Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mile Dupor i ja -Milja Vujanovic  (Pročitano 9135 puta)
07. Dec 2006, 00:47:21
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
IZ KNJIGE MILJE VUJANOVIĆ ''MILE DUPOR I JA''


Veliki učitelju

Nekoliko puta sam pročitala Vaše pismo i sigurna sam da ste u svom životu napisali i mnogo lepih pesama. O tome doduše, niste napisali ni jednu jedinu reč, ali ja sam sigurna da ste sve svoje knjige mogli pisati u stihovima, kao što su to nekada činili drevni astrolozi. Poznato je da je i Vaš veliki zemljak Nikola Tesla pisao pesme, ali ih nikada nije objavio. Ako ja budem postala jednog dana poznati i priznati astrolog (mada Vas nikada neću prevazići), volela bih da o meni i zvezdama koje proučavam, neko napiše pesmu.
Da li ste dovršili tekst knige ''Zvijezde-ljubav-seks''?
Učiniću sve da dođem na par dana kod Vas na Korčulu. Volim Vaša pisma, ali ništa ne može zameniti živu reč. Nečije reči ubijaju, a Vaše vraćaju u život.

Pozdrav

Svetlo na Kamenu

* * *


A gdje ste? Ja svim snagama zadržavam ''bablje leto'', a Vi se niste ni počela svlačiti. Kamen će se ohladiti, svetlo će se ugasiti, kip na izvoru će progovoriti - Milje nema!
Koncem mjeseca možda i ja naletim u Beograd ali na vrlo kratko. Poslao sam g.Maksimoviću moj rukopis ''Zvijezde-ljubav-seks''. Sad je konačno dovršen, još ću samo popraviti par rečenica kad tamo doletim, a dotle možda on odluči štogod. Ako požete kod njega pročitajte na zadnim stranicama nešto o egzaltiranim oblicima seksa Škorpiona i Bika.
Također sam poslao i moj prevod sa francuskog ''Kama Sutra'' od prije rata. Ali, to je već poznato.


Sfinga govori, Milja ćuti.
Drage su mi obe zagonetke.

Pozdrav Mile

* * *

Dragi Mile

Uvek sam mislila da sam jaka i neuništiva, ali sada se nalazim u veoma teškoj životnoj situaciji, čije detalje ne mogu da Vam otkrijem. Kamen se teško razbija, a ja teško otvaram svoje srce, i još teže pričam o sebi. Ipak, rešila sam da Vas zamolim da zavirite u moj horoskop i efemeride. Kakve su se to demonske sile ustremile na mene? Moram da donesem jednu veoma važnu životnu odluku i želim da to bude zaista moja odluka. Ne volim da mislim tuđom glavom, ali u ovom trenutku jedina glava kojoj verujem je Vaša. Osećam se kao da sam u mračnom tunelu iz kojeg nema izlaza. Ništa nije nagoveštavalo takav nagli preokret u danima bezbrižnosti i sreće. Zato sam bila uverena da sam ''božija miljenica'' i da mi se ništa loše ne može desiti.
Šta sada da radim?
Nikome ništa loše nisam učinila, a trpim duhovne i emotivne muke kao najveći grešnik. Bojim se da ne napravim pogrešan korak i da ovu moju životnu situaciju ne učinim još komplikovanijom. Zato mi je potreban Vaš savet, Vaše reči podrške, jer Vi život posmatrate sa one besmrtne strane, kao zvezda na nebu koja svetli i trepće, smejući se i tugujući dok posmatra nas Zemljane, kako pravimo gluposti u našom kratkim i prolaznim životima.
Proleće je, sve cveta, pupi i buja. Život se raduje životu, a meni se više ne živi.
Očekujem Vaš ''pojas za spasavanje''

