Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bata Živojinović u kritičnom stanju  (Pročitano 14538 puta)
Zvezda u usponu


Sto mu seljackih opanaka

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 1861
Zastava Majka Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC S730
Ima li novih vesti Smile
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 6s
Žurim da ozdravim
I. MIĆEVIĆ, 13. novembar 2006

ZATEKLI smo ga u poslepodnevnom odmoru. Supruga Lula pazi da ga ne probudi telefon koji naprestano zvoni. Iz celog sveta zovu poznanici, kolege, prijatelji znani i neznani da pitaju za zdravlje Bate Živojinovića. On se čudi što su se svi toliko zabrinuli. Umesto drugi njega, Bata hrabri sve oko sebe. Optimizam na usnama, osmeh u očima.

Već deset dana je kod kuće, odmara se i čeka najbolji trenutak za operaciju srca. Lekari će da procene kada se vraća u bolesničku sobu. Pregurali su ljudi, kaže Bata, i teže operacije, pa valjda će i on ovu. Nije uplašen.

- Malopre sam došao iz varoši, pa se sad malo odmaram - kaže nam Bata, kad smo ga juče posetili u njegovom stanu na Vračaru. - Prekoputa je "moja" kafana, "Bevanda". U nju idem stalno. Kad sam se pre neki dan pojavio na vratima, kao da su videli duha. Nisu mogli da veruju da sam stvarno izašao iz bolnice i došao u kafanu. Svi me zaustavljaju, komšije, prijatelji, pitaju za zdravlje... A, ja se osećam baš dobro. Pijem lekove, rezultati su odlični i samo čekam kada će doktor Boško Đukanović reći da se vratim u bolnicu. Trebalo je da putuje u Hjuston, ali mi je obećao da će ostati dok me ne operiše. Kako stvari sada stoje, možda me neće ni operisati. Radiće mi još neke analize.

Supruga Lula "dobacuje" kako je njen Bata pravo srce, dobar i poslušan pacijent. Ne buni se čak ni protiv "bapskih" lekova. Samo, žali nam se, sa cigaretama preteruje.

- Doktor je rekao da krvni sudovi gori ne mogu da mi budu. Nema načina da ih više pokvarim - zaključuje on samoironično. - Dozvolio mi je da popušim dve-tri cigarete dnevno. Ja uzmem i koju više. Ne vidi me, pa ne može da izbroji. Pušim već 60 godina, pa bi mi bilo teško sad da se odreknem duvana. Nikada nisam uvlačio dim, ali, eto, nekako su cigare, ipak, uspele da mi unište krvne sudove.

Na pitanja o bolesti, nepobedivi Valter odgovara o poslu, novim projektima... Žuri mu se da ozdravi. Zatrpan je ponudama, među kojima bira najzanimljivije. Čekaju ga dva posla sa Kinezima - uloga u seriji "Od danas do sutra", u srpsko-kineskoj koprodukciji, a radi i sa kineskom ekipom koja će da snimi 20 epizoda serije "Valter brani Sarajevo". Već se dogovorio i za novogodišnji program. Posle vesti o njegovoj bolesti, koja je stigla i do velikog azijskog zmaja, ekipa šangajske televizije odmah je zapucala u Institut za kardiovaskularne bolesti "Dedinje", da posete Batu Živojinovića. Zbog strogih bolničkih pravila nisu uspeli da uđu, ali da je znao da su stigli, kaže nam, sredio bi "preko veze" da uđu kod njega.

Posao mu prija i jedva čeka da mu se vrati. Uporan i tvrdoglav, ne odustaje ni od politike.

- Znam da politika nije dobra za srce - konstatuje Bata. - Ne povlačim se i učestvovaću već na kongresu stranke trećeg decembra. Spremam i govor, izveštaj o stanju u kulturi. Zašto bih se povukao sada kada se dešavaju ključne stvari?

