Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Registracija .me domena počeće za šest meseci  (Pročitano 2707 puta)
16. Dec 2006, 13:23:40
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 6s
Registracija .me domena počeće za šest meseci

Vijesti, 13. decembar 2006.

TEHNIČKI ADMINISTRATOR NACIONALNE INTERNET OZNAKE PREDUZIMA KORAKE ZA PREDSTOJEĆI POSAO

Registracija .me domena počeće za šest mjeseci

Podgorica - U mjesecima vaganja oko pitanja kome će pripasti administriranje nacionalnog Internet domena za Crnu Goru, nakon što je Vlada prihvatila predloženu oznaku ME i prepustila posao Sekretarijatu za razvoj, na kraju je tas prevagnuo na ono što je praksa većine država u svijetu. Crnogorska Vlada je za tehničkog administratora tog nacionalnog resursa odredila Centar informacionih sistema (CIS, www.cis.cg.ac.yu) Univerziteta Crne Gore. Direktor CIS-a, doc dr Božo Krstajić, profesor na Elektrotehničkom fakultetu u Podgorici, kazao je da je takva odluka za njega i njegov tim jedna vrsta satisfakcije za sve ono što je CIS uradio i radi svih ovih godina. Tim CIS-a je tokom posljednjih godina razvio akademsku mrežu koja je, kao i njeni servisi, stabilna. Među projektima CIS-a su MREN (www.mren.cg.ac.yu, Istraživačka akademska elektronska mreža), Cisco akademija (www.cna.cg.ac.yu), gdje nastavu trenutno sluša treća generacija polaznika. CIS sprovodi projekat elektronskog učenja, član je MSDN programa (Microsoftov pretplatnički servis za one koji se bave razvojem i unapređenjem softvera). CIS učestvuje i u projektima SEEGRID, SEEREN, pokretač je inicijative za Montenegro GRID...

- Mislim da je Vlada donijela ispravnu odluku jer se većina država u svijetu (i okruženju) opredijelila da akademske mreže administriraju njihove nacionalne domene. Naravno da nam je zadovoljstvo, ali i obaveza, što je Vlada prepoznala u CIS-u tijelo koje može da kvalitetno administrira jedan nacionalni resurs, kakav je nacionalni Internet domen - kazao je Krstajić.

Ono što je opredijelilo Vladu za CIS kao administratora, prema njegovom mišljenju, jeste CIS-ova kvalitena ekipa mladih ljudi, veoma velika mreža saradnika u akademskoj Evropi, koje je CIS stekao kroz projekte i članstvo u odgovarajućim asocijacijama, dobra saradnja sa lokalnim ICT kompanijama i Internet provajderom. Osim toga, akademska mreža je jedina nekomercijalna u Crnoj Gori.

- Imamo deset godina iskustva u realizaciji respektabilnog informacionog sistema, regionalne računarske mreže i pružanju usluga povezivanja na Internet. Posjedujemo dvije veze ka Internetu (jedna ka T-komu, a druga ka evropskoj akademskoj mreži - GEANT). Registrovani smo kod RIPE-a (www.ripe.net) kao autonomni sistem i prepoznati kao reprezent crnogorske akademske mreže - rekao je direktor CIS-a.

Posao administriranja nacionalnog domena je velika obaveza i, kako je kazao Krstajić, kretaće se više pravaca. Prije svega, tu je pokretanje procedure kod ICANN-a (www.icann.org) za odobravanje poslova administriranja nacionalnog domena, koja traje najmanje tri nedjelje. Biće neophodno kreirati, usaglasiti i usvojiti pravilnik o podjeli .me domena, iskoordinisati aktivnosti sa administratorima .yu domena kako bi prelaz bio što efikasniji. Obaveza CIS-a biće i nabavka opreme, instalacija, podešavanje i ostale prateće aktivnosti neophodne za “puštanje” u rad .me domena.

- U razgovoru sa kolegama iz akademskih mreža Evrope, kolegama iz TERENA (Asocijacija akademskih mreža Evrope), čiji je CIS član odnedavno, kolegama iz ICANN-a i administratorima .yu domena, očekujemo da bi .me domen, ako sve bude išlo bez većih problema, mogli da pustimo u rad za šest mjeseci - kazao je Krstajić, dodajući da u tim poslovima, posebno oko pravilnika i nabavke opreme, CIS očekuje pomoć od Vlade, odnosno Sekretarijata za razvoj, ali i od svih ICT udruženja i kompanija u Crnoj Gori. Iz budžeta crnogorskog Sekretarijata za razvoj, već je obezbijeđeno 25 hiljada eura, neophodnih za početak rada tehničkog administratora.

CILJ EFIKASAN I MODERAN SISTEM

U procesu administriranje .me domena cilj nam je da napravimo moderan i efikasan način njegove registracije, što će, sa jedne strane svim korisnicima pružiti mogućnost posjedovanja odgovarajućeg domena, a sa druge strane državi mogućnost valorizacije tog resursa - kazao je direktor CIS-a. Pravilnikom bi posebno trebalo da budu uređena načela upravljanja nacionalnim internet domenom, sekundarnim i domenima nižeg nivoa, postupak njegove registracije, prava i obaveze korisnika, naknade za korišćenje, zaštitu privatnosti i sprečavanje zloupotreba.

