borimo protiv tiranije i progonstva čak i po cenu prolivanja krvi.
U Kur'anu se kaže:
„I borite se na Allahovom putu protiv onih koji se bore protiv vas, ali vi ne otpočinjite borbu! - Allah, doista, ne voli one koji zapodevaju kavgu. „I napadajte takve gde god ih sretnete i progonite ih odande odakle su oni vas prognali. A zlostavljanje je teže od ubijanja! I ne borite se protiv njih kod Časnoga hrama, dok vas oni tu ne napadnu. Ako vas napadnu, onda ih ubijajte! – neka takva bude kazna za nevernike. A ako se prođu - pa, Allah zaista prašta i samilostan je“ (El-Bekare: 190-192).

Da, očigledno postoje velike razlike između toga što je Allah propovedao i onoga što se danas radi.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2178
Zastava Srbija, Sjenica
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 5
 Smile Smile Smile
neam sta da dodam  Smile Smile  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Kada bi se svi, jedni prema drugima, odnosili sa razumevanjem i poštovanjem, kao što se moji prijatelji i ja odnosimo jedni prema drugima, ne b bilo svega onoga što se, evidentno dešava. Mislim da su  se Muslimani udaljili od svoje izvorne vere barem onoliko koliko su se Hrišćani udaljili od svoje.
Imam  prijatelje i Hrišćane i Muslimane i Jevreje, i od svi sam nešto naučila, a to je da gde ima volje tu ima i puta!
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 157
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
SonyEricsson 

„I ne ubijajte nikoga koga je Allah zabranio, osim kad pravda zahteva! A ako je neko, ni kriv ni dužan, ubijen, onda njegovom nasledniku dajemo vlast, ali neka ni on ne prekoračuje granicu u ubijanju, ta njemu je data vlast“ (El-Isra: 33).


Interesuje me kada pravda zahteva ubijanje , koji  to greh zasluzuje oduzimanje zivota kao kaznu ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46910
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
svaki put kada su želje iznad duha...

i to jedna krajsnost u koju upadaju muslimani;
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 60 61 63
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 23:53:50
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.