Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 18:19:48
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vegetarijanci su inteligentniji  (Pročitano 4330 puta)
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 26
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
ono sto je sigurno dokazano jeste da je za rad srcanog misica neophodan protein i odredjene aminokiseline koje se mogu naci samo u crvenom mesu. u suprotnom dolazi do slabljenja srcanog misica i ,ukoliko postoje predispozicije, do oboljenja.
pokusacu da pronadjem udzbenik sa faxa gde decidno pise da osobe koje konzumiraju iskljucivo hranu biljnog porekla, znaci totalno izostavljajuci zivotinjske produkte zive krace.
opet je stvar u aminokiselinama.
uostalom, do evolucije covecijeg mozga je doslo onog trenutka kada smo postali mesojedi.
inace, ako je dokazano da odredjene biljke uspevaju bolje uz neke tipove muzike, da mogu da dozive stres itd- trebamo se zapitati- da li biljke imaju osecanja? to su zivi organizmi, koji se razvijaju, rastu, reprodukuju. zasto se ne smatra varvarstvom kada neko ubere plod paradajza? otkidajuci ga od ostatka biljke-bez ikakve anestezije Smile Smile
i onda gde je svemu kraj? trebamo li prestati da konzumiramo i hranu biljnog porekla?


Prijatelju uopce se ne slazem s tobom.... moras se bolje informirati... kao prvo nije istina da je samo crveno meso neophodno za rad srcanog misica i vegeterijanci koriste druge namirnice da bi nadoknadili meso a najveca fora koju si bubnio je ta da mesozderi zive duze.... raspitaj se koliki je zivotni vijek ljudi koji se hrane iskljucivo mesom(npr eskimi) jer tamo nema biljnog svijeta a druga stvar koja je jos veca fora je ta sto ti kazes da biljka osijeti(slazem se) a zamisli koliko onda tek zivotinja osijeti(ma nek je to i najjebenija svinja, zaklo sam par puta i boga mi nikad vise a ti pokusaj pa mi reci dal svinja ista osijeti a onda se sjeti da za skoro svaki tvoj obrok ugine neka zivotinja ni kriva ni duzna da bih mi svoje dupe nahranili......) a treca stvar je ta da ako bi ti ja na tanjur serviro ljudsko meso ti bi ga pojeo u slast a da nebi ni znao sta si pojeo jer meso je meso, cetvrta stvar je ta da svaka zivotina cim ugine njene stanice vec polako pocinju trunit, peta stvar je ta da crveno meso negativno djeluje(tj nadrazuje zivcani sustav), daj psu neko vrijeme sirovo crveno meso i vidjet ces sta ce bit, nakon nekog vremena ce podivljat-postat krvolocan(provjereno...moj prijatelj je to radio)...
neko vrijeme nemoj uopce jest meso pa nakon toga mozemo malo popricat(ja sam probao 2 mjeseca i osjeco sam se odlicno, smireno i "cistije glave") a na kraju krajeva opet napominjem sjeti se i da vecina religija zapovijeda barem na neko vrijeme odricanje od mesa... Zapitaj se zasto????( mozda zato da se razbolis).......  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
nego ivanushka nije napisao zashto se vratio mesu ako je vegetarijanizam toliko dobar .... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Qui desiderat pacem praeparet bellum

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 921
Zastava Olduvay-naucna kolonija na Marsu :)
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
HTC Touch Pro

Prijatelju uopce se ne slazem s tobom.... moras se bolje informirati... kao prvo nije istina da je samo crveno meso neophodno za rad srcanog misica i vegeterijanci koriste druge namirnice da bi nadoknadili meso

prvo, sto se tice informisanja iz medicine, to mi je struka, a o raspadnutim celijama i dekompoziciji nemoj da mi pricas jer.... i to mi je struka Smile
prvo idi do bilo kojeg kardiologa i pitaj da li srce moze da radi bez aminokiselina zivotinjskog porekla. rece ti moze, ali nije preporucljivo.
i koje su to namirnice koje zamenjuju meso po svom sastavu? bas me to interesuje koja je to biljka koja podrzava zivotinjski metabolizam.

