Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 17:41:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Molim za pomoc!  (Pročitano 11450 puta)
08. Nov 2006, 23:42:29
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 40
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Nemojte mi zameriti, znam da ovo nije forum za ovo ali mozda se pojavi neko ko zna resenje...Nije na odmet da se pita - jer ko pita taj ne skita...

Imam 24 godine.
-Simptomi bolesti povodom kojih sam se obratio lekarima:
Povremen svrab na donjoj strani penisa u predelu prepucijuma i glave penisa u tom delu.

-Terapija: Lekovi koji su korisceni PO PREPORUCI lekara i u redosledu kojim su korisceni, a da nije preporucen bris koze :

1)Sinoderm (fluocinolone acetonide + neomycinum). Proizvodi:ICN Galenika, Beograd, Srbija. Koristio sam ga 5 (pet) dana na prepucijumu i na glavicu penisa ujutru i uvece posle kupanja u tankom sloju - pre 3 (tri) godine sto mi je stvorilo nesto sto lici na prosirene venice, na glavicu penisa (izgledaju naduveno kao plikovi) - sporedni efekat prisutan na bilo kojoj internet strani, ali ne i u deklaraciji leka. Lek nije nista pomogao, samo je pogorsao stanje.

2)Soda bikarbona (sodium bicarbonate) u kolicini od 20 (dvadeset) grama je bila pomesana sa 1 (jednim) litrom vode i ova mesavina je koriscena jednom dnevno 30 (trideset) dana na genitalijama - pre 3 (tri) godine. Od nje mi se stvorilo crvenilo na mosnicma, koje je, osim sto je strasno svrbelo, kada se prosirilo do nogu izazvalo rad nekih egzokrinih zlezda, koje nisu palpatorno uvecane i koje luce neku smrdljivu i lepljivu zuckastu tecnost. Crvenilo je tu stalo sa sirenjem (iskljucivo na kozi mosnica) i nije se sirilo na drugi deo koze (koza nogu, penisa). Takodje od tada mi se povremeno pojavljuje crvenilo na prepucijumu, koje je ponekad praceno nekom providnom tecnoscu i poneki put svrbi. Obicno se samo povuce dan-dva posle kupanja.

3)Triderm (Betamethasone Dipropionate + Clotrimazolum + Gentamycin). Proizvodi: Schering - Plough Labo N.V.,2220 Heist-op-den-berg, Belgija. Koristio sam ga 4 (cetiri) dana na prepucijumu ujutru i uvece posle kupanja u tankom sloju na gorepomenutim crvenim pojavljivanjima po kozi- pre godinu i po (1.5) dana sto mi je na dorzalnom delu penisa u predelu prepucijuma stvorilo otok pun tecnosti (potvrdjeno ultrazvukom) koji imam i sada. Tek po pojavi sporednih efekata ovog leka je predlozeno da se uradi bris koze prepucijuma i to u danu kada se pojavilo crvenilo i tada nista nije nadjeno. Takodje je uradjen i bris kanala i mosnica i ni tu nista nije nadjeno. Lek nije nista pomogao, samo je pogorsao stanje.

I posle svega i dalje imam svrabez. Resenja su mi po recima lekara sirkumsizija koja nije prosto secenje kozice jer imam jak venski crtez (dakle jos otoka po secenju i podvezivanju vena) ili punkcija koja moze po recima lekara da ostavi fibrozu i trajni hematom. Molim vas da mi odgovorite ako imate neko znanje o kortikosteroidima, ako znate kako ove stvari nastaju ili ako znate kako se lece. Bilo koja informacija mi je korisna. Ako imate sumnji da li su ovo sporedni efekti ovih lekova, jesu, jer postoje navedeni takvi sporedni efekti i jer su se pojavili tacno tamo gde sam lekove stavljao. Ako postoji neka metoda da se venice detaljnije vide i da se sazna nesto o njima, kao npr. nekim doplerom ili slicnim uredjajem molim vas da mi otposaljete neko obavestenje o tome. Isto se odnosi i na lucenje zlezda u predelu mosnica.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 
 Smile 'bem ti... al' su te sredili tim terapijama
ne znam sta da ti kazem, evo cisto da podignem temu na vrh strane, mozda je vidi neko ko zna nesto o tome  Smile

