Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: saveti lekara i naucnika? verovati ili.......  (Pročitano 2532 puta)
04. Dec 2006, 09:05:09
Zvezda u usponu


Juzna pruga,Stara skola...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1532
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung J6
pokrecjem ovu temu iz vise razloga jedan od njih je rasprava na jednoj od tema vezanoj sa savete mamama.

sve sto cju ovde napisati je iz sopstvenog iskustva,tj dokazat cju vam da za neke mnogo bitne stvari vezane za zdravlje vase i vasih najmilijih!

prema tome:

pricha pocinje ovako nasa starija kcjer Jana,je kao beba bila podloznija prehladama,pa smo sa njom okapali lekare non stop,i prilikom svake posete bilo je ono penicilin ili sirup dok nije postala rezistentna i zaradila upalu plucja,da bi na decijoj klinici niskog klinickog centra jedna od vodecjih lekara nama u poverenju rekla,nemojte bas suvise bukvalno slusati savete lekara(jer smo i mi mislili da oni nesto vise znaju od nas).

te smo poceli da radimo na tome pre nego sto se razboili da nebi doslo do toga imuni sistem mora da se pripremi tj da ojacha.jer laicki gledano lekovi tad ne pomazu kad bolest ojacha i savlada obrambene mehanizme,znachi mi smo poceli da radimo na tome da ojachamo janin imuni sistem ,plus smo svake godine u prolecje isli u soko banju sto je isto mnogo pomoglo.

da ne duljim i zamaram sa mojom prichom pozivam vas sve da iznesete svoja losa iskustva sa savetima lekara pa da zajedno rezimiramo kako se treba ponasati i kako treba shvatati i prihvatati te savete!
« Poslednja izmena: 04. Dec 2006, 09:29:38 od buca74 »
IP sačuvana
social share
ride till your legs go numb...
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Juzna pruga,Stara skola...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1532
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung J6
Požarevac -- Desetomesečni M. M. iz Kasidola udavio se prošlog petka u sanitetu požarevačke bolnice, na putu ka Dečjoj klinici u Tiršovoj.

Prema tvrdnjama bake deteta, Marije, dečak se udavio zbog toga što zdravstveni radnici koji su bili u sanitetu nisu znali da mu nameste tubus, uz pomoć kog je disao. Na Dečjoj klinici u Tiršovoj pokušana je reanimacija. Zdravstveni centar sprovodi istragu, ali u ovoj fazi zvanično ne saopštava detalje.

Kako je za B92 reklo više izvora u požarevačkoj bolnici, dečak je smešten u sanitet u pratnji dve medicinske sestre sa pedijatrije, bez pratnje lekara anesteziologa, a prema tvrdnjama nekolicine zaposlenih u požarevačkoj bolnici, dežurni lekar, pedijatar, takođe nije bio u sanitetu.

U ovakvim situacijama nužno je prisustvo anesteziologa zbog eventualnih komplikacija, kakva je bila ova. Tada dežurni lekar, pedijatar, dr Jelena Aranđelović, rekla je da ne želi da daje izjave i da je sve što je imala da kaže rekla internoj komisiji Zdravstvenog centra.

Ni načelnik pedijatrije, ni direktor bolnice, nisu bili dostupni da daju izjave. PR Zdravstvenog centra, dr Nebojša Antić, rekao je novinarki B92 Radoslavki Despotović da mu detalji za sada nisu poznati, ali da će nakon rezultata istrage pomenute komisije moći precizno da kaže šta se tačno dogodilo: "Zatraženo je da se izjasne, u pismenoj formi, svi akteri koji su učestvovali u ovom događaju, a unutrašnja komisija za stručni nadzor mora da da svoje stručno mišljenje da li je bilo grešaka prilikom procedure i transporta bebe. Čim budemo raspolagali preciznijim informacijama, mi ćemo dati informaciju. Kod nas postoji statut i pravilnik firme o tome šta se čini u slučaju kada se tako nešto desi."

Baka bebe je u telefonskom razgovoru rekla da je dete u petak ujutru dobilo dečji fras i da je s visokom temperaturom dovedeno u bolnicu. "Bio je pun modrih pečata, a uveče, kada su videli da je pomodreo, rešili su da ga vode za Beograd, iako smo mi od jutra na tome insistitali."

Majka je videla da ne znaju da mu nameste tubus, pa su je izbacili iz saniteta. Ona je s mužem kolima nastavila da prati sanitetsko vozilo. "Moje unuče je bilo zdravo, pojeli su ga požarevački lekari", kaže baka i dodaje da će porodica tražiti rezultate obdukcije koja je rađena na VMA.

