Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 02:58:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Broj posetilaca i problem  (Pročitano 2822 puta)
31. Dec 2006, 17:46:12
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Mozda je problem na prvi pogled cudan, ali sigurnoces da razumes.
Imam oko 700 poseta dnevno: Host mi radi za sada bez problema. Skupio sam neki novac za reklamiranje, ali me je strah da mi od tih silnih korisnika koji dolaze preko reklama pukne server (ili sta vec- ne znam jer nikad mi se to nije desilo).
1. Kako prepoznati da mi host postaje preopterecen i da je vreme za samostalnu masinu?
2. Na koliko posetilaca bih to mogao da ocekujem?

Problem nastaje jer mi za  host treba 100 evra za godinu dana, a za masinu 200 evra mesecno. Ako je broj poseta koje su potrebne za prelazak na samostalnu masinu X, taj broj X bi sigurno povukao barem neke banere, koji bi bili dovoljni da placaju masinu svakog meseca (zarada mi trenutno nije bitna). Medjutim taj broj X korisnika bih privukao za recimo 2-3 meseca.Trenutno, sa cenama koje bih nudio za banere na mom hostu ne bih mogao da pokrijem troskove za svakomesecno davanje na server.
Sta da radim? Sta se radi u takvim situacijama? Da li se trazi sponzor? Kako, ko je lud da da 200 evra svakog meseca? Neki savet jer imas veliko iskustvo?

Poslednje pitanje (na koje bi mi trebao odgovor): Razmenio bih banere sa nekima, ali kako da proverim koliko taj sajt ima poseta dnevno (mesecno). Neko moze da mi kaze da ima 10 000 poseta, gde bih ja to mogao da potvrdim.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Skupio sam neki novac za reklamiranje, ali me je strah da mi od tih silnih korisnika koji dolaze preko reklama pukne serve
Ne brini, nece.
Citat
1. Kako prepoznati da mi host postaje preopterecen i da je vreme za samostalnu masinu?
Do tog vremena imas jos mnogo da veslas. A kada to vreme dodje, verovatno ce te i tvoj sadasnji hosting provider obavestiti.
Citat
2. Na koliko posetilaca bih to mogao da ocekujem?
Nemoguce proceniti. Zavisi od toga kakav je sajt, kakve su posete, kakav je hosting.

Citat
Problem nastaje jer mi za  host treba 100 evra za godinu dana, a za masinu 200 evra mesecno. Ako je broj poseta koje su potrebne za prelazak na samostalnu masinu X, taj broj X bi sigurno povukao barem neke banere, koji bi bili dovoljni da placaju masinu svakog meseca (zarada mi trenutno nije bitna). Medjutim taj broj X korisnika bih privukao za recimo 2-3 meseca.Trenutno, sa cenama koje bih nudio za banere na mom hostu ne bih mogao da pokrijem troskove za svakomesecno davanje na server.
Sta da radim? Sta se radi u takvim situacijama? Da li se trazi sponzor? Kako, ko je lud da da 200 evra svakog meseca? Neki savet jer imas veliko iskustvo?
To je za tebe futur II.
Ne razmisljaj o tome.
Da dodjes do te posete treba zaista mnogo kvalitetnog sadrzaja koji ce privuci posetu.
Sama reklamna kampanja ti sigurno nece doneti brdo posete, samo ce omoguciti da tvoj sajt bude prepoznatljiviji, ali broj kilikova tj poseta koje ce ti od reklame doci, sigurno nece biti problem.

Citat
Poslednje pitanje (na koje bi mi trebao odgovor): Razmenio bih banere sa nekima, ali kako da proverim koliko taj sajt ima poseta dnevno (mesecno). Neko moze da mi kaze da ima 10 000 poseta, gde bih ja to mogao da potvrdim.
Trazi uvid u statistiku, proveri kako stoji na alexa.com .. mada je statistika cesto nepouzdana a alexa neprecizan.
U principu ne mozes da znas nikako, zato se ne kupuje reklama na levim sajtovima vec na onima koji ti mogu dati detaljnije informacije.
Sto se razmene bannera tice "glava za glavu" uglavnom nije vredna truda.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Here I am, on the road again...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3818
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.54
mob
HTC Touch Pro
pitanje nije direktno vezano za temu ali da zbog ove sitnice ne otvaram novu temu
da li se na alexa.com mora prijaviti site da bi se mogla na alexa.com vidjeti statistika ili on sam kupi podatke Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Vojvodina Novi Sad

