Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 15:09:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Scarface:the world is yours  (Pročitano 10666 puta)
15. Nov 2006, 21:50:54
Hronicar svakodnevice


eat steel !

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 853
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola v3
GTA klon kojim pomazete virtualnom Al Pacinu
da svoju narko imperiju podigne iz pepela
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Memento Mori

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7891
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Pa onako igra po meni previse bagova i slaba je realnost
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Vojvodina Novi Sad

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 3927
Zastava Srpska Atina (Novi Sad)
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
HTC HD2
Scarface: The world is yours [opis]



"I'm Tony Fuckin' Montana!"
Neko se zapitao: "Šta bi bilo da je Toni Montano preživeo poslednji obračun?". Momci iz Relic Entertainment-a su pronašli odgovor na to pitanje. Ideja se svidela i Sierri, tako da se sada možemo provozati ulicama grada Majamija u koži sveže svrgnutog narko-bosa, kome je pružena "druga prilika".

Igra Scarface je po izvođenju slična igri GTA Vice City iz pogleda filmskog karaktera Toni Montana. Počinje par momenata pre kraja filma - Toni se nalazi u svojoj ogromnoj sobi dok mu cela vila vrvi od krimosa, koji su došli da ga svrgnu i rastave od života. Tu stupate vi na scenu, preuzimate Tonijev lik, poubijate sve krimose, uz malo poteškoća uspevate da pobegnete, ali će vas to bekstvo dosta koštati. Nakon bekstva, ostaje vam jedno veliko ništa. Reputacija, novac, droga, ogromna vila i sve što ste dosad stekli nestaje. Krećete u veliku borbu da povratite svoju moć i bogatstvo.

U igri imate za zadatak da ponovo izgradite svoju narko imperiju iz pepela. To će podrazumevati akumulaciju reputacije i novca (koji ćete uzgred dobijati i prodajom kokaina dilerima). Zadatci koji vas čekaju se uglavnom baziraju na vožnju od tačke A do tačke B i na tom putu pobiti sve što mrda. Misije su prošarane sa dosta scena radjenih u engine-u igre. Majami je podeljen na nekoliko delova koje ćete sukcesivno otvarati i osvajati, boreći se protiv bandi koje su ih zauzele. Iz gorepomenutog Vice City-a je preuzet skoro ceo interfejs i celokupna izvedba (neodoljivo podseća). Igra odaje utisak da je rađena za široke narodne mase, jer je gomila stvari odrađena za korak dalje u odnosu na GTA gledajući arkadnu primesu. Tome doprinosi i činjenica da je igra kreirana i za XBOX i PS2. Ubačeno je i nešto filmskog materijala, pohvalno, ali se stiče utisak da je 80% budžeta otišlo na licencu. U životu Tonija Montana, veliku važnost igraju njegova "ball's" i jaka reč. Obe stvari koristi obilno. Naime, kada uđete u okršaj sa krimosima veoma često ćete koristiti taster za "taunt" (prozivanje), jer ćete tako puniti "ball's meter". On služi da, kada je pun, uđete u "rage" mod. Tada Toni postaje skoro neuništiv. Igra prelazi iz trećeg u prvo lice, dobijate neograničeno municije, automatski nišani i brže ubija protivnike, te za svakog ubijenog dobijate 200 poena za zdravlje. Toni će za svoje prozivke koristiti uglavnom neke bombastične i pržačke rečenice iz filma. Ball's meter punite i preciznim pucanjem u određene delove tela. Nišanjenje protivnika i nije neki problem jer je u igru "upao" i auto-aim, koji se aktivira desnim klikom misa (jel neko rekao konzola?). Imaćete na raspolaganju satelitski telefon, koji ćete koristiti da prizovete meni preko koga radite određene poslove (playlista, aktivni poslovi,itd.).