Zaposleni u Zdravstvenom centru tvrde da zbog nove sistematizacije i načina plaćanja dežurnih službi, na pomenutim odeljenjima nije bilo dovoljno dežurnih i za ovakve situacije obučenih lekara.

Ministarstvo saznalo oko podneva

Zamenik ministra zdravlja dr Nevena Karanović kaže da je Ministarstvo informaciju o ovom događaju dobilo u utorak oko podneva.

Zdravstveni inspektor već istražuje ceo slučaj, a upravnik požarevačkog Zdravstvenog centra odmah posle događaja aktivirao je komisiju za unutrašnji nadzor, kaže Nevena Karanović: "Iako to posebnim aktom nije propisano, zna se da je u hitnim stanjima, sa mesta gde nije moguće pacijentu pružiti adekvatnu pomoć i negu, potrebno da se organizuje pratnja takvog pacijenta i njegovo sigurno dopremanje do ustanove koja će mu pružiti adekvatnu pomoć. Kako to u ovom slučaju nije obavljeno, posledice su za sada takve da je direktor Zdravstvenog centra Požarevac suspendovao ordinirajuću doktorku pedijatra, načelnika pedijatrije i anesteziologa koji je radio intubaciju pacijenta a da je nakon toga i upravnik bolnice podneo ostavku.“   

Nevena Karanović kaže da će obdukcija biti urađena na VMA. Kada stignu nalazi obdukcije, ceo slučaj će biti predat sudskim organima, koji će odlučivati o odgovornosti lekara.

Saopštenje zdravstvenog centra

Kancelarija za odnose sa javnošću Zdravstvenog centra Požarevac oglasila se saopštenjem u kom se kaže da je "povodom tragične smrti desetomesečnog odojčeta M.M., u skladu s pravilnikom o načinu i postupku sprovođenja nadzora nad stručnim radom u zdravstvenoj delatnosti, Uputstvu Ministarstva zdravlja Republike Srbije o organizaciji i sprorovođenju nadzora nad stručnim radom u zdravstvenoj delatnosti i Pravilnika Upravnog odbora Zdravstvenog centra Požarevac sprovela unutrašnji stručni nadzor."

U saopštenju se kaže da je kontrola izvršena sa ciljem da se hitno utvrde činjenice i okolnosti pod kojima se desio incident. "Kao disciplinska mera, suspendovana su odgovorna lica u Zdravstvenom centru, do konačnog izveštaja Komisije za vršenje unutrašnjeg nadzora."

Zdravstveni centar saopštava da će javnost informisati o svim relevantnim činjenicama, izražavajući porodici preminulog dečaka saučešće.



mislim dqa netreba nikakv komentar,po meni ljudi se sve vishe oslanjaju na lekare i strucnjake a ustvari bi trebali da se vrate izvoru tj. sami sebina!
IP sačuvana
social share
ride till your legs go numb...
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Juzna pruga,Stara skola...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1532
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung J6
Znam da bi po nekom pravilu zena koja nema nikakve ginekoloske probleme, ipak morala da se pregleda 2 puta godisnje(na svakih 6 meseci)...Naravno, ko oseca neke tegobe i cesce....
Znam da je u Srbiji malo problem sa guzvama i ne profesionalnim doktorima...pa zene jednostavno nemaju volju. Takodje znam da su privatnici malo skuplji....

Podelicu sa vama svoje iskustvo...u Srbiji sam pre jedno 7 meseci otisla kod ginekologa jer sam imala neke bolove...Doktorka mi je rekla da imam ranu na grlicu materice i da imam jos neke probleme zbog kojih moram da lezim u bolnici, naravno zakazala mi je sledeci pregled tek za par meseci u oktobru....Strasno sam se uplasila, nervirala se, plakala, sa muzem sam se svadjala...ma uzas. Medjutim udala sam se i dosla u Bec. Da bi proverila stanje otisla sam kod privatnog ginekologa koji mi je rekao da nemam apsolutno nikakvih problema, da sam skroz zdrava i da nemam za sta da brinem. Odradila mi je odmah ultrazvuk, proverila dojke...Sve u najboljem redu....
Ja se sad pitam. Da li je to bio ne profesionalni doktor ili je u pitanju novac? Zasto me je uplasio??
Sad ja vas pitam. Da li se redovno pregledate? Da li imate stalnog doktora? Da li ste zadovoljni?I da li vam se desilo da doktor jednostavno zabrlja....