D.KALAČ

:::

http://www.vijesti.cg.yu/naslovna.php?akcija=vijest&id=221305
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
SonyEricsson T608
GDe bi naša država bila kada bismo bili bar upola ovako ažurni...
IP sačuvana
social share
[b]Marketing je civilizovani oblik rata u kome su mnoge bitke dobijene rečima, idejama i disciplinovanim razmišljanjima
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Viva Real Siempre

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 103
Zastava Crna Gora
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia n73 ME
ako imate nokog u Cg mozete vrlo lako otvoriti domene its.me za 16e na 2god, ima jako puno interesantnih kombinacija, pa eto prilike da se mozda i nesto zaradi...registruje se na www.registruj.me
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Moj licni tekst :-?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3589
Zastava Oreskovica
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Apple iPhone 4
Gde pise da .me kosta 16eur za 2 godine, ja to nigde nisam video... sve sto sam gledao bilo je poprilicno skupo i to od 50eur godisnje pa do 120eur godisnje uz uslov na kupovinu od 5 godina bar za prvih par meseci dok se budu rasprodali svi domeni koji su atraktivni, a onda ce spustiti cenu...

Update...

Moja greska, nisam pogledao da .me ima u ponudu i its.me domene Smile
« Poslednja izmena: 04. Maj 2008, 12:07:00 od NenadS »
IP sačuvana
social share
Pozdrav, Nenad ® !
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Viva Real Siempre

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 103
Zastava Crna Gora
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia n73 ME
Gde pise da .me kosta 16eur za 2 godine, ja to nigde nisam video... sve sto sam gledao bilo je poprilicno skupo i to od 50eur godisnje pa do 120eur godisnje uz uslov na kupovinu od 5 godina bar za prvih par meseci dok se budu rasprodali svi domeni koji su atraktivni, a onda ce spustiti cenu...
to je za pravna lica, znaci www.imefirme.me a za fizicka lica moze sad da se registruje samo its.me, na primjer www.yes.its.me i minimum na 2god,max na 5, godina je 7.99e. nakon registarcije slobodnog domena imate 3dana da uplatite na ziroracun pare u protivnom somen postaje slobodan
« Poslednja izmena: 04. Maj 2008, 12:07:33 od NenadS »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Moj licni tekst :-?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3589
Zastava Oreskovica
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Apple iPhone 4
Sve je to lepo ali cemu to... koliko je puta neko direktno otisao na neki .info sajt ili .mobi ili neki drugi TLD a da to nije .com ili da link nije nasao preko pretrazivaca... sve je to lepo i lep zvuci ali u praksi verujem da nicemu ne sluzi...
IP sačuvana
social share
Pozdrav, Nenad ® !
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Viva Real Siempre

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 103
Zastava Crna Gora
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia n73 ME
pa da, al eto, moze da posluzi... sta mislite kolko ce se prodat www.fuck.me kad bude licitacija? ja mislim za par miliona eura...




Sve je to lepo ali cemu to... koliko je puta neko direktno otisao na neki .info sajt ili .mobi ili neki drugi TLD a da to nije .com ili da link nije nasao preko pretrazivaca... sve je to lepo i lep zvuci ali u praksi verujem da nicemu ne sluzi...
mozda do sad nije niko otisao direktno ali vec od sad postoji ta sansa, jer u nazivu domena je smisao bez iakkvih TLD

[Edit by okno: Pisanje poruka zaredom je protiv pravila Burek Foruma, jer se na taj nacin narusava tok diskusije, a preglednost i kvalitet teme znacajno smanjuju.]
« Poslednja izmena: 04. Maj 2008, 12:37:55 od okno »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Moj licni tekst :-?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3589
Zastava Oreskovica
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Apple iPhone 4
Vreme ce pokazati, rekoh vec da je domen kao domen jako zanimljiv ali da li ce opravdati tu cenu, ostaje da se vidi Smiley
IP sačuvana
social share
Pozdrav, Nenad ® !
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Ko bi reko da nisam normalan?? 0_o

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1851
Zastava Far Far Away
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Nokia 
ima li domen neke veze sa hostingom?
tj. kad se kupi neki domen dobija li se neki hosting uz njega?
IP sačuvana
social share




| ፖድጎሪጻ | Падгорыца | بودغوريتشا | Podgorica | Подъгорица | Подгорица | Ποντγκόριτσα | پودگوریتسا | Podgorytsa | פודגוריצה | Պոդգորիցա | ポドゴリツァ | პოდგორიცა | Podgorika | Podgoritsa | Podgòrica | พอดกอรีตซา | Подгориця |
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Moj licni tekst :-?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3589
Zastava Oreskovica
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Apple iPhone 4
U principu ne, ali neki hosting provajderi ti recimo uz kupljen hosting 'poklanjaju' domen.
IP sačuvana
social share
Pozdrav, Nenad ® !
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.