Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 00:51:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: S. N. Lazarev  (Pročitano 53673 puta)
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46766
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Ono sto Lazarev prica je spoj nauke i religije. Lazarev tvrdi da u dogledno vrijeme nauka i religija vise nece biti suprostavljene. Vec ce naprotiv, raditi zajedno na opstu dobrobit covjecanstva. O tome sam postavio jedan njegov tekst na temi "religija i nauka". On je jedan od pionira tog pokreta.
« Poslednja izmena: 08. Avg 2011, 22:36:02 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 161
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
Ono sto Lazarev prica je spoj nauke i religije. Lazarev tvrdi da u dogledno vrijeme nauka i religija vise nece biti suprostavljene. Vec ce naprotiv, raditi zajedno na opstu dobrobit covjecanstva. O tome sam postavio jedan njegov tekst na temi "religija i nauka". On je jedan od pionira tog pokreta.



tesko da je od pionira,mozda samo jedan od pokusaja veterana;nije bilo velikana da je rusio religiju,il bar moral,pa i ocrnjeni darvin je trazio pricest.
zapad,nekada hriscanski,ponovo otkriva da ima nesto,i lazarev se kao dete grca pokusavajuci da svari tu malo jacu hranu kojom se istok hrani po predanju (kako volim i tu smirenst,narocito u pravoslavlju) ,i klice za spiritualizmom:eureka,ima nesto.

S tim sto su stvari koje su pricali Isus i Buda potpuno razlicite.

Da ne spominjemo Isusovu tamnu stranu.

ha,koji si kralj;
sve i da ga djavoli ne priznaju za boga,najveci medju ljudima ga bar priznaju za najveceg medju njima.
i bogu bi naso manu, kazu za neke ljude !
IP sačuvana
social share
ko zna zasto je to dobro!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Samsung S7
S tim sto su stvari koje su pricali Isus i Buda potpuno razlicite.

Da ne spominjemo Isusovu tamnu stranu.

ha,koji si kralj;
sve i da ga djavoli ne priznaju za boga,najveci medju ljudima ga bar priznaju za najveceg medju njima.
i bogu bi naso manu, kazu za neke ljude !

"Ne mislite, da sam ja došao da donesem mir na zemlju! Nisam došao da donesem mir, nego mač.
Jer sam došao da rastavim sina od oca njegova, kćer od matere njezine, snahu od svekrve njezine.
Tako neprijatelji čovjeku postaju njegovi vlastiti domaći.
Tko ljubi oca ili mater više nego mene, nije mene dostojan! Tko ljubi sina ili kćer više nego mene, nije mene dostojan.

....

Tada (Isus) vidje izdaleka smokvu s lišćem. Pođe k njoj, ne bi li možda našao što na njoj. Ali kad dođe tamo, ne nađe ništa osim lišća; jer još nije bilo vrijeme smokvama.
On joj doviknu: "Dovijeka neka više nitko ne jede roda od tebe!" Čuli su to učenici njegovi...
... Ujutro prođoše pokraj one smokve i vidješe, kako se je posušila do u korijen.
Petar se sjeti i reče mu: "Učitelju, gle, smokva, što si je prokleo, posušila se!"

Kako opisati ovo siledžijstvo nad božijim darom (pa i smokva je od Boga?) i čemu taj besmislen napad na voćku? Ne budi mi lijeno, odoh da potražim vjerska objašnjenja oko ovoga i nađoh jedno na ovom linku. Tu nam nekakav naučnik koji sigurno ima odgovor na sve, objašnjava da je ustvari Isus učinio dobro jer to drvo ne bi ionako davalo plodova. Naravno, Marko lijepo piše da tada nije bilo vrijeme smokvama, ali eto, naš savremenik zna bolje. Ovu glupost na stranu, normalnoj osobi se nameće pitanje zašto je Isus htio da jede plodove smokve za koje je znao da nisu zreli, i uopšte, čemu prokleti cijelo stablo da se osuši? Jer kao čudotvorac, mogao je samo jednim pokretom ruke ili kako je to već radio da učini kako bi svježih smokava bilo na pretek! (Mislite da sam zaboravio kako je sa pet hljebova uspio da nahrani 5000 ljudi, a!?)