a najveca fora koju si bubnio je ta da mesozderi zive duze.... raspitaj se koliki je zivotni vijek ljudi koji se hrane iskljucivo mesom(npr eskimi) jer tamo nema biljnog svijeta

ako je neko bubnuo to si prijatelju ti, prvo ljudski vek se u poslednjih 100 godina utrostrucio, a konzumiranje mesa je poraslo. ima i vise oboljenja srca itd ali to je stvar zivotnog stila, drustva koje ide 100 na sat i nema veze sa hranom.
ti kao primer uzimas Eskime Smile zivi ti u snegu i ledu, radi kao crv svaki dan da bi preziveo, u apsolutnoj bedi, hrani se nekvalitetnim mesom foke(sva sreca pa jedu i ribu) pa cu da te vidim da li ces da prezivis 50-tu, pa sve i da jedes 3 kile zelenisa svaki dan. elem, mislim da bi bilo daleko manje eskima danas da se hrane samo travom Smile

a druga stvar koja je jos veca fora je ta sto ti kazes da biljka osijeti(slazem se) a zamisli koliko onda tek zivotinja osijeti(ma nek je to i najjebenija svinja, zaklo sam par puta i boga mi nikad vise a ti pokusaj pa mi reci dal svinja ista osijeti a onda se sjeti da za skoro svaki tvoj obrok ugine neka zivotinja ni kriva ni duzna da bih mi svoje dupe nahranili......)

pa to sto si ti mucio jadnu svinju je druga stvar :mrgreen:pravilno je da se prvo omami posebnim pistoljem, metalni klin izlece iz mehanizma i prodire u ceoni deo mozga, kao sto znas mozak je neosetljiv na bol tako da svinja bude osamucena, tj padne u nesvest Smile tada se ispusta krv. to je civilizovani nacin.
 ne znam kakve su to "najjebanije svinje" Smile mislim da je sodomija jos nehumanija prema zivotinjama nego sam cin njihovog procesuiranja radi nase nutrifikacije Smile
salu na stranu, meni iskreno zao zivotinja ali zna se ko je na vrhu lanca ishrane, jaci opstaju, i postujem tu zivotinjsku zrtvu i zaista sam protiv mucenja zivotinja, ali ipak su mi ljudi na prvom mestu.

a treca stvar je ta da ako bi ti ja na tanjur serviro ljudsko meso ti bi ga pojeo u slast a da nebi ni znao sta si pojeo jer meso je meso,

to sto bi ti imao odakle da serviras ljudsko meso me vise zabrinjava od nekog mesara sto kolje svinje Smile Smile
 ne bih ga pojeo jer mi je poznat miris "ljudetine", za ukus ne znam- citao sam da podseca na piletinu, a piletinu ne volim tako da dzabe si kuvao Smile Smile

cetvrta stvar je ta da svaka zivotina cim ugine njene stanice vec polako pocinju trunit,

da, adenozin trifosfat se pretvara u adenozin difosfat sto prvobitno dovodi do rigor mortis-a Smile za to je potrebno 4 sata. nakon 8 sati krece obrnuti proces i tada je meso neupotrebljivo.
zato se svinjokolji odrzavaju zimi i meso se procesuira brzo da bi se predupredio proces dekompozicije Smile

peta stvar je ta da crveno meso negativno djeluje(tj nadrazuje zivcani sustav), daj psu neko vrijeme sirovo crveno meso i vidjet ces sta ce bit, nakon nekog vremena ce podivljat-postat krvolocan(provjereno...moj prijatelj je to radio)...


imam odgajivacnicu pasa, i tvrdim da to nije tacno Smile sta je tvoj prijatelj radio psu ne znam ali znam da je bas obrnuto ako psa hranis samo sa travom Smile mislim da nemacki ovcari, stafordi i crni ruski terijeri  ne dele tvoj entuzijazam ka vegeterijanstvu Smile zivcanost je indukovana sredinom u kojoj zivis a ne hranom. mozes se ti hraniti bobicama i maslackom ako ti neko stoji iznad glave i ceo dan zvonca pre ili kasnije "prsnes". opet, mozes imati ishranu bogatu namirnicama zivotinjskog porekla i da zivis u sjajnim uslovima, i da budes primer smirenosti i unutrasnje harmonije.