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 3927
Zastava Srpska Atina (Novi Sad)
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
HTC HD2
Ne mora...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple iPhone 6s
Sam kupi podatke od svojih korisnika, ali je nemoguce dobiti podatke za posetu ako je sajt subdomen.. znaci npr nije moguce videti koja je poseta forum.burek.com u odnosu na burek.com vec se broji ukupna poseta..
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Nepoznat
Browser
Opera 8.01
Gore si napisao da nema nista od "glave za glavu". Sta predlazes (pod uslovom da
je sajt dobro rangiran i da je kvalitetnog sadrzaja). Treba mi nesto da zacinim.
2. Koja su vasa primarna primanja? Baneri ili...?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Sta predlazes (pod uslovom da je sajt dobro rangiran i da je kvalitetnog sadrzaja)
Seo + Kvalitetna reklama na velikim sajtovima radi prepoznatljivosti.
Citat
2. Koja su vasa primarna primanja? Baneri ili...?
Prihod od bannera postoji, nije dovoljan, nije ni redovan, i nije prioritetan.. burek postoji iz razloga sto je jedan takav sajt neophodan i iz razloga sto ja smatram da je vredan truda i odricanja, finansira se uglavnom u privatnoj reziji, a novac od bannera je tu kao bonus ako zatreba.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Citat: SF
Prihod od bannera postoji, nije dovoljan, nije ni redovan, i nije prioritetan.. burek postoji iz razloga sto je jedan takav sajt neophodan i iz razloga sto ja smatram da je vredan truda i odricanja, finansira se uglavnom u privatnoj reziji, a novac od bannera je tu kao bonus ako zatreba
Hoces da kazes da nemas profita od ovog sajta?
Citat: SF
burek postoji iz razloga sto je jedan takav sajt neophodan i iz razloga sto ja smatram da je vredan truda i odricanja
Za ovo, svaka cast! Skidam kapu.
Jel' moze neko da mi pojasni termin "saradnja izmedju dva sajta". Ja sam bio ubedjen da je to razmena banera (glava za glavu), ali videh sada da to nije vredno truda. Zanima me koja je saradnja vredna truda, jer gde god da se okrenem samo cujem "saradnja ovo, saradnja ono". Da je neefikasna ne bi se toliko spominjala. Dakle, kakva vrsta saradnje je vredna truda?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Hoces da kazes da nemas profita od ovog sajta?
Hocu da kazem da imam ogroman rashod, ali da mi to nije bitno.
Citat
Za ovo, svaka cast! Skidam kapu.
Jel' moze neko da mi pojasni termin "saradnja izmedju dva sajta". Ja sam bio ubedjen da je to razmena banera (glava za glavu), ali videh sada da to nije vredno truda. Zanima me koja je saradnja vredna truda, jer gde god da se okrenem samo cujem "saradnja ovo, saradnja ono". Da je neefikasna ne bi se toliko spominjala. Dakle, kakva vrsta saradnje je vredna truda?
Razmenite vi bannere, ali realno ti od toga neces videti neki preterani benefit..
Za neki mali sajtic je to mozda i ok za pocetak.. ali sta kad poraste.. ne mozes tek tako otpiliti one koji su ti pomogli, a ne mozes ih ni drzati..
To je pre svega bitno da se sajt procuje.. da ljudi vide i prepoznaju.. od toga posetu sigurno neces dobiti...
Nakon toga, saradnju mozes ostvariti kroz razmenu sadrzaja, razmenu linkova u dobrim sekcijama, razmenu bannera u odabranim sekcijama...
Ali u sustini.. mozes se osloniti samo na svoj rad ako hoces uspehi Wink
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Vojvodina Novi Sad

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 3927
Zastava Srpska Atina (Novi Sad)
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
HTC HD2
Da neotvaram novu temu...

U vezi Seo...Da li postoji neki Seo mod za SMF za 1.1 verziju sem ovoga moda ...

Posto mi se kod ovoga ne svidja sto  linkovi ovako izgledaju npr: http://forum.burek.com/opste-drustvene-teme-crna-hronika/........html
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 02:58:39
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.064 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.