Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 17:56:54
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zasto ne idete u Crkvu?  (Pročitano 8674 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
mob
SonyEricsson k310i
Не.Већ сам рекао шта желим.Желим да видимо да ни ми који у Цркву идемо нисмо баш како треба и да у многоме треба да се поправимо.Наравно и ја.Јер смо својим понашањем многе из Цркве отерали.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Марам се не треба носити као део гардеробе већ да неби саблазниле нас мушкарце док се молимо.

Хаха па ако вам је вера и умна дисциплина толико слаба онда се сви заједно поубијајте  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
mob
SonyEricsson k310i
А теби јесте.Ти можеш да проћеш и да не погледаш полу голу и лепу девојку.Ако можеш свака ти част.Многи нажалост нису довољно јаки да то не ураде.Зато мараме и служе.Ако би се облачиле као на улици нико се не би молио већ би у њих гледао.А ти не би.Ти се не огрећеш за лепим девојкама и полу голим?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
А теби јесте.Ти можеш да проћеш и да не погледаш полу голу и лепу девојку.Ако можеш свака ти част.Многи нажалост нису довољно јаки да то не ураде.Зато мараме и служе.Ако би се облачиле као на улици нико се не би молио већ би у њих гледао.А ти не би.Ти се не огрећеш за лепим девојкама и полу голим?

Да, могу.

Не, не окрећем се јер то сматрам врло ружним гестом.

Самодисциплина је основа самопоштовања. Самопоштовање је основа храбрости.
« Poslednja izmena: 03. Nov 2006, 20:14:09 od Reloader »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Joco, veoma postujem tudja uverenje- na kraju krajeva tako sam vaspitana.
Al` nemoj ici u fanatizam!!!
Nisam sigurna da li Hrist mora meni da oprosti, jer mi je gadno- da uzmem vino posle nekog ko ima herpes po ustima???
Posto sam bila u takvoj situaciji. Inace, odgajana sam u hriscanskom duhu. Biblija je jedna od prvih knjiga, koja me je zainteresovala.
Svestenici- NISU ISUS I NE MOGU IZLECITI NAROD!!! Svestenici su SAMO sledbenici Bozije reci!!! Nisu askete, niti podviznici!
Ponekad, tj. cesto mi se cini da sam ja mnogo bolij zagovornik potpune vere!
Jovan Lestvicnik i Jovan Zlatousti su skovali moj put vere... Prosto mi je bilo zapanjujuce, procitati. Tolika ljubav, vera, postovanje.
Uostalom- neka svako skuplja svoje grehe! Nema apotrebe da se bilo ko moli za mene. To vec radim ja, i ljudi koji me vole.
A, ta parola sa pozajmljivanjem Bogu je TOLIKO APSURDNA, da je urnebesna!
Pa, sada si me mnogo razocarao... Al` simpaticno za citanje...   Smile



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
mob
SonyEricsson k310i
о задужењу Бога
Господу позајима ко поклања сиромаху, и платиће му за добро његово (Приче Сол 19, 17)
И сиромах који проси и богаташ који даје — обојица задужују Господа, но само под условом да сиромах проси у име Господње и са смирењем, и да богаташ даје у име Господње и са милосрђем. Свако ко прима, треба да зна, да Божје прима; и свако ко даје, треба да зна, да Божје даје. Такво давање има цену, и такво примање има цену. Сви ми наги улазимо у овај свет, и наги излазимо из њега. Сви смо ми просјаци пред Господом, јер ничега немамо, што нисмо од Господа примили. Зато поклањај брату сиромаху, као што је и теби Бог поклонио. Туђе узимаш и своме дајеш, кад милостињу чиниш. Сиромах човек ближи ти је од свега твога имања, као што је и Богу, створитељу људи, сваки човек драгоценији несравњено од свега имања свога. Ако ти је дато богатство, дато ти је на кушање. Да се искуша срце твоје! Да види Бог и све војске небеске, да ли си ти разумео, од кога је твоје богатство и на што ти је оно дато. Благо теби, ако знаш, да је имање твоје од Бога и Божје! Благо теби, ако сиромахе рачунаш у задругаре своје, у чељад своју, и њима делиш од онога што је теби Бог поверио!
О како је неизмерно човекољубље Божје! Гле, све што имаш, припада Богу, па ипак Бог сматра себе дужником твојим, ако ти од Његовог узимаш и сиромасима дајеш, и платиће ти за добро твоје. Каква милост с овом да се равња!
О Господе човекољубиви, отвори ум наш да разумемо тајну Твоје милости, и омекшај срце наше као восак, да као восак гори и светли одблеском неисказиве милости Твоје! Теби слава и хвала вавек. Амин.
   
