Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tezak slucaj... kako izgubiti mnoooogo kilograma?  (Pročitano 35948 puta)
22. Nov 2006, 23:53:19
Ucesnik diskusija


Zivi i pusti druge da zive!

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 153
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 8310
Dakle, moja situacija je sledeca. Pre nesto vise od dve godine, kada sam upoznala svog sadasnjeg supruga, imala sam 64kg i 174cm. Ubrzo sam ostala u drugom stanju, i trudnocu sam dosta tesko podnosila, te sam uglavnom sedela kod kuce i gojila se. To je prouzrokovalo dosta tezak porodjaj, ali prezivelo se. Posle porodjaja, zbog obaveza oko bebe, takodje sam veci deo svog vremena provodila u kuci, te sam stvorila naviku da ne izlazim cesto. Pored toga, pocela sam da se bavim prevodjenjem i izradom seminarskih i diplomskih radova, te me i "posao" vezuje za kucu i stolicu. Brak mi je OK, te ni kod kuce nema stresa, niti nekih stvari koje bi dovele do toga da "pojedem samu sebe". Citava situacija je doprinela da danas, kada moja cerka ima nesto vishe od godinu dana ja imam 104kg na gorepomenutu visinu. (za one koji su se zaprepastili, ne izgleda to tako strasno, ali bih ipak vise volela da vratim svoju "devojacku" tezinu). U svakom slucaju resila sam da se do sledeceg leta oslobodim bar 30 kg, te bi mi svaka pomoc i svaki savet bio i vise nego dobrodosao. Takodje napominjem da sam veliki gurman i da uzivam u hrani. Bez slatkisa mogu, ali bez mesa ne.
Eto, nadam se da ce vasi saveti moci da mi pomognu, a ja obecavam da cu vas za uzvrat izvestavati o tome kako moj pohod na bolji izgled napreduje.
Unapred sam zahvalna na svim savetima!
IP sačuvana
social share

Prema odgovorima koje daje, možete zaključiti koliko je neki čovek pametan.
A koliko je mudar, možete uvideti na osnovu njegovih pitanja.

Nagib Mahfuz, egipatski književnik
(rođen 1912)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 221
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
SonyEricsson P910
- Treba da ti je unos kalorija manji od potrosnje, ali ne tako da gladujes - vec da polako promenis nacin ishrane tako sto ces izbaciti nepotrebne stvari a uzimas ono sto ti treba.

- Da bi ubrzala metabolizam trebas da podelis jela na 6-7 manjih obroka dnevno, i polako da smanjujes unos uglenih hidrata i masti na racun proteina.
Tokom dana, dan pocinjes sa ugljenim hidratima, i polako prebacujes na proteine dok bi vecera bila najbolje da bude cela proteinska.
Otprilike: 1 obrok : ovsene (zobene) pahuljice u lite mleku, 2 obrok kuvana belanca + parče integralnog hleba, 3 obrok kuvano ili grilovano meso i malo pirinca,  4 obrok ... 5 obrok... 6.obrok pred spavanje - posni sir sa belancima
Svaki 3 dan mozes da se pocastis - jedes vise UH, ali opet ne preterano i ne uvece.

- Da bi povecala potrosnju kalorija i ubrzala metabolizam bilo bi dobro da se kreces, aerobni trening, lagana setnja 40 minuta uvece-predvece.
Posto je sada hladno za svakodnevnu setnju - razmisli da se uclanis u neku teretanu koja ima puno slobodnih aerobnih sprava i gde bi mogla da vozis bicik ili nesto slicno isto lagano 30tak minuta.
Ako ti dobro krene, bilo bi jako dobro ako bi mogla i ujutru na prazan stomak da vozis sobni bicikl 20tak minuta - pre ovsenih. Isto lagano.

- Prouci tablice hranjlivih vrednosti, pij puno vode -izbaci guste sokove koka kolu, alkohol i sl , radikalno smanji slatkise, smanji masno, izbaci grickalice, meso probaj da jedes kuvano ili grilovano a nikako pohovano...
« Poslednja izmena: 23. Nov 2006, 08:30:25 od j00j4nt200 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 4634
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Samsung S4
Citat
Atkins dieta

Ova dijeta se sastoji u tome da se iskljuci unos ugljenih hidrata u organizam kako bi pomogli telu da se ocisti od naslaga sala. Sa ovom dijetom necete biti gladni, ne morate jesti samo tri puta na dan, ne trebate hranu meriti i posebno spremati obroke, ne morate piti cajeve i tablete protiv pojacanog apetita, ne morate trcati ili ici na akupunkturu.
KAKO DELUJE: Sa potpunim iskljucenjem unosenja ugljenih hidrata, nase naslage sala pocnu se topiti. Sa prvih 6 dana gubite 5 kg, svaki sledeci dan laksi ste za 1 kg. Za 24 dana mozete izgubiti do 20 kg – 100 %.
ALI OPREZ! Ako samo jedan dan samo jednom pojedete komadic hleba ili bilo kakvu sitnicu koja sadrzi ugljene hidrate organizam ce blokirati topljenje masnih naslaga.