Politika ga je na skoro dve decenije razdvojila sa nekada najboljim prijateljem Borisom Dvornikom. Bili su na različitim stranama, vodili suprotne politike i kleli se kako se više neće videti. Prijateljstvo dugo pola veka, ipak, je bilo jače. Vest o njihovom pomirenju odjeknula je i Srbijom i Hrvatskom. Boris će doći u Beograd, da bude uz Batu tokom operacije. Čuju se skoro svakodnevno. Samo dok priča o Borisu, seta zameni osmeh na licu.

- Malopre me je zvao. Doneće i neki tekst da ga zajedno pogledamo, pa možda i snimimo nešto - priča nam Bata. - Sve je ispalo kako sam i želeo. Ne samo što smo se pomirili, uspeli da prevaziđemo same sebe, već je to dobilo i šire značenje za oba naroda. To je simbolično pomirenje. U Hrvatskoj su prvo negodovali, ali su ankete pokazale da 70 odsto ljudi podržava naše pomirenje. U Srbiji bi, verujem, taj procenat bio i veći. Mnoge stvari bile su izmontirane. Prvi put me je nazvao pre dve godine. Ispričali smo se, a posle su njihovi mediji rekli kako se on pokajao zbog toga. I sam mi je priznao da to nije istina, da je to vino progovaralo iz njega. Obojica smo bili uzbuđeni dok smo pričali i dogovarali se o njegovom dolasku, a kako će tek biti kad se budemo videli posle skoro dvadeset godina...



KRVOPIJE

- BOLESTAN čovek treba što duže da ostane u bolnici, jer je tamo na sigurnom - uverava nas Bata Živojinović. - Doktori su dobri, a sestre još bolje, ali, ipak, preteruju kad pišu kako štipkam osoblje za zadnjicu. Mada, sestre nisu baš bezopasne - delim ih na krvopije i - ostale. Krvopije su mi svakog dana vadile krv, što i nije baš prijatno.

PACIJENTI

NEKOLIKO dana bio sam smešten u bolničkom apartmanu, a ostatak vremena proveo sam u sobi sa ostalim pacijentima - priseća se ovaj veliki glumac. - U apartmanu je dosadno, jer sam bio sam, pa sam više voleo da budem sa drugim pacijentima. Nisam imao nikakav poseban tretman. Skoro svi oko mene bili su operisani, slabo pokretni. Tako sam ja njih obilazio, išao i u druge sobe.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Sto mu seljackih opanaka

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 1861
Zastava Majka Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC S730
BAta  Smile
Ali ne bih se slozio za osoblje bolnice, cast izuzecima.
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 6s
U bolnici na Dedinju operisan poznati glumac
Bata u božjim rukama

Bata Živojinović je operisan u nedelju uveče, ugrađen mu je dupli bajpas, a intervencija je trajala čak četiri i po sata, od 17.30 do 22 časa. Juče, kada je ekipa „Blica“ došla u Institut za kardiovasklularne bolesti Dedinje, naš poznati glumac je bio na intenzivnoj nezi, priključen za aparate, a doktor Đukanović, direktor ove klinike, rekao nam je: „Sada je sve u božjim rukama“.


Na naše pitanje zbog čega je Bata operisan u nedelju uveče i zbog čega Boris Dvornik nije bio prisutan, kako je planirano, dr Đukanović nam je rekao:

- Zbog ogromnog medijskog pritiska odlučili smo da operaciju uradimo van radnog vremena, u tajnosti. Što se tiče Borisa, procenio sam da bi susret s njim previše uzbudio Batu, što bi pogoršalo njegovo stanje. Intervencija je bila veoma komplikovana i zbog Batinih godina, i zbog šećerne bolesti koju ima, i zbog lošeg stanja njegovih krvnih sudova... Prvih 48 sati je kritično, i u ovom trenutku je zaista sve u božjim rukama - rekao nam je Đukanović i dodao da čim prođe 48 sati, Boris može da dođe kod Bate.

