Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 00:40:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vegetarijanci su inteligentniji  (Pročitano 4327 puta)
Hronicar svakodnevice


Qui desiderat pacem praeparet bellum

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 921
Zastava Olduvay-naucna kolonija na Marsu :)
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
HTC Touch Pro
pravo
kriminalistika
diplomatija
IP sačuvana
social share
 
Don't take this personal...            Не берите этот персонал...
i'm just doing my job...                я только делаю мою работу...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Memento Mori

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7891
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Racunajte da sam od sada vegetarijanac
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
Рачунајте да ћу у инат јести више меса. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 26
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
 Smile Smile Smile Smile

Balkane, balkane, balkane moj............

Cini mi se da kod nas treba proci jos 100 godina da ljudi shvate pojedine stvari....... Ja nisam vegeterijanac ali podrzavam sve vegeterijance i cak jednim dijelom i vjerujem da je moguce da se odricanjem od mesa moze postici nekakav dusevni mir(dokazano je da crveno meso podrazava zivcani sustav), pojedine religije cak i imaju obvezu u odredjenim danima odricanje od mesa medju kojima je i nasa. Mislim da nije ok sto neki tu cak imaju i podrugljiv pristup prema vegeterijanstvu i tu prosipaju pamet a cak nikada nisu ni pokusali barem na 5 dana bit bez mesa... E to je zalosno........ pa evo vam onda i neki poznati vegiji i vegete(kako ih neki nazivaju) pa sami zakljucite da su to nista drugo nego idioti koji vam nisu ni do koljena jer vidim da tu neki imaju i po 3 diplome(ma milina) i samo udrite po mesu iz inata  Smile [smilie=mc.gif] Smile

Evo što su neki rekli o tome (pametni ljudi)…

“Ništa neće doprinjeti ljudskom zdravlju te povećati šanse za opstanak života na Zemlji koliko će to učiniti evolucija do vegetarijanske prehrane.”
Albert Einstein

“Vjerujem da je mesna hrana neprimjerena našoj vrsti. Ako smo superiorniji od životinjskog svijeta, onda smo time što ga oponašamo skrenuli s pravoga puta.”
Mahatma Ghandi

“Vjerujem da je cijeli život sveta stvar. Na vegetarijanstvo gledam kao na prirodnu prehranu koja može spasiti čovječanstvo od nasilničkih tendencija, te nam pomoći vratiti se u davno izgubljeni raj.”
Richard Wagner

“Onaj tko ne cijeni život, nije ga ni zaslužio.”
Leonardo de Vinci

“Zastrašujuća je ne patnja i smrt životinja, već to što čovjek u sebi zatomljuje najviše duhovne osjećaje samilosti i sažaljenja prema sebi sličnim živim bićima te gazeći vlastita osjećanja postaje okrutan.”
Lav Nikolajević Tolstoj

“Zar da čovjek mojega uma jede leševe?”
Pitagora

Vegetarijanci su takoder bili: Sokrat, Diogen, Isaac Newton, Charles Darwin, Hemingway, Franz Kafka, Platon, Plutarh, George Bernard Shaw, Nikola Tesla, Albert Einstein, Mark Twain, Voltaire, F. M. Dostojevski, Thomas Edison, Henry Ford, Martin Luther King, Franjo Asirški, Albert Schweitzer, Rabindarah Tagore, Ovidije, H. G. Wells…


Vegeterijanaca je svakim danom sve više!!!!!!!!!!!!!  =;
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Qui desiderat pacem praeparet bellum

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 921
Zastava Olduvay-naucna kolonija na Marsu :)
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
HTC Touch Pro
Smile Smile Smile Smile

Balkane, balkane, balkane moj............

Cini mi se da kod nas treba proci jos 100 godina da ljudi shvate pojedine stvari....... Ja nisam vegeterijanac ali podrzavam sve vegeterijance i cak jednim dijelom i vjerujem da je moguce da se odricanjem od mesa moze postici nekakav dusevni mir(dokazano je da crveno meso podrazava zivcani sustav), pojedine religije cak i imaju obvezu u odredjenim danima odricanje od mesa medju kojima je i nasa. Mislim da nije ok sto neki tu cak imaju i podrugljiv pristup prema vegeterijanstvu i tu prosipaju pamet a cak nikada nisu ni pokusali barem na 5 dana bit bez mesa... E to je zalosno........ pa evo vam onda i neki poznati vegiji i vegete(kako ih neki nazivaju) pa sami zakljucite da su to nista drugo nego idioti koji vam nisu ni do koljena jer vidim da tu neki imaju i po 3 diplome(ma milina) i samo udrite po mesu iz inata  Smile [smilie=mc.gif] Smile

Evo što su neki rekli o tome (pametni ljudi)…

“Ništa neće doprinjeti ljudskom zdravlju te povećati šanse za opstanak života na Zemlji koliko će to učiniti evolucija do vegetarijanske prehrane.”
Albert Einstein

“Vjerujem da je mesna hrana neprimjerena našoj vrsti. Ako smo superiorniji od životinjskog svijeta, onda smo time što ga oponašamo skrenuli s pravoga puta.”
Mahatma Ghandi

“Vjerujem da je cijeli život sveta stvar. Na vegetarijanstvo gledam kao na prirodnu prehranu koja može spasiti čovječanstvo od nasilničkih tendencija, te nam pomoći vratiti se u davno izgubljeni raj.”
Richard Wagner

