Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 11:59:53
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Politicka strana naziva skopskog aerodroma  (Pročitano 8581 puta)
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1052
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6230
Grcko je pravo da im kill. Da li ce to raditi ili ne opet njihova stvar. Ima jos tih primera. Geografski i istorijski Azerbejdzan se nalazi u Iranu danasnjem, a samo manji deo u nezavisnoj drzavi Azerbejdzan, cije ime je taj narod (ne presijskog, vec turskog porekla) prisvojio. Kakva su tamo reagovanja, ne znam, ali hocu da ti kazem da jednostavno neko zeli sebe da prikaci na zvanicnu, priznatu, pa i opstepopularnu istoriju radi nekih politickih ciljeva i ko zna cega vec. Da ne ulazimo u sve ove gluposti o kojima smo dosad pricali, bolje da pojednostavimo stvari. Evo necega sto sam ranije napisao i u tome je sustina: "Imaju, ali sto ga bas nazivaju imenom, za koje znaju da ce da isprovocira Grke".





[Edit by vlado85: Vrijedjanje zabranjeno pravilnikom Politickog ~ Geopolitickog foruma]
« Poslednja izmena: 28. Dec 2006, 22:54:52 od vlado85 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Qtek 小米
Moje misljenje se mozda razlikuje od Velesana, ali ne mnogo od Kumanovcana, jer tamo vec dve decenije se vodi probugarska politika, ali razlikuje se i od mnogih Srba, ne vidim nista lose u tome.
Na kraju dosli smo do nekog napretka u dijalogu, kada si izgleda sa teskom mukom ipak priznao da je ceo sever Makedonije cisto srpski (da odatle sam poreklom) i da tu danas zive pomakedonceni Srbi, odnosno da je tu izvrsena nasilna asimilacija.
Posto licno znam kako to sprovode, a gradjanska inicijativa je na nuli, sve ti je jasno.
Meni niko nije menjao prezime ili me diskriminisao na bilo koji nacin,  za vreme svih srpskih rezima koji su se promenili do sad ovde u Srbiji, to je bitna razlika izmedju srpske prirodne asimilacije i njihove.
A ne treba zaboraviti i antisrpski faktor, koji su iskoristili svi separatisti od Slovenaca do Crnogoraca.

Inace u Makedoniji zivi 35.959 Srba (nisam dodao trojku), a u Bugarskoj Makedonaca ima svega 5.000.


Ostaje pitanje zasto su Makedonci tako nasilno asimilovali Srbe menjajuci im prezimena, kad se ovde „Makedonci“ asimiluju bez potrebe za promenom prezimena?
Zasto oba pravoslavna naroda Makedonci i Crnogorci, imaju problema sa nacionalnim identitetom, i tako jedan deo njihovih zemljaka prihvata ono sto oni zovu nacijom, samo regionalnom pripadnoscu ,Sumadinci,Krajisnici,Makedonci,Crnogorci...???


Poznati su mi i primeri Srba koji su sveze pomakedonceni, oni su ovde u Srbiji se ponovo vratili svom starom prezimenu, zato sto imaju jasne dokaze da su ih asimilovali, ali dobar deo ne zna svoje pravo prezime, jer je tamo postojao juznosrpski obicaj da se prezime menja iz generacije u generaciju i nosi se po dedi.
Sve u svemu podseca na menjanje srpskih naziva ulica u vreme ustase Tita.

IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 23
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
Cenzura! Vredjanje ucesnika foruma je strogo zabranjeno!

« Poslednja izmena: 21. Mar 2008, 23:15:15 od canelane »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 30710
Zastava Makedonija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
Ne vadite teme neaktivne duze od 6 meseci ako nemate jak razlog !!!
IP sačuvana
social share
Јас го разбирам светот како поле за културен натпревар помеѓу народите - Гоце Делчев, Македонски револуционер

Свеста и чувството дека сум Македонец треба да стојат повисоко од се друго на светов - Крсте Петков Мисирков, Македонски просветител

 


Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 11:59:53
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.