Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 02:30:09
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šta nam govore snovi  (Pročitano 4893 puta)
31. Jan 2005, 09:06:53
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Šta nam govore snovi

Kad sanjamo, naša podsvest radi treću smenu. Kroz snove naše nesvesno pokušava da nam ukaže na probleme koji nas opterećuju, ali i na moguća rešenja. Slike iz snova govore o nama i našem životu na javi.

Podsvest ponekad baš snažno kuca na vrata naše svesti, tako što nam iz noći u noć reprizira isti san. Često se radi o nerešenom problemu koji pokušava da nam ukaže na svoje postojanje, jer mi pred njim žmurimo i pokušavamo da ga ignorišemo. Ljudi najčešće ne obraćaju dovoljno pažnje na svoje snove i ne pamte ih kad se probude. Snovi reflektuju emocije koje doživljavamo budni.

San vam može ukazati da imate potrebu za promenom posla, partnera, da želite da se raspravite sa roditeljima ili nekim drugim bliskim ljudima. Pored kreveta možete postaviti papir i olovku i zapisivati snove čim se probudite, pre tuširanja. Razmislite kako se osećate kad ste budni. Ako ste se, na primer, u snu vozili nekim klizavim putem ili vas je nosila bujica reke, da li vam je bilo zanimljivo da ne znate šta vas čeka iza krivine ili vas je bio strah? Razmislite šta vam san govori. Želite li da uspostavite kontrolu, mislite li da vaš život ide prebrzo, da ste pod prevelikim stresom i želite malo da usporite?

San vam može otvoriti oči kako biste svoj život sagledali onakav kakav stvarno jeste. Psihoterapeuti smatraju da možemo da se oslanjamo na snove pri odlukama koje donosimo u životu.
S. I
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
zadnjih nedelju dana takve kosmare imam, da je bolje da nemaju veze sa zivotom.
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Ja mislim da nema toliko veze sta sanjamo, vec sta osecamo dok sanjamo, i sa kakvim se osecanjem probudimo. Na osnovu toga kako taj san dozivim dok spavam mogu da znam kakvu mi to poruku podsvest salje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Ponekad ima strasno zivopisne snove, i to posebno kad imam neki neresen problem ili sam pod jakim utiskom... Naravno, sve je iskrivljeno kroz prizmu podsvesti, tako da prerastu u prave nocne more Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 115
Uh, ti snovi!
Ja sam se iskreno stopila sa njima... Kada god da ih zapamtim, nakon buđenja, znam da me neki težak problem ubija u pojam i da treba da ga rešim!
Verujem svojoj podsvesti i te kako!
IP sačuvana
social share
'Cause nothin' lasts forever
And we both know hearts can change
And it's hard to hold a candle
In the cold November rain
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 115
Uh, ti snovi!
Ja sam se iskreno stopila sa njima... Kada god da ih zapamtim, nakon buđenja, znam da me neki težak problem ubija u pojam i da treba da ga rešim!
Verujem svojoj podsvesti i te kako!
IP sačuvana
social share
'Cause nothin' lasts forever
And we both know hearts can change
And it's hard to hold a candle
In the cold November rain
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
zaboravljena

Re: psiho napadi kroz snove?

evo,sam ja ovdje prebacila tekst:



ok, videli ste naslov teme.

treba mi mala pomoc da otkrijem da li sam konacno odlepila ili moze biti istine u tome da me neko maltretira kroz snove.

mali uvod u pricu:
bila sam u vezi sa jednom osobom, zvacemo je osoba M. , za koju znam da izucava okultistiku, pripadnik je magijskog bratstva i bavi se time vec godinama.  Islo nam je odlicno, nismo se nikada posvadjali, i on je bio ubedjen da to prerasta u cvrstu vezu, ali sam ja to prekinula bez ikakve najave kada sam shvatila da je nacin zivljenja, dakle i zabave, opstenja s ljudima itd.  podredio pravilima svog bratstva i da je u stvari religiozno-konzervativna licnost koja dalje od svojih pravila ne vidi i ne gleda.  onda sam posumnjala da me napada (ne fizicki i bukvalno, vec astralno, crpi mi energiju i sl. ), sto mi je do sada zvucalo smesno, ali