“Onaj tko ne cijeni život, nije ga ni zaslužio.”
Leonardo de Vinci

“Zastrašujuća je ne patnja i smrt životinja, već to što čovjek u sebi zatomljuje najviše duhovne osjećaje samilosti i sažaljenja prema sebi sličnim živim bićima te gazeći vlastita osjećanja postaje okrutan.”
Lav Nikolajević Tolstoj

“Zar da čovjek mojega uma jede leševe?”
Pitagora

Vegetarijanci su takoder bili: Sokrat, Diogen, Isaac Newton, Charles Darwin, Hemingway, Franz Kafka, Platon, Plutarh, George Bernard Shaw, Nikola Tesla, Albert Einstein, Mark Twain, Voltaire, F. M. Dostojevski, Thomas Edison, Henry Ford, Martin Luther King, Franjo Asirški, Albert Schweitzer, Rabindarah Tagore, Ovidije, H. G. Wells…


Vegeterijanaca je svakim danom sve više!!!!!!!!!!!!!  =;

ovo je glupost, ok, mozda su se oni orijentisali na hranu biljnog porekla(odavde bih izbacio Gandija koji pripada religiji koja je inace vecim delom orijentisana na ovaj nacin), ali bas me interesuje da li se edison kao dete prehranio na travi ili je jeo meso? ili mozda hemingvejeva ljubav ka pecanju i konzumiranju svoje lovine? koliko ja znam riba se jos uvek vodi kao meso. osim ako nije pecao alge Smile
neka svako jede sta hoce, o ukusima se ne raspravlja. Smile
evolucija je rekla svoje sta misli o mesojedima, a sta o biljojedima.

e, da ne zaboravim, vrlo me je nasmejao citat Wagnera, zalaze se za biljnu hranu jer odvraca od nasilja, zivot mu je sveta stvar, da se vratimo u davno izgubljeni raj itd isti onaj koji je bio nevidjeni ksenofob, rasista, antisemita, obozavalac ideje nacional-socijalizma. da me neko ne shvatii pogresno, mislim da je veliki kompozitor, ali samo pokazuje sustinu njihovih izjava i koliko svi znaju da budu licemeri, pa cak i ovi veliki ljudi. Smile
« Poslednja izmena: 02. Jan 2007, 19:04:24 od colossus1167 »
IP sačuvana
social share
 
Don't take this personal...            Не берите этот персонал...
i'm just doing my job...                я только делаю мою работу...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 26
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Pa dobro..... a sta je sa svim ostalim ljudima koji se baziraju na biljnu prehranu??? A to sto si ti reko da ovaj lovi ribe, onaj ubija i ne znam ni ja sta sve to nema veze sa ovom temom.... Istina je da su neki vegeterijanci 
samo zato sto se protive, mucenju, zlostavljanju zivotinja itd.... ali vecina njih se bazira na tu biljnu prehranu zato sto im to bolje odgovara i sto su dokazano zdraviji....Ali u pravu si kad kazes da svatko ima svoj ukus i odabir pa onda se to isto tako odnosi na ljude koji su vegeterijanci, sta onda imate protiv toga pricati sa razno raznim tezama koje uopce nisu bitne..... To je njihov odabir i svaka im cast!!!!! Ja nisam vegeterijanac ali postujem ljude koji jesu a ne tu filozofirat samo zato sto su drugaciji od nas i trazit razne dokaze i slicno da bi na neki nacin popljuvavli njihov izbor(koji je u svakom slucaju i humaniji a i dokazano zdraviji) ....    Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
Реално ја немам ништа против њих (илити народно "заболе ме за њих" Smile), али имаш добар део који паметује како само вегетаријаизам добар и само смемо бити вегији(мали билборд у новом саду са одсеченим главама животиња, Британке које су лепиле плакате у казахстану и слично).
« Poslednja izmena: 03. Jan 2007, 00:23:59 od Ghost »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 26
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
A sta ti kazem??? Svakakvi budaletina ima...........
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Qui desiderat pacem praeparet bellum

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 921
Zastava Olduvay-naucna kolonija na Marsu :)
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
HTC Touch Pro
ono sto je sigurno dokazano jeste da je za rad srcanog misica neophodan protein i odredjene aminokiseline koje se mogu naci samo u crvenom mesu. u suprotnom dolazi do slabljenja srcanog misica i ,ukoliko postoje predispozicije, do oboljenja.
pokusacu da pronadjem udzbenik sa faxa gde decidno pise da osobe koje konzumiraju iskljucivo hranu biljnog porekla, znaci totalno izostavljajuci zivotinjske produkte zive krace.
opet je stvar u aminokiselinama.
uostalom, do evolucije covecijeg mozga je doslo onog trenutka kada smo postali mesojedi.
inace, ako je dokazano da odredjene biljke uspevaju bolje uz neke tipove muzike, da mogu da dozive stres itd- trebamo se zapitati- da li biljke imaju osecanja? to su zivi organizmi, koji se razvijaju, rastu, reprodukuju. zasto se ne smatra varvarstvom kada neko ubere plod paradajza? otkidajuci ga od ostatka biljke-bez ikakve anestezije Smile Smile
i onda gde je svemu kraj? trebamo li prestati da konzumiramo i hranu biljnog porekla?
IP sačuvana
social share
 
Don't take this personal...            Не берите этот персонал...
i'm just doing my job...                я только делаю мою работу...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 00:40:21
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.