Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 10:59:57
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srbin ili Srbijanac  (Pročitano 14608 puta)
01. Nov 2006, 22:29:15
Zvezda u usponu


nja,nja

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1323
Zastava Beograd
OS
Windows NT 4.0
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
U poslednje vreme u javnom govoru se ustalila rec "Srbijanac", sta mislite o tome?

Mene jako nervira, naravno, to je samo moje mishljenje....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Apple iPhone SE 2020
zasto te nervira.. da zivis van Srbije ili da si ikad boravio van Srbije, shvatio bi da je to teritorijalna odrednica kao npr. Bosanac, Slavonac, Vojvodjanin, Banijac... mislim... da li tebi smeta kada nekoga nazoves Vojvodjaninom... ni njemu, ni tebi to ne smeta.. Smiley

Srbin je pripadnik srpskog naroda
Srbijanac je stanovnik centralne Srbije...

E, sad... sto vi dizete nos... to je vas problem.. npr. meni nije problem i ponosim se time sto sam i Slavonka, i Banijka, i Metohijka.. ne stidim se svog porekla Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Samsung S7220
Djelim Aneino misljenje. Ja se ponosim i kad mi kazu Bosanac ili kad mi kazu Srbin iz Bosne... Srbijanac je meni malo ruzna rijec, nemam pojma sto, ali je naravno pravilna...  Smile
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


nja,nja

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1323
Zastava Beograd
OS
Windows NT 4.0
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Djelim Aneino misljenje. Ja se ponosim i kad mi kazu Bosanac ili kad mi kazu Srbin iz Bosne... Srbijanac je meni malo ruzna rijec, nemam pojma sto, ali je naravno pravilna...  Smile

Ne znam kako ovo sto si napisao podrzava ono shto je anea napisala, necu ni ulaziti u to. Kao po nekom, starom, dobrom, obicaju prvo ide anea sa svojom lakrdijom a odmah za njom i poltroni u nizu. Nije mi jasno na osnovu cega si ti zakljucila da se ja stidim svog porekla? Ja za razliku od tebe znam ko sam, i odakle sam, posto su generacije pre mene Srbi iz Beograda. Srbin je inace pripadnik srpskog naroda, to se saglashavam. Stanovnik centralne Srbije je isto tako Srbin isto vazi i za vecinsko stanovnistvo u Vojvodini, koja se potseticu te, nalazi u Srbiji. To sto nacionalne manjine i ljudi bez nacionalnog identiteta kazu da su vojvodjani, to je vec njihov problem.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Kao po nekom, starom, dobrom, obicaju prvo ide anea sa svojom lakrdijom a odmah za njom i poltroni u nizu

Fino, u startu ponizavas ljude koji se ne slazu sa tobom i nazivas ih pogrdnim imenima. Nazalost, to mnogo vise govori o tebi, nego o njima...

Citat
Nije mi jasno na osnovu cega si ti zakljucila da se ja stidim svog porekla?

Samo uzbudjivanje oko beznacajnih stvari govori o tome...

Citat
Ja za razliku od tebe znam ko sam, i odakle sam, posto su generacije pre mene Srbi iz Beograda

Kako ne znam ko sam... pa navela sam odakle su moji preci... ja se toga ne stidim, ja se time ponosim...
Cinjenica da ti naglasavas da je tvoje poreklo sigurno govori jos ponesto o tebi, i upravo zbog toga ti se vecina ljudi koja ovo cita upravo smeje u brk. Wink

Citat
Srbin je inace pripadnik srpskog naroda, to se saglashavam

WOW... to nisam znala.. Hvala ti sto si me prosvetlio...  Smile Do sada sam zivela u ubedjenju da sam Laponka...

Citat
Stanovnik centralne Srbije je isto tako Srbin isto vazi i za vecinsko stanovnistvo u Vojvodini, koja se potseticu te, nalazi u Srbiji.

Srbijanac = stanovnik centralne Srbije - ali ne i Srbin...
kao npr. i stanovnik Bavarske - Bavarac, ali ne nuzno i Nemac... moze da bude i Turcin

Citat
To sto nacionalne manjine i ljudi bez nacionalnog identiteta kazu da su vojvodjani, to je vec njihov problem.

Cool.. po toj logici, samo ljudi koji su nacionalne manjine mogu da se nazivaju Beogradjanin, Nislija, Vozdovcanin.. Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 5.01
mob
HTC One
Zanimljiva je ta sujeta da se ljudi sa nekim ok slazu dok ne postane mod, a onda ga odjednom nazivaju poltronom, i ko zna kako jos. Koliko se secam, do pre par dana dok je Vlado jos uvek samo bio clan niko ga nije smatrao poltronom? Ili mozda ja imam kratko pamcenje. Po cemu to neko ko je mod nema pravo na svoje misljenje? Nemojte odgovarati na ovo, ovo je samo konstatacija u vidu pitanja.

Sorry za off.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 738
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pa svi smo mi Srbi i to je najvaznije. Nije bezveze biti Srbijanac, i ja sam "Lala" i kad mi neko to kaze uopste se ne ljutim. Jedino sto je vazno ili bezveze je to sto stranci povezuju Srbijanac sa Srbinom i ispada da su samo Srbijanci Srbi i da samo oni treba da predstavljaju Srbiju... To me vec zestoko nervira...  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
spada da su samo Srbijanci Srbi i da samo oni treba da predstavljaju Srbiju...

bravo.. sa ovim se slazem.. a onda sledi 3 sata objasnjavanja kako ti mozes da budes Srbin i da zivis u Hrvatskoj.. Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


nja,nja

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1323
Zastava Beograd
OS
Windows NT 4.0
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
kao shto rekoh, u nizu. inace ono sto sam ja napisao ima veze iskljucivo sa sadrzajem njegovog posta, a to shto je neko mod ili je administrator ili je neko ko je doshao da ovde malo prekrati vreme, bash zabole qurac, kao i za aneinu analizu  Smile

nazad na temu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Apple iPhone SE 2020
kao shto rekoh, u nizu. inace ono sto sam ja napisao ima veze iskljucivo sa sadrzajem njegovog posta, a to shto je neko mod ili je administrator ili je neko ko je doshao da ovde malo prekrati vreme, bash zabole qurac, kao i za aneinu analizu  Smile

nazad na temu

Upravo si dokazao ono sto si hteo.. da si jedna duboko iskomleksirana sitna dusa, bez imalo obrazovanja, respekta ili razumevanja za tudje stavove.
Ocigledno nisi sposoban da vodis iole inteligentnu diskusiju, tako da ti zelim srecan nastavak ostatka tvog skucenog zivota.
Mogla bih reci jos ponesto, ali ne zelim da trosim reci... osim.. mozda...

Zao mi je.. stvarno mi je zao...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 10:59:57
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.