Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 22:47:30
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Torte  (Pročitano 49064 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pijana torta




Sastojci

Kora

1 šolja (veća) ulja
1 šolja (veća) crnog vina
1 šolja (veća) mlevenih oraha
1 šolja (veća) brašna
1 rebro čokolade za kuvanje
1 prašak za pecivo

Nadev

250 grama šećera
250 grama mlevenih oraha
125 ml vode

Glazura

2 rebra čokolade za kuvanje
1 kašika šećera
3 kašike ulja

Način pripreme

Sastaviti ulje, šećer, crno vino, mlevene orahe, struganu čokoladu, brašno i prašak za pecivo i snažno promešati varjačom. Kad se masa ujednači, sipati u podmazan i brašnom posut pleh. Peći u rerni na umerenoj temperaturi.

Čim se testo stavi na pečenje, praviti nadev i to tako što se ušpinuje šećer, pa se dodaju orasi i sve se ukuva. Pečeno testo premazati nadevom. Zatim preliti rastopljenom čokoladom kojoj je dodata kašika šećera i malo ulja. Tortu ostaviti da prenoći i sutradan seći.

Vreme pripreme: 30 minuta

IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Torta sa cokoladnim bananicama




Sastojci

500 grama šlaga
700 grama kisele vode
300 grama mlevene plazme
200 grama čokoladnih bananica
100 grama oraha (mlevenih)

Način pripreme

Umućen šlag s kiselom vodom podeliti na 4 dela:

I deo i donja kora - u šlag lagano umiksirati mlevenu plazmu
II deo - u šlag iseckati čokoladne bananice
III deo - u šlag ubaciti mlevene orahe i izmešati
IV deo - čist šlag

Vreme pripreme: 20 minuta



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Torta "zimsko osveženje"





Sastojci

Kore

200 grama mlevenih oraha
4 jajeta
3 kašike šećera
1 mala kašika kakao praha
malo cimeta (pola kašičice)
50 grama mekog brašna
1/2 kesice praška za pecivo

Fil

250 grama maslaca
1 litar mleka
2,5 pudinga s ukusom vanile
4 kašike šećera
2 dl crne jake kafe (proceđene)
sok od 1 limuna
1 banana

Glazura

50 grama mlevenih oraha
100 grama čokolade za kuvanje
1/2 dl mleka
1 kašika šećera

Način pripreme

Umutiti belanca u vrlo čvrst sneg. U žumanca dodati šećer i penasto umutiti mikserom. Dodati orahe, 50 grama brašna, kakao, cimet i prašak za pecivo. Na kraju vrlo pažljivo dodati sneg od belanaca i lagano promešati.Staviti u podmazan pleh i peći na temperaturi od 175 stepeni ne duže od 15 minuta. Ohlađenu koru preseći na 3 jednaka dela.

Skuvati puding i ohladiti ga. Treba da bude čvršći nego inače. Penasto umutiti maslac ili margarin s šećerom. U umućeni maslac dodati puding (mera je 1 : 4), tako da krem bude vrlo lagan.Odvojiti oko 200 grama za ukrašavanje, a ostatak podeliti na dva jednaka dela:u prvi deo dodati sok od limuna, a u drugi 1 dl kafe, pa mešati mikserom ne duže od minuta.

Ohlađene kore navlažiti crnom kafom, pa filovati. Donji krem je limunov, a gornji je s ukusom čokolade. Na gornji krem poslagati kolutove banane.Poklopiti trećom korom, pa i nju ovlažiti kafom.

Vanila kremom obložiti tortu (200 grama odvojenog od prvobitne smese) i ukrasiti mlevenim orasima i prelivom od čokolade.

Čokoladu za kuvanje rastopiti s mlekom i šećerom i dok je topla premazati bočne strane torte i ukrasti je odgore.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Lambada torta




Sastojci

1/2 litra đusa
2 pudinga od vanile
1 margarin
150 grama prah šećera
100 grama suvog grožđa
100 grama žele bombona
400 grama lomljenog keksa
200 grama šlaga

Način pripreme

U 1/2 litra đusa skuvati puding, pa kada se ohladi, dodati margarin umućen sa šećerom. U to dodati lomljeni keks, suvo grožđe i seckane žele bombone. Oblikovati tortu i odozgo staviti umućeni šlag.

