Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Masovna zabrana hrišćanskih božićnih obeležja  (Pročitano 7732 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu


I sad si izneo sustinu problema BF - uloga hriscanskih crkvi je prevashodno bila preimenovanje i otimanje paganskih simbola. Vremenom sustina tih simbola se izgubila jer je nestalo saznanje o njihovoj pravoj svrsi. Cak i dana kada po neko naleti na parelelnu simboliku po knjigama i shvati da su svi (do jednog) hriscanski praznici ustvari paganski praznici koji prate prirodne energetske cikluse, veoma je tesko naci iskonski znacaj danas poznate simbolike.

postavlja se pitanje da li ti simboli imaju i dalje originalni znacaj ako ljudi nisu svesni njega i ako koriste te simbole u totalno druge svrhe. Da ne pominjem da je i hriscanski simbolizam (iako vestacki) nestao i zamenjen je potrosackim simbolizmom moderne globalne ekonomije. Bozic je sve vishe  vreme trosenja para a ne period molitvi za obnavljanje zivotnog ciklusa i obilan rod zitarica kada dodje prolece.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
srecom,sve je vishe mladih ljudi koji znaju sushtinu tih obichaja . evo tu je reloader,tu sam ja ... hriscanstvu je odzvonilo Smile Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 312
Zastava srbija
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Samsung galaxys I9000
Pa u islamskom svetu se vodi rasprava da se njihovim zenama koje nose veo preko lica na aerodromskim kontrolama omoguci prolazak bez skidanj vela i polazivanja lica jer to pretstavlja uvredu i krsenje njihovih zakona
IP sačuvana
social share
Tiho spustala se letnja noc na Cer, na tu gordu planinu.Cak i divlja zver gubila je smer  zbog cudnog straha da ce smetat cetama sto krecu se bez daha.Drini, Savi svuda gde je plac tamo hita britki srpski mac.Samo laki bat, niko nikog zvat te noci nece dok se vojska proplancima i brdima krece.Sve do mraka preko obronaka, svakog srce mori svakom vatra u grudima gori da se odmah bori.U toj zemlji gunja i opanka, gde su zore vecno crvene, nikad boj ne spi.A kad zito zri tada bez prestsnka svud se cuje pesma tanka, pesma od uranka
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1678
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Čuo sam za ovu pojavu, za zabranjivanje hrišćanskih simobila.
Ima toga još odavno u USA.

Ovo je valjda ustupak većine - manjini.

Sa jedne strane, dobro je dok činimo ustupke ljudima
koji žive tu, oko nas i pored nas.
Sa druge strane, koje su granice činjenja ustupaka?

Bojim se onih koji traže 'svoje pravo' a ne nude 'svoju milost'.
Bojim se onog, kada se sretnu dvojica (dve) i svako traži svoje pravo.
A. Kami je rekao: "Definicija tragedije je kada su svi u pravu"!

Gledao sam onomad na SKY TV raspravu dve žene, Britanke, po ovom pitanju.
Jedna je zastupala stav "ne nametanja verovanja ne-Britancima"
a druga 'domaćinskog poštovanja - da znaju da su došli u zemlju
koja na svoj način svetkuje hrišćanske praznike'.
Ona prva je želela da pruži 'gosotljubivu koegzistenciju' a ona druga princip
"...kako mi Briti moramo u muslimanskim zemljama ... tako i oni kod nas".

Nisam pametan!
Moj (usvojeni) moto je "razmišljaj globalno ali radi lokalno".
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 215
Zastava Rotterdam
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
"Definicija tragedije je kada su svi u pravu"!

To je samo definicija, da se razumijemo! Cinjenica slijedi malo drugacije.

