Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 16:15:48
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 14 15 17 18 ... 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Aspekti u sinastriji  (Pročitano 288461 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 


Prije nego li krenemo usporedjivati dvije natalne karte, treba prvo analizirati sto svaki partner pojedinacno zeli od partnerskog odnosa, kako ga zamislja i koliko su njegove zelje u skladu sa njegovim mogucnostima. Bitno je pogledati i kakav je bio utjecaj njegovih roditelja ili blize okoline na formiranje partnerskog ideala i da li je taj utjecaj bio dobar ili manje dobar ?

Na primjer, ako zena u natalnoj karti ima kvadrat Sunca i Saturna, u nekim slucajevima moze se primjetiti jak, ali ne uvijek i pozitivan utjecaj ocinske figure. Zena moze teziti strogim, dominantnim i emotivno nedostupnim partnerima iz razloga sto je u djetinjstvu imala upravo takav primjer muske energije u svojoj blizini, kroz ocinsku figuru ili nekog drugog muskarca, koji je sudjelovao u njezinom odgoju. Ponekad je moguce da je otac bio cesto odsutan iz kuce, jer se pretjerano posvecivao karijeri, no istovremeno je na taj nacin zapostavio svoje obiteljske duznosti. Zene, koje nemaju izbalansiran muski princip, u svojim odnosima sa suprotnim spolom mogu biti vrlo nesigurne, te pronalaziti teske partnere, koji ih nece istinski razumjeti.

Takodjer je slican slucaj i kad muskarac u svom natalnom horoskopu ima kvadrat Mjeseca i Saturna - majka je mogla biti emotivno hladna, otudjena, ili, ako je i bila njezna i topla, mogla je imati zdravstvenih problema, kao i prevelikih briga, vezanih uz obitelj, zbog kojih se nije mogla u dovoljnoj mjeri posvetiti djetetu, te mu svojim utjecajem pomoci u emotivnom sazrijevanju.

Ovo su samo neki od primjera, koji mogu ukazivati da osoba u ranoj mladosti nije imala dobar uzor, na osnovu kojega je mogla izgraditi pozitivnu sliku energije suprotnog spola, kao i viziju konstruktivnog partnerskog odnosa - pogotovo ako su izmedju majke i oca vladali neprijateljski odnosi, uz puno svadja. No sposoban astrolog nece praviti dramu cak ni kod vrlo teskih aflikcija - nama nije cilj da plasimo svoje klijente mracnim prognozama i da svojim analizama blokiramo moc njihove slobodne volje, vec im trebamo blago i saosjecajno pomoci da osvijeste neke negativne obrasce ponasanja i da ih aktivno pokusaju transformirati u prihvatljivije oblike zivljenja i djelovanja.
Kreshimira Gojanovic

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Postoji jedna predrasuda koja kaze da kod zena treba uvijek gledati Veneru i Mjesec u odnosu na muskarcev Mars i Sunce - dakle, kroz spolne stereotipe o zenstvenim zenama i muzevnim muskarcima, no toga se ne treba slijepo drzati. Naime, i muskarci i zene u podjednakoj mjeri mogu izrazavati razlicite planetarne uplive i mi nikad ne mozemo iz necije natalne karte vidjeti kojeg je osoba spola, ako to prethodno nismo saznali od same osobe.

Postoje muskarci venerinog tipa, napr., sa jako naglasenim Bikom ili Vagom, kao i 7. kucom, kao sto postoje i zene marsovog ili saturnovog tipa. I kod muskaraca i kod zena, Sunce predstavlja princip svijesti, Mjesec predstavlja princip emocija, a ascedent se odnosi na ego. U tom smislu prvo treba pogledati usporedan odnos vladara horoskopa - vladara ascedenta, zatim polozaj Sunca, vladara suncevog znaka, kao i polozaj Mjeseca - i kod muskarca i kod zene.

Takodjer je bitan odnos vladara 1. kuce partnera A sa vladarima 5., 7., 8. i 11. kuce partnera B i obratno. Peta kuca izmedju ostalog odnosi se na ljubav, strast, djecu, zabavu, kreativnost, uzitke, romantiku. Sedma kuca opisuje partnerske odnose, kao i psiholoski profil partnera, ponekad i njegov fizicki izgled, no to je od drugorazrednog znacaja.

