Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 01:43:16
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: aerosolna bomba  (Pročitano 16615 puta)
Hronicar svakodnevice


Qui desiderat pacem praeparet bellum

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 921
Zastava Olduvay-naucna kolonija na Marsu :)
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
HTC Touch Pro
nisu, i to sasvim sigurno.
tehnologija za izradu istih kao i sam proces je novijeg datuma, a mi smo za to vreme imali druga posla.
JNA nikad nije posedovala aerosolne bombe ovog tipa, a mislim ni druge.
imali smo sve ostalo osim nuklearnog oruzja.
IP sačuvana
social share
 
Don't take this personal...            Не берите этот персонал...
i'm just doing my job...                я только делаю мою работу...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
mob
Samsung S7
Citat
a koje oruzje je humano?

Nije to bukvalna konstatacija.Postoje oruzija koja su zabranjena Zenevskom konvencijom(Tompsonka,Kacusa,Kasatne,Napalm ..itd).I ta oruzija spadaju pod "nehumana" ,mislim takav je naziv.
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


trazim nesto

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8677
Zastava NEDODJIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
SonyEricsson ukraden
ja sam cuo od nekih bivsih oficira JNA DA su onii u magacinima u igman planini skladistili te stvari ali po povlacenju one su ostale bih armiji.
IP sačuvana
social share
sanjar
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Memento Mori

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7891
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Mozda su nehumane ali jake  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 898
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Malo sam trazio po starim casopisima i evo sta sam nasao:
Pocetak razvoja aerosolnih bombi je bio krajem pedesetih godina. Amarikanci prvu generaciju ovih bombi upotrebljavaju u zavrsnoj fazi rata u Vijetnamu i Kambodzi. Izraelci u napadu na Bejrut 1982. koriste drugu generaciju aerosolnih bombi kupljenih od Amarikanaca. U napadu na Irak i SRJ su koristene aerosolne bombe trece generacije.
Rusi su ih takodje koristili za vreme rata u Avganistanu a verovatno i u Ceceniji.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Qui desiderat pacem praeparet bellum

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 921
Zastava Olduvay-naucna kolonija na Marsu :)
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
HTC Touch Pro
ja sam cuo od nekih bivsih oficira JNA DA su onii u magacinima u igman planini skladistili te stvari ali po povlacenju one su ostale bih armiji.

na svu srecu grese, jeste, igman je bio jedan od najvecih magacina u sfrj ali su sve upotrebljive stvari povucene i sad su kod nas. ja znam i gde, ja znam i gdeeee Smile
IP sačuvana
social share
 
Don't take this personal...            Не берите этот персонал...
i'm just doing my job...                я только делаю мою работу...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Dosao sam do informacija da smo koristili aerosolne bombe tokom ratova u HR i BiH. Navodno je nekoliko komada upotrebljeno tokom borbi u Vukovaru. A o postojanju tog oruzja u nasem arsenalu govorilo se i u Hagu. Naime postoji tajni audio snimak telefonskog razgovora koji kaze
Citat
- Sredinom 1995. godine Momčilo Krajišnik je telefonirao u Srbiju Miloradu Motiki, koji je direktor jedne od vojnih fabrika, kako bi nabavio tzv. aerosolne bombe kalibra 215 i 250 mm. U ovom razgovoru, koji je vođen 17. juna 1995, Motika predlaže Krajišniku da se ova vrlo ubitačna municija koristi direktno – po Sarajevu.
A evo jos malo podataka o tome sa sajta Znanje.org
Citat
Ostale eksplozivne materije

 

            Od ostalih eksplozivnih materija i smesa treba pomenuti eksplozivne naprave na bazi smese goriva i vazduha. To su takozvane aerosolne eksplozivne smese. Prve aerosolne avionske bombe proizvedene su 1960. godine. Osnovni princip u funkcionisanju ove vrste bombi je rasprasivanje lako isparljivih ugljovodonika ili metalnih prahova u vazduhu, pri cemu nastaje eksplozivna gasna smesa u vidu oblaka, koja se naknadno pali pomocu centralno postavljenog punjenja visoko bizantnog eksploziva. Posle odabranog uporenja, koje omoucava mesanje goriva i vazduha, smesa se pali i nastaje velika eksplozija. Kao goriva u aerosolnim bombama koriste se razna jedinjenja koja sa vazduhom u odredjenim koncetracijama grade eksplozivnu smesu. Udarni talas aerosolnih bombi rusi sve prepreke u precniku od 500 m, a ubija na rastojanju od 1000 m. Sekundarno dejstvo ovih bombi je oduzimanje kiseonika iz okoline, sto izaziva gusenje zivih organizama. Bombe su tezine do 7 tona. Kao gorivo najcesce se koristi kerozin sa dodatkom heptana i aditiva, kao sto su: propilen-oksid, propil-nitrat i butil-nitrat.

            Treba jos pomenuti i takozvane pirotehnicke smese, koje predstavljaju smesu eksplozivnih jedinjenja i oksidansa. Pirotehnicke smese reaguju egzotermno tako sto proizvode specificne efekte: dim, plamen, udarni talas, svetlost, gasove, zvuk ili toplotu. Prema nameni ili zeljenim efektima koje proizvode, pirotehnicke smese mogu da budupripalne, inicijalne, osvetljavajuce, dimne, zapaljive i sa zvucnim signalima. Za dobijanje obojenih svetlosnih efekata dodaju se razni aditivi, kao sto subakar(II)-oksid za plavu boju, soli barijuma i borne kiseline daju zelenu boju, soli natrijuma zutu, soli silicijuma daju crvenu svetlost, a magnezinumove soli daju bljestavo plavu boju.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Qui desiderat pacem praeparet bellum

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 921
Zastava Olduvay-naucna kolonija na Marsu :)
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
HTC Touch Pro
 Smile
IP sačuvana
social share
 
Don't take this personal...            Не берите этот персонал...
i'm just doing my job...                я только делаю мою работу...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 298
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung sgh-550i
Kazu da su u vijetnamu nalazili mrtve vojnike koji nisu imali nikakvih povreda na telu i koji su umrli od gusenja. Ovakva bomba trosila je sav kiseonik pri eksploziji, pronadjene zrtve su imale sirom otvorena usta kao da se bore za vazduh.
Jednom recju-uzasno oruzje!!
IP sačuvana
social share
Sivi soko, sivi soko, sivi soko, ću-ću-ću. Sivi soko, soko sivi, sivi soko, šubi-dubi-du!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
mob
Samsung S7
Kazu da su u vijetnamu nalazili mrtve vojnike koji nisu imali nikakvih povreda na telu i koji su umrli od gusenja. Ovakva bomba trosila je sav kiseonik pri eksploziji, pronadjene zrtve su imale sirom otvorena usta kao da se bore za vazduh.
Jednom recju-uzasno oruzje!!

Mislim da je tako zauzet aerodrom u Bagdadu,lesevi su takodje bili slicno opisani......bez ijedne rane samo sa otvorenim ustima.
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 01:43:16
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.