Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 13:49:42
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srpska Dijaspora  (Pročitano 30486 puta)
09. Dec 2006, 19:39:27
Moderator
Jet set burekdzija


Србија

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 7739
Zastava Apatin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Nokia 

Tajni dokumenti CIA dokazuju: Srpsko blago vredno 1,25 milijardi dolara u Svajcarskoj


Najveca srpska asocijacija u dijaspori, Kongres srpskog ujedinjenja, pozvala je proletos sve srpske organizacije u dijaspori da preko suda traze od ustasa i Vatikana povracaj imovine otete od pobijenih Srba u ustaskim logorima i zatvorima.
Za taj proces angazovani su americki advokati Dzonatan Livi i Tom Iston, koji su pred Federalnim sudom u San Francisku pokrenuli parnicu protiv Hrvatskog oslobodilackog pokreta, Vatikanske banke i reda Franjevaca. U tuzbi koja je podneta advokat Levi, zastupnik Srba sirom sveta, trazi od Vatikana i hrvatskih katolika nadoknadu za sve sto su ustase ukrale srpskom narodu. U ovaj proces, u meduvremenu, ukljucili su se i Jevreji i Ukrajinci.
Poznato je, naime, da su srpski novac i zlato predati Vatikanu, a Sveta stolica ih je ulozila u svajcarske banke. Tim bogatstvom katolici su finansirali bekstvo prezivelih fasista. Ima podataka i da je srpskom imovinom finansiran ustaski pokret 1971. i 1991. Dokaze o tome srpski advokati su trazili od americke vlade i od Centralne obavestajne agencije SAD. Nedavno je iz centrale CIA u Lengiliju advokatu Dzonatanu Liviju stigao paket sa trazenim dokumentima.

- Centralna obavestajna agencija SAD dostavila nam je kopije svojih tajnih dokumenata o ustaskom progonu Srba, Roma, Ukrajinaca i drugih naroda u vreme NDH. CIA nam je dala vrlo vazna dokumenta, kojima se moze dokazati odgovornost ustasa i Svete stolice za progon i pljacku Srba u NDH - rekao nam je advokat Livi.
U rukama advokata Livija nalaze se cetiri vazna dokumenta CIA.
- Oni pokazuju da je Dominik Mandic, veliki ekonomista i generalni sekretar Franjevackog reda, bio najblizi saradnik fratra Krunoslava Draganovica, organizatora "pacovskih kanala" za prebeg ustasa iz Hrvatske. Dokumenti CIA pokazuju da genocid nad Srbima nije bio srpska izmisljotina, vec surova stvarnost.
Advokati su na osnovu tih materijala vec 1. avgusta 2000. dostavili Federalnom sudu u San Francisku dokaze da se u Svajcarskoj banci nalazi blago u vrednosti od 1,25 milijardi dolara, koje je oteto od pobijenih Srba.
- CIA mi je dostavila spisak ustaskih funkcionera i komandanata koji su likvidirali i pljackali Srbe u NDH. Na tom spisku je Ljubo Milos, koji se hvalio da je licno ubio 4.000 Srba. Tu su i dr Mirko Puk, ®ivan Kuvedzic, Vjekoslav Blaskov, svestenik Viljem Cecelja, dr Jovan Balen, Janko Tortic, dr Edo Bulat, Milan Zanic, dr Joze Dumancic. Treci dokument CIA govori o ulozi Maksa Luburica, komandanta ustaskih koljackih odreda u NDH. Sva dokumenta americke tajne sluzbe nose oznaku "drzavna tajna", sto govori da su Amerikanci jako dobro znali sta su ustase cinile Srbima i Jevrejima. Pitanje je zasto su do sada o tome cutali - kaze advokat Livi.
Dokumenti pokazuju da je Svajcarska banka od ustasa primala zlato i srebro oteto posle genocida nad Srbima. Vlada SAD je pronasla i druge trezore u Svajcarskoj u kojima su ustase sklonile oteto blago. Samo deo tog blaga vracen je Titu. A jedan deo prebacen je u Argentinu, da bi se njime finansiralo skrivanje ustasa prebeglih iz Hrvatske. CIA ima izvestaj iz koga se vidi da je 1952. godine, na primer, srpsko zlato iz Buenos Ajresa dovozeno u Svajcarsku i stavljano u trezore Svajcarske, ali i Vatikanske banke.
- Prvi dokument OSS (Vojne obavestajne sluzbe SAD) iz 1944. jeste izvestaj americkog spijuna Jaksekovica iz Zagreba, koji potvrdjuje da je iz Hrvatske drzavne banke u Svajcarsku nacionalnu banku u Cirihu prebaceno juna 1944. godine 500 kilograma zlata. Drugi dokument OSS govori o tome da je Dominik Mandic 1946. godine licno nosio u Vatikansku banku opljackano srpsko i jevrejsko blago. Na osnovu tog uloga ustase su podigle u Svajcarskoj kredit od 2,5 miliona franaka. A kasnije je dr Ante Pavelic, prilikom bekstva iz Hrvatske, podigao jos 350 miliona franaka. Iz toga se vidi da su Srbi i Jevreji zivotima i zlatom "placali" opstanak Ante Pavelica i ustaskog pokreta posle 1945. godine - tvrdi advokat Dzonatan Livi.
Advokati Livi i Iston su sudu u San Francisku predali proslog meseca dodatnu tuzbu, u kojoj na osnovu prvog amandmana Ustava SAD opet optuzuju Hrvatski oslobodilacki pokret, Vatikansku banku i Franjevacki red, ali i Svajcarsku banku i mnoge austrijske, argentinske, spanske, italijanske, portugalske, nemacke i americke banke za skrivanje ustaskog opljackanog blaga. Od banaka je zatrazeno da dokumentuju sudbinu srpskog zlata i srebra, koje su opljackale ustase, i obezbede reparacije njihovim zrtvama.
« Poslednja izmena: 09. Dec 2006, 19:52:25 od vlado85 »
IP sačuvana
social share
Leeds United....Movin' On Up