"Upravu je onaj koji se na osnovu svoijh zakona, na svojoj teritoriji brani", a "kriv je onaj koji svoje na tudjoj teritoriji forsira" !!!
« Poslednja izmena: 07. Dec 2006, 13:25:14 od holandjanin »
IP sačuvana
social share
You see the world black and white,
No color or light,
You think you'll never get it right,
But you are wrong... you might!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1606
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
mob
Nokia 
srecom,sve je vishe mladih ljudi koji znaju sushtinu tih obichaja . evo tu je reloader,tu sam ja ... hriscanstvu je odzvonilo Smile Smile  Smile

Tebi nažalost,ali ću morati da te razočaram: Upravo su mladi oni koji vrše preporod crkve a odzvonilo je antihristima koji se više ne mogu iz prikrajka hraniti i zadovoljavati svojim bezumljem i nečašću no su primorani da sada na sve moguće načine deluju kako bi ovu "hrišćansku duhovnu napast" nekako satrali iz zemaljskog videokruga...uzmimo za primer forsiranje i popularisanje patološkog problema gay populacije, pedofilija, sodomija, svingerstva, neka nebulozna građanska prava koja čoveka više sankcioniraju nego što ga zbližava sa samim sobom, a kamo li sa "predsobljem" tj. ostatkom sveta...spisak praktičnih primera je prevelik i za to bi trebalo otvoriri posebnu temu...ali na svu sreću i Bogu hvala nešto im ne ide baš po planu i programu, barem ne za sad...i tekako sam u toku kako se duhovno bogati srpski omladinski živalj i obostrano se vrši pothranjivanje sa duhovnim svetinjama...to što katolici i protestani imaju dugovekovni proces duhovnog osiromašenja ih je i dovelo do sve učestalijeg diplomskog razgovora o ekumanističkom sjedinjavanju hrišćana, što, iskreno se nadam, neće biti, barem ne u skorije vreme...i tebi prijatelju ne zameram što imaš takvo mišljenje o sebi i čini ti se da se u paktu sa napred pomenutim ti bogatiš a ne da truliš...no tvoj izbor, na terenu uvek mora biti dve protivničke ekipe da bi došlo do utakmice,a ko će biti pobednik...hmmm... ima ko o tome brine
« Poslednja izmena: 07. Dec 2006, 14:23:25 od producnenad »
IP sačuvana
social share
Слава Богу на висини, на земљи мир, међу људима добра воља
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1678
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
"Definicija tragedije je kada su svi u pravu"!

To je samo definicija, da se razumijemo! Cinjenica slijedi malo drugacije.

"Upravu je onaj koji se na osnovu svoijh zakona, na svojoj teritoriji brani", a "kriv je onaj koji svoje na tudjoj teritoriji forsira" !!!

Ti si naravno u pravu.
Tragedije nastaju kada dve strane umisle da se obe brane!
Pa (hipotetično) Britanci braneći svoju ... državnost ...udare na
inoverne koji opet udare na Brite braneći svoju veru.
Tako nekako.

Ne dao Bog nikome!
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
srecom,sve je vishe mladih ljudi koji znaju sushtinu tih obichaja . evo tu je reloader,tu sam ja ... hriscanstvu je odzvonilo Smile Smile Smile

Tebi nažalost,ali ću morati da te razočaram: Upravo su mladi oni koji vrše preporod crkve a odzvonilo je antihristima koji se više ne mogu iz prikrajka hraniti i zadovoljavati svojim bezumljem i nečašću no su primorani da sada na sve moguće načine deluju kako bi ovu "hrišćansku duhovnu napast" nekako satrali iz zemaljskog videokruga...uzmimo za primer forsiranje i popularisanje patološkog problema gay populacije, pedofilija, sodomija, svingerstva, neka nebulozna građanska prava koja čoveka više sankcioniraju nego što ga zbližava sa samim sobom, a kamo li sa "predsobljem" tj. ostatkom sveta...spisak praktičnih primera je prevelik i za to bi trebalo otvoriri posebnu temu...ali na svu sreću i Bogu hvala nešto im ne ide baš po planu i programu, barem ne za sad...i tekako sam u toku kako se duhovno bogati srpski omladinski živalj i obostrano se vrši pothranjivanje sa duhovnim svetinjama...to što katolici i protestani imaju dugovekovni proces duhovnog osiromašenja ih je i dovelo do sve učestalijeg diplomskog razgovora o ekumanističkom sjedinjavanju hrišćana, što, iskreno se nadam, neće biti, barem ne u skorije vreme...i tebi prijatelju ne zameram što imaš takvo mišljenje o sebi i čini ti se da se u paktu sa napred pomenutim ti bogatiš a ne da truliš...no tvoj izbor, na terenu uvek mora biti dve protivničke ekipe da bi došlo do utakmice,a ko će biti pobednik...hmmm... ima ko o tome brine

