Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 23:52:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ricard Dokins - The God Delusion  (Pročitano 12178 puta)
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
Citat
jedan je profesor na fakultetu izazvao studente pitanjem:"Da li je Bog stvorio sve sto postoji na zemlji?"
jedan student je hrabro odgovorio:"Da,stvorio je."
"Bog je sve stvorio?"-pitao je ponovo profesor.
"Da profesore."-ponovo je odgovorio student.
profesor je odgovorio:"Ako je Bog stvorio bas sve na zemlji,onda je on stvorio takodje i zlo,jer zlo postoji,i sudeci prema pravilu-da nasa djela govore ko smo mi-Bog je zao."
student je nakon tog odgovora zacutao.
profesor je bio zadovoljan samim sobom i hvalio se studentima kako je vrlo jednostavno dokazao da je hriscanstvo samo jedna mit

konacno,mladi covjek je upitao:"Profesore,postoji li zlo?"
sad vec pomalo nesiguran,profesor je odgovorio:"Naravno,kao sto sam vec rekao.Vidimo ga svaki dan-u primjerima covjekovog nehumanog ponasanja.U masi kriminala i nasilja u svijetu.To je cvrst dokaz postojanja zla."
na to je student odgovorio:"Zlo ne postoji,profesore.Ili barem ne postoji samo za sebe.Zlo je jednostavno-odsustvo Boga.To je kao tama i hladnoca-rijec koju je covjek stvorio da bi opisao odsustvo Boga.Bog nije stvorio zlo.Zlo nije kao vjera,ili kao ljubav koje postoje kao sto postoje toplina i svijetlost.zlo je ono sto nastaje kad covjek nema Bozije ljubavi u svom srcu.To je kao hladnoca koja nastupa kada nema topline,ili tama koja nastaje kada nema svijetla."
profesor ga je cutke posmatrao.
mladicevo ime je bilo-Albert Einstein.
Ово се није десило, Алберт Ајнштајн то није рекао. У његовој биографији се нешто овако уопште не спомиње.
nemora ni biti da je on to rekao,bitan je zadržaj texta
Важи.
« Poslednja izmena: 07. Dec 2008, 17:53:26 od Ghost »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Zasto pocinje zlo? Definisi zlo? Zar zlo ne postoji i ovako? Ako cemo da pricamo o budjenju ajde lepo da pricamo o mitu o Adamu i Evi i kako ih je Satana prevario da jedu zabranjeni plod.  Znaci samo da analiziramo ovo, oni su bili ko drogirani nisu znali sta se dogadja to jest da su goli sve dok navodno Satana im nije pomogao da progledaju.
Sto se mene tice ja bih radije imao vid i bio nesrecan nego bio slep i srecan, jer istina je vazna stvar.

jedan je profesor na fakultetu izazvao studente pitanjem:"Da li je Bog stvorio sve sto postoji na zemlji?"
jedan student je hrabro odgovorio:"Da,stvorio je."
"Bog je sve stvorio?"-pitao je ponovo profesor.
"Da profesore."-ponovo je odgovorio student.
profesor je odgovorio:"Ako je Bog stvorio bas sve na zemlji,onda je on stvorio takodje i zlo,jer zlo postoji,i sudeci prema pravilu-da nasa djela govore ko smo mi-Bog je zao."
student je nakon tog odgovora zacutao.
profesor je bio zadovoljan samim sobom i hvalio se studentima kako je vrlo jednostavno dokazao da je hriscanstvo samo jedna mit

konacno,mladi covjek je upitao:"Profesore,postoji li zlo?"
sad vec pomalo nesiguran,profesor je odgovorio:"Naravno,kao sto sam vec rekao.Vidimo ga svaki dan-u primjerima covjekovog nehumanog ponasanja.U masi kriminala i nasilja u svijetu.To je cvrst dokaz postojanja zla."
na to je student odgovorio:"Zlo ne postoji,profesore.Ili barem ne postoji samo za sebe.Zlo je jednostavno-odsustvo Boga.To je kao tama i hladnoca-rijec koju je covjek stvorio da bi opisao odsustvo Boga.Bog nije stvorio zlo.Zlo nije kao vjera,ili kao ljubav koje postoje kao sto postoje toplina i svijetlost.zlo je ono sto nastaje kad covjek nema Bozije ljubavi u svom srcu.To je kao hladnoca koja nastupa kada nema topline,ili tama koja nastaje kada nema svijetla."
profesor ga je cutke posmatrao.
mladicevo ime je bilo-Albert Einstein.
Ovo je da ti definišem zlo!