Naime, neki astrolozi pretjeruju sa detaljima, opisujuci boju kose i ociju potencijalnog partnera, a da pri tom zanemare vaznije stvari, kao sto je emotivna dinamika, koju je moguce postici sa tom osobom, kao i stupanj psiholoske uskladjenosti. Osma kuca opisuje - izmedju ostalog - odnos osobe prema seksualnosti, kao i kvalitetu seksualne energije, koja nije samo usmjerena na reprodukciju, vec predstavlja temeljnu covjekovu potrebu, koju treba osvijesteno izraziti i zadovoljiti u svakoj normalnoj bracnoj zajednici.

Sto se jedanaeste kuce tice, ona ukazuje na prijateljstvo izmedju partnera, kao i na djeljenje zajednickih interesa, a sto je mozda najvazniji faktor za dugotrajan uspjeh nekog odnosa, jer su ljepota i mladost prolazni, seksualna privlacnost vremenom moze izblijediti, no cvrsto medjusobno uvazavanje i kreativna suradnja, koje prijateljski odnos podrazumijeva - mogu biti vjecni !
Kreshimira Gojanovic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Od aspekata su vazne konjukcije, ali i opozicije, s tim da konjukcije benefika daju posebno dobar utjecaj. Takodjer je dobro kad se vladar ascedenta osobe A nalazi u konjukciji sa vladarom 7. kuce osobe B i obratno. U nekim situacijama, jaku medjusobnu fascinaciju, ali i nadopunjavanje daje opozicija Sunca osobe A sa Mjesecom osobe B. Takodjer, konjukcije, sekstili i trigoni Sunca, Mjeseca, Venere i Jupitera usporedno daju naslutiti plodnost, srecu i bracni sklad. Uobicajeno se smatra da bi zenina Venera trebala biti u harmonicnom aspektu sa muskarcevim Marsom, no postoje i primjeri vrlo lijepih veza, kada je muskarcev Mjesec bio u konjukciji sa zeninom Venerom i obratno. Ipak, i kod najljepsih aspekata Marsa i Venere ponekad se moze raditi o prolaznoj strasti i ako nema dublje dusevne povezanosti, odnos se nece odrzati na duzi rok. Trajne odnose daju harmonicni aspekti Saturna i Venere, kao i Saturna i Mjeseca, napr. kad Saturn osobe A ima aspekt trigona sa Mjesecom ili Venerom osobe B.

Sto se tice aflikcija medju beneficima, napr. Venera partnera A u kvadratu ili opoziciji sa Jupiterom partnera B, u tom slucaju veza isto moze biti dobra, no postoji tendencija obostrane samopopustljivosti i rasipnosti, sto vremenom moze dovesti do trzavica u odnosu. Sa druge strane, aflikcije malefika, posebno ako su u pitanju vladari horoskopa, mogu biti nesto kompleksnije i astrolog im treba posvetiti posebnu paznju. Ipak, ni one nisu nepobjedive i nerjesive ako izmedju partnera postoji iskrena ljubav i spremnost da se izbore jedan za drugoga, kao i za spas svoje veze.

Ponekad se desava da neki elemenat nedostaje u nasoj karti, pa ce nas nesvjesno privuci oni partneri, koji bas taj elemenat imaju naglasen, napr. osoba kojoj u karti nedostaju planete u vodenim znacima moze biti privucena partnerom kod kojeg je elemenat vode dosta izrazen i takav partner moze joj pomoci da nauci izbalansirati svoje emocije, na nacin da im ne pridaje niti prevelik, niti premalen znacaj.

Kada u vezi postoje tezi konflikti ili neslaganje karaktera, astrolog bi se trebao potruditi da iznadje moguci nacin za rjesavanje tih problema. On treba dobro poznavati razlicite psiholoske tehnike za razvoj svijesti i osobni rast, kao sto je napr. tehnika psiho - drame, unutar koje ce potaknuti svoje klijente da pokusaju posve otvorenom komunikacijom ocistiti taloge nakupljenih emotivnih frustracija, ali tako da ne povrijede jedan drugoga, vec da razviju duboko razumijevanje i svoje i partnerove duse. Ovo naravno ne ide preko noci - ni jedna vrijedna stvar u nasem zivotu ne pada s neba, bozjom miloscu ili zbog dobre karme, vec naprotiv - vrijedne stvari kao sto su ljubav i bracna sreca zahtjevaju rad, pozrtvovanost i konstantne napore. Kao kad uredjujete vrt prepun raznolikog cvijeca i plodnih stabala - onoliko vremena i truda, koliko ulozite u svoju vezu, toliko ce vam se i vratiti, kroz ljubeci odnos prepun povjerenja, koji cete odnjegovati sa svojim partnerom.
Kreshimira Gojanovic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 23
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Koliki orbis se uzima u obzir kad su aspekti u sinastriji u pitanju?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Koliki orbis se uzima u obzir kad su aspekti u sinastriji u pitanju?