Grafika ne donosi ništa revolucionarno. Grad Majami je lepo dočaran u svom punom sjaju sa svim palmicama, morem i plažama. Modeli automobila su dosta dobro odrađeni, mada je detekcija oštećenja loša. Dobra stvar je što imate i "zdravlje" za kola, tako da ćete u svakom momentu znati još koliko može da izdrži "makina".  Za razliku od ostalih krimosa, Toni pored satelitskog telefona ima i mp3 plejer! Šalu na stranu, programeri su verovatno mislili da je nedostatak GTA što ste muziku mogli da slušate isključivo u automobilu, pa su to rešili tako što muziku možete uključiti/isključiti po želji. Kad smo već kod muzike, vredno je napomenuti da se na povelikoj pley-listi nalaze između ostalih i Cipress Hill, Iggi Pop, Motorhead, Shaggy, Jonny Cash i drugi (pretežno muzika 80-tih i 90-tih, kao i soundtrackovi iz filma). Tonijev glas nije glas poznatog glumca Al Paćina. Iako ga dosta dobro skida, glasovni glumac na momente zvuči veštački. Prepoznaćete i glas Džemjsa Vudsa (James Woods), koji daje glas vašem advokatu (takođe ga se sećamo i iz GTA San Andreas-a gde je davao glas vladinom agentu). Pri tome, svi Tonijevi komentari se svode na par rečenica koje se vrte u krug, što posle višečasovnog igranja dovodi do pojave monotonije. Istovremeni razvoj igre za konzole i PC zakačio je i sistem za pamćenje pozicije. Naime, imate 4 slota, a najinteresantnije u svemu tome je da vam igra napominje da ne gasite računar dok se vrši spasavanje pozicije!!! Ja dosad nisam imao potrebu za gašenjem igre, a kamoli kompjutera za vreme saving procesa, a vi?

Ideja je dosta dobra, ali traljavo odrađena po principu: uzmi po malo odavde i odande, skrpi, zalepi, lepo upakuj (sa slikom Al Paćina) i prodaj. Igra na momente ume da zabavi, ali samo zbog osrednje uspelog miksa arkade i animacija. Takođe, igra tipa ideš, pucaš, psuješ i prozivaš, vraća me u prošlost i podseća pomalo na Duke Nukema 3d. Fanovi filma i GTA serijala naći će se na obaveznoj listi kupaca ove igre, dok je za ostale neobavezna. Ruku na srce, može proći kao štivo dok ne izađe neka ozbiljnija igra, koja će narušiti presto GTA serijala.

Naziv Igre:
Scarface: The world is yours
Žanr:
TPS
Razvojni Tim:
Radical Entertainment
Izdavač:
Sierra
Datum izlaska:
30.9.2006.
Veličina:
1 DVD

Ocene
Grafika: 79
Zvuk: 75
Igrivost: 79
Ukupna ocena:
78/100 Solidno

Izvor: PC-Igre
Autor Nenad Jerinkić
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


ne vjeruj ženi koja laže

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 17123
Zastava na obali mora
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Nokia e72 + 6630
jel ima neko cr..k verziju scarface i da li ima prob;ema sa nom ja ne mogu da je pokrenem nikako .... Smile
IP sačuvana
social share
jos neko vrijeme i ima da se sredim
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


*Kako koristim kosmo disk, moja zena vise ne hrce*

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 5204
Zastava Nova Pazova↔Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Opera 8.50
mob
Nokia onaj veliki
@sailor1
no no! Smile Smile
IP sačuvana
social share
Top teme:
:: Da li pishate pod tushem ::
:: Ima li petao penis? ::
:: Koje vam jaje vise visi? ::


...histerija znaci kadse covek dere iz petnih zila smrt smrt smrt!!...
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 6483
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
HTC HD2
igra je sranje zivo, fizika je toliko losa da je bolji gta liberty city
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol
Poruke 7773
Zastava Kurcheva Glava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
Igra je cool za GTA fanove kojima je GTA dojadio, ali za ozboljne igrace koji imaju malo veci krterijum igra je djubre. Dakle djubre!!!
IP sačuvana
social share
I got banned for having a common sense.
Common sense... Not as common as you might think.
Sta smo danas naucili? Filmovi se dele na umetnicke i filmove za opustanje. Nema losih filmova, to je laz, plod fikcije.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Nasmeši se...neko te voli.

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 824
Zastava Montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung S III
zesce djubre.....OrpheuS upravu si....losa je fizika!
IP sačuvana
social share
- Rijesio sam da se zenim ne jos ali rijesio sam!
-Ja znam da nista neznam, ali ipak znam da vise znam od onih koji znaju da nista neznaju!
!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Sto mu seljackih opanaka

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 1861
Zastava Majka Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC S730
Dobar je onas slowmotion, presao sam napad na kucu, i odmahobrisao, nije mi se dopalo.
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1825
Zastava Bosna i Hecegovina
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy S4
Ocajno...  Smile
IP sačuvana
social share
"Remember, remember the 5th of November, the gunpowder treason and plot. I know of no reason why the gunpowder treason should ever be forgot."

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 15:09:58
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.