p.s. ja sam triderm koristila za neke fleke na licu svojevremeno, koje su se pojavile zbog masne koze... i nestale su
dakleM, kakve veze ima masna koza sa tvojim slucajem, nemam pojma  Smile
« Poslednja izmena: 10. Nov 2006, 23:14:40 od machakz »
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Meni su jednom prepisali Sinoderm, jer mi je kožu glave iziritirao neki šampon, pojavili su mi se crveni pečati na glavi...Znam da se nipošto ne sme koristiti stalno! Kad sam pročitala uputstvo, nisam smela nikako da mažem glavu tim čudom već sam koristila kamilicu i ubrzo rešila problem.  Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 276
Zastava ns
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
neko konkretno resenje nemam jer se nerazuem, ja sam jedino u pubertetu imao fimozu i to mi je doktorica na lekarskom rekla da moram cesce da vezbam navlacenje kozice!  Smile ko razume shvatice!
izvini na offtopicu, imam nesto na umu pa te moram pitati. da li si sluzio vojsku? vrlo te ozbiljno pitam i molim te da mi odgovoris!
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 40
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
On je sluzio vojsku civilno... Doduse nema to nikakve veze sa tim...E da - nevin je, ako to nesto znaci...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
Dosta struchno o kortikosteroidima mozes procitati u jednom delu     ovog pdf dokumenta.
Kortikosteroidi u lecenju koznih oboljenja i nezeljena dejstva ovde
kratko o nezeljenim dejstvima
iskustva



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 276
Zastava ns
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
ja sam mislio ako ce ici u vojsku da to sredi!  Smile ja kad sam bio proletos znaci svasta su likovi radili! posto je besplatno a sve operacije su na vma i teza lecenja! znaci od presadjivanja koze i plasticne hirurgije od par desetina hiljada evra pa do devijacije nosa od par desetina evra! moj drugar iz cacka kad smo bili na banjicnkom visu je isao zbog vene i na vma mu zakazali oeraciju za 6 meseci posle odluzenja vojnog roka, posto moraju, kako je u vojsci pravilo, da ti omoguce najbolju zdravstvenu uslugu za bilo sta i bilo kada! i kada guster kaze generalu da hoce na pregled ovaj nesme rec da mu kaze jer ce najebati zato sto nije omogucio lecenje vojniku! da sam ovo za tebe tada znao kad si ti bio na civilnom sigurno bi vec bio izlecen, i to za dz!
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 442
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Motorola C450
Ovako, moj odgovor je najverovatnije tačan, ali nemoj nikako da te uplaši, ili obeshrabri i slično. Slobodno mi se obrati i na PP.

Znači, to što nema ničeg van normalnog po rezultatima analiza može indikovati da imaš dermalnu neurozu, koja ti se jednostavno ispoljava tu.

Dakle, moguće je da je problem psihičke prirode, a da su sve ove nuspojave samo posledica korišćenja leka gde mu mesto nije (prekomerne doze).

Da li si nekada razgovarao sa psihjatrom o ovom?
IP sačuvana
social share
Lepota je prolazna, zato sam ja glup!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Citat
Znači, to što nema ničeg van normalnog po rezultatima analiza može indikovati da imaš dermalnu neurozu

Jednu moju drugaricu je tako svrbelo svuda po telu danima, ali nista na kozi nije imala. Otisla je kod dermatologa i ona joj prepisala neku kremu i posle toga je proslo. Je li moguce da je i ona imala tu neurozu posto nije imala nista po telu?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 442
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Motorola C450
Ona je klasičan primer. Krema joj je pomogla ne fizički, već kao placebo lek(ona misli da joj je pomoć stigla i samim tim sputava svoje negativne misli koje su joj stvarale utisak svraba).
IP sačuvana
social share
Lepota je prolazna, zato sam ja glup!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 17:41:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.