NE SME SE JESTI HRANA KOJA SADRZI UGLJENE HIDRATE

ZABRANJENO!!!

HLEB, KROMPIR, BRASNO, PIRINAC, SOJA, GRASAK, PREZLE, POHOVANO MESO, TESTENINE, KIKIRIKI, MUSMULE, LESNIK, VIRSLE, ZAPRSKA NIKAKO.
MLECNI PROIZVODI – mleko, puter, kiselo mleko i pavlaka, jogurt, margarin, slag, secer, cokolada, razne grickalice slane i slatke, sladoled, ni jedna vrsta sira, nista od voca.

Da bi nadoknadili potrebu za gore navedenom hranom uzimajte vitamine i to: C, E, A, B, kalcijum, magnezijum...

Ovu dijetu mozete drzati onoliko dana koliko zelite smrsati. Kada postignete zeljenu tezinu, organizam nece dobijati na kilazi izvesno vreme, cak i godinu-dve.

OVA DIJETA NIJE OPASNA PO ZDRAVLJE A ORGANIZAM SE CISTI.
NAJTEZE JE PRVIH 6 DANA.HRANA KOJU MOZETE JESTI

SVE VRSTE MESA:
Junetina, piletina, teletina, svinjetina, jagnjetina, guska, patka, curetina, sve vrste iznutrica, divljac na sve nacine-osim pohovana- kuvano, peceno, rostilj, mozete jesti i cvarke ali bez hleba, suseno meso, kobasice osim virsli, sve vrste narezaka.
SVE VRSTE RIBE:
Morske ribe, slatkovodne ribe, sve vrste ribljih konzervi.
SVE VRSTE SALATA:Sveza zelena, paprike, sveze ili pecene, paradajz, krastavci, sveze zelje ili kiselo, cvekla, salata od morskih plodova,salata od luka,svezi spanac. Sve salate zaciniti sa uljem, sircetom, solju, biberom,. ajvarom- po zelji. Mozete jesti jaja na sve nacine.
SVE VRSTE POVRCA:Karfiol, blitva, spanac, praziluk, kelj, luk, zelje,articoke, patlidzan, sargarepa, persun, celer, rotkvice, pecurke.
MOZETE PITI:Mineralna voda, limun, crna kafa, sve vrste caja bez secera, pola litre belog vina ili 1 litar gemista ali nakon 6. dana dijete. Umesto secera-natreen.
Odlicna dijeta, a najbolje u svemu je sto  ne gladujes. Ja sam proletos za manje od 2 meseca smrsao skoro 15 kg.
« Poslednja izmena: 23. Nov 2006, 16:54:51 od sashas »
IP sačuvana
social share
 


Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 221
OS
Windows 2003
Browser
Opera 9.01
mob
SonyEricsson P910
http://en.wikipedia.org/wiki/Atkins_diet

Criticism
...
Opponents of the diet also point out that the initial weight loss upon starting the diet is a phenomenon common with most diets, and is due to reduction in stored glycogen and related water in muscles, not fat loss. They claim that no evidence has surfaced that any diet will cause weight loss unless it reduces food energy below the maintenance level, and reports have indicated that successful weight loss due to the Atkins diet may be the result of less food energy being consumed by the dieter, rather than the lack of carbohydrates. [9] They further point out that weight loss on fad diets, which typically restrict or prohibit certain foods, is often due to the fact that the dieter has fewer food choices available. Also, a diet of low-carb foods may quickly become dull to many people, meaning that their appetite is somewhat naturally suppressed as they become hungry for carbs, but the dieter either has none handy or resists this hunger.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Odes kod dijetologa...
Kompletna dijeta je 1500-3000 dinara ukljucujuci test krvi i urina, dodatne preglede..
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 4634
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Samsung S4
Zaboravio sam da kazem i da sam skoro svaki dan isao na trcanje.
IP sačuvana
social share
 


Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zivi i pusti druge da zive!

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 153
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 8310
Hvala na savetima...
anea - malo mi je komplikovano pored deteta da sad sebi posebno spremam neshto za klopu, i brojim na grame... to mi je nekako najkomplikovanija varijanta, a i volim da jedem, tako da bih verovatno brzo odustala...
sashas - drzala sam atkinsa. Shto se tebe tice, mislim da bi sa redovnom ishranom, bilo kakvom i trcanjem smrshao skoro toliko za taj period i bez Atkinsa. Drzala sam par dijeta koje podrazumevaju potpuno izbacivanje nekih vrsta/grupa namirnica (u slucaju Atkinsa je to najdrasticnije) i mogu ti reci da sam se posle nekoliko dana osecala grozno. Hvatale su me nesvestice i sl. U svakom slucaju, trcanje je odlicno, ali nikako da se iskombinujem za isto...
j00j4nt200 - mozes li mi reci koliko bi kalorija otprilike trebalo da unosim po danu s obzirom na malu fizicku aktivnost, kao i koje su to namirnice koje mogu jesti u vecim kolicinama (tzv. izuzetno niskokaloricne)...