naime, da predjem na konkretan primer: ostavila sam ukljucen kompijuter preko noci zbog downloadovanja i legla da spavam.  zatim me je cudan zvuk iz racunara ''probudio'' (nisu bile litanije sotoni, niti nerazumljivi jezici, vec kao da je neki motor, jako glasan, radio u kompijuteru, snazne vibracije i zvuk).  Zvuk je tutnjao u mojoj glavi, slican skripanju, a vibracije sam osecala iz racunara i sve vreme sam pokusavala da dodjem do vazduha, usta su mi bila otvorena i suva, jezik otekao i izbacen napolje, kao kada epilepticaru izvuku jezik da se ne bi ugusio.  nisam mogla da disem, i onda sam svesno prenela na sebe vibracije iz racunara koje su usle u moje telo kroz grudi, solarni pleksus, gde su postajale krvavo-crvene.  onda sam se uplasila i prestala da privlacim vibracije za koje sam mislila da bi mi mogle pomoci da malo prodrmaju telo i pomognu mi da disem, ali nisam uspela odmah da ih se oslobodim vec su nastavile da struje kroz mene u naletima, i tek posle izveznog vremena sam ih se oslobodila.  u medjuvremenu sam pocela da disem kroz kozu i prestala da se bojim gusenja, pa sam se koncentrisala na to da ponovo pokusam da usisam vibracije jer sam imala neku svest o tome da je to nesto novo i neobicno, ali kako sam shvatala da je to nemoguce, pocela sam zaista da se budim iz sna i otkrila da se zaista grcim u potrazi za vazduhom.  bilo mi je potrebno dosta vremena i mnogo vode da se resim suvog grla i ponovo prodisem.  napominjem da sam u krevet legla potpuno normalna i bez ikakvih problema i ovo se desilo cim sam pala u san.

mislim da bi trebalo dodati da sam M-a sanjala samo jednom i to dok jos nismo bili u vezi, ali sam tada bezala od njega glavom bez obzira jer nisam znala sta je u stanju da mi ucini, i taj san je dosta zanimljiv ali me trenutno brine da li me neko napada (ne tvrdim da je M) i kako bi trebalo da se branim jer ne zelim ponovo da se budim modra ili nesto tome slicno.   
hvala


nick:zaboravljena
 
 
 
« Poslednja izmena: 03. Okt 2007, 09:38:11 od andjela pizelly »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Astrološko tumačenje snova   
 
 
  Putovanje unutrašnjim svjetovima

Veliki psiholog Jung je svojedobno ustvrdio kako je lako moguće da mi ustvari stalno sanjamo, jedino što u budnom stanju obuzeti bukom svjesnog uma nismo u prilici percipirati unutrašnje sadržaje. Jungova pretpostavka je više nego utemeljena, čak toliko da bi se mogli upitati nije li i stanje budnog uma samo jedna vrsta snova.
 
 
 
  U ovo doba kad se vrijeme ubrzava iz dana u dan i ljudi negdje neprekidno jure, materijalna stvarnost ostaje jedina mogućnost izbora. Nebeske kapije su se, kako se čini, zatvorile i uskratile većini ljudi bilo kakav kontakt s onostranim. Ipak, u svom tom svakodnevnom kaosu jedna je kapija i dalje ostala širom otvorenom i svima dostupnom.
Riječ je o snovima. Svako normalno ljudsko biće gotovo trećinu svog života provede spavajući. Za to vrijeme susretne se s brojnim snovima koji u svom sadržaju variraju od beznačajnih posljedica dnevnih događanja pa sve do proročanskih vizija. Riječ je, očigledno, o nečemu što izmiče uobičajenim klasifikacijama našeg racionalnog uma i pruža nam priliku da dobijemo direktno iskustvo drugih dimenzija postojanja. Unatoč tome, prosječan pripadnik ove naše potrošačke civilizacije snovima će pridružiti tek beznačajnu ulogu i eventualno s vremena na vrijeme njihovo značenje potražiti u nekoj od površno napisanih sanjarica.