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Pa, mozda ja dajem mnogo siromasnima... Mada, ni ja ne spadam u bogate, ali cenim duhovno bogatstvo!
Mozda sam samo skromna! I ne hvalim se, nekim stvarima... Smile
E, sada odoh da se spremim za izlazak... Svirka tribute Bitlsa... Na kraju cu zavrsiti u kst-eu, najavilo mi drustvo... Srednja skolo, stizem!!!
Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Nokia 
a zasto da idem u crkvu??ja cu verovati u boga i bez nje!!trebalo bi ,naravno,da se ide...ali opet kad pogledas te ljudi koji sebe nazivaju svestenicima i ne ide mi se.opet kazem,cast izuzecima!ali njih je zaista malo.na stranu to,ja mislim da je najbitnije u boga verovati u dusi.ne moram da se javno po crkvama pokazujem da bi to ljudi znali.jednostavno nosim ga u sebi.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
mob
SonyEricsson k310i
Тај одговор сам дао у дргој теми.Зашто треба ићи у Цркву.Није ствар показивања и доказивања већ саборности.Зашто да идем у кафић ако могу кафу да пијем и кући.Можда је глупо поређење ало је тако.Цркава је храм божији а сви смо ми деца Божија.Значи једна породица и зато требамо да се макара једном недељом састајемо у његовом дому.Исто као кад идемо код некога у госте.Чисто због саборности и дружења.Неможемо се само вадити на свештенике и говорити да због њих нећемо у Цркву.Ни ја не подржавам неке,али слободно можете доћи у било коју Цркву и кад сте ту мало дуже да кажете шта вам смета Црква је наша и она припада свима нама.Ја знам како је код мене у парохији пред постављам да тако може бити свуда.Свако има право да каже шта мисли и шта му смета.Црква није ни Патријахова,ни од свештеника она је Божија и свако има право да дође у њи и да помогне ако мисли да може и ако хоће.Да нам буде свима боље.

Кад у цркви Бога славе, добри људи и анђели,
Бог милосни на том збору и вас браћо видет жели
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
U crkvu ne idem zato sto svoju crkvu nosim u sebi - tudje crkve me ne interesuju a u crkvu kao gradjevinu uvek rado ulazim.

Apropo marame - Joco lupio si pa si ostao ziv - kakvo bre sablaznjivanje muskaraca amamn zaman pa gori si bre od svih muslimana u Iranu i Afganistanu zjedno.

Simbolika pokrivanja glave _ i kod zena i kod muskaraca - ima znacaj simbolicne "spiritialne izolacije" - glava se u mnogim tradicijama gleda kao glavno mesto na fizickom telu za vezu sa Bogom i opstenjem snjim. U molitvi marama izoluje taj deo od uticaja materijalnog i drugih ljudi, okrece molitvenika ka sebi i licnoj komunikaciji sa Bogom.

Kod nas doduse je i to postalo pomodarstvo u crkvama jer zene time pokazuju sebe kao "vece vernike" od onih koji ne nose maramu. Simbolika marame u Islamu je ista ali ono zasto se primenjuje (pozdrav Joci ponovo) je plemenski zakon u Saudijskoj Arabiji gde se zene skrivaju od pogleda muskaraca, jer je vrednost zene u plemenskom Islamu niza od vrednosti kamile. Muka mi je kad cujem te komentare o sablaznjivanju - stomak mi se prevrne 100 puta. A zasto se veliki hriscani koji  misle kao nas Joca ne zapitaju zasto onda muskarci ne nose maramu - zasto zene ne mogu da se sablazne od muskaraca?? kako to da je zena izvor greha a muskarac izvor svetlosti. Ufff zemljo otvori se .... Smile

IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 17:56:54
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.