Može krenimo od Adama i Eve,goli su zato jer se nestide jedo drugoga,zašto ti nosiš odjeću čega se ti stidiš,od čega im je to satana otvorio oči??Čime im je to satana pomogao?Bacivši ih na Zemlju??Pa gore su mogli da žive večno?Koliko žive dole?Gore su imali sve.Šta imaju dole?
Ne mogu da se slozim sa Ajnstajnom na ovome (ako je on ovo rekao  Smile). Zlo nije odsustvo boga, to je samo jedno vidjenje. Odes sada dole na bliski istok i potrazis pojedine njihove religije i mozes da vidis da oni smatraju da je u stvari jedan bog znaci bez tamo nekog palog andjela, oni veruju da je bog i zlo i dobro slicno kao jing i jang.  Takav primer mozes naci i u Ruskoj paganskoj religiji u kome postoji Bielebog i Chernebog koji su u stvari jedna ista osoba ali se smenjuju.
Onda bih pitao Ajnstajna po cemu zakljucuje da je tama ili hladnoca losa? Sta je zlo u tome? Covek moze da umre od vrucine pa moze i od zime, covek moze da uziva u svetlosti ali ni hladovina mu ne skodi. Tu lezi njegova greska.

Da kazemo da je taj mit tacan, ispalo bi da im Satana dao svest, jer oni nisu bili svesni koliko ja zakljucujem, bili su lutkice koje nisu znale nista bolje.  Jel bi mogao reci da si ziv da ne znas za sebe kao sebe? Dekart je rekao Mislim, dakle postojim. Sto znaci da Adam i Eva nisu u stvari postojali, postojalo je njihovo telo, da bi postojao moras biti svestan a ne zaslepljen.
Jos nesto, jedan razlog zasto je taj mit je da je Satana stvoren od strane Jevreja i Hriscana, takvo stvorenje ne postoji. Jer kada bih dokazao da Satana postoji dokazao bih da bog postoji a o tome nije rec jer nisam nasao ni jedno ni drugo.

A sta fali Ateizmu?
Šta fali vjeorvanju u Boga? ako ti meni odgovoriš kako to da mentalno zdravoj osobi može da škodi vjerovanje u Boga onda ću ja tebi odgovoriti šta je pogrešno u Ateizmu.
Sta fali? Pa kao prvo i prvo verovanje u ono u sta nikada ne mozes biti siguran, jer da su ljudi sigurni ne bi bilo ateista svi bi bili teisti. Bog je postao zastarela terija i nista drugo, zbog boga je toliko ljudi poginulo do sada, zarad vere u nista. Da verujem u zid i da verujem u boga isto mi dodje, sem sto neko veruje u drugi zid i zbog tog njegovog zida u koji on veruje da je ispravan a ja gresim dakle ja sam nevernik zasluzujem smrt.  Dokle god se budemo oslanjali na ono u sta se ne mozemo pouzdati dotle cemo raditi sto smo radili svih ovih godina. Da odes u ludnicu nacices bar njih 5 ili 6 koji veruju u napoleona, boga, hitlera jesu li oni stvarno ludi ili je njihova vera toliko velika da je mi ne shvatamo? I jos nesto da zavrsim ovaj deo, za sve one vernike koji veruju u boga:

IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nokia6070 2.0
mob
Samsung 
Sve crkve i druge verske ustanove su postale više političke nego duhovne. Šta bi sa onim "Dajte caru carevo a Bogu božije". A vidi šta radi crkva i šta se radi u samoj crkvi. Naravno katolička je najdalje otišla ali u drugim nije sve sjajno. Islam, što mi je inače vera po rođenju, je takođe uništena kao vera mira. Džamija je umesto mesta za molitvu postala centar za manipulaciju i ispiranje mozga sa ciljem stvaranja bradate vojske koja treba da zavlada svetom. Proučio sam istoriju velikih religija i došo do zaključka da sve istupaju od orginalnih učenja i da su oblikovane radi manipulacije sa širokim masama.  Ravene istina nemože biti zla. Ta priča mi je uvek bila čudna. Ako smo jeli sa drveta znanja kako to da znanje još uvek nemamo već ga stičemo. Ja sam sklon da verujem da smo ovde da učimo. A kada završimo idemo dalje. Dobro i zlo su relativne stvari i zavise od uobičajnog ponašanja u nekoj zajednici i subjektivnog doživljaja istog (zato kažem da je novac izvor zla moj subjektivni doživljaj, za nekog je on izvor sreće blagostanja i svega dobrog). U postojanje nekog vrhunskog zla ne verujem. Sve je to stvar gledanja. Satana, kada bi postojao, da li bi sebe smatrao zlim?
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1060
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
jedan je profesor na fakultetu izazvao studente pitanjem:"Da li je Bog stvorio sve sto postoji na zemlji?"
jedan student je hrabro odgovorio:"Da,stvorio je."
"Bog je sve stvorio?"-pitao je ponovo profesor.
"Da profesore."-ponovo je odgovorio student.
profesor je odgovorio:"Ako je Bog stvorio bas sve na zemlji,onda je on stvorio takodje i zlo,jer zlo postoji,i sudeci prema pravilu-da nasa djela govore ko smo mi-Bog je zao."
student je nakon tog odgovora zacutao.
profesor je bio zadovoljan samim sobom i hvalio se studentima kako je vrlo jednostavno dokazao da je hriscanstvo samo jedna mit

konacno,mladi covjek je upitao:"Profesore,postoji li zlo?"
sad vec pomalo nesiguran,profesor je odgovorio:"Naravno,kao sto sam vec rekao.Vidimo ga svaki dan-u primjerima covjekovog nehumanog ponasanja.U masi kriminala i nasilja u svijetu.To je cvrst dokaz postojanja zla."
na to je student odgovorio:"Zlo ne postoji,profesore.Ili barem ne postoji samo za sebe.Zlo je jednostavno-odsustvo Boga.To je kao tama i hladnoca-rijec koju je covjek stvorio da bi opisao odsustvo Boga.Bog nije stvorio zlo.Zlo nije kao vjera,ili kao ljubav koje postoje kao sto postoje toplina i svijetlost.zlo je ono sto nastaje kad covjek nema Bozije ljubavi u svom srcu.To je kao hladnoca koja nastupa kada nema topline,ili tama koja nastaje kada nema svijetla."
profesor ga je cutke posmatrao.
mladicevo ime je bilo-Albert Einstein.
Ovo je da ti definišem zlo!
profesor bio glupav pa nije znao da odgovori! odsustvo Boga ne moze da postoji jer je Bog svemoguc, svevideci, Bog postoji svuda i prozima sve! znaci i zlo je Bog stvorio!
a onda je ucenik trebao da kaze foru koju sve crkve sveta forsiraju kad ne znaju da objasne nesto - Bog nas time iskusava! Smile
IP sačuvana
social share
I'm a man of wealth and taste
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
@Makros
Verovatno ne bi smatrao sebe zlim. Vec bi smatrao boga zlim. Zavisno od tacke gledista je nesto dobro ili zlo, ali to pada pod etiku.
@plimut
 Smile Smile
Da obozavam to. Bog nas sve iskusava  Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1060
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
 Smile pa stvarno!