brinet
IP sačuvana
social share
ride till your legs go numb...
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Juzna pruga,Stara skola...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1532
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung J6
Evo moje price:Posle pet meseci braka ja ocajna odem kod ginekologa da vidim sta nije u redu,zasto nemogu da zatrudnim.Nekoliko meseci unazad mi je kasnilo nekih nedelju dana.i ovog puta mi je kasnilo.Ginekolog me pregleda konstatuje da mi je zavaljena materica i da najverovatnije nemam redovne ovulacije i da moram primati terapiju.Zakaze on meni PRIVATNO ultrazvuk pa cemo onda raditi na tome da ostanem trudna.odem kuci,ocajna placem sto ne mogu da ostanem trudna.Moji me smiruju,suprug poludi,spakujemo se i odemo u drugu privatnu ordinaciju(koju smo nasli iz telefonoteke)Cim sam usla u ordinaciju ginekolog me je samo pitao kada je bila zadnja menstruacija i rekao da legnem da uradi ultrazvuk.Nista vise.Zamislite sta mi je rekao!CESTITAM VI STE TRUDNI!!Ja u soku!Ovaj predhodni mi kaze da cu morati da se potrudim da ostanem u drugom stanju,a ovaj da sam trudna 3-4 nedelje!Kava nestrucnost!Kasnije sam cula o njemu razlicite price,uglavnom nista lepo.Moja Mirjana ce u maju napuniti 4 godine!A ima i brata od godinu dana!
Nadam se da nije dugacak tekst.

ninica
IP sačuvana
social share
ride till your legs go numb...
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Juzna pruga,Stara skola...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1532
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung J6
Lekari greše nekažnjeno


Dok završite čitanje ovog teksta, u SAD će već osam pacijenata biti povređeno, a jedan će umreti usled medicinske greške koja se mogla izbeći. Ažurni Amerikanci izbrojali su da godišnje u SAD između 120 i 150 hiljada osoba umre usled lekarske greške. Ova "skrivena epidemija" odnosi isto onoliko života kao i da se svakog drugog dana sruši džambo džet pun putnika. U SAD greške u medicini predstavljaju sedmi uzrok smrtnosti.


Ako se pita statistika, u Srbiji od lekarske greške nije umro - niko, jer takvih podataka jednostavno - nema. Međutim, Dijana, majka Jelice Radović (19) koja je preminula prošle subote u Urgentnom centru, upravo čeka rezultate obdukcije koji će pokazati da li je njena kćerka umrla greškom lekara od sepse dobijene prilikom operacije čuklja u beogradskoj privatnoj klinici "Decedra". To je poslednji u nizu brojnih pojedinačnih slučajeva koje pamte još samo porodice oštećenih. Najčešće greške lekara su zaboravljanje instrumenata ili vate u telu operisanog, vađenje zdravog organa, pogrešna dijagnoza i pogrešno davanje anestezije

Prema rečima prof. Vesne Dadić, stručnjaka za zdravstveno informisanje iz Gradskog zavoda za zaštitu zdravlja, do grešaka dolazi usled nedovoljne veštine, loše procene, zastarelih podataka ili predrasuda lekara. Dadićeva smatra da te greške ne treba pripisivati pojedincima, već sistemu koji dozvoljava da se one dešavaju.

- Ako taj pojedinac može da se "iščupa" ili sakrije svoju grešku, to je opet greška sistema - napominje ona.

Bolje je sprečiti

Na pitanje kako bi se moglo "doskočiti" greškama u radu lekara, Vesna Dadić kaže da bi se "lekari morali navesti da sami prijavljuju svoje greške".

- To medicinska etika podrazumeva, ali će se u praksi teško primeniti bez fundamentalnih promena u pravnom sistemu - kaže Dadićeva, napominjući da se na Zapadu razvijaju nacionalne strategije za smanjenje lekarskih grešaka. Lekari su neretko osuđivani za ubistvo ukoliko pacijent umre usled greške u lečenju. Kod nas nema lekarske komore koja bi utvrdila šta je greška, šta nesavesno lečenje, a šta neželjeni tok lečenja.

Dana Mihajlović, načelnica zdravstvene inspekcije Ministarstva zdravlja, kaže da su kontrole kvaliteta rada državnih i privatnih medicinskih ustanova intezivnije nego ikad.

- Ne kažem da je grešaka manje ili više nego ranije, ali zaista nema ustanove u koju nije kročila naša ili unutrašnja kontrola - kaže Mihajlovićeva.

Ministarstvo je u toku ove godine protiv 46 medicinskih radnika podnelo tužbe pod sumnjom da su učinili greške u lečenju. Za koliko se njih pokazalo da jesu krivi - inspektorka nije znala da kaže. Takođe, Ministarstvo ne zna protiv koliko njihovih radnika su oštećeni građani podneli krivične prijave.