Posto rekoh da cu vas izvestavati o tome kako napredujem. Evo, posle nekoliko dana intezivnog razmisljanja sta da radim, nisam smrshala ni grama, te tu varijantu ne preporucujem. Zakljucak dijeta putem samoubedjivanja ne donosi rezultate...
Smile
IP sačuvana
social share

Prema odgovorima koje daje, možete zaključiti koliko je neki čovek pametan.
A koliko je mudar, možete uvideti na osnovu njegovih pitanja.

Nagib Mahfuz, egipatski književnik
(rođen 1912)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 221
OS
Windows 2003
Browser
Opera 9.01
mob
SonyEricsson P910
Hvala na savetima...
j00j4nt200 - mozes li mi reci koliko bi kalorija otprilike trebalo da unosim po danu s obzirom na malu fizicku aktivnost, kao i koje su to namirnice koje mogu jesti u vecim kolicinama (tzv. izuzetno niskokaloricne)...

Treba da povecas fizicku aktivnost i  time povecavas potrosnju energije i ubrzavas metaboilzam.
Svako moze da se seta pola sata - 40 minuta svako vece (pod setnjom se ne podrazumeva odlazak u kafic).

"Namirnice koje se mogu jesti u vecim kolicinama" - to neide tako Smiley  Trebas jesti umereno, kvalitetnu hranu , a ne da pojedes npr 2 kg kupusa Smiley, posto ces se razbiti, a i dalje ostati gladna Smiley
Ali dobro, mozes piti vode koliko hoces Smiley
Probaj za pocetak da u  ishrani povecavas:
Pilece belo meso, belanca (zumanca ne), teletinu, govedinu, tunjevinu (iscedis), posni sir - znaci kada vec jedes jedi nesto sto je kvalitetno.
Netrebas izbaciti - ali smanji duplo hleb, testo, krompir, masne sireve, voce - a mozes jesti rizu, kupus...
Izbaci skroz grickalice, grisine, guste sokove, torte, kolace. Mozes 1 kockicu crne cokolade dnevno Smiley A svaki cetvrti dan mozes i malo vise.

Obroke podeli u 6 delova, ali smanji kolicineee. Probaj za zadnji obrok sledeci recept, mislim da ces se posle toga osecati sitom:
2 belanca, lite mleko , 200g posnog ela sira - smuckati zajedno Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 
 Smile
pa, znas i sama sta je niskokaloricno, a sta goji...
za pocetak, nemoj jesti po ceo dan
3 obroka +dve uzine...
izbaci grickalice i kupovne slatkise- ili ih svedi na najmanju mogucu meru
s obzirom da imas bas prilican visak, nemoj drzati dijetu- hrani se raznovrsno, samo se pridrzavaj ritma obroka i nemoj se prejedati... i za par meseci ce se videti rezultati Smile
i obavezno setaj sto vise- dete za ruku pa u parkic, svaki dan  Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
malo mi je komplikovano pored deteta da sad sebi posebno spremam neshto za klopu, i brojim na grame... to mi je nekako najkomplikovanija varijanta, a i volim da jedem, tako da bih verovatno brzo odustala...

pa, caka je u tome sto se hranis kako beba.. znaci.. samo najkvalitetnije meso.. piletina, riba, teletina, junetina, sve povrce bez previse zacina i sa malo masti\ulja... voce i mlecni proizvodi bar 2 puta dnevno... caka je da izbacis hleb, slatkise  i masnu i zacinjenu hranu... Wink


dorucak:
varijanta 1:  pahuljice, musli, kornfleks + 200ml mleka ili jogurta.. naravno.. u pitanju je ono sa manjim procentom masnoce... ja cak i vise volim ella jogurt nego obicni (obicni mi ne prija, boli me stomak), a cena je ista...
varijanta 2 za dorucak je kifla (po mogucnosti od crnog ili integralnog brasna) + jogurt\mleko
uzina 1: neko voce ili tost sa posnim sirom
rucak:
varijanta 1: neko varivo + salata + parce hleba ili bez hleba... ali.. racunaj da dnevno mozes da pojedes maksimum 150gr   hleba sto se umanjuje ako jedes grasak, pasulj, pirinac...
varijanta 2: supa + meso (piletina, junetina, teletina, riba) ispecena na grilu, vodi ili jako malo masti + povrce kao prilog + salata + hleb 50gr
uzina 2: neko voce ili vocni jogurt, frape...
vecera: ili ono sto si jela za rucak, ali manje ili kuvana jaja, posni sir, tunjevina + neko povrce na salatu ili bareno Wink
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.