Vreme pripreme: 50 minuta
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Kugler torta




Sastojci

250 grama putera + 70 grama prah šećera
12 žumanaca
250 grama otopljene čokolade za kuvanje
8 belanaca + 80 grama prah šećera
150 grama mlevenih oraha
malo džema od kajsije za premazivanje
3 kesice šlaga za ukrašavanje
Način pripreme

Penasto umutiti puter sa prah šećerom. Postepeno muteći dodavati žumanca. Kada se dobije lepo umućena masa, dodati i otopljenu čokoladu i mlevene orahe. Posebno umutiti čvrst šam od 8 belanaca i 80 grama prah šećera. Obe mase sjediniti i lagano varjačom izmešati.

U podmazan četvrtast pleh veličine A4 papira staviti 2/3 smese i peći u zagrejanoj rerni na 200 stepeni 30 minuta. Pečeno testo (dok je još toplo) premazati džemom od kajsija. Potpuno ohlađeno testo premazati preostalom 1/3 smese. Posuti krupno rendanom čokoladom, mlevenih orasima ili šarenim posipom za torte. Držati u frižideru do služenja.

Vreme pripreme: 40 minuta
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6120
Fina keks torta


Sastojci

800 grama "pti ber" keksa (četvrtast keks)
2 pudinga od čokolade
50 grama čokolade za kuvanje
1 puding od vanile
2 l mleka
15 kašika šećera
2 vanil šećera
375 g margarina
2 kesice šlaga

Način pripreme

U posudu staviti 6 dl mleka, dodati 10 kašika šećera i kuvati dok ne proključa. Posebno sjediniti 2 dl mleka sa pudingom od čokolade pa zakuvati u ključalom mleku dok se masa ne zgusne. Dodati i izlomljenu čokoladu pa mešati da se čokolada otopi. Ostaviti da se puding hladi. U ohlađen puding dodati 250 grama margarina pa masu umutiti mikserom.

Posebno skuvati puding od vanile i to tako što se u šerpu stavi 3 dl mleka i 5 kašika šećera da proključa. Posebno sjediniti 1 dl mleka sa praškom za puding od vanile pa skuvati puding u ključalom mleku. Kada se puding od vanile prohladi, dodati mu 125 grama margarina i umutiti mikserom.

Na kraju formirati tortu. U pravougaoni pleh poređati jedan red keksa koji je natopljen u mleku. Premazati ga polovinom fila od čokolade. Zatim poslagati drugi red keksa (takođe natopljen mlekom) pa ga prekriti filom od vanile. Ovaj fil pokriti trećim redom natopljenog keksa. Na kraju tortu odozgo premazati ostatkom fila od čokolade i dekorisati je šlagom pripremljenim po uputstvu sa kesice. Ova torta je lagana i veoma izdašna.

Vreme pripreme: 60 minuta


Izvor: Krstarica
« Poslednja izmena: 03. Apr 2009, 16:01:46 od Filip93 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6120
Kolač sa jabukama i keksom


Sastojci
1 kg jabuka
250 grama šećera
1 l vode
rendana kora 1 limuna
2 vanilin šećera
2 pudinga od vanile
1/2 l soka od jabuka
1/2 kg četvrtastog keksa
2 kesice šlaga
Način pripreme

Jabuke oljuštiti, očistiti od koštica i izrendati na krupno rende. U šerpu staviti 8 dl vode, dodati šećer, vanilin šećer i rendanu koru limuna, pa kuvati dok ne proključa. Zatim dodati rendane jabuke i nastaviti sa kuvanjem dok jabuke ne omekšaju. Posebno umutiti prašak za puding sa 2 dl vode, pa sipati u jabuke i kuvati dok se ne zgusne.

U pravougaoni kalup za kolače naređati keks koji je prethodno umočen u sok od jabuka. Na taj red keksa izručiti topli fil od jabuka. Prekriti ostatkom natopljenog keksa. Ostaviti da se ohladi i ukrasiti šlagom koji se pripremi prema uputstvu sa kesice. Seći na kocke i služiti.

