Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 44 45 47
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Treba li čovječanstvu organizirana religija?  (Pročitano 64019 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Apple iPhone SE 2020
Sto se tice same teme, iako je usla u svoju petu jubilarnu godinu, odgovor je: "Da, treba!"
Religije su kao klubovi obozavalaca odredjene ideje, ideologije, nacina ponasanja, tako da... ako bi se one ukinule, trebalo bi ukinuti i sva drustva za zastitu zivotinja, ljubitelja fica, sve partije, sve moguce kruzoke, sva ljudska sastajalista....
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 101
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Ne definitivno.......... ne mozes staviti sve ljude pod istu kapu.... i definisati ih jednom religijom..... ljudi cesto menjaju veru zato sto u svojoj vide nesto sto ih ne ispunjava............ ja sam pravoslavac....... moj drug je katolik......... moj prijatelj je budista........... svi imamo razlicita shvatanja sveta.... i ta se misljenja ne mogu staviti u jednu ravan.............religija je pitanje izbora......... a ogranicivsi je na jedno pretstavlja..........monotonizaciju ljudskog izbora!
« Poslednja izmena: 27. Sep 2008, 21:40:19 od widuljewic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nokia6070 2.0
mob
Samsung 
Mnogo je sukoba kroz istoriju zvanično vođeno zbog religija. Nebitno kojih. Pogledaj bliski istok svaki dan se religiski fanatici dižu u vazduh i ubijaju dosta nevinih. A veruj nalogodavce nije briga za veru vec je koriste kako bi manipulisali onim nesrećnicima. Kad bi svi bili kao ti i tvoji prijatelji bilo bi milina živeti. Sve su religije dobre samo ljudi zaboravljaju šta prava vera znači.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17
mob
SonyEricsson k610i
Religare - vezati(lat.  )

ako malo dublje sagledate norme po kojima funkcionise religija, shvaticete da je vecina danasnjih religija ustrojena kao (precizni) mehanizam upravljanja sirokim narodnim masama.   Jedina od svetskih religija koje odskacu od ovih standarda je budizam(u ostale religije dalekog istoka necu da zalazim jer mi nisu toliko poznate), a razlikuju se po tome sto u prvi plan stavlja coveka tj tera te da verujes u sebe i u svoje postupke, a ne u "tamo nekog coveka na nebu koji sedi i deli pravdu",i ne definise norme drustvenog ponasanja u toj meri kao sto to cini hriscanstvo, a svi znamo da su norme ponasanja nista drugo do mehanizam kontrole.  .  .  

Zato NE jedinstvenoj religiji; i DA veri u sebe.  .  .  
---zelim da napomenem da gore navedeni tekst ne predstavlja moje misljenje, vec samo zapazanja---

Posto nisam citao celu temu od pocetka, a tema se tice jedinstvene religije, mislim da bi od velike vaznosti u ovoj prici trebao biti dokumentarni film domace produkcije "Digitalni Andjeo".   Znam da ova izjava deluje malo kontradiktorno u odnosu na prethodni pasus, imajuci u vidu da je film kao takav delo Pravoslavne crkve, ali neke od cinjenica koje se pominju u ovom filmu su neposredne i predstavljaju nezaobilazan deo bilo koje rasprave o trenutnim religioznim tendencijama u svetu.  .  .  
IP sačuvana
social share
People can no longer cover their eyes
If this disturbs you then walk away
You will remember the night you were struck by the sight of
TEN THOUSAND FISTS IN THE AIR!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Fenix

Zodijak
Pol Žena
Poruke 26
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Neka svatko ima svoju organiziranu religiju izmedju 4 zida, a drustvu je , na zalost, potreban jedan diktator...idealan bi bio jedan blagi diktator.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.60
mob
BlackBerry Torch
Ne! Nikako!
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Vise NE.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 15
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia -
zasto bi bila potrebna? coveku ni covek ne treba. Ne slazem se sa religijom 4 zida, ali je nazalost nemoguce izbeci. Covecanstvo je besmisleno, tako bi besmislena bila i ta velika covecanska religija..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 11
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3;M
Ekumenizam se polako formira.Medjutim,Bog je rekao da Ga trebamo verovati,slediti,slusati onako kako nam je obrazlozio u pismu.Tako se formira organizovana religija
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Čovečanstvo treba da ima određenu, jedinstvenu religiju, za svoje dobro.
Ali da to bude veoma rigorozna, stroga religija, na neki način i diktatorska. I nikako ne demokratska. Jer je demokratija priča za malu decu.
Fukcionisala bi kad bi čovek koristio svoj racio; ali je čovek, gledajući prosečnog čoveka, veoma daleko od toga. I sve se više udaljava.
Da religija propisuje stroga pravila, i stroge kazne za one koji pravila ne poštuju...
Zašto?

Čovek ima um. Pa da li ga koristi? Hmmm, slabo (čast izuzecima, koji su, nažalost, malobrojni).
Čovek je slobodan. Da li zna da koristi slobodu? Ne zna. On je i dalje rob. Rob svoje okoline, svojih navika, i svega što ga sputava, a čemu se on dobrovoljno predaje.
Čovečanstvo ima ogromno znaje. Znanje koje se čuva u knjigama ili u glavama manjine. Ostale ne zanima znanje, zanimaju ih druge stvari, koje im na instant način mogu zadovoljiti sve, a najviše primarne, potrebe.

Kako vreme odmiče, sve više smo u glibu koji kroje baš oni i onakvi koji nemaju uzor, model, veru, snagu. I zato im treba Bog, Bog koga će voleti, ali kog će se i plašiti, jer evolucija očigledno ide unazad.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 44 45 47
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.