- Rekao mi je neposredno pred uspavljivanje: „Kaži Borisu da ga čekam“. Nije imao tremu, čak se i šalio. Pitao me je da li sme da zapali cigaretu pre operacije. Dozvolio sam mu. Onda me je pitao da li sme da puši za vreme operacije, rekao sam mu: „Naravno!“ - priča dr Đukanović.

Inače, u bolnici su danonoćno batina supruga Lula i sin Miljko, drže palčeve Bati i čekaju da prođe kritičnih 48 sati.

Ni Boris Dvornik nije znao da će Bata u nedelju biti operisan.

- Lula me je zvala nakon operacije, bila je veoma potresena, plakala je. Izgleda da je Bata u kritičnom stanju. Držim mu palčeve i spreman sam da krenem i odmah ako treba. Čekam samo da doktor kaže da je sve u redu i da mogu da ga vidim - rekao nam je Dvornik. S. Stanković

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 6s
Reporteri „Blica“ posetili glumca u bolnici na Dedinju

Bata: Pozdravite mi Borisa




Ekipa „Blica“ juče je posetila Batu Živojinovića u šok-sobi. On se dobro oporavlja nakon teške operacije na srcu, obavljene u nedelju na „Institutu za kardiovaskularne bolesti“ na Dedinju, kada su mu ugrađena dva bajpasa.

Juče ujutru su ga isključili sa aparata, a doktor Đukanović, direktor klinike, rekao nam je da je kritičan period od 48 sati prošao i da su minimalne šanse da se nešto iskomplikuje. Batu zatičemo u šok-sobi. Spava. Na licu mu spokoj, a kraj jastuka ikonica svete Petke. U tišini izolovane sobe jasno se čuju njegovi mirni i ritmički udisaji i izdisaji. Dve sestre, koje danonoćno sede sa leve i desne strane njegovog kreveta, kažu nam da je sat vremena pre našeg dolaska bio budan i šalio se.

A dole u prizemlju, u kancelariji doktora Đukanovića, zatičemo Batinu porodicu: suprugu Lulu i sina Miljka. Lula se srdačno pozdravljala sa Mićom Orlovićem, starim Batinim prijateljem koji je došao da se raspita za njegovo zdravlje. Prvi put od kada je pre više od mesec dana Bata doživeo infarkt, Lula se smeje. Strah su odagnale reči doktora Đukanovića: „Dobro se oporavlja, jak je Bata. Jutros smo pričali, dobro je raspoložen. To je dobar znak. Operacija je bila mnogo teška. Mnogo. Ali, sada je sve kako treba da bude. Verujem da će Bata dobro da izgura sve ovo“, uverava lekar sve prisutne. Jedno po jedno na kratko ulaze u šok-sobu obučeni u zelena hirurška sterilna odela, sa maskama za lice i zaštitnim kesama na cipelama.

Nemaju svi sreću da ga zateknu budnog, jer Bata, iscrpljen od operacije, najveći deo dana spava. Sinu Miljku to polazi za rukom. Po izlasku iz šok-sobe kaže nam:

- Dobro je raspoložen i nasmejan je. Sve ga još puno boli, teško i priča, ali je vedar. Rekao mi je: „Sine, ljubim vas sve i želim da se što pre vidimo u normalnoj sobi. I, pozdravi mi Borisa“.

Simonida Stanković
Boris: Snimaćemo Bata i ja ponovo

- Bato, drži se, dolazim čim prije - poručio je svom drugu juče preko „Blica“ Dvornik, koji čeka da mu iz „Er pinka“ jave kada će u Split poslati avion po njega.