“Jedan za sve – svi za jednoga” lozinka nasa “Smrt ili slavu”
Boze daj nam snage da stvorimo otadzbinu pravu.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 738
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
I treba da se vrati... samo tesko da ce neko uspeti da vatikan pobedi tj. da vatikan moze ispasti kriv za bilo sta...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

HR u srcu....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1504
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 8800-N73
I treba da se vrati... samo tesko da ce neko uspeti da vatikan pobedi tj. da vatikan moze ispasti kriv za bilo sta...

Ja kako vas kuzim,Vatikan je jednostavno kriv za sve......Po vama,svo zlo ovog svijeta potice iz Vatikana...
Mislim da ima ipak mnogo vise ljude koji ne misle tako....... Smile
IP sačuvana
social share
No Risk NO Fun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 738
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ja kako vas kuzim,Vatikan je jednostavno kriv za sve......Po vama,svo zlo ovog svijeta potice iz Vatikana...
Bas tako...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
SonyEricsson k800i i D820
Ja kako vas kuzim,Vatikan je jednostavno kriv za sve......Po vama,svo zlo ovog svijeta potice iz Vatikana...
Bas tako...

Zeljko a zamisli tek kako mi mislimo onda o pravoslavnoj...
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC One
Kahm, tema...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 738
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Zeljko a zamisli tek kako mi mislimo onda o pravoslavnoj...
Pa jer ima u iti jednoj crkvenoj organizaciji da im je poglavar bio fasista i da je igrao i nosio zastavu takve drzave? Da li ima organizacije koja sklanja ustase i druge fasiste? Da li se ijedan poglavar toliko mesa u politicko stanje u svetu? Da li ijedan poglavar propagirao krstaske ratove?... i da ne nastavljam dalje a pogledaj i ovu kradju...

