Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problem sa p2p mrezom pod XP profesional  (Pročitano 4230 puta)
07. Nov 2006, 14:42:59
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
treba mi jedan strucan odgovor

vec duze vreme se mucim da podesim mrezu kod mene u kuci

imam 3 racunara pod XP profesional i uvezani su u workgrupu i vide se izmedju sebe,
ali imam problem ,kad hocu da sa bilo kog racunara pristupim u neki sistemski direktorijum (kao npr. windows, program files ili dokuments and setings)
na drugom racunaru on mi ne dozvoljava i izbacuje poruku da nenam ovlastenja da pristupam tim direktorijima iako sam administrator na svakoj masini.
Svim ostalim nebitnim direktorijima i diskovima pristupam bez problema.
Problem se javlja kad klinac oce da igra neku mreznu igru i ako su se instalacioni fajlovi upisali u ove direktorijume a vecina igara ih tu smesta onda ne moze
da igra tu igru.
Pokusavao sam da sherujem posebno te direktorijume ali ni to nije pomoglo.Konsultovao sam vise nazovi strucnjaka ali niko mi do sad nije dao odgovor koji bi mi pomogao da resim problem.
Uglavnom se svi svode na to da instaliram windows 2003 i da podignem domen kontroler.
Ja ne mogu da verujem da u XP profesional ne mogu da podignem mrezu koja bi normalno radila i da moram da podizem 2003 server tj. da dizem domen kontroler
da bih imao mrezu u kojoj bi klinac mogao da igra igrice , pa to je radilo i pod win98.

Ja sam ubedjen da je tu u pitanju neka glupost i sitnica samo nemam vise zivaca da je jurim.
Sta god sam pokusao bilo je bezuspesno.
Da li neko od Vas ima resenja za moj problem a da nije dizanje 2003ke i domen kontrolera.

Unapred zahvaljujem,
Pozdrav
G
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
si stavio full permisije ?
ps:postoji gore lepo top tema za "mrezne" problema...mogao si tamo da postavis pitanje a ne da otvaras novu temu...
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Insane in the Mainframe

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4488
Zastava Aachen
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Samsung Wave
Nije mi jasno kakve veze ima mreza sa igricom i zasto nesto mora da bude share-ovano da bi ta igrica radila?
Jesi u permissions za diskove/foldere podesio full control?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 28
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Nije mi jasno kakve veze ima mreza sa igricom i zasto nesto mora da bude share-ovano da bi ta igrica radila?
Jesi u permissions za diskove/foldere podesio full control?

Ni meni nije jasno to

Mozda glupo pitanje ali jel imas iste passworde ili uopste passworde na sva 3 kompa

« Poslednja izmena: 07. Nov 2006, 18:55:47 od enaB »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
99% sam siguran da je sistemske foldere nemoguce sharovati osim ako se ne ukljuci remote desktop i ti se ne prijavish kao administrator !!! mada mi nije jasno kakve to veze ima sa igrama ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
si stavio full permisije ?
ps:postoji gore lepo top tema za "mrezne" problema...mogao si tamo da postavis pitanje a ne da otvaras novu temu...
si stavio full permisije ?
ps:postoji gore lepo top tema za "mrezne" problema...mogao si tamo da postavis pitanje a ne da otvaras novu temu...
Izvinjavam se nisam mnogo razgledao samo sam procitao pc klinika i pomislio da je to pravo mesto,   ako moze vi to prebacite tamo

Na svim racunarima sam izbrisao sve usere sem mojeg koji je ima  full permis.ali zbog klinaca logujem se bez pasworda i poceo  sam da sumnjam da nije problem u tome
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Nije mi jasno kakve veze ima mreza sa igricom i zasto nesto mora da bude share-ovano da bi ta igrica radila?
Jesi u permissions za diskove/foldere podesio full control?

Ni meni nije jasno to

Mozda glupo pitanje ali jel imas iste passworde ili uopste passworde na sva 3 kompa


Sve mrezne igre koje se pri instalaciji upisu u direktorijum Program Files ne mogu da se igraju sa drugih racunara a one koje se upisuju u rooth ili u dir.koji sam odredim igraju se bez problema sa sve 3 masine.
Nemam pasworde ni na jednoj masini.Nisam ih stavljao zbog klinaca.Da li je to mozda uzrok mojim problemima?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Nemojte slati vise komentara za redom. Postoji dugme izmeni ako ste nesto zaboravili reci. Postovanjem vise odgovora zaredom tema se samo razvodnjava i smanjuje se preglednost. Za ostala pravila ponasanja pogledajte pravilnik Burek Foruma.

nema to sa password-om nikakve veze...nesto nisi lepo sredio tu...konstruisi LAN ispocetka,share-uj hdd-ove,stravi full permisije na svaki i bez problema ce da se oni unutar igrica "vide"
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Insane in the Mainframe

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4488
Zastava Aachen
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Samsung Wave
Ja i dalje ne razumem zasto bi igrao neku igru preko drugog racunara, mislim koja je svrha, zasto jednostavno ne instaliras igrucu na taj racunar sa kog ona treba da se igra?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Nije problem u obicnim igrama vec se problem javlja u mreznim igrama , kad se jedna igra igra sa sva 3 racunara,ne znam kako se zovu jer ja igre ne igram ali pretpostavljam da su to ove popularne Counter S. ili nesto sl. Jednostavno, mogu da se igraju na svakoj masini pojedinacno ali ne rade kad treba da se igraju kroz mrezu tj kad igraju jedan protiv drugog.No, nebitno to oko igara , to ce se resiti onoga trenutka kad provalim zasto nemam ful pristup C disku na udaljenoj masini, jer kako sam ja to shvatio, udaljeni pc mene ne vidi kao administratora sa full permis.vec kao usera sa ogranicenim pristupom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.