Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 12:30:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Idealan okvir naočara  (Pročitano 6400 puta)
24. Dec 2006, 13:06:31
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple iPhone 6s
Idealan okvir naočara   

Nekada su dioptrijske naočare predstavljale isključivo pomagalo za korekciju vida, a o estetici se nije razmišljalo. Izbog okvira bio je veoma ograničen, a sami okviri bili su nezgrapni, teški i loše obrađeni. Srećom, ta vremena su za nama, pa je moguće odabrati lep i funkcionalan okvir.

Lepe naočare ne moraju nužno biti i skupe, ali bi trebalo insistirati na kvalitetu, jer se ipak radi o medicinskom pomagalu. Dakle, ne treba ih kupovati na ulici, već u specijalizovanim radnjama koje se time bave. Stakla će vam, naravno, biti napravljena prema receptu koji ste dobili od lekara, a izbor okvira prepušten je vama (ako su stakla deblja, najbolje su naočare od plastike). Prilikom izbora okvira neophodno je da vam bude udoban, da nigde ne žulja i da ne spada, a oblik bi trebalo odabrati prema obliku lica.

Ukoliko vam je lice usko, skoro svi okviri će vam odgovarati, a najviše oni četvrtasti ili mačkasti. Treba obratiti pažnju na to da okvir ne bude širi od lica.

Ako vam je lice ovalno, po obliku će vam odgovarati četvrtasti okviri. Okulari ne smeju da dodiruju obraze, a drške naočara ne smeju da se usecaju u slepoočnice.

Osobama s četvrtastim licem (što će reći, naglašenom vilicom), najbolje odgovaraju mačkasti okviri ili oni s naglašenom gornjom ivicom - takvi okviri će ublažiti crte lica.

Nije svejedno ni koja će biti boja okvira, jer bi trebalo da odgovara vašem tenu, stilu oblačenja i šminke. Ako su vam ten, oči i kosa veoma svetli, bezbojne ili potpuno crne naočari loše će vam stajati, a odgovaraće vam crvene, zelene, plavičaste ili ljubičaste. Ukoliko volite da se upadljivo šminkate, ne bi trebalo da se opredelite za bezbojne ili svetle naočare.
Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia the best
uf... biranje okvira mi je nesto najteze u zivotu, a traje jedno 5 sata.... i uvek pogresim  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 221
OS
Windows 2003
Browser
Opera 9.01
mob
SonyEricsson P910
Ja sam letos obisao ceo Novi Sad dok nisam nasao ono sto sam hteo od pocetka, a to je titanijumski okvir i foto plastika (transition lens), i u svakoj radnji pranje mozga od strane prodavaca da kupim ono sto necu :|
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 12613
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
u svakoj radnji pranje mozga od strane prodavaca da kupim ono sto necu :|
koji, usput, nemaju pojma s pojmom
uglavnom su to neke napirlitane frajle (bar sam ja na takve samo nailazila)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Nokia the best
meni je problem i kad treba da mi utvrde dioptriju, nikad ne znam kad dobro vidim...razlike su tako male....pa milion puta me pita, jel o.k, ja kao.. ne znam.. i to traje opet 5 sati  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Live to Love! Love to Live

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 789
Zastava Ruma
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
SonyEricsson K750i @ swW800i
ja sam nasao savrshen ram Smiley gore je metalni ram a dole je najlon koji drzi dioptriju. nije me puno ni kostao oko 3000 dinara
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
I-mate 30 Pro
ja sam kupio u atini neki okvir sa staklima koja su plasticna,imaju zastitu od grebanja,moze kamion da predje preko njih i preko okvira i nece se polomiti,strasna stvar,platio sam ih uh,mnogo,da ne pricam,zavrtece vam se u glavi,nosio sam ih jedno nedelju dana i onda sam kupio neku sasvim obican ram isto sa plasticnim staklima za 50e,znas kako me gledali
ljudi,ko pile s tri noge,ko onaj kalimero iz crtaca kad stavim ove neunistive,mislim dobro mi stoje i sve i lep je okvir,ali
brate,zene pocele da gledaju u okvir,niko ne gleda u mene....uzas jedan sta moze da ti se desi za sopstveni novac...tako da je ono "okvir ne mora da bude skup da bi bio lep" istina,ovako iz mog ugla
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Juzna pruga,Stara skola...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1532
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Samsung J6
inache ne nosim naochare ali smatram da je okvir vrlo  bitan detalj na choveku ja to gledam kao mogucjnost da biras boju ochiju ili visinu ,naochare mogu da zaubave choveka a i da ga nakarade,znachi pazljivo birajte okvir tako da on ne odskace od vaseg izraza lica!
IP sačuvana
social share
ride till your legs go numb...
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 77
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
LG 8180
Gde ima dobar izbor okvira u Bg-u?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 12:30:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.