Veliki psiholog Jung je svojedobno ustvrdio kako je lako moguće da mi ustvari stalno sanjamo, jedino što u budnom stanju obuzeti bukom svjesnog uma nismo u prilici percipirati unutrašnje sadržaje. Jungova pretpostavka je više nego utemeljena, čak toliko da bi se mogli upitati nije li i stanje budnog uma samo jedna vrsta snova.
Potvrdu tome daje astrologija koja u suštini ne razlikuje snove od svjesne stvarnosti. U nizu slučajeva astrolozi imaju priliku ustvrditi kako se neki tranziti ili progresije ne manifestiraju na nivou konkretnih događaja. Simboli koji su pred njima ukazuju da se osobi koju konzultiraju u određenom razdoblju moralo dogoditi nešto dramatično. No, na svako njihovo pitanje koje ide u tom smjeru klijent samo začuđeno vrti glavom. Kako bi zadržali svoj dignitet, astrolozi u takvim situacijama uglavnom na kraju odustaju i prelaze na neku drugu temu. Da li to znači da astrologija nije egzaktna? Ne, nikako. Jednostavno, astrolozi bi trebali postaviti i dodatna pitanja o snovima koje su njihovi klijenti sanjali u razdoblju koje su označili dramatični nebeski simboli. Najvjerojatnije bi dobili odgovore koji bi potvrdili njihova predviđanja.

Ono što je na nebu u korelaciji je s onim što je na zemlji. Da, ali i s onim što je u snovima. Astrološki gledano, ono što doživljavamo u budnom stanju na nivou fizičke stvarnosti ima jednaku važnost kao i ono što sanjamo. U tom kontekstu se doista može učiniti smiješnim kad se netko žali kako je nešto ružno sanjao. Baš suprotno, svaki put kad nešto ružno sanjamo možemo biti sretni što se određeni nebeski scenarij odrazio unutar okvira snova a ne u svakodnevnom životu. Uzmimo jedan primjer. Netko pod utjecajem alkohola doživi saobraćajnu nesreću i tek tada shvati da prije sjedanja za upravljač nije poželjno piti. Za razliku od njega, drugi čovjek sanja da je pijan sletio sa ceste i razbio automobil. Nakon jutarnjeg buđenja, pod utjecajem ovog neugodnog sna, donese čvrstu odluku da više nikad neće piti prije vožnje. Obojica su naučila istu lekciju, no lekcija ovog drugog je bila daleko blaža.

U snovima se planeti izražavaju kroz svoje arhetipske vrijednosti, pa zato spavajući možete doživjeti puno širi spektar iskustava nego kad ste budni. Vaše snove mogu posjetiti čarobnjaci, vile, divovi i patuljci, što za sve koji posjeduju imalo unutrašnje kreativnosti može biti garancijom zanimljivom noćnog provoda. No, ne sanjaju svi ljudi jednako. Struktura snova je potpuno individualna i ne ovisi o izvanjskom izgledu i ponašanju pojedine osobe. Od davnih vremena astrolozi su snove smjestili u devetu kuću natalne karte. Ona je određivala pojedinačni potencijal određene osobe za snove i davala naznake dominantnih tema. Ukoliko je neki planet bio u devetoj kući ili vladao njome, on je direktno učestvovao u kreiranju snova. Smatralo se da se arhetipske slike tog planeta najčešće susreću u snovima.

Sunce kao vladar kuće snova donosi doživljaje koji uključuju sve moguće vrste istaknutih osoba: od kraljeva, predsjednika država, pa do mitskih junaka i estradnih zvijezdi. U tim snovima želimo blistati i biti priznati od ostalih.
Mjesec ističe snove u kojim nastojim ostvariti sigurnost. Tu bježimo od različitih opasnosti i tražimo utočište u majčinom krilu. Uz osobe koje nam pružaju zaštitu u Mjesečevim snovima često se pojavljuje i tema ishrane.
Merkur potiče snove koji uključuju različite zagonetke. U njegovim snovima čitamo stare knjige, komuniciramo na nepoznatim jezicima i putujemo vlakom ili automobilom. U skladu s Merkurovom prirodom, u njegovim snovima možemo ponekad biti od nekog i prevareni.
Venera kao božica ljubavi daruje snove u kojima uživamo provodeći trenutke s nekim tko nam se sviđa. Venerini snovi odišu ljepotom i ravnotežom, baš kao što se može očekivati od tog planeta.
Marsovi snovi su sve samo ne mirni. Tu kročimo putem ratnika i borimo se za ispunjenje svojih želja. Pri tome se susrećemo s raznim neugodnim tipovima koji nam nastoje zagorčati život.