- Nosim Bati tekst komedije „Zlatne godine“ da pročita. U originalnoj verziji dva glumca, Englez i Amerikanac, prvo se svađaju, pa se mire... Mislim da bi tu priču trebalo adaptirati, a u glavnim ulogama bismo se našli Beograđanin i Splićanin, Bata i ja. Verujem da bi to narod voleo da gleda - otkriva Boris.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 6s
Bata u apartmanu
B. R., 24. novembar 2006

BEOGRAD - Bata Živojinović prebačen je u petak, petog dana posle operacije na srcu i ugradnje dva bajpasa, sa intenzivne nege u apartman Instituta za kardiova­skularne bolesti "Dedinje".
Najveći deo dana legendarni glumac provodi u društvu supruge Lule. Iscrpljenost i malaksalost polako prolaze. Bata sada mnogo lakše ustaje iz kreveta, šeta, nor­malno jede.
- Živojinović se dobro oporavlja - kaže dr Vladimir Ilić, šef anestezije u "Dedinju". - Nikakvih tehničkih problema u postoperativnom toku nema, ali mu i dalje ne do­zvoljavamo da se iscrpljuje posetama. Na "spisku" posetioca koji mogu kod Bate i dalje su samo supruga Lula i sin Miljko.
Dr Ilić kaže da će Živojinović ostati u bolnici sigurno do ponedeljka, a onda će se proceniti da li je za pacijenta bolje da oporavak nastavi kod kuće ili da još koji dan ostane pod nadzorom lekara.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 6s
Bata Živojinović iz bolnice izlazi sledeće nedelje
Bata se oporavlja

- Bata Živojinović se uspešno oporavlja nakon operacije na srcu, obavljene u nedelju uveče. Još uvek leži na Institutu za kardiovaskularne bolesti na Dedinju, ali je juče iz šok-sobe prešao u apartman. Sledeće nedelje bi trebalo da izađe iz bolnice - kaže dr Boško Đukanović, direktor Instituta.


- Bata je iz dana u dan sve bolje. Smestili smo ga u izolovan miran apartman da bi nesmetano mogao da se odmara - kaže dr Đukanović i objašnjava da su popularnog glumca morali da izoluju jer bolnicu svakodnevno opsedaju medijske kuće iz cele bivše Jugoslavije, koje izveštavaju o njegovom zdravstvenom stanju. Dolaze i Batini prijatelji, pa čak i ljudi koje ne poznaje, a koji su ga zavoleli preko njegovih uloga.


- Bata, kako je dobar, svakome bi izašao u susret. To bi ga umorilo, pa bi i oporavak bio sporiji. Zato smo na ovaj način morali da ga zaštitimo. Posete smo dozvolili samo supruzi i sinu - priča dr Đukanović.

Zbog svega toga odložena je i poseta Borisa Dvornika.

- Boris i ja smo trenutno u Opatiji - rekla nam je Diana, supruga popularnog hrvatskog glumca i dodala - Sa Lulom Živojinović se svakodnevno čujemo telefonom i informišemo se o Batinom oporavku. Rekli su nam da ne dolazimo dok ne dođe kući jer bi ga Borisova poseta uzbudila, što bi moglo loše da se odrazi na njegovo zdravlje. Mi smo spremni i krećemo čim nam jave.

S. Stanković

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Somewhere around nothing!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 11442
Zastava Herceg-Novi
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Apple Iphone 5s
super bas mi je milo Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 6s
Šeta po institutu
B. R., 27. novembar 2006

Bata Živojinović toliko je bio nedisciplinovan, da ga je dr Vladimir Ilić, šef anestezije Instituta za kardiovaskularne bolesti "Dedinje", posle samo dva dana boravka u apartmanu, vratio u - izolaciju.
Poznati glumac se dobro oporavlja posle operacije i ugradnje dva bajpasa, ali se ne pridržava saveta lekara da se što više odmara i miruje.
Dvodnevni boravak u apartmanu Bata je "iskoristio" da napravi "vizitu" po Institutu. Obišao je skoro sve pacijente na odeljenju kardiohirurgije. Jednostavno "ne voli da bude sam".
- Živojinović je još "rovit" pacijent i morali smo, opet, da ga izolujemo - objašnjava dr Ilić. - Sezona respiratornih infekcija je u punom jeku i nikako ne bi smeli da dozvolimo da se Živojinović sada razboli.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


...and justice for all!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 501
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 3310
A 2002. godine je hteo da bude predsednik!
IP sačuvana
social share
U istini su dugačke noge.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.