Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Које сте вере
Православне
59.3%  (54)
Римокатоличке
4.4%  (4)
Муслиманске
11%  (10)
Будизам
1.1%  (1)
Хиндуизам
0%  (0)
Остало
6.6%  (6)
Нисам верник
13.2%  (12)
Протестант
2.2%  (2)
Родоверан
1.1%  (1)
Јеврејин
1.1%  (1)
Ukupno glasova: 91
Idi dole
Stranice:
1 ... 12 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Које сте вероисповести  (Pročitano 16692 puta)
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
А да ли ви заиста мислите да се иједан пагански народ на овом свету молио "дрвеним киповима"? Па наравно да је сваки пагански дрвени кип само представљао оличје односно "портал" ка Богу. То је јасно као дан.

Ко је одређује ко је светац а ко није? Људи или Бог?

А ваш Бог лепо каже "не прави себи идола нити каква лика" а ви и даље то радите...  Smile Сад занимљиво је што тражите изговоре за то....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 999
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Citat
Sa ovim mogu da se slozim.Hocu samo da kazem da dok sam jeo svinjetinu,lose sam se osecao.A od kako sam prestao da se jedem,bolje se osecam i mislim da jasnije vidim neke stvari.A ako je neko jaci vernik od mene i svinjetina mu nista ne moze,svaka mu cast.Ne da nemam nista protiv,nego molim Boga da me demantuje u svemu sto gresim i da mi pokaze pravi put.
E ade ti sad to bjasni pojedinim ljudima.To sto ti pricas je savim po meni normalna stvar... Smile
Citat
Ako je tako,slazem se.Ali ja nisam prebrodio taj problem.Ja volim da se direktno molim Bogu,a ne da se molim svecu.Ali ako ce to nekog da odvede do Boga,nemam nista protiv.Ja se ne postavljam iznad bilo koga.Ja samo pisem ono sto mislim.I sigurno je da ne radim ja sve kako treba,ali to mislim i za druge.

Sto se tice svetaca mi se njima molimo kao posrednicima izmedju nas gersnih i Bogu.U molitvi sv.besrebrenicima Kozmi i Damjanu stoji "jer smo mi ne mocni uputiti molitve bogu",znaci mi molimo svetite zato sto smatramo sebe nedostojnim da ih uputimo Bogu.


Citat
Ne da nemam nista protiv,nego molim Boga da me demantuje u svemu sto gresim i da mi pokaze pravi put.
Oava recenica ohrabljuje tako da se ja za tebe ne sekiram.
Citat

ali to mislim i za druge.
Ja potvrdjume.Onaj koji misli da radi sve kako treba ili je u prelasti ili u gordosti. Smile



1.citat
Greska pri pisanju je ono "da se jedem" (tek sam sad video).Mislio sam: "da je jedem".Ja i mislim da je ovo sto ja pricam normalno,a da do nesporazuma dolazi,jer koristimo ogranicen skup reci.A, ja bar,nisam sposoban da tacno opisem ono sto mislim i osecam pomocu konacnog skupa reci.Nadam se da pomocu objasnjenja iz raznih uglova mozemo da se sporazumemo.
2.citat
Ja sebe ne smatram nedostojnim da za nesto zamolim Boga,jer ja u sebi osecam Boga i cak mislim da mi se on direktno obraca.Sad opet postoji mogucnost da neko pod ovim sto pricam shvati nesto sto nisam mislio,ali napisacu pa neka bude sta bude.Ja mislim da mi se i djavo direktno obraca.Ali kako covek da razdvoji sta je dobro,a sta lose.Ja to radim pomocu osecaja.Ono sto me tera da se osecam dobro je Bog,a ono sto me tera da se lose osecam je djavo.Moze sad neko da kaze:"Ja se dobro osecam kad se napijem ili posle sexa ...".To sam ja prvi rekao.Ali cak i ako krenes tim putem,ako se pridrzavas pravila da se dobro osecas,docices do zakljucka da te ovo tera da se lose osecas i da je ono sto si mislio da se dobro osecas djavolja prevara.I prestaces to da radis.A sto se sex-a tice,moje je misljenje da je to sredstvo za pravljenje dece i nista vise od toga.A kad to predje u blud,od zla je.

Jos jednom bi ponovio.Sve ovo sto ja (a i drugi) iznosim je samo moje misljenje.Ne mislim da bilo ko treba da prihvata ovo sto ja iznosim.Ja sam samo izneo neke ideje za koje i po mom misljenju postoji mogucnost da su pogresne.Ali ja osecam da nisu pogresne,a osecaj je ono sto me vodi u zivotu.Ako se neko ne slaze sa mojim idejama, nemam nista protiv da ignorise to sto ja pisem,osim ako zeli da mu pojasnim na sta sam mislio,bez cilja da mi moramo da se slazemo oko toga.
 Smile
А да ли ви заиста мислите да се иједан пагански народ на овом свету молио "дрвеним киповима"? Па наравно да је сваки пагански дрвени кип само представљао оличје односно "портал" ка Богу. То је јасно као дан.