Jupiter svoje snove često zna obojiti nekom vrstom ideologije. Tu ćete se zalagati za društvenu pravdu i drugima objašnjavati što je ispravno a što nije. U Jupiterovim snovima možete se susresti s religijskim temama i od strane svećenika biti poučeni životnim istinama.
Saturn kao vladar snova nastojat će vam priuštiti iskustva koja će pridonijeti vašem duhovnom rastu. Pri tome je jedini problem što ta iskustva neće biti baš ugodna. Satrunovi snovi mogu vas rastužiti i suočiti s vrlo depresivnim stanjima.
Uranovi snovi spadaju u najzanimljivije i najneobičnije. Oni vas iznenađuju i pri tome vam pružaju neočekivane uvide. Uran je sklon varirati teme, koje s jedne strane uključuju buntovništvo a s druge utopiju i Science Fiction.
Neptun se u snovima osjeća kao kod kuće. Ovaj planet u svom izražavanju ima dosta karakteristika koje se podudaraju s onostranom egzistencijom. U njegovim snovima možete doživjeti mistične vizije i doživjeti jedinstvo s Bogom. Isto tako Neptunov utjecaj ćete osjetiti i u snovima koji se događaju ispod površine vode. Pluton preferira vrlo intenzivne snove. Ovaj vladar podzemnog svijeta suočit će vas sa svim onim što vam je neugodno i što u budnom stanju potiskujete izvan granica svijesti.
Plutonovi omiljeni likovi su dobri i zli čarobnjaci koji posjeduju moć i vladaju ostalim normalnim bićima.

Povezanost devete kuće i snova je vrlo zanimljiva. Uobičajeno je da astrolozi u tu kuću stavljaju sve što je vezano uz viša znanja i daleka putovanja. To je istovremeno kuća religije i pravosuđa, svega onog što daje smisao ovom materijalnom svijetu i time nas integrira u njega. Snovi su dobili svoje mjesto u devetoj kući iz više razloga. S jedne strane njih možemo tumačiti u smislu dalekih putovanja u svijet nesvjesnog preko kojih dolazimo do viših znanja. Tu sličnost je već odavno prepoznala psihologija i snove uvrstila među važne elemente uobičajenog konzultiranja. Preostaje nam još da razmotrimo i onu drugu, religijsku dimenziju snova.

Religija u svom izvornom značenju predstavlja ono što nas povezuje s Bogom. Nju nikako ne treba izjednačavati samo uz ono što danas nazivamo zvaničinim religijama i institucijama koje su iz njih iznikle. Deveta kuća se u starogrčkoj astrologiji nazivala kućom boga Sunca i davala je konkretne informacije o odnosu pojedine osobe spram Boga. Tu je svatko imao priliku da doživi direktno iskustvo susreta s Bogom na način koji mu je bio najbliži. Grci nisu slučajno izabrali boga Sunca (Apolona) kao matično božanstvo devete kuće. Uz sve ostale stvari, Apolon je bio i bog proricanja budućnosti ili, kako se to tada nazivalo, divinacije. Divinacija se u to vrijeme smatrala svetom djelatnošću. Prilikom traženja odgovora na postavljeno pitanje uspostavljao se kontakt s bogom i sam taj čin je uzdizao nivo svijesti osobe koja je prakticirala neku od brojnih divinacijskih tehnika.
izvor
 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Snovi su stavljeni u devetu kuću jer su smatrani jednom od tih divinacijskih tehnika. Oni su bili oblik svete komunikacije s bogovima. Zbog svoje specifičnosti da ukidaju ograničenja prostora i vremena, snovi su ljudima uvijek pružali mogućnost dobivanja informacija koje nisu bili u stanju primiti u normalnom stanju svijesti. Osim toga već od ranih vremena uočena je i terapeutsko djelovanje snova. U svetištima širom Grčke bio je običaj za bolesne ljude pripremiti poseban ritual koji je kao ključni trenutak imao spavanje. Smatralo se da se na taj način ostvaruje direktan kontakt s božanskim sferama iz kojih će poteći iscjeljujuća energija i bolesniku vratiti narušeno zdravlje. Pri spomenutom ritualu su se oko kreveta slagali razni magijski predmeti koji su trebali olakšati postizanje cilja. Ostatke tih običaja možemo i danas vidjeti kod djece koja prije spavanja uz uzglavlje slažu različite lutke i igračke koji ih trebaju pratiti pri odlasku u svijet snova.