Vreme pripreme: 40 minuta


Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6120
Ikina torta


Sastojci

Kore
10 jaja
10 kašika šećera
200 grama pečenih mlevenih lešnika
4 kašike oštrog brašna
2 kašike kakao praha
1/2 praška za pecivo

Fil
5 kašika šećera
5 jaja
300 grama kristal šećera
200 grama čokolade
2 kašike kakao praha
250 grama putera
2 šlaga umućena prema uputstvu sa kesice

Za kvašenje kora
5 kašika šećera
100 ml soka od pomorandže
Način pripreme

Umutiti belanca u čvrst šne sa prstohvatom soli. Dodavati šećer i žumanca. Kada se dobije penasta masa, lagano varjačom umešati lešnik, brašno, kakao i prašak za pecivo. Od ove mase ispeći dve kore, ohladiti i svaku preseći na pola, tako da se dobiju ukupno četiri korice.

Za fil umutiti jaja sa kristal šećerom i na laganoj vatri, u posudi od rostfraja koja ima debelo dno, skuvati fil. Dodati čokoladu i kakao i kuvati dok se ne zgusne. Posebno umutiti puter i sjediniti sa skuvanim ohlađenim kremom.

Šlag pripremiti po uputstvu sa kesice i varjačom ga sastaviti sa dobijenim kremom.

Svaku koricu poprskati sokom od pomorandže pa filovati kremom. Fila ima dosta, tako da se torta može lepo i ukrasiti.

Vreme pripreme: 60 minuta


Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6120
Šljunak torta


Sastojci

13 jaja
10 kašika šećera
500 grama šećera
5 kašika seckanih oraha
100 grama mlevenih oraha
4 kašike prezli
1 kašičica sirćeta
2 margarina
300 grama mlevene plazme
sok od 1 pomorandže
1 litar mleka
9 kašika brašna
3 šlaga
1/2 soka od limuna

Način pripreme

Prva kora: umutiti 5 belanaca, 10 kašika šećera, 5 kašika seckanih oraha, 4 kašike prezli i 1 kašiku sirćeta, pa sušiti na 180 stepeni 1 sat.

Druga kora: umutiti 5 belanaca, 200 grama šećera i 1 kašičicu sirćeta i sušiti na 150 stepeni 1 sat.

Kuglice: uzeti 1 margarin, 300 grama mlevene plazme, 3 jajeta, 300 grama šećera i sok od 1/2 pomorandže. Šećer i jaja kuvati na pari, kada se ohladi, dodati ostale sastojke i od te mase praviti kuglice veličine oraha. Kuglice staviti u frižider.

Fil: 1 l mleka, 10 žumanaca, 150 grama šećera i 9 kašika brašna kuvati kao puding. Kada se ohladi, dodati 1 umućen margarin, 1/2 soka od limuna i jedan ulupan šlag. Od fila odvojiti 1/3 fila, pa dodati 100 grama mlevenih oraha i 1/2 soka od pomorandže.

Ređa se kora sa orasima, žuti fil, kuglice, žuti fil, bela kora, fil sa orasima i na kraju šlag.


Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6120
Nova bela torta


Sastojci

Kora
150 grama seckanih oraha
5 belanaca
5 kašika kristal šećera
2 kašike džema od šipka
2 kašike brašna

Fil
5 žumanaca
5 kašika šećera
1 puding od vanile
1/2 l mleka
125 grama putera
100 grama prah šećera

Ukras
3 kesice šlaga

Način pripreme

Belanca umutiti mikserom u čvrst šne sa šećerom. Dodati seckane orahe, džem i brašno, pa lagano umešati varjačom. Masu preručiti u podmazan pleh i peći u rerni zagrejanoj na 150 stepeni sat vremena.

Dok se testo peče, pripremiti fil. Umutiti žumanca sa šećerom, dodati prašak za puding i 1 dl mleka. Ostatak mleka (4 dl) staviti da vri. Kada provri, dodati smesu od pudinga, žumanaca i šećera, pa ukuvati krem. Ostaviti krem da se hladi. Dok se krem hladi, mikserom umutiti puter sa prah šećerom, tako da se dobije glatka masa. Penasto umućen puter sjediniti sa ohlađenim kremom.

Na tacnu za tortu staviti ispečenu ohlađenu koru, preko nje staviti celu količinu fila, a preko svega treba staviti umućen šlag. Ukrasiti po želji.

Vreme pripreme: 90 minuta


Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 22:47:30
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.108 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.