Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 20:51:08
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zašto je linux bolji  (Pročitano 10964 puta)
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Ericsson T28
Evo moje pitanje, kad još nisam znao za operu i mozilu, korisito sa IE i vidio i čuo da neopravdano jede resurse, onda sam prešao na mozilu i vidio napredak u raznim dodacima, pa onda slučajno probao operu i vidio da ne jede resurse , a surfanje mi je 10 lakše sa njom nego sa ova dva!  I ono glavno koji bi linux sistem zamjenio XP, a da ne uzima toliko resurse, a bude jednako funkcionalana kao i XP, nadam se da sam jasan! Hvala!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Probaj vise razlicitih distribucija i odluci se za onu koja ti najvise odgovara.I u grafickom user okruzenju i u performansama (mada su razlike za home koriscenje manje-vise slicne)...
Ako si navikao na win okruzenje moja preporuka ti je SUSE za pocetak jer je negde dosta slican (bar vizuelno), onako na prvi pogled nece ti bas sve biti toliko strano i verujem da ces uspeti sa lakocom da pohvatas kako i sta... Fedora,Mandriva, Ubuntu svi imaju simpaticni user interface koji ce ti za pocetak biti verovatno pomalo zbunjujuci, medjutim veoma brzo ces da udjes u stos...

Evo lista linux distribucija pa mozes da procitas po malo o svakoj:
List of distributions
« Poslednja izmena: 10. Maj 2007, 00:53:06 od MunkaZe »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Mozilla
mob
Samsung SGH-E630
Citat
a bude jednako funkcionalana kao i XP
Zavisi za šta koristiš komp...
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
kuj oce da igra igre na linuxu trebalo bi da oproba emulator windows-a poznat kao wine

http://www.winehq.com/ Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Mozilla
mob
Samsung SGH-E630
To jeste dobra stvar, ali ni tako ne rade baš sve igre i programi Wink
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zasto?

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2225
Zastava Nis
OS
UNIX
Browser
Opera 9.20
mob
Nokia 6600
Ko voli da igra igrice, za linux bi trebao da proba ovaj emulator.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Linux4Life

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 473
Zastava SRBIJA
OS
Linux
Browser
Mozilla (2007)
mob
HTC 
druze pa bas sve ne radi ni na Win-u Smile Smile Smile
za igre postoji emulator Cedega clon vine-a, a za sve ostalo sto ne podrzava isti tu je Cross Ower

pozzz PCLinuxOS rules
IP sačuvana
social share
Lada Linux Serbia Power Team
HighlandClan & The BulldogFighter Team
Highland Falconry
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Mozilla
mob
Samsung SGH-E630
Kada sam napisao "sve" mislio sam na programe/igre koje bi inače radile na Windowsu  Smile
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Linux4Life

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 473
Zastava SRBIJA
OS
Linux
Browser
Mozilla (2007)
mob
HTC 
ma druze skonto sam ja, al´ i ono sto je samo za Win nece uvek da radi kako treba, cinjenice...... Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Lada Linux Serbia Power Team
HighlandClan & The BulldogFighter Team
Highland Falconry
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ko pre devojci, sam u nju upada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11114
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla
mob
Samsung Galaxy S10
ja instalirah vistu da vidim kakva je mada su orednosti linuxa neverovatne!!!ali ja ne znam jel moze autocad da radi na linuxu a i takodje igre koje postoje da li mogu da rade na linuxu??!!!osim te dve mane,mozda i velike,linux je nenedmasan...
AutoCAD nema za Linux, pitanje da li će ga ikada biti. Ako ti treba program kojim ćeš samo otvarati crteže iz AutoCADa, i eventualno nešto sitno docrtati, imaš QCad, mnogi distroi ga imaju po defaultu, a budući da je install fajl težak oko 20 MB, nije ti frka ni da ga sam prevučeš. E sad, pomoću njega možeš da otvaraš samo 2D crteže i to u *.dxf formatu, znači svaki crtež u AutoCADu sačuvaj kao dxf umesto dwg, i moći ćeš da ga otvaraš u QCADu. Ozbiljniji CAD program je VariCAD, a imaš i mnoge druge, tipa profesionalnog ProEngeneer-a (mislim da se baš tako zove) koji u velikoj meri može da se meri sa AutoCAD-om.
E sad, može i AutoCAD da se potera, ako baš želiš, ja sam uspeo da poteram AutoCAD 2004 preko CrossOver emulatora na Slackware-u 10.2, s'tim što sam morao prevući i InternetExplorer 6 jer bez njega neće da radi, a morao sam budžiti i fake registry koji CrossOVer pravi da bi počela instalacija. I nakon instalacije, program je radio, ali dosta sporije u odnosu na Windows, a pucao mi je pri nekom žešćem renderovanju nekih 3D crteža koji su težili po par megabajta. Znači, može da se nabudži da radi, ali je dosta trom.
Što se igrica tiče, neke popznatije Windows igre mogu da rade preko emulatora, do skora je najbolji emulator bio Cedega, dok sad izgleda da ga i sam Wine šije, pošto su ubacili podršku za pixel shader 2.0 i neke funkcije 9.0c DirectXa, poput podrške za neke D3DRM funkcije i još par sitnica.
Šta je ustvari Wine? Wine je tzv. emulator, koji "laže" program namenjen Windowsu, da se ustvari radi o samom Windowsu, a izvršne funkcije programa prevodi (emulira) u real-time vremenu i izvršava ga pod Linux kernelom. Imajući u vidu da su rezlike između Windows i Linux kernela apsolutne, po svim pitanjima, počev od dizajna, do samog koda, onda je razumljivo da ne rade svi Windows programi pod Linuxom, tj. mnogi ne rade, ali se Wine-developeri trude da rade oni najpoznatiji. Neki programi rade jako dobro (čak i brže nego na samom Windowsu), neki rade solidno, sporije, neki baguju, a neki uopšte ne mogu da se pokrenu. Listu programa, kao i to kako rade pod Wine-emulatorom imaš ovde ali skrećem ti pažnju da ovo nije komplet lista, ja sam relativno lako uspeo da pokrenem i gomilu programa kojih nema ovde na listi.
I na kraju ovog posta, dobronamerno bih poručio kolegama koji ovde tvrde da je Linux nenadmašan, da dvaput razmisle pre nego što to kažu. Hvala Smiley  Smile
IP sačuvana
social share
Isterajte zlo iz žena. Uterajte im dobro!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 20:51:08
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.