Sam sadržaj svakodnevnih snova povezan je s Mjesecom i Merkurom. Ova dva najbrža tijela na nebu zajednički kreiraju sadržaje koje ljudi primaju u svoje snove. Pri tome Mjesec igra ulogu velike memorije koja u sebi sadrži sveukupnost iskustava od samog početka ove naše kreacije. On pamti sve što je bilo koje živo biće na Zemlji doživjelo i učinilo. Njegovo putovanje kroz pojedine znakove Zodijaka i kuće unutar horoskopske karte daje sirovi materijal koji će se kasnije uobličiti u konkretne priče unutar snova. U tablici koja je priložena uz ovaj tekst možete pronaći značenja za Mjesec u određenom elementu i prilikom određene njegove faze. Element i faza određuju koje teme će u tom razdoblju prevladavati u snovima. Merkur pri tome igra ulogu režisera čitave predstave. On od neuobličenog Mjesečevog psihičkog sadržaja stvara pojedine simbole i povezuje ih u određene poruke. Njegovi aspekti s ostalim planetima bitno će utjecati na stvaranje zapleta snova i odrediti rasplet čitave priče.

Aktivno učestvovanje Merkura pri kreiranju snova uopće ne začuđuje. Ono samo potvrđuje njegovu osnovnu prirodu. Moderna astrologija je Merkurovu simboliku svela unutar okvira racionalnog uma. Pridružila mu je ulogu upravljanja svakodnevnim mentalnim rutinama i ukalupila ga u okvire logičkog zaključivanja. No, Merkur kao što se to najbolje može vidjeti pri tumačenju snova ima i jednu sasvim drugi dimenziju. Ovaj mitološki glasnik bogova imao je jedini privilegiju slobodno putovati po svim svjetovima. Za njega nisu postojala nikakva ograničenja. Nakon smrti, upravo bi Merkur dočekao ljudsku dušu i odveo je u podzemni svijet. Ta njegova uloga vodiča dolazi do izražaja i pri astrološkom tumačenju snova. U karti koju napravimo za početak sanjanja Merkur će nam dati dragocjene informacije o pravom značenju poruka koje smo primili.

Analizom onoga što se događalo na nebu za vrijeme našeg odlaska u svijet snova mogu se razjasniti mnoge nejasnoće. Snovi se na taj način uklapaju u jedan širi evolucijski kontekst i pokazuju nam otkuda dolazimo i kamo idemo. Pri tom osim Mjeseca i Merkura treba pogledati i ostale egzaktne aspekte među drugim planetima, te usporediti kartu snova s natalnom kartom spavaća. Nakon nekog vremena pažljivog praćenja snova, stvari se polako počinju slagati i vi ćete biti u mogućnosti da točno tumačite simboliku i povezujete snove u nizove sa zajedničkim značenjem. Ukoliko zapisujete svoje snove ne bi bilo loše da opisu snova pridružite i astrološko značenje koje ih prati. Na taj način doći ćete u priliku da uklonite mnoge nepoznanice. Osim toga, primijetit ćete i kako unutar snova postajete sve svjesniji. Počet ćete sami inicirati događanja u svojim snovima i aktivno kreirati prostore koje posjećujete. Na samom početku ovog teksta budna stvarnost je uspoređena sa snom. Na neki način mi spavamo i dok smo budni. Određene ezoterijske tradicije kažu da svatko tko se probudi u snu i uspije budan sanjati time povećava mogućnost da se probudi i u budnom stanju. Astrologija može biti od velike koristi u tom procesu.
izvor



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Citat
Venera kao božica ljubavi daruje snove u kojima uživamo provodeći trenutke s nekim tko nam se sviđa. Venerini snovi odišu ljepotom i ravnotežom, baš kao što se može očekivati od tog planeta.
Meni ponekad venera poshalje snove,samo lik ne pamtim,ne poznajem ga Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 02:30:09
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.