Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: U BiH sa obavezno upaljenim svetlima  (Pročitano 2606 puta)
12. Jan 2007, 11:42:18
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
Rigorozna primena saobraćajnih propisa preko granice
U BiH sa obavezno upaljenim svetlima

Svi koji se ovih dana spremaju da automobilom krenu u BiH na zimovanje ili nekim drugim razlogom, trebalo bi da znaju da se Zakon o saobraćaju u BiH donekle razlikuje od onog koji se primenjuje u Srbiji. Neophodno je da na vozilima stalno budu upaljena oborena svetla, a takođe je zabranjeno korišćenje mobilnog telefona u toku vožnje.

Sugestija vozačima je da odmah na granici upale svetla i zaborave na mobilni jer su kazne za nepoštovanje ovih propisa po 30 KM (1KM je oko 40 dinara). Kazna je ista i za nevezivanje sigurnosnog pojasa. Takođe, treba obratiti pažnju na prekoračenje brzine jer su kazne, u zavisnosti od toga koliko ste prekoračili dozvoljenu brzinu, od 50 pa do više stotina KM, a može se ostati i bez vozačke dozvole. Naravno, obavezna je i zimska oprema, a ova odredba zakona je ista kao i naša. Pridržavanjem ovih propisa vozači će, osim što će uštedeti novac, izbeći i nepotrebno nerviranje i gubljenje vremena. Jer, od kada je Zakon o saobraćaju u BiH stupio na snagu, saobraćajna policija više ne naplaćuje kazne.

Ukoliko je vozač napravio prekršaj, policajac mu piše platni nalog koji je ovaj dužan da uplati u roku od osam dana. Kada su u pitanju strani državljani, procedura je komplikovanija. Oduzimaju mu se i vozačka dokumenta dok kaznu ne plati u najbližoj banci, kako bi se sprečio prelazak granice. Tako se može desiti da vozač mora da do prve banke pređe nekoliko desetine kilometara, plati kaznu i onda se vrati po vozačka dokumenta. Uz sve to, treba znati i da je za maloletno dete za ulazak u BiH potreban pasoš, dok punoletni ulaze sa važećim ličnim kartama.

J. Trijić

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


=)

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4232
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6210
ovdje u HR taj zakon več godinama i mogu reči da po danu uistinu bolje primječujete auto iz suprotnog smjera ako ima upaljena svijetla!
IP sačuvana
social share
Reality Beats Fiction By Far
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Ja imam problem za svako resenje!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 411
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Apple iPhone 3gs
ne samo da bolje primecujes auto vec nema dileme koji je auto parkiran sa strane a koji planira da se ukljuci u saobracaj,sto zna ponekad da predstavi problem u voznji lokalnim putevima,narocito kroz bosnu gde sa sporednih ulica izlecu kao da su u svom dvoristu!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Da li verujes sebi?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 24339
Zastava Novi Sad - Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
HTC Touch HD, Luna
moje misljenje je da je to sa svetlima nepotrebno ali da je jeftinije da se naredi da se svetla ukljucuju nego da se putevi modifikuju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1467
Zastava sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia 5800xpress
moje misljenje je da je to sa svetlima nepotrebno ali da je jeftinije da se naredi da se svetla ukljucuju nego da se putevi modifikuju.
pa jedna svedska,norveska,holandija i td imaju najbolje puteve u evropi a i imaju zakon o obaveznom koristenju prednjim svjetala po danu.razni uvjeti uticu na vidljivost,stoga nije na odmet upaliti svjetla,nekosta bas nista.automobili novije generacije imaju software-sti rijesen ovaj poblem tkz. dml mod,dijegnostikom se ukljuci tako da startovanjem motora se pale prednja svjetla,il zadnja u zavisnosti od dml moda.kod starijih tipova automobila ovaj slucaj se rijesava dovodjenjem d+ sa alternatora na kontakt prekidaca pomocu releja.poz
IP sačuvana
social share
kad jedan papak umre,rode se dva!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Da li verujes sebi?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 24339
Zastava Novi Sad - Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
HTC Touch HD, Luna
sve je to ok ali....

moj motor automacki ukljucuje svetla nakon ukljucenja motora, tako da sam upoznat sa tim
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


=)

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4232
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6210
ma vjerujte da je bolje da su stalno upaljena!!!mnogo je sigurnije i kao šta sam rekao u prošlom postu- izdaleka primječujete vozilo mnogo prije ako ima svijetla upaljena Smiley
IP sačuvana
social share
Reality Beats Fiction By Far
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3415
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
ma vjerujte da je bolje da su stalno upaljena!!!
Osim kad ostavite auto u garazu Smile
Ovo je i najveci problem za zaboravne.... pa poslije hajd' komsija poguraj Smile
Sto se mene tice ja sam se navikao na ovaj zakon.... ne treba mi auto da automatski pali svijetla. Preslo mi u naviku , cim sjednem i upalim auto upalim i svijetla Smile
A sto se tice bolje vidljivosti i uocljivosti , to stoji...mada kako kaze ona stara narodna : znam kakva budala ide s ove strane ali ne znam kakva budala ide s druge...e tu ne pomaze ni 100 svjetala Smile
« Poslednja izmena: 13. Jan 2007, 18:18:36 od elborashon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.