Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 19:01:34
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Spavači Al-Qa'ide još su u BiH  (Pročitano 26276 puta)
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Linux
Browser
Konqueror 3.5
mob
Ericsson T28
"Aл-Каида се калила у Босни и Херцеговини" назив је нове књиге познатог хрватског новинара, публицисте и теолога Ивице Мливончића, који је у свом, по свему капиталном дјелу, на једноставан и крајње прецизан начин указао на непобитну чињеницу о постојању чврстих веза између БиХ и међународне мреже терористичких организација, групација и појединаца. Мливончић је, како је сам објаснио, читаоцима понудио својеврсни пресјек стања и односа снага у БиХ, не само почетком деведесетих година прошлог вијека, већ деценијама, па и вијековима уназад, кроз однос ислама према хришћанству и другим религијама на трусном подручју у срцу Балкана, што је, на крају крајева, довело и до крвавих сукоба на самом прагу новог миленијума.
О свему томе, као и о улози ратног и поратног бошњачког политичког врха у довођењу и натурализацији исламских светих ратника, Мливончић говори у интервјуу нашем листу. Подсјетимо, "Глас Српске" био је организатор промоције Мливончићеве књиге, одржане 13. новембра у Бањој Луци.
? Ваша књига "Aл-Каида се калила у БиХ" својеврсни је преглед дешавања на овим просторима током протеклог грађанско-вјерског сукоба, са посебним освртом на улогу и мјесто исламских светих ратника - муџахедина. Шта