to za dobre i zle bogove je najbolje da se vidi na primeru Persijskih i Indijskih bogova i demona; posto su oni ratovali, bili su znaci neprijatelji - Persijancima su Ah(s)ure bili dobri bogovi a demoni su im bili Indijski pozitivni bogovi, dok su Indijcima demoni bili persijski bogovi Ahure. veoma interesantna veza!
zato cenim da se nama vise isplati da slavimo nase drevne bogove i bozanstva nego judeohriscanstvo, religiju koja nam je nametnuta!
doduse mi i slavimo drevna bozanstva kroz Slave!
IP sačuvana
social share
I'm a man of wealth and taste
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Ma sve je to ludilo prijatelju.
U starom verovanju Satana je bio onaj koji je radio za boga i koji je blokirao rad ljudi. Onda otkada su se Persijanci i Jevreji ja mislim sprijateljili na nekom nivou, Satana je postala osoba to jest pali andjeo
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Oklop mač i mantija u duši nam Vizantija!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1530
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung SGH-E250
Ne mogu da se slozim sa Ajnstajnom na ovome (ako je on ovo rekao Smile). Zlo nije odsustvo boga, to je samo jedno vidjenje. Odes sada dole na bliski istok i potrazis pojedine njihove religije i mozes da vidis da oni smatraju da je u stvari jedan bog znaci bez tamo nekog palog andjela, oni veruju da je bog i zlo i dobro slicno kao jing i jang.  Takav primer mozes naci i u Ruskoj paganskoj religiji u kome postoji Bielebog i Chernebog koji su u stvari jedna ista osoba ali se smenjuju.
Onda bih pitao Ajnstajna po cemu zakljucuje da je tama ili hladnoca losa? Sta je zlo u tome? Covek moze da umre od vrucine pa moze i od zime, covek moze da uziva u svetlosti ali ni hladovina mu ne skodi. Tu lezi njegova greska.

Da kazemo da je taj mit tacan, ispalo bi da im Satana dao svest, jer oni nisu bili svesni koliko ja zakljucujem, bili su lutkice koje nisu znale nista bolje.  Jel bi mogao reci da si ziv da ne znas za sebe kao sebe? Dekart je rekao Mislim, dakle postojim. Sto znaci da Adam i Eva nisu u stvari postojali, postojalo je njihovo telo, da bi postojao moras biti svestan a ne zaslepljen.
Jos nesto, jedan razlog zasto je taj mit je da je Satana stvoren od strane Jevreja i Hriscana, takvo stvorenje ne postoji. Jer kada bih dokazao da Satana postoji dokazao bih da bog postoji a o tome nije rec jer nisam nasao ni jedno ni drugo.


Citat
Sta fali? Pa kao prvo i prvo verovanje u ono u sta nikada ne mozes biti siguran, jer da su ljudi sigurni ne bi bilo ateista svi bi bili teisti. Bog je postao zastarela terija i nista drugo, zbog boga je toliko ljudi poginulo do sada, zarad vere u nista. Da verujem u zid i da verujem u boga isto mi dodje, sem sto neko veruje u drugi zid i zbog tog njegovog zida u koji on veruje da je ispravan a ja gresim dakle ja sam nevernik zasluzujem smrt.  Dokle god se budemo oslanjali na ono u sta se ne mozemo pouzdati dotle cemo raditi sto smo radili svih ovih godina. Da odes u ludnicu nacices bar njih 5 ili 6 koji veruju u napoleona, boga, hitlera jesu li oni stvarno ludi ili je njihova vera toliko velika da je mi ne shvatamo? I jos nesto da zavrsim ovaj deo, za sve one vernike koji veruju u boga:


Citat
Po čemu si ti zaključio da Ajnštajn govori da su tama i svetlost zli??ustvari možda nisi shvatio zato što sam ja kopirao samo pola texta.  Evo ti link pa pročitaj ceo text pa vidi da li su tama i hladnoća loši http://forum.burek.com/index.php/topic,92878.msg1134565.html#msg1134565

"Da kazemo da je taj mit tacan, ispalo bi da im Satana dao svest, jer oni nisu bili svesni koliko ja zakljucujem, bili su lutkice koje nisu znale nista bolje.  Jel bi mogao reci da si ziv da ne znas za sebe kao sebe? Dekart je rekao Mislim, dakle postojim. Sto znaci da Adam i Eva nisu u stvari postojali, postojalo je njihovo telo, da bi postojao moras biti svestan a ne zaslepljen.
Jos nesto, jedan razlog zasto je taj mit je da je Satana stvoren od strane Jevreja i Hriscana, takvo stvorenje ne postoji. Jer kada bih dokazao da Satana postoji dokazao bih da bog postoji a o tome nije rec jer nisam nasao ni jedno ni drugo."

