Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: 'Ni Srbi, ni Hrvati nisu narodi, nacije, nego 'izmišljene' etno-lingvističke  (Pročitano 10298 puta)
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
SonyEricsson k800i i D820
Pa dosta toga je tacno jeto je taj Svabo rekao.Nekih 70% ,ali to za HR jezik je skroz tacno. Smile

Istina boli, ako ne odgovara zeljama. Ja bih stvarno voleo kada bi se izdvojio neki novac i platio najmerodavnijoj svetskoj instituciji za ta pitanja i da napravi istrazivanje i resi to pitanje jednom za svagda. Srbi i Hrvati pricaju razlicitim jezikom, a sve se razumeju. Tragikomedija.

Nerazumijem te...  Smile sta si rekao...hahahahaha pa dobro ajde opet da ga nazovemo srpskohrvatskim kako je se i Vuk dogovorio u Becu sa njegovim Hrvatskim kolegama...pa ce biti svako sretan...
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1074
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ma neka se zove i hrvatski ali samo vise da se zna naucno i sa dokazima sta je i kako bi trebalo da se zove i je li to jedan ili stvarno vise razlicitih jezika. Ako amerikance ili australijance nije sramota da kazu da pricaju engleski, sta mi se onda ovde pravimo mutavi pa svi imaju satro razlicite jezike, a najsmesniji su zadnji nazivi, bosnjacki(muslimani) i maternji(Crnogorci). Ajde @tigar objasni mi kad se poceli da govorite 'uporaba' umesto 'upotreba', 'vrsta' umesto 'reprezentacija', 'izbornik' umesto 'selektor', 'zemljovid' umesto 'zemljopisna karta' i da ne nabrajam vise. Smesno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Србија

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 7739
Zastava Apatin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Nokia 
Sto bi rekli Nadrealisti ovde se ne radi o 2 jezika vec o 6 razlicitih jezika, "srpski,hrvatski,crnjski,gorski,bosanski i hercegovacki"  Smile
IP sačuvana
social share
Leeds United....Movin' On Up


“Jedan za sve – svi za jednoga” lozinka nasa “Smrt ili slavu”
Boze daj nam snage da stvorimo otadzbinu pravu.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Nešto što je realno jedan jezik, pa se jedno te isto različito naziva, po pravilu "politika iznad realnosti". Ja sam eto smislio naziv za taj jezik koji bi bio svima prihvatljiv: "psovački"   Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
SonyEricsson k800i i D820
Ma neka se zove i hrvatski ali samo vise da se zna naucno i sa dokazima sta je i kako bi trebalo da se zove i je li to jedan ili stvarno vise razlicitih jezika. Ako amerikance ili australijance nije sramota da kazu da pricaju engleski, sta mi se onda ovde pravimo mutavi pa svi imaju satro razlicite jezike, a najsmesniji su zadnji nazivi, bosnjacki(muslimani) i maternji(Crnogorci). Ajde @tigar objasni mi kad se poceli da govorite 'uporaba' umesto 'upotreba', 'vrsta' umesto 'reprezentacija', 'izbornik' umesto 'selektor', 'zemljovid' umesto 'zemljopisna karta' i da ne nabrajam vise. Smesno.

Vidis Niksa...nemoram ti ja to objasnjivati i kada bi to sve i bili novi nazivi necega to je absolutno nebitna stvar...i nas jezik mislim ovaj zajednicki ima turske nazive pa sta onda ima i njemacke kao snajder u Srbiji i nitko se tu neupita kako je i zasto se neprica cisto Srpski nego eto bolje je se ismijavati kako susjedi kroje sebi jezik....svaki jezik na se zeli perfekcinosati ili olaksati u pisanju i govoru.....smijesni su ljudi poput tebe koji se smiju drugima a u svome jeziku imaju barem 20% posto stranih jezika...
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ekstrem

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6621
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
dobro, ali vi ste ucili da pricate... mi pricamo skoro isto kao prije 500 godina, a vi ste morali ponovo da ucite da pricate. reci mi, jesi li isao u skolu u HR? jeste li dobijali keceve kad vam se slucajno omakne "srpski"... ?
znam da je na HTV vjecita frka bila oko tih novonastalih rijeci... 
IP sačuvana
social share



ma taj eduardo je cigan obicni. bilo bi super da mu je noga ostala u terenu. ili jos bolje, taylor trci, a eduardova noga se zapetljala u pertle u vuce se za njim... ili da je ostala na stadionu, pa da se igra umjesto charity shielda, Kup eduardove noge... da pobjednik u finalu dobija nogu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1074
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Meni je smesno da menjas izraze koji su u koriscenju decenijama i vekovima i izmisljas neke nove izraze samo da bi se razlikovao od suseda koje ne volis, a sa kojim na nesrecu tvoju delis isti jezik.

....svaki jezik na se zeli perfekcinosati ili olaksati u pisanju i govoru.....

Mislim sta ti ovo znaci. Mogao si da smislis nesto bolje da opravdas gluposti koji su kvazi lingvisti radili u Hrvatskoj da bi toboze ocistili Hrvatski jezik od srbizama. Nemoj da lupas gluposti. A to sto spominjes da srpski jezik ima 20% posto stranih reci, dokazi.  
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Србија

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 7739
Zastava Apatin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Nokia 
Pa ima srpski jezik dosta turcizama,germanizama....ali to je ono sto je ostalo od pre.
Mislim da niksa517 pokusava da kaze kako u zadnjih 15-20 god nismo menjali jezik.
Tako?
IP sačuvana
social share
Leeds United....Movin' On Up


“Jedan za sve – svi za jednoga” lozinka nasa “Smrt ili slavu”
Boze daj nam snage da stvorimo otadzbinu pravu.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ekstrem

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6621
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
pa nismo na silu, to je ocigledno, i nismo sigurno posljednjih 100 godina, neka me isprave lingvisti... 
IP sačuvana
social share



ma taj eduardo je cigan obicni. bilo bi super da mu je noga ostala u terenu. ili jos bolje, taylor trci, a eduardova noga se zapetljala u pertle u vuce se za njim... ili da je ostala na stadionu, pa da se igra umjesto charity shielda, Kup eduardove noge... da pobjednik u finalu dobija nogu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
SonyEricsson k800i i D820
Pa pogledaj samo koliko turskih rijeci ima caj,jorgan,jastuk,majmun,podrum...itd ,da od samog nabrajanja mjeseci koji takodje nisu slavenski januar,februar itd.... pa onda njemacki koji je se umijesao...ima veoma veoma mnogo i ja kada slusam srafciger,snajder... i tako dalje pa to su sve strane rijeci...

Ni ja nisam sretan sto neki lingvisti se prepucavanju u Hrvatskoj i izmisljaju gluposti ali sta je tu je....neki se u njemackoj protive zasto toliko engleskog utice na Njemacki jezik ali opet sve svojim putem ide...

@Mistreade...pa nebitno je kada je se mijenjao sta to znaci...mjenjao je se kada je imao uticaja iz vana..ali je se mijenjao...zasto se Niksa nezastupa za to da se povrate opet cisto Srpske rijeci jer i taj turcizam i njemacki je iskrivljanje pravog Jezika kakav je prije bio...
« Poslednja izmena: 15. Jan 2007, 17:20:35 od tiger2005 »
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.