Gledaj nemam ja nista protiv katolika ali imam mnogo toga protiv katolickog svestenstva i njihovog poglavara. Da ne spominjem srednji vek i sta su sve radili tada a ni danas se nista ne menja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Србија

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 7739
Zastava Apatin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Nokia 
Pazite ja sam samo okacio ono do cega sam dosao na netu.Nisam ja to izmisljao.Ako neko ima nesto konkretno da kaze neka kaze a sada Vatikan i ostalo smo vec apsolvirali na skoro svakoj temi.
Advokati rade svoj posao,hoce li uspeti nesto videcemo,ali da ima neke logike i ima.
« Poslednja izmena: 10. Dec 2006, 00:06:31 od Mistreated »
IP sačuvana
social share
Leeds United....Movin' On Up


“Jedan za sve – svi za jednoga” lozinka nasa “Smrt ili slavu”
Boze daj nam snage da stvorimo otadzbinu pravu.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
SonyEricsson k800i i D820
Zeljko a zamisli tek kako mi mislimo onda o pravoslavnoj...
Pa jer ima u iti jednoj crkvenoj organizaciji da im je poglavar bio fasista i da je igrao i nosio zastavu takve drzave? Da li ima organizacije koja sklanja ustase i druge fasiste? Da li se ijedan poglavar toliko mesa u politicko stanje u svetu? Da li ijedan poglavar propagirao krstaske ratove?... i da ne nastavljam dalje a pogledaj i ovu kradju...

Gledaj nemam ja nista protiv katolika ali imam mnogo toga protiv katolickog svestenstva i njihovog poglavara. Da ne spominjem srednji vek i sta su sve radili tada a ni danas se nista ne menja.
Koji je to poglavar majke ti bio fasista,ako mislis na Ratzingera onda stvarno nemas pojma o cemu pricas ako sada mi zelis nesto o Hitler jugend da pricas bolje zadrzi za sebe jer probaj prvo malo citati o Ratzingeru pa mozemo dalje da pricamo...O sklanjanju Ustasa ili fasista mozemo mi nadogadjati se jos i sto godina...a mozemo odma i da naglasimo malo sto su Pravoslavne Crkve cinile u zadnjem ratu i koga su sakrivale ili sakrivaju,ali posto o tome necu da diskutiram jer nespustam se na takva prepucavanja prepustam to tebi...

I jos nesto,ajde molim te reci sta to nas Papa se mijesa i sta to on pogresno radi ako se mijesa...ja mislim da absolutno pravedno nas poglavar nastupa kada kaze da se protivi ratu u Iraku,da se ljudima u palestini opet mora osigurati minimalni standart za zivot...a Zeljko jedna tako velika Crkva kao sto je Katolicka mislim da ima pravo da se i mjesa kada je toliki velik postotak na Svijetu bas toj Crkvi vjernik...a nebi rekao ni da se Pravoslavna Crkva nemijesa tamo gjde ima moc...
Sve u svemu o Srbiji samo toliko govori da jos nije nijednom dosao neki Papa ili poglavar kako god zelis, nas Poglavar ide u sve zemlje Svijeta i najmocniji ljudi mu dolaze...
Meni je bas svejedno tko sta misli ali neka se prvo zapita za svoje prije nego sto sa prstom na druge pokazuje...

I Mistread je upravu, na advokatima je red da ucine svoje... pa cemo vidjeti koliko ima logike...
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1804
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Nema od ovoga ništa. Ko će na sudu dokazati da je to Srpsko zlato? Drugo, ko ima pravo da potražuje to zlato? Prema pravu, samo onaj kome je oteto ili njegov potomak. Pošto je
to zlato bila privatna imovina, država Srbija nema pravo da potražuje privatnu imovinu ljudi
koji u vreme otimanja tog zlata uopšte nisu bili njeni državljani. To će na kraju biti kao odšteta Jevrejima od Nemačke . Puno lepe i humane priče, ali konkretan učinak blizu nule.
IP sačuvana
social share


Dok je budala, biće i radikala
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 13:49:42
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.