Po čemu zaključuješ da nisu bili svesni?Bile su lutkice?Imali su sve,živeli su koliko hoće,po čemu oni nisu mislili,po tome zato što sami nisu doveli u iskušenje jedno drugo već ih je u iskušenje doveo neko teći?
A što se tiče tvoje priče o zidovima tu spominješ sukob religija,koliko ja znam pravoslavna religija ne propagira neverniku smrt to propagira islam.

A vjerovati u Boga(a sada ti gledaj na Boga kako hoćeš bilo u vidu Alaha,Boga,Bude...) i imati duhovnu vrednost koju ti niko u ovome svetu nemože oduzeti je najveća snaga,pogledaj malo do čega su doveli ljudi koji nemaju morala,duhovne vrednosti,granica?Onda dobiješ da u SAD imaju ljudi koji doniraju(prodaju)spremu šta time dobijaš,dobijaš ovo da npr.zamisli čoveka koji je prodavao svoju spermu 10 godina.Onda sazna da uz njegovo doniranje sperme u različite žene je doprinjelo to da on sada ima 30 biloških potomaka,što muških što ženskih.Onda zamisli da se ti potomci nenamjerno ukrste...šta dobiješ?Dobiješ sex između brata i sestre tj. oni dobju dete koje je žargonski rečeno mutant.

A što se tiče natpisa God make me an Atheist,nije Bog već ti,sam odgovaraš za svoja dela.
IP sačuvana
social share
izjava koja se pripisuje Luki Notarasu, vojskovođi i jednom od Konstantinovih najbližih saradnika:
„Više volim da u Carigradu vidim turski turban, nego katoličku mitru.“

Na sultanovu ponudu Dragaš je odgovorio rečima: "Predaja grada nije niti moje lično pravo niti pravo bilo kog pojedinca koja u njemu živi, jer je naša zajednička odluka da poginemo svi zajedno, a ne da spasemo svoj život".
   
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1060
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
pa kad se prepisuje onda se i pogresi, a uvek postoji mogucnost da se popovi posvadjaju oko neceg!
i naravno Bog nas iskusava je izgovor za sve!
ako se dobro secam, odnos boga i djavola je mnogo sredjeniji kod mudzosa! kod njih je bog namerno napravio djavola da iskusava ljude, i znaci djavo radi bozji zadatak! a u hrisc. ovaj se pobunio protiv svemoguceg, ovaj ga pretuko i kasirao na zemlju i pustio ga da vasari!
IP sačuvana
social share
I'm a man of wealth and taste
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Oklop mač i mantija u duši nam Vizantija!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1530
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung SGH-E250
A što se mene tiče ja sam Pravoslavac i samo gledam u tome smeru.
Ja nisam ni za islam,ni katoličanstvo,ni za ujedinjenje katoliče sa našom pravoslavnom crkvom,a tebe satanistu da vidim na ulici verovatno bi te iznapadao,ovo nije pretnja nego jednostavno razlimsli ako nevolim katolike koju su po vjerovanju(samo po vjerovanju)slični nama koliko onda nevolim sataniste?
IP sačuvana
social share
izjava koja se pripisuje Luki Notarasu, vojskovođi i jednom od Konstantinovih najbližih saradnika:
„Više volim da u Carigradu vidim turski turban, nego katoličku mitru.“

Na sultanovu ponudu Dragaš je odgovorio rečima: "Predaja grada nije niti moje lično pravo niti pravo bilo kog pojedinca koja u njemu živi, jer je naša zajednička odluka da poginemo svi zajedno, a ne da spasemo svoj život".
   
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 23:52:15
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.