neko vrijeme nemoj uopce jest meso pa nakon toga mozemo malo popricat(ja sam probao 2 mjeseca i osjeco sam se odlicno, smireno i "cistije glave")

radim na mestu koje je stresno i zahteva veliku fizicku aktivnost, a jos i treniram borilacki sport tako da mogu da se opkladim u svoju diplomu da bih izdrzao jedan dan na samo biljnoj ishrani.  a zasto si se ti vratio ishrani zivotinjskim lesevima? ako ti je tako fino bilo? ja kad sam prestao da pijem kafu na nagovor prijateljice i koleginice koja mi je izlozila 1001 razlog zasto to ne valja, i primetio da mi je super, vise nikad nisam popio ni soljicu.

a na kraju krajeva opet napominjem sjeti se i da vecina religija zapovijeda barem na neko vrijeme odricanje od mesa... Zapitaj se zasto????( mozda zato da se razbolis).......  Smile Smile Smile

prvo, to sto neke crkve propovedaju post ima vise duhovni karakter nego fizioloski. to je simbolicno "ociscenje" a ako se prisetis kad je vecina tih religija nastala vidis da je vezano za nacin zivota tada. bila uteha za sirotinju da misle da je bogougodno da ne jedu meso veci deo godine, dok su se velmoze i crkveni zvanicnici "davili" u istom.
ima religija koje propovedaju da je bogougodno ubijati svoje neprijatelje samo zato sto nisu iste vere kao i oni, pa to opet ne cini to nista opravdanijim.
ima crkvi koje su nasilno pokrstavale pripadnike sestrinske crkve, sto ni malo nije u duhu te religije.
sintoizam je vrlo harmonicna i miroljubiva religija- a sta su samo japanci cinili za vreme rata nad svojim zarobljenicima, i kinezima u mandzuriji.
pa ti isti hindu sta su samo radili muslimanima i obrnuto, u vreme odlaska britanaca i formiranja pakistana.
pa pwasici su zakon Smile
ko hoce da pase travu njegov izbor Smile
« Poslednja izmena: 03. Jan 2007, 17:24:20 od colossus1167 »
IP sačuvana
social share
 
Don't take this personal...            Не берите этот персонал...
i'm just doing my job...                я только делаю мою работу...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1074
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Smile  Smile  Smile        Smile  Smile  Smile         Smile  Smile  Smile           Smile  Smile         Smile  Smile  Smile 
Smile       Smile       Smile         Smile     Smile           Smile      Smile        Smile     Smile
Smile  Smile  Smile        Smile  Smile  Smile       Smile           Smile        Smile              Smile  Smile
Smile                 Smile                Smile  Smile  Smile  Smile            Smile          Smile  Smile
Smile                 Smile   Smile          Smile           Smile      Smile        Smile      Smile
Smile                 Smile      Smile       Smile           Smile         Smile  Smile         Smile  Smile  Smile

« Poslednja izmena: 03. Jan 2007, 18:28:23 od niksa517 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Qui desiderat pacem praeparet bellum

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 921
Zastava Olduvay-naucna kolonija na Marsu :)
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
HTC Touch Pro
 Smile
IP sačuvana
social share
 
Don't take this personal...            Не берите этот персонал...
i'm just doing my job...                я только делаю мою работу...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
Citat
mislim da nemacki ovcari, stafordi i crni ruski terijeri  ne dele tvoj entuzijazam ka vegeterijanstvu

Месождери су "грађени" само за месо и немогу ништа друго јести.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Qui desiderat pacem praeparet bellum

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 921
Zastava Olduvay-naucna kolonija na Marsu :)
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
HTC Touch Pro
Citat
mislim da nemacki ovcari, stafordi i crni ruski terijeri  ne dele tvoj entuzijazam ka vegeterijanstvu