... ima jos...

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 161
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
ne sedam,nego sedamdaset puta sedam je smokva,taj kako kazes bozji dar,je davala truo plod od kojeg je razbolele ljude opet on lecio.
ako ne razumes nesto,pitas;pametniji ljudi su davali tumacenja za one manje.
to je prica da je tek dogodine na putu u jerusalim sasusio;mozes da citas u predanjima;
i nemoj brate kao nezreli,kao kad je cocanstvo bilo nezrelo,zamisljati boga kao da trazi od avrama zrtvu sina;te biraj da ljubis ili oca i majku ili mene.
on je sam ta ljubav kojom ljubis oca i mater;bez mene ne mozete ciniti nista (dobro).
mir;upravo da ne bi izmirivao sve religije kao lazarev il sl. jedan vidi jednu pticu na nebu,drugi vidi tri;ajd ih sve izmirimo i kazemo da su na nebu dve ptice?!
jel bi vise voleo da je isus podlegao drugom iskusenju,sto kaze dostojevski u v. inkvizitoru,te da robujes pre cudu nego ljubavi ?
IP sačuvana
social share
ko zna zasto je to dobro!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Samsung S7
jedan vidi jednu pticu na nebu,drugi vidi tri;ajd ih sve izmirimo i kazemo da su na nebu dve ptice?!

Ajde da ih sve izmirimo i da im ukinemo religije. Onda nece videti ni jednu ni tri ni pet ptica, nego tacno onoliko koliko ih ima, i nece tumaciti da su ptice vesnici ovog ili onoga, nego da su na nebu iz krajnje jednostavnog prirodnog razloga .

Eh da, ako se tebi robuje, izvoli, robuj do mile volje. Covek je rodjen slobodan, a onda ako nema srece biva upregnut u okove religije.
« Poslednja izmena: 09. Avg 2011, 14:51:31 od bluesoniq »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46766
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
@bluesoniq


Brate jesi citao Sergeja Nikolajevica Lazareva. Kako ti se cine knjige?
« Poslednja izmena: 10. Avg 2011, 04:05:42 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Samsung S7
@bluesoniq


Brate jesi citao Sergeja Nikolajevica Lazareva. Kako ti se cine knjige?

Nisam detaljno. Poenta je da je covek malo obradio ono sto nas kineska medicina uci vec vekovima. Ko naravno prihvata kinesku alternativnu medicinu. I opet ne mozemo sve bolesti leciti tako.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 204
OS
Linux
Browser
Chrome 13.0.782.112
procitao sam cetiri knjige od Lazareva pre nekoliko godina.  I bile su mi zanimljive.Jedino sto mi je ostalo nejasno je to  sta je u stvari informaciono polje o kome on govori i kako on vidi to polje,ili jos bolje kako ja mogu da vidim informaciono polje (biopolje)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46766
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
procitao sam cetiri knjige od Lazareva pre nekoliko godina.  I bile su mi zanimljive.Jedino sto mi je ostalo nejasno je to  sta je u stvari informaciono polje o kome on govori i kako on vidi to polje,ili jos bolje kako ja mogu da vidim informaciono polje (biopolje)


Nije objasnjeno u knjigama koje sam ja procitao (a procitao sam prvih osam knjiga) kako moze da se vidi biopolje. Sjecam se da je Lazarev vodio kurs, tokom koga je planirao da obuci ljude i osposobi oko toga. Ali je kasnije sve  batalio. Dakle siguran sam da treba proci neko skolu za to. 
« Poslednja izmena: 10. Avg 2011, 16:12:38 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 13.0.782.112
mob
Nokia 
Нова ''духовност'', нова секта.
Фројдизам и слични бишебозлуци.
Ништа што ''наука'' већ не зна.
Оваквој палој Русији никакве ''нове духовности'' неће помоћи да се спасе зла које је сама створила.
Нек сваки ''Рус'' преиспита шта је радио протеклих пар деценија. Где су му били преци у прошлом и претпрошлом веку.
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 00:51:39
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.063 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.