Sacuvaj me Boze te vase reforme. Mozda bi ste mogli za pocetak da izadjete iz srednjeg veka i da pocnete da zivite u sadasnjosti. Mislim reformu je nabolje poceti od sebe samoga - pa ako ostane vremena mozete i na druge da predjete.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
kad se vec pominje pedofilija,homosexualizam i.t.d - to je samo druga strana istog zla koje predstavlja hriscanstvo. hriscanstvo je od sex-a napravilo gotovo smrtni greh i sputalo ljudsku prirodu raznim zabranama . chesto se zato deshava da ljudi koji se oslobode tih zabrana odu u drugu krajnost (pomenute aktivnosti). to je kao pas pushten sa lanca. zato se shto pre treba oslobodiri lazne hriscansko-jevrejske moralnosti. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1606
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
mob
Nokia 
srecom,sve je vishe mladih ljudi koji znaju sushtinu tih obichaja . evo tu je reloader,tu sam ja ... hriscanstvu je odzvonilo Smile Smile Smile


Tebi nažalost,ali ću morati da te razočaram: Upravo su mladi oni koji vrše preporod crkve a odzvonilo je antihristima koji se više ne mogu iz prikrajka hraniti i zadovoljavati svojim bezumljem i nečašću no su primorani da sada na sve moguće načine deluju kako bi ovu "hrišćansku duhovnu napast" nekako satrali iz zemaljskog videokruga...uzmimo za primer forsiranje i popularisanje patološkog problema gay populacije, pedofilija, sodomija, svingerstva, neka nebulozna građanska prava koja čoveka više sankcioniraju nego što ga zbližava sa samim sobom, a kamo li sa "predsobljem" tj. ostatkom sveta...spisak praktičnih primera je prevelik i za to bi trebalo otvoriri posebnu temu...ali na svu sreću i Bogu hvala nešto im ne ide baš po planu i programu, barem ne za sad...i tekako sam u toku kako se duhovno bogati srpski omladinski živalj i obostrano se vrši pothranjivanje sa duhovnim svetinjama...to što katolici i protestani imaju dugovekovni proces duhovnog osiromašenja ih je i dovelo do sve učestalijeg diplomskog razgovora o ekumanističkom sjedinjavanju hrišćana, što, iskreno se nadam, neće biti, barem ne u skorije vreme...i tebi prijatelju ne zameram što imaš takvo mišljenje o sebi i čini ti se da se u paktu sa napred pomenutim ti bogatiš a ne da truliš...no tvoj izbor, na terenu uvek mora biti dve protivničke ekipe da bi došlo do utakmice,a ko će biti pobednik...hmmm... ima ko o tome brine

Sacuvaj me Boze te vase reforme. Mozda bi ste mogli za pocetak da izadjete iz srednjeg veka i da pocnete da zivite u sadasnjosti. Mislim reformu je nabolje poceti od sebe samoga - pa ako ostane vremena mozete i na druge da predjete.

Vala bolje da živim u mom srednjem veku nego u vašem 21...a ti si brate očigledan svojom identifikacijom...ne moraš okrećati svoje brojeve da bi bilo jasno čiji si...ali Bogu hvala što te ima, barem znam gde sam i čiji sam...praštaj i ne zameri što dadoh sebi za pravo da te takvog vidim
IP sačuvana
social share
Слава Богу на висини, на земљи мир, међу људима добра воља
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.