- Korak napred je što građani sada znaju kome mogu da se žale. Za to što procesi traju beskonačno dugo nismo krivi mi, već sudovi - kaže Mihajlovićeva.

Ministarstvo zdravlja pokrenulo je vanredni stručni nadzor u klinici "Decedra".

Iskustva iz sveta

Studije obavljene u SAD, Australiji i Izraelu pokazale su da se stopa neželjenih posledica izazvanih pogrešnim tretmanom pacijenta kreće od 3,7 do 10 odsto ukupnog broja pacijenata. Nacionalna agencija za sigurnost pacijenata Velike Britanije obelodanila je podatak da su prošle godine zdravstveni radnici povredili 526.599 osoba, od čega je 2.100 umrlo. Zvanična statistika za Floridu, koja je nešto veća od Srbije, kaže da je prošle godine oko 5.400 pacijenata umrlo zbog greške lekara. U 97 slučajeva instrumenti su ostavljeni u telu pacijenta, a 46 operacija je izvršeno na pogrešnom organu.


_______________________

Maraton do istine

Mirjana Borisavljević (30) došla je novembra 1989. godine u Ortopedsku bolnicu na Banjici zbog običnog preloma ruke, a tri dana kasnije je u bolnici umrla. Ustanovljeno je da je smrt nastupila zato što su pacijentkinji pri zameni creva za dovod gasova umesto kiseonika dali da udiše azot-oksidul. Za to je optužen nekvalifikovani radnik Momir Glišić, dok je za ekipu lekara u kojoj je bio anesteziolog utvrđeno da je propisno uradila svoj posao. Sudski veštak je utvrdio da je Mirjana umrla od vazdušne embolije, što može da znači da je smrt nastupila zbog ulaska vazduha u venu prilikom davanja injekcije.

Maratonski proces trajao je više od 15 godina pred Drugim opštinskim sudom u Beogradu.

Katastrofa bez epiloga

Do danas nije utvrđeno zašto je u maju 1996. na hirurškom odeljenju subotičke bolnice umrlo 22 bolesnika posle operacije na abdomenu. Kod svih umrlih otkazali su bubrezi i jetra, pao im je pritisak, zenice su se proširile i gubili su svest. Spekulisalo se da je greška u lekovima pristiglim kao humanitarna pomoć, ali i da su infuzijom date veće količine magnezijum-sulfata, budući da ga je u krvi umrlih bilo u većim količinama. Ekspertska ekipa Ministarstva zdravlja tvrdila je da se radilo o "lošem opštem stanju visokog proseka starosti (64,4) pacijenata, kao i o komplikacijama koje su nastupile nakon operativnih zahvata". Ova tragedija ni nakon deset godina nije objašnjena.

Izvor: Blic nedelje
IP sačuvana
social share
ride till your legs go numb...
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Juzna pruga,Stara skola...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1532
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung J6
UMALO INVALID!
Zoran Mirković greškom lekara iz jedne "specijalizovane kuće" odigrao dve utakmice sa tri polomljena leđna pršljena i ozbiljno ugrozio zdravlje

Zoran Mirković, iskusni štoper Partizana, odigrao je dve utakmice sa tri polomljena leđna pršljena i moguće je da zbog ozbiljnosti povrede završi karijeru! Nekadašnji reprezentativac dobio je udarac još na derbiju protiv Crvene zvezde (u duelu sa Nikolom Žigićem), ali greškom lekara iz jedne neimenovane "specijalizovane kuće", koji nisu primetili povredu, Batica je uz neverovatne bolove igrao protiv Voždovca i čačanskog Borca.

Mirković je, nekim čudom, sa slomljenim pršljenovima igrao za Partizan


- Povreda je atipična, već dvadeset dana me sve boli. Dobro je što je konačno otkriven problem i mogu da počnem sa terapijama. Ubeđen sam da je greška napravljena slučajno i nema potrebe sada dizati veliku prašinu oko toga - kaže Mirković za Kurir.

Prema prognozama lekara, Mirkoviću će za oporavak biti potrebno najmanje četiri nedelje, što znači da je za njega jesenja polusezona završena. Međutim, kako saznajemo, nije isključena mogućnost da Batica definitivno kaže zbogom fudbalu pošto je na konstataciju da će "stare kosti" oporaviti na pripremama u Dubaiju rekao:

- O tom potom. Ima još vremena do Dubaija - ostao je zagonetan Mirković, koji je letos produžio karijeru samo zbog želje da se sa Partizanom plasira u Ligu šampiona, ali je umesto elitne evroscene protiv Artmedije i Makabija Petah Tikve doživeo najveća razočaranja u karijeri.

