Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 02:40:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Eagles-Hotel California  (Pročitano 17746 puta)
29. Nov 2006, 22:55:33
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
jel neko zna gdje ima ili ako neko vec ima prevod pjesme od :
Eagles - Hotel California misli da je pjesma svima dobro poznata pa et ako neko moze pomoci bio bi puno zahvalan jer mi je hitnos i stvarno mi treba

thx

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Samsung S7220
Treba i meni, ali me mrzi da ga trazim...
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Rock n Roll

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 320
Zastava Obrenovac
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
mob
Samsung E900
Evo sad cu ja licno da prevedem, daj tu svesku ovamo dakle:

Hotel Kalifornija

Na mracnom pustinjskom autoputu
hladan vetar u mojoj kosi
topili miris COLITAS se dizao kroz vazduh
malo dalje ispred vieo sam trepcuce sverlo
glava mi je postala teska i vid mi je postao nejasan
morao sam se zaustaviti na noc


One je stajala tamo na ulazu
cuo sam misionarsko zvono
i mislio sam u sebi: ovo moze biti raj, a moze biti i pakao
onda je osvetlila svecom
i pokaza nam put
cuo sam zvukove dole niz hodnik
mislim da sam cuo da kazu

Dobro dosao u "Hotel Kalifornia"
tako divno mesto (tako divno mesto)
tako divno lice
ima mnogo soba  u "Hotelu Kalifornia"
u svako doba godine (u svako doba godine)
mozes in naci ovde

Njen um je svileno uvrnut
imala je mercedes benz
imala je dosta lepih, leph momaka
koje je zvala prijateljima
kako plesu u dvoristu
slatki letnji znoj
neki plesu da pamte
neki plesu da zaborave

pa sam pozvao glavnog((valjda konobara))
:"Molim vas donesite mi vino"
On je rekao:" Nismo imali to pice ovde od  '968.
i jos uvek su glasovi zvali iz daleka
probude te u sred noci
samo da ih cujes kako kazu
 
Dobro dosao u "Hotel Kalifornia"
tako divno mesto (tako divno mesto)
tako divno lice
oni to prezivljavaju u "Hotelu Kalifornia"
kakvo lepo iznenadjenje (kakvo lepo izvenadjenje)
ponesi svoje alibie


Ogledalo na plafonu
roze sampanjac u ledu i ona je rekla
mi smo svi samo zatocenici ovde
nase same naprave
i u glavnoj dvorani okupili su se za gozbu
ubadali su sa celicnim nozevima
ali jednostavno nisu mogli ubiti zver


Poslednje cega se secam
bezao sam prema vratima
i morao sam da nadjem prolaz nazad
do mesta gde sam bio pre
"Opusti se" rekao je nocni covek
" mi smo ovde da te primimo
mozes se odjaviti kada god zelis
ali ne mozes nikada otici"
 Smile

Izvinjavam se na gram. greskama evo vam ovo kao osnov a mozete i kasnije prepraviti nesto
zanimljivo je da je(koliko sam ja cuo) ovo san,onoga ko je napisao, i radi se o hotelu izgubljenih dusa
gde kada udjes nema izlaza. Spirit - Duh, dusa....... ali moze i alkoholno pice Smile(ja to do sad nisam znao,al je interesantan ovaj engeski)

P.S. Ne znam sta je colitas ako neko zna neka javi
IP sačuvana
social share
Rock 'n' Roll all night long
We will take it nice and smooth, nice and smooth, you know what i mean....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Rock n Roll

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 320
Zastava Obrenovac
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
mob
Samsung E900
Ovo moram da vam dam nasao sam sta to znaci colits    :weirdface:upala debelog creva Smile Smile Smile Smile Smile


Dear Cecil:

Just what does "colitis" mean? In the song "Hotel California" by the Eagles the first lines are, "On a dark desert highway, cool wind in my hair, warm smell of colitis rising up through the air." I remember I tried looking it up at a university library years ago and couldn't find the answer. I know songwriters sometimes make up words, but I didn't see a Dr. Seuss credit on the album. --Wendy Martin, via the Internet

Cecil replies:

Uh, Wendy. It's colitas, not colitis. Colitis (pronounced koe-LIE-tis) is an inflammation of the large intestine. You're probably thinking of that famous Beatles lyric, "the girl with colitis goes by."

As for "Hotel California," you realize a lot of people aren't troubled so much by colitas as by the meaning of the whole damn song. Figuring that we should start with the general and move to the particular, I provide the following commonly heard theories:

(1) The Hotel California is a real hotel located in (pick one) Baja California on the coastal highway between Cabo San Lucas and La Paz or else near Santa Barbara. In other words, the song is a hard look at the modern hospitality industry, which is plagued by guests who "check out any time [they] like" but then "never leave."