Месождери су "грађени" само за месо и немогу ништа друго јести.
mogu, cesto psi i macke jedu travu i to je deo njihovog instinkta jer osete gde ima veca doza silikata koji im potpomazu varenju. ali prica je bila da je neko hranio svog psa samo mesom i on je toboz postao krvolok. pa se zato pitah a s cim se onda psi hrane, ako ne sa mesom?
IP sačuvana
social share
 
Don't take this personal...            Не берите этот персонал...
i'm just doing my job...                я только делаю мою работу...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 26
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Citat
mislim da nemacki ovcari, stafordi i crni ruski terijeri ne dele tvoj entuzijazam ka vegeterijanstvu

Месождери су "грађени" само за месо и немогу ништа друго јести.
mogu, cesto psi i macke jedu travu i to je deo njihovog instinkta jer osete gde ima veca doza silikata koji im potpomazu varenju. ali prica je bila da je neko hranio svog psa samo mesom i on je toboz postao krvolok. pa se zato pitah a s cim se onda psi hrane, ako ne sa mesom?



Kazem ti sa sirovim, crvenim mesom..... A ti pitaj prijateljicu da pokusa to pa ces vidjeti.... To sam rekao samo za sirovo crveno meso........

A i ako je sve tako kako ti kazes zasto je onda primjerce u japanu gdje se ljudi hrane uglavnom ribom veci
zivotni vijek nego npr u madjarskoj, slavoniji ili u vojvodini gdje se ljudi hrane iskljucivo svinjetinom za koju ti tvrdis da je neophodna i zasto kod nas po statistikama svaki četvrti stanovnik oboli od karcinoma...

I samo da ti kazem.... moj susjed je bio vegeterijanac pa je covjek dozivio 92 godine a do zadnjeg dana je radio od jutra do mraka i uvijek bio zdrav tako da s tim egzibicijama koje se cesto mogu cuti kod nas::::: Sta bog te j........ Nemogu ja bez mesa, sta ce meni neko pricat itd,itd   Smile Smile Smile Smile Smile
Svakom bi dao noz u ruke i da za sve sto zeli pojest ode i ubit taj svoj "obrok" pa vam ja tvrdim da bi malo drukcije razmisljali a jebiga lako je doci u trgovinu birat i izmisljat.......


a treca stvar je ta da ako bi ti ja na tanjur serviro ljudsko meso ti bi ga pojeo u slast a da nebi ni znao sta si pojeo jer meso je meso,

to sto bi ti imao odakle da serviras ljudsko meso me vise zabrinjava od nekog mesara sto kolje svinje Smile Smile
 ne bih ga pojeo jer mi je poznat miris "ljudetine", za ukus ne znam- citao sam da podseca na piletinu, a piletinu ne volim tako da dzabe si kuvao Smile Smile

Nisam rekao da imam odakle nego sam reko sto kad bi.......
A da ti pravo kazem onda i mene brine to sto ti citas  Smile Smile Smile

A to sto si ti pitao kakva je to najjebenija svinja s tim sam htio rec da mnogi podcjenjuju svinju jer je ona "samo svinja".... Nije bas moralno ubiti psa i macku ali svinju  Smile  e pa jebiga... Smile Smile Smile

Ti znaci mozes sebi uzet za pravo priklat psa ili macku samo zato sto si ti kako kazes "na vrhu hranidbenog lanca" i to je moralno? A jel?  Smile

nego ivanushka nije napisao zashto se vratio mesu ako je vegetarijanizam toliko dobar .... Smile