zoko,astrolozi ti se sve gadjaju orbisima,svak ima svoje vidjenje...a oni se opet ,samo uche ,na davno napisanim spisima,kao da je to iz njihove glave

ja bih ti savjetovala da uzimash onako logichno,iskustveno,shto blize, to bolje,egzaktnom aspektu...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 23
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Hvala ti sreco tako sam i mislila Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Žena
Poruke 28
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
Nokia 
Njegova Venera u Skorpiji i Moj mesec u Skorpiji su u Konjukciji u sinastriji i to u sedmoj kuci.Njegov mars u devici je u sekstilu sa njegovom venerom...kako vam to izgleda?

Ono sto mene zabrinjava i muci je 12 polje gde se kod njega smestio mesec u ovnu..Njegov saturn je egzaktno na mom smc u 1 kuci,a moj saturn i njegov smc su u konjukciji u 12 kuci..da li je ova veza karmicka?...jedino lepo iz ovoga je sto sa ja u podznaku Ovan pa taj njegov mesec dodje u moju 1 kucu i tako osecam njegovo''nesvesno''.Uzgred,sta znaci kada njegov mesec u sinastriji bude u mojoj 1 kuci...?


Ja sam Vodolija asc ovan sa mesecom u skorpiji   23.01.1968. pancevo 09:55
On Vaga asc bik sa mesecom u ovnu...06.10.1968. Bijeljina 18:30

jedino lose su nam dva marsa koja su u opoziciji,moj u ribama u 12,a njegov u devici....

IP sačuvana
social share
Ljubav je ,ljubav je,ljubav....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Njegova Venera u Skorpiji i Moj mesec u Skorpiji su u Konjukciji u sinastriji i to u sedmoj kuci.Njegov mars u devici je u sekstilu sa njegovom venerom...kako vam to izgleda?

Divno,Venera u konjukciji sa Mjesecom,je ljubav
Citat
Ono sto mene zabrinjava i muci je 12 polje gde se kod njega smestio mesec u ovnu..Njegov saturn je egzaktno na mom smc u 1 kuci,a moj saturn i njegov smc su u konjukciji u 12 kuci..da li je ova veza karmicka?...jedino lepo iz ovoga je sto sa ja u podznaku Ovan pa taj njegov mesec dodje u moju 1 kucu i tako osecam njegovo''nesvesno''.Uzgred,sta znaci kada njegov mesec u sinastriji bude u mojoj 1 kuci...?

jedino lose su nam dva marsa koja su u opoziciji,moj u ribama u 12,a njegov u devici....

Njegov Mjesec u XII polju,to je njegov problem,njegova zatvorenost,potreba za izolacijom,a josh u ovnu kojim vlada mars,pa mu dushi nije lako,ali imate u stvari i tu sponu,jer i tvojim i njegovim Mjesecom vlada planeta Mars,pa su vam duhovnosti slichne.
Saturn konjukcija SMČ,jaka karmichka vezaaspekt koji ce vas dugo drzati.

Tvoj Podznak na njegoviom Mjesecu,lijep aspekt,jaka harmonichnost i jaka veza,rekla bih i  ljubav,ti ga jako osjecash,a ti njegovoj dushi prijash Smile

Njegov DC u Shkorpiji,pa tvoj Mjesec je vjerovatno u njegovoj VII kuci,tvoja dusha je dusha zene,sa kojom znachi zeli da provede zivot u partnerskom odnosu,braku...
« Poslednja izmena: 28. Jun 2007, 12:06:44 od andjela pizelly »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 93
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
A sta znaci kada moji - Venera i Mars ulaze u njegovo 7. polje, gdje su u konjukciji sa njegovim Mjesecom?

i, Saturn opozicija Venera.. moze li veza kako uspjeti sa ovim aspektom ?  Smile 

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
A sta znaci kada moji - Venera i Mars ulaze u njegovo 7. polje, gdje su u konjukciji sa njegovim Mjesecom?

i, Saturn opozicija Venera.. moze li veza kako uspjeti sa ovim aspektom ?  Smile 

Ti ga jako privlachish,ali,Mars predstavlja noz,pa u konjukciji sa Mjesecom ,ti njega mozesh da povrijedish...
Satrun bi mogao da hladi Veneru,mada moze da donese trajanje....treba u svakoms luchaju pogledati cijelu kartu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 14 15 17 18 ... 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 16:15:48
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.