(2) The Hotel California is a mental hospital. I see one guy on the Web has identified it as "Camarillo State Hospital in Ventura County between LA and Santa Barbara."

(3) It's about satanism. Isn't everything?

(4) Hotel California is a metaphor for cocaine addiction. See "You can check out any time you like but you can never leave." This comes from the published comments of Glenn Frey, one of the coauthors.

(5) It's about the pitfalls of living in southern California in the 1970s, my interpretation since first listen. Makes perfect sense, and goddammit, who you going to believe, some ignorant rock star or me?

(6) My fave, posted to the Usenet by Thomas Dzubin of Vancouver, British Columbia: "There was this fireworks factory just three blocks from the Hotel California . . . and it blew up! Big tragedy. One of the workers was named Wurn Snell and he was from the town of Colitas in Greece. One of the workers who escaped the explosion talked to another guy . . . I think it was probably Don Henley . . . and Don asked what the guy saw. The worker said, "Wurn Snell of Colitas .  . . rising up through the air."

He's also got this bit about "on a dark dessert highway, Cool Whip in my hair." Well, I thought it was funny.

OK, back to colitas. Personally I had the idea colitas was a type of desert flower. Apparently not. Type "colitas" into a Web search engine and you get about 50 song-lyric hits plus, curiously, a bunch of citations from Mexican and Spanish restaurant menus. Hmm, one thinks, were the Eagles rhapsodizing about the smell of some good carryout? We asked some native Spanish speakers and learned that colitas is the diminutive feminine plural of the Spanish cola, tail. Little tail. Looking for a little . . . we suddenly recalled a (male) friend's guess that colitas referred to a certain feature of the female anatomy. We paused. Naah. Back to those menus. "Colitas de langosta enchiladas" was baby lobster tails simmered in hot sauce with Spanish rice. One thinks: you know, I could write a love song around a phrase like that.

Enough of these distractions. By and by a denizen of soc.culture.spain wrote: "Colitas is little tails, but here the author is referring to 'colas,' the tip of a marijuana branch, where it is more potent and with more sap (said to be the best part of the leaves)." We knew with an instant shock of certainty that this was the correct interpretation. The Eagles, with the prescience given only to true artists, were touting the virtues of high-quality industrial hemp! And to think some people thought this song was about drugs.
IP sačuvana
social share
Rock 'n' Roll all night long
We will take it nice and smooth, nice and smooth, you know what i mean....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Rock n Roll

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 320
Zastava Obrenovac
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
mob
Samsung E900
Sad da li je istina molim vas da proverite jer ja moram da ucim fiziku    Pozz
IP sačuvana
social share
Rock 'n' Roll all night long
We will take it nice and smooth, nice and smooth, you know what i mean....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Rock n Roll

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 320
Zastava Obrenovac
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
mob
Samsung E900
colitas

colitas is the diminutive feminine plural of the spanish cola
colitas is little tails
colitas is a regional word that can mean several things depending on the place where it's used
colitas is a plural diminutive form
colitas is ranked 78 and has played for 11h31m in 14 days real name
colitas is a spanish colloquial word for a cigarette
colitas is a desert flower
colitas is spanish for "little tails
colitas is pot



ili ovo mozda Smile
IP sačuvana
social share
Rock 'n' Roll all night long
We will take it nice and smooth, nice and smooth, you know what i mean....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 90
OS
Nepoznat
Browser
SAMSUNG-SGH-D600 1.0
Ja sam mislio da je colitas neko spansko jelo,ali precu da prihvatim da je to neka vrsta spanske droge.Inace za mene je ovo najbolja rock pesma svih vremena,koja je ukopala grupu Eagles jer nikad vise posle nisu mogli da naprave bolju pesmu.Inace da biste extra doziveli ovu pesmu procitajte roman Milana Oklopdzica zove se California Blues!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
jel ima ko prevod od linkin park pjesme In The End!!!ako ko ima pliz da mi stavite Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Future Sound Of London

Zodijak
Pol
Poruke 1283
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Ja sam mislio da je colitas neko spansko jelo,ali precu da prihvatim da je to neka vrsta spanske droge.Inace za mene je ovo najbolja rock pesma svih vremena,koja je ukopala grupu Eagles jer nikad vise posle nisu mogli da naprave bolju pesmu.Inace da biste extra doziveli ovu pesmu procitajte roman Milana Oklopdzica zove se California Blues!
    Ne bih povezivao... ali moja omiljena knjiga iz teenage dana  Smile
IP sačuvana
social share

There's danger on the edge of town
Ride the kings highway, baby
Weird scenes inside the gold mine
Ride the highway west, baby
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


svice svice tek sto nije!!!

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 622
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Nokia 6630, N79
dugo je nisam cuo sad cu da je pustim!!!
IP sačuvana
social share
Put do pakla je poplocan dobrim namerama!!!

arhitekta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 02:40:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.