Sead Malićević, doktor crno-belih, ističe da je "istragom" utvrđeno da je greška napravljena slučajno i da se zbog toga ime "specijalizovane bolnice" neće iznositi u javnost:
- Ljudi su bili spremni na sve sankcije, ali zbog toga što smatramo da svakom to može da se desi, odlučili smo da ne prekidamo saradnju sa njima - rekao je doktor crno-belih Sead Malićević.

Prema njegovim rečima, najvažnije je da su lekari u klubu "locirali" problem i omogućili Mirkoviću da započne sa terapijama:
- Mirković ima izuzetno jake bolove i zato je za početak najvažnije da bol prestane, a zatim ćemo pažljivo da sprovedemo rehabilitaciju do konačnog oporavka - ističe Malićević.

Direktor Partizana Nenad Bjeković takođe veruje da je u pitanju nenamerna greška lekara i pita se kada će doći kraj malerima:
- Jedna nevolja nikad ne dolazi sama, ali nama, otkad se popela na leđa, nikako da siđe. Počelo je sa Rnićem, nastavilo se sa Kraljem i Vukajlovićem, i sada još ovo sa Mirkovićem.

- Njemu je u celoj priči i najteže jer je on sve vreme trpeo neverovatne bolove, ali nijednog trenutka nije ni pomislio da u teškim trenucima za klub ostavi saigrače. To je još samo jedan dokaz njegove ljudske i igračke veličine - zaključuje Bjeković.



svaka cast batici trebalo ga je posebno nagraditi ali od plata lekara koji su zeznuli stvar
IP sačuvana
social share
ride till your legs go numb...
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Juzna pruga,Stara skola...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1532
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung J6
PREŽIVEO PTIČJI GRIP
Milan Tešić, mladi fudbaler Sloge iz Bajine Bašte, greškom lekara "preležao" smrtonosni virus! Predsednik Srbije Boris Tadić izvinio se mladiću zbog pretrpljene neprijatnosti

Polovinom marta sve televizijske i radio stanice i novinske agencije kao udarnu vest emitovale su informaciju da se za jednog osamnaestogodišnjeg mladića iz Bajine Bašte sumnja da je zaražen virusom ptičjeg gripa. Malo pre toga, u njegovom naselju Crepana veterinari su našli petla koji je uginuo od ptičjeg gripa. Bio je to prvi slučaj u Evropi da je smrtonosni virus prešao s divljih ptica na živinu, a Bajina Bašta proglašena je zaraženim područjem!

Posle nekoliko dana, stiže nova alarmantna vest da je mladić, za koga se sumnjalo da je oboleo od ptičjeg gripa, s još troje dece prebačen u Užičku bolnicu, na njeno infektivno odeljenje, i da su svi podvrgnuti strogom karantinu. Indentitet ovog mladića čuvan je sve do dolaska predsednika Srbije Borisa Tadića u Crepanu, kad se saznalo da je reč o Milanu Tešiću, učeniku trećeg razreda Tehničke škole, koji je već deset godina fudbaler Sloge.

- Imao sam blago povišenu temperaturu, pa su lekari posumnjali da je ona posledica zaraze ptičjim gripom. Obavljeni su pregledi, temperatura se normalizovala, i onda je konstatovano da se radi o običnoj prehladi. Ipak, za svaki slučaj, i dalje sam bio kod kuće, pod nadzorom lekara. I, taman kad sam pomislio da je sve to prošlo, došla je naredba da ja i još troje dece iz mog komšiluka moramo da idemo u karantin u Užičku bolnicu.

- Tamo sam proveo tri dana, koja nikad neću zaboraviti. Na sreću, sumnje se nisu obistinile. Sada se osećam dobro, ali sam pomalo dekoncentrisan. Naročito to osećam pri učenju. Lekari kažu da će to sve ubrzo nestati. Nadam se da će tako biti. Moram da napomenem da me je, kao građanina Srbije, mnogo ohrabrilo izvinjenje predsednika Borisa Tadića za sve ono što sam pretrpeo nečijom greškom, koja, verujem, nije bila namerna - kaže za Kurir Tešić.

Na sreću, po svemu sudeći, priča s ptičjim gripom polako se potiskuje posle odluke Ministarstva šumarstva, vodoprivrede i poljoprivrede da se s Bajine Bašte skine epitet zaraženog područja.


kakvi strucjnaci izlecili coveka alal im nemam reci!?!?!?
IP sačuvana
social share
ride till your legs go numb...
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.