Ja ne znam da li su se paganski narodi molili kipovima,jer ne zivim medju njima,a istoriji mnogo i ne verujem.Meni to nije ni bitno.Mogu samo da kazem da ja ne volim da se molim slikama i kipovima,jer ruze moj osecaj o Bogu.Bog u kog ja verujem nema izgled u onom smislu u kom ja definisem rec izgled (a mislim i vecina ljudi) pa ne moze ni da se naslika i izvaja.Do duse,Bog je za mene i ono sto se vidi i sto se ne vidi.Ali bas zbog te sveobuhvtnosti ja ne znam kako on izgleda.
A sto se tice paganstva.Bog sunca,bog vatre,bog ljubavi itd. su za mene delovi ovog jednog Boga u kog ja verujem.I tu se ja razmimoilazim sa mnogoboscima.Ali ako je mnogobozac miroljubiv,blize je on Bogu (u kog ja verujem) od mnogih koji se nazivaju jednobosci,a cine zlodela.
 Smile
« Poslednja izmena: 15. Feb 2007, 12:26:52 od bjbojan »
IP sačuvana
social share
Сети се одакле си пао и почни да чиниш своја прва дела!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
SonyEricsson k310i
Citat
2.citat
Ja sebe ne smatram nedostojnim da za nesto zamolim Boga,jer ja u sebi osecam Boga i cak mislim da mi se on direktno obraca.Sad opet postoji mogucnost da neko pod ovim sto pricam shvati nesto sto nisam mislio,ali napisacu pa neka bude sta bude.Ja mislim da mi se i djavo direktno obraca.Ali kako covek da razdvoji sta je dobro,a sta lose.Ja to radim pomocu osecaja.Ono sto me tera da se osecam dobro je Bog,a ono sto me tera da se lose osecam je djavo.Moze sad neko da kaze:"Ja se dobro osecam kad se napijem ili posle sexa ...".To sam ja prvi rekao.Ali cak i ako krenes tim putem,ako se pridrzavas pravila da se dobro osecas,docices do zakljucka da te ovo tera da se lose osecas i da je ono sto si mislio da se dobro osecas djavolja prevara.I prestaces to da radis.A sto se sex-a tice,moje je misljenje da je to sredstvo za pravljenje dece i nista vise od toga.A kad to predje u blud,od zla je.

Blago tebi brate ako se smatras dostojim. :wave:Ja jos nisam ali se i ja molim direkno gospodu ali kao ne dostojan.A sto se tice toga sta je dobro a sta lose kaze otac tadej da svaka stvar koja nam donosi ne mir od djavola je i treba je odma odbaciti.

Citat
A sto se tice paganstva.Bog sunca,bog vatre,bog ljubavi itd. su za mene delovi ovog jednog Boga u kog ja verujem.I tu se ja razmimoilazim sa mnogoboscima.Ali ako je mnogobozac miroljubiv,blize je on Bogu (u kog ja verujem) od mnogih koji se nazivaju jednobosci,a cine zlodela.
 Smile
Da slazem se.

Citat
Jos jednom bi ponovio.Sve ovo sto ja (a i drugi) iznosim je samo moje misljenje.Ne mislim da bilo ko treba da prihvata ovo sto ja iznosim.Ja sam samo izneo neke ideje za koje i po mom misljenju postoji mogucnost da su pogresne.Ali ja osecam da nisu pogresne,a osecaj je ono sto me vodi u zivotu.Ako se neko ne slaze sa mojim idejama, nemam nista protiv da ignorise to sto ja pisem,osim ako zeli da mu pojasnim na sta sam mislio,bez cilja da mi moramo da se slazemo oko toga.
Da to je samo nase misljenje...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 999
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Slazem se sa svim.Jedino bih da pojasnim sta sam mislio kad sam rekao da sam dostojan.Ne mislim da sam ja nesto uzviseniji od drugih kad se direktno molim Bogu.Nego upravo tako kako si ti rekao: "Molim se direktno Bogu kao nedostojan".Mislim,to deluje kao da je u suprotnosti,ali ja ne znam bolje da objasnim.
Smile
IP sačuvana
social share
Сети се одакле си пао и почни да чиниш своја прва дела!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
SonyEricsson k310i
Slazem se sa svim.Jedino bih da pojasnim sta sam mislio kad sam rekao da sam dostojan.Ne mislim da sam ja nesto uzviseniji od drugih kad se direktno molim Bogu.Nego upravo tako kako si ti rekao: "Molim se direktno Bogu kao nedostojan".
 Smile
Разумели смо се. Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 12 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.