Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 09:06:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: video stream  (Pročitano 8292 puta)
16. Jan 2007, 16:09:46
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Video uputstva na mom sajtu  se skidaju klasicnim downloadom. Surfovao sam internetom i otkrio neki sajt YouTube, koji uzivo pusta klipove (nije potreban download, vec se buffer puni uzivo na sajtu). Jel' moze neko da mi kaze kako to da odradim.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple iPhone 6s
Zasto jednostavno ne bi svoje klipove uploadovao na youtube (ili neki drugi video servis) i postavio code na svoj sajt. Ucitavace se direktno, radice super, ako hoces da zastitis, stavi na klipove u originalu watermark i svi srecni. Ne trosis resurse, oni ne guse reklamama ili bilo cime.
Ako hoces tako nesto sam da napravis, napisi u flashu ono sto ti treba. Hint - FLVPlayback Component.
Ili konvertuj video u flv (konvertor dolazi uz flash Smile i koristi gotovi player koji sam nasao... (attachment)
Code za embed je:
Kod:
<object type="application/x-shockwave-flash" width="400" height="350" wmode="transparent" data="flvplayer.swf?file=lokacijafala.flv&autoStart=true">
<param name="movie" value="flvplayer.swf?file=lokacijafala.flv&autoStart=true" />
<param name="wmode" value="transparent" />
</object>

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
flvplayer.swf (3.36 KB)
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
"ako hoces da zastitis, stavi na klipove u originalu watermark"
Kako to mislite na klipove u originalu stavim watermark. To je dobar nacin da se zastiti originalni klip, ali jel' ce taj watermark da se vidi u streamingu kada se pusta prako sajta. Pretpostavljam da ne, ali da li mozete malo da mi pojasnite kako sve to da izvedem, mislim gde ce se nalaziti klip sa watermarkom (original), ako se bez nalazi na YouTube, ili vas nisam razumeo u startu. Hvala unapred.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple iPhone 6s
Mogao si barem pokusati da saznas sam...
Ako hoces da stavis watermark, uradis to u nekom programu za video obradu. Kako, to pronadji sam.
Klipovi bi se u slucaju uploada na youtube nalazili tamo, ali bi ti mogao da ih streamujes sa svog sajta. Pa video si to negde majku mu, to im je i donelo toliku popularnost... Neko ko juce pita za load balancing 2 servera danas kaze "neki" youtube...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Here I am, on the road again...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3818
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.54
mob
HTC Touch Pro
 Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Svaka cast, SerbianFighter, za divno cudo radi kod mene (al mrzim iz dna duse taj flash i scripte i descripte). E, sad sam ja to probo u moj Flash MX da ubacim, vidim player i onda ja exportiram moj film, preimenujem HTML i sve ok, vidim player samo sto ne radi. E, sad da ubacim u flash film flv izgleda nece. Il je moj Flash MX vec za kameno doba il moj pas nije pticar da ga bacam dovoljno u vis.
Izgleda ima u tom tvom playeru neka akcija pa mu kaze da taj i taj film prikaze.
Da pojasnim, ocu da ubacim player u flash stranicu i onda  fino html stranica pozove moj flash film, koji opet prikaze tvoj player pa taj player pusti film koji ja ocu. Al ne radi kako ja ocu. E, sad negde sam pogresio al ne znam gde. Pa ako imas par sekundi da kazes jel treba da nabavim novi flash da budem na nekom svetskom nivou il to moze i moj MX od pre par godina a ja sam neuk.
Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 864
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Apple IPhone 3GS,
Nisam preuzeo Player sto je postavio SF ali ne bi sumljo na njege dao je instrukcije
Citat
<object type="application/x-shockwave-flash" width="400" height="350" wmode="transparent" data="flvplayer.swf?file=lokacijafala.flv&autoStart=true">
<param name="movie" value="flvplayer.swf?file=lokacijafala.flv&autoStart=true" />
<param name="wmode" value="transparent" />
</object>
ti samo trebas da odradis putanje do flv fajlova i to je to
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Da, al sam ja komplet plejer ubacio kao .swf file u flash MX pa opet to exportiro kao swf, i normalno ostavio na stranici kod samo izmenio da pozove moj film u kome je SF-ov fiml. E, sad ja znam da sam negde pogresio (onako metafizicki) al ne znam gde.
Ovo sa SF-ovim plejerom to radi bez problema.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 864
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Apple IPhone 3GS,
Okaci to sto si uradio ja nevolim flash ali mogu pogledati
Ja za neku stvar sto sam radio uzeo sam JW Player http://www.longtailvideo.com/players/jw-flv-player/
Koji je po meni dosta dobar a i to malo sto je imalo da se sredi bilo je veoma lako, imas kompletnu dokumentaciju
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Ma cak ni ne radi tako da glupo da kacim a lakse je objasniti.
Ovaj plejer od SF-a radi, das mu parametre i prikaze film i sa tvog kompa kad mu das adresu, a plejer embedujes ko i svaki drugi flash u html-u.
E, ja napravio glupost i importiro taj plejer ko flash film u moj film u Flash programu i eksportiro ga i embedovo ko  i SF-ov plejer, i naravno, kako bi drugacije, ne radi a meni kako bi drugacije, nije jasno zasto.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 09:06:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.136 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.