"Vratio" sam se zato sto mi je bilo neugodno zbog primitivizma okolo mene jer su me svi poprijeko gledali a izgleda da tako i neki od vas gledaju bez obzira sto nikad ni nisu probali barem na neko vrijeme odreci se mesa.... Kad sam ponovno poceo jesti meso poslije svakog komada mesa mi je bila muka i osijecao sam kolko je meso "tesko" ali bez obzira na sve opet cu se "vratit" jer sam za razliku od nekih osijetio kako je bolje, ni sad nisam bas neki veliki mesozder... ako dvaput mjesecno pojedem neko meso to je puna kapa a jebiga vas je problem sto vi to osudjujete...neki kao da imaju komplekse jer ne mogu izdržati da ne jedu meso. Ali. Opet što ja tu mogu.
Treba raditi, u ovom slučaju treba jesti onako kako ti misliš da je ispravno a neki to ni neznaju jer naravno nisu ni pokusali...
 Nemam namjeru voditi raspravu s ostatkom normalnog, tako reći ispravnog, pravilnog svijeta. Tko je tu uopće u pravu, tko u krivu.
Onako kako ti govori tvoj moral, osjećaji, tvoje vrijednosti tako se i  ponasaj---Zapitaj se što je za tebe uopće taj pojam?-- (meni je život svakako vrijednost. I nijedno živo biće sigurno ne želi biti ubijeno). Smile
Ja sam ovdje samo htio podjeliti iskustvo jer sam pokusao s tim a na kraju cu jos ispast nekakav "ratni zlocinac"....  Smile Smile Smile





« Poslednja izmena: 04. Jan 2007, 05:28:23 od ivan_osijek123 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Qui desiderat pacem praeparet bellum

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 921
Zastava Olduvay-naucna kolonija na Marsu :)
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
HTC Touch Pro
mislim da je po poslednjim informacijama zivotni standard u japanu nesto bolji nego kod nas i kod tebe Smile
pa me ne cudi ako imaju kvalitetniji zivot. verovatno ti nije poznat dogovor od pre nekoliko godina japan je bio spreman da uvozi meso (svinjetinu i junetinu) iz nezagadjenih podrucja. tad su sklopili ugovor sa srbijom koji je jos uvek na snazi. sasvim slucajno imam prijateljicu u japanu koju sam upoznao na takmicenju iz jednog sporta i kad god dodje sa familijom kod mene "dave" se sa karadjordjevim sniclama i rostiljem-za ribu nece ni da cuju Smile
inace starost je vise zavisna od genetskih predispozicija i delom uticaja okoline- kod mene nije bilo vegeterijanaca, a svi docekali duboku starost. vojvodjani jedu puno masnog, pa stoga imaju visok holesterol. lale "voledu" cvarke i slaninicu Smile  oni da jedu travu nasli bi nacin kako da je "omaste" Smile
a kakve ima veze meso i karcinom??? molim te nemoj da se bavis takvim izjavama jer su medicinski nonsens. moderna medicina i dalje ne zna mehanizam nastajanja kancera a ti imao resenje svo vreme-  i salute you Smile

vidi, civilizacija i covecanstvo ide napred, malo je glupo da svako kolje neko zivince u svom dvoristu, kad imamo industriju koja to radi, privatne mesare itd pa lepo odes kupis sta ti treba za rucak taj dan. zamisli svaki put kad dodjem s posla moram da prekoljem neko nesretno bice Smile dovoljno mi sto "seckam" na poslu Smile

a sto se tice pasa i macaka- pa ja sam govorio o ubijanju zbog prezivljavanja tj ishrane. ne znam za tebe ali ja ne konzumiram ni kucice ni macice Smile Smile pse drzim i sam i obozavam ih, a devojka voli macke tako da mislim da se ne bih proveo dobro kad bih joj servirao rebarca od persijske mace Smile Smile

eto, ti ucestvujes u masakru jadnih zivotinjica Smile iako tu tvrdis kako je to pogresno opet jedes. nije vazno da li to 1 ili 2 puta mesecno, ipak to radis. samim tim si saucesnik u zlocinu. ucesnik u zlocinackom poduhvatu Smile Smile
uh, kad te se samo docepa Brizit Bardo Smile Smile
IP sačuvana
social share
 
Don't take this personal...            Не берите этот персонал...
i'm just doing my job...                я только делаю мою работу...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


do what you wilt should be the whole of the leo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 485
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 5.5
mob
Nokia E70
i skloni sizofreniji...
IP sačuvana
social share
25 whores in the room next door, 25 flores and i need more... another black hole in the killing zone, a little more med in the methadrom
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 18:19:48
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.116 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.