2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 14:20:41
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Američki fudbal  (Pročitano 4959 puta)
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9557
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung S500
Prijatelju, svaka čast i tebi, ali...

AF se igra i gleda samo u Americi... sve ostalo je blijeda kopija ili pokušaj kopiranja Amerikanaca.. a i taj sport se proširio samo zahvaljujući abnormalnoj medijskoj kampanji (američki filmovi, recimo, propagiraju to čudo od sporta). Kad si u kinu ili na TV pogledao neki film o ragbiju... A američki nogomet i bejzbol iskaču iz svakog kutka.. da nema Hollywooda i tupavih američkih serija, nitko živ u Europi ne bi znao za američki nogomet...

A recimo, ragbi klub Nada iz Splita osnovan je još prije drugog svjetskog rata, ragbi savez osnovan je 1961. itd. itd.

Ragbijaška klupska liga prvaka je po novcu koji se vrti četvrto najbogatije klupsko sportsko natjecanje u Europi... Vrhunski ragbi se igra u Ujedinjenom Kraljevstvu, Francuskoj, Italiji, Južnoj Africi, Australiji, Novom Zelandu... To ti već devet zemalja (nap. što je više od zemalja koje igraju vrhunski vaterpolo)... Zadnje svjetsko prvenstvo u ragbiju bio je četvrta najgledanija sportska priredba u Europi te godine... Gdje si vidio svjetsko prvenstvo u američkom nogometu? Superbowl je najgledaniji sportski događaj na svijetu, a gledaju ga samo Amerikanci...

O taktici i strategiji igre nećemo raspravljat, i to zato što svaka, apsolutno svaka momčadska igra ili sport imaju taktiku i strategiju.

Ja osobno mislim da je taktika u ragbiju raznovrsnija i zahtjevnija od AF jer u AF postoji za svaku poziciju specijalizirani igrač, i nakon svake akcije igra se prekida a igrači izmjenjuju, dok je u ragbiju igra kontinuirana, fludinija, s puno manje prekida... U AF postoji po 5, 6 ili čak sedam igrača koji su na terenu a cijelu utakmicu uopće ne dodirnu loptu nego se samo - kao što si i sam rekao - zabijaju u protivnika, u ragbiju svi igrači igraju s loptom, svi igrači postižu polaganja...

Ali to je moje osobno mišljenje. Pošto poznajem pravila oba sporta i gledao samo utakmice oba sporta, smatram da mogu izvršit neke komparacije.

A ti prvo upoznaj pravila ragbija, pogledaj par utakmica pa onda reci koji je sport bolji.
« Poslednja izmena: 23. Nov 2006, 15:11:20 od st_faca »
IP sačuvana
social share


I am not a complete idiot.
Some parts of me are still missing.


America is the only nation in history which miraculously has gone directly from barbarism to degeneration without the usual interval of civilization (Georges Clémenceau)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

realno

Zodijak
Pol
Poruke 1153
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
AF se igra i gleda samo u Americi... sve ostalo je blijeda kopija ili pokušaj kopiranja Amerikanaca.. a i taj sport se proširio samo zahvaljujući abnormalnoj medijskoj kampanji (američki filmovi, recimo, propagiraju to čudo od sporta). Kad si u kinu ili na TV pogledao neki film o ragbiju... A američki nogomet i bejzbol iskaču iz svakog kutka.. da nema Hollywooda i tupavih američkih serija, nitko živ u Europi ne bi znao za američki nogomet...

prvo, nemoj bejzbol nikako meshati ni u kakvu prichu sa ragbijem, mislim da nije tajna da je bjezbol by far sport broj jedan u japanu, koreji, srednjoj i delu juzne amerike, tek onda idu usa i kanada... o poredjenju budzeta ova dva sporta je zaista smeshno prichati...

Citat
A recimo, ragbi klub Nada iz Splita osnovan je još prije drugog svjetskog rata, ragbi savez osnovan je 1961. itd. itd.

ja nisam rekao nishta protiv istorije ragbija ni na ovim, niti na bilo kojim drugim prostorima, samo sam rekao da se ekspanzije americhkog fudbala i ragbija u bliskoj buducnosti ne mogu porediti...

Citat
Gdje si vidio svjetsko prvenstvo u američkom nogometu? Superbowl je najgledaniji sportski događaj na svijetu, a gledaju ga samo Amerikanci...

sledece godine je u japanu, ako me to pitash Wink

Citat
O taktici i strategiji igre nećemo raspravljat, i to zato što svaka, apsolutno svaka momčadska igra ili sport imaju taktiku i strategiju.

da li ti sami tvoji argumenti o tome kako svako ima koordinatora za svako mesto na terenu ne govori dovoljno o kompleksnosti ovog sporta? tvrdim da nijedan sport nije slozeniji za spremanje taktike i strategija za utakmicu od fudbala... ono, voleo bih da vidim kako bi neki igrach iz sporta kao shto su soccer ili ragbi (chitaj: sport u kome 99% igracha chine tupsoni) mogao da se nosi sa prouchavanjem 50-100 strana playbooka, itd. ne daj boze da je qb tek Smile
« Poslednja izmena: 23. Nov 2006, 17:24:27 od Bartuc »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9557
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung S500
Pa o "kompleksnosti" tog sporta najbolji ti govori upravo činjenica da za svaku poziciju postoji specijalizirani igrač koji može odigrat samo svoju ulogu i ništa drugo.

Čim se promijeni situacija u igri, ulazi novi igrač specijalziran samo za tu situaciju.

Toliko o "inteligenciji" igrača...

Playbook - vrhunski dokaz zatupljenosti i nemaštovitosti igrača... treba im nacrtat akcije koje oni nauče napamet...

Koordinatori - dokaz koliko igrači footballa "misle glavom"... tip na tribinama radio-vezom (Ej!!! Radio-vezom!!) javlja igraču što i kako da odigra...

Ma daj molim te...

Možemo se mi ovako nabacivat doskočicama i pljucat po sportu do besvjesti... ali činjenica jest da nema američke propagande i filmske industrije, football bi se igrao samo u Americi.

Toliko o tome.

A u vezi ovog da su nogometaši i ragbijaši "glupsoni" - offensive linemen-i svi do jednog su primjer sušte inteligencije...
IP sačuvana
social share


I am not a complete idiot.
Some parts of me are still missing.


America is the only nation in history which miraculously has gone directly from barbarism to degeneration without the usual interval of civilization (Georges Clémenceau)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Who the fuck is Bugs Bunny?!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 4047
Zastava Beograd, trenutno...
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Nokia 6630
Ja sam za golf...  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Бог вас клео, погани изроди, што ће турска вјера међу вама?"

Remember, if you shake it more than twice, you're playin' with it!
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 14:20:41
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.067 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.