Milja

* * *

Hrabro draga Milja,

Lavice. Kad u parafu vidim zaokružen simbol Lava vjerujem da možete sve savladati pa i sebe; a to je ono po Solomonu što je najteže. Bez da imam uvida u Vaše intimne stvari situacija mi je jasna kao na dlanu. Prije nekoliko dana Saturn dodiruje ono mjesto gdje je u Vašem radiksu bio Uran.To je 17 stepen Blizanaca. Tu je na 19 st. Bio i Vaš Mars. Mjesto neobično osjetljivo, a naročito za eros jer je to 5. polje. Situacija je delikatna, nećete znati kakvu odluku treba donjeti. Kad donesete jednu odmah će se ubrzo ispostaviti da je ta pogrešna. Morate mjenjati loš stav u gori. K tome kao vis major dolaze neumitno prepreke. Možete imati posla čak i sa zakonom ili nekom sličnom silom. U svakom slučaju sa sobom najviše.
Saturn tu dolazi sada prvi put iza rođenja i tu će se opet navratiti iza daljih 29,5 godina. Teško onda Milji, jer mene neće biti za savjete. Dotle Miljo, sudbinu u ruke, učite moju knjigu, učite vladati sobom. Uveče kad idete spavati umjesto drugih misli usredotočite se na jedinu misao: kako ću sutra prenijeti nove krize?

Saturn je sporih kretanja i ostavlja tragove. Zato je neobično važno ne učiniti neke važnije poteze, ne donijeti sada neke odluke koje mijenjaju položaj. Jer, kasnije se ne bi dalo ništa popraviti. Teški odnosi će doći sa ljudima, naročito sa konzervativnima i tvrdoglavima. I pazite, iza ovog prolaza Saturn nailazi na mjesto Mars radiks. To traje čitav mjesec maj. Jedna rijetka kriza. Srećom nema loših znakova direkcija i Solarnog horoskopa. Inače teško Milji. Ovako, ipak će ostati živa, i prvom zgodom ćemo morati opipati.
Milja, meni će biti drago ako ovamo naletite. Dakako, ja nemam čarobnu metlu pa da Saturna na nebu pomaknem da prođe brže. Ali svaka dobra riječ u ovakve krize liječi.
O nikakvoj ljubavi sada nema govora. To je 5.polje koje se tiče srca, ljubavi, mladosti, publike, glume itd. Sve to odjednom ulazi u stašne krize, nepopravljive lomove. Sreća je da SA nema zaokreta i stajanja, prolazi u normalnom hodu, pa takođe sve proći dok prođe ovaj mesec maj. Dotle ćemo misliti na onu Milju iz onog filma gdje ima toplih kamenova, a na kraju pada kamenje u more i nijedan ne pogađa Miljinu lepu glavu. To je glavica Miljo još uvek neki brilijant u kruni djevojačkog carstva prestonica. Mislite na to i izdržite.

Pozdravlja:

Mile

 Astrologus           
« Poslednja izmena: 07. Dec 2006, 01:16:35 od andjela pizelly »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3280
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N95
HOROSKOP MILJE VUJANOVIĆ (pismo Mileta Dupora Milji Vujanović)

Draga Vi,

Ne bavim se horoskopima a niti za to imam vremena. Ali na molbu g.Maksimovića evo samo par redaka o onome što bez napora na prvi pogled možemo vidjeti.
I Vi kao laik vidite da je figura horoskopa markantna. Na Desc imate ništa manje nego 3 konjukcije planeta! No Vi već po mojoj knjizi znate da to nije mačji kašalj izraditi nekome horoskop. Molim, dakle, zadovoljite se sa ovim što je nabacano.
Iako je Asc Kozorog, hladan i surov, vaš SA je u konjukciji sa VE. Ta okolnost sili me da Vas vidim vrlo lijepo građenu, utoliko više što je SA u izgonu i preovladava ga konjukcija VE: Znači dakle da ste i lijepa. Koža je ipak delikatna, osjetljiva a možda i opora, zavisi od preciznog časa rođenja...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


FIAT LVX

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1315
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
Ericsson T-68
cudno kako ona nije predvidela neke stvari u svom zivotu, kao astrolog. Mogla je da ih izbegne.
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Ma molim te ,kako mozesh izbjeci smrt i ako je vidish,pa nisu astrolozi besmrtni Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


FIAT LVX

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1315
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
Ericsson T-68
Ma molim te ,kako mozesh izbjeci smrt i ako je vidish,pa nisu astrolozi besmrtni Smile
Zar nju muz nije prebio jednom onako... propisno ? To je mogla da izbegne, recimo. Uopste nisam ni mislio na smrt, a i ona moze da se izbegne kako kad.
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.118 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.