Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 07:07:41
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako najlakse do laznog EU pasosa  (Pročitano 5921 puta)
07. Dec 2006, 11:45:57
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Apple iPhone SE 2020
 BUŠNA EVROPA

Novinarka BBC Sahida Tulaganova nabavila 20 lažnih pasoša zemalja EU i sa njima nesmetano ušla u Britaniju


LONDON - Uprkos svim merama bezbednosti i uverenju da je teško domoći se lažnog pasoša neke zemlje Evropske unije, u stvarnosti je drugačije. Novinarka BBC-ja Sahida Tulaganova uspela je da kupi čak 20 pasoša, sve iz različitih zemalja EU, i uđe u Britaniju dva puta.
Tulaganova je u Poljskoj kupila ukradene poljske i litvanske pasoše i dobila savet kako da najlakše uđe u Britaniju. Naravno, ne preko aerodroma Hitrou, već preko druga dva manja londonska aerodroma Luton i Stansted, ili još bolje autobusom.
Tulaganova objašnjava da je u Poljskoj vrlo lako nabaviti lažni pasoš, dok je u nekim drugim zemljama bilo teže, ali izvodljivo.
- U Mađarskoj je bilo malo teže, ali sam naišla na neke Arape, koji su, kad su čuli da sam muslimanka, hteli da mi pomognu. Bile su mi potrebne tri nedelje da u Mađarskoj dobijem slovački pasoš. U Grčkoj je bilo dosta teško, jer sam morala da se pretvaram da sam Iranka, a nemački pasoš sam dobila za tri dana - kaže ova novinarka.
Prema njenim rečima, tri pasoša su bila naručena.
- Neko u Letoniji je aplicirao za pasoš sa mojom slikom i dobila sam fantastičan dokument s kojim možete da idete bilo gde. Većina drugih pasoša je ukradena, moja slika je samo ubačena, ali su takođe dobrog kvaliteta - navodi Tulaganova.
Iako Bugarska važi za Meku falsifikatora, Tulaganova je tamo doživela najneprijatniji trenutak tokom cele avanture. Tamo je upoznala Albanca iz "Crne Gore", koji ju je prevario, uzevši joj 3.000 evra, a ne isporučivši joj pasoš.
Falsifikovani ili ukradeni pasoš može se kupiti za nepunih 150 evra, čime njegov novi vlasnik dobija pravo da živi i radi u Britaniji, s pristupom socijalnom i zdravstvenom osiguranju. Prema britanskim propisima, onima koji su uhvaćeni da prodaju ili koriste lažne pasoše preti maksimalna kazna od 10 godina zatvora.
(Beta)

Carinici neradnici

Uprkos novim merama britanske vlade, koja je pojačala pasošku kontrolu i dodatno obezbedila britanske granice, BBC-jeva novinarka Sahida Tulaganova uspela je da uđe u Britaniju dva puta, sa pasošima Letonije i Estonije.
- Prvi put sam uzela trajekt od Bilbaoa do Portsmuta, s besprekornim letonskim pasošem. Carinici su ga pomno pregledali, ali su me pustili. Mislila sam da će drugi dolazak vozom Eurostar sa ukradenim estonskim pasošem biti mnogo teži, jer su me svi prodavci upozorili da nikako ne idem tim putem, ali prošlo je bolje nego u Portsmutu - navodi Tulaganova.


Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia ispo iz modu
hrvatski regularno dobijesh za 2.000 do 4.500 eura i nemash problema i rizika za padanje. sa ltivanksim udjesh ali naprimer u Holandiji padnesh na prvoj kontroli policije (ako imash srece nece ni doci do kontrole) ali ako neko ipak hoce da ide na tudji pasosh mislim da je sada najbolje izvaditi regularno bugarski ili rumunski jer njima ne treba viza, a opste je poznato koliko su i jedni i drugi podmitljivi tako da po mojoj slobodnoj proceni ta dva pasosha se regularno mogu izvaditi za manje pare nego hrvatski. ko je spreman da proba nek mu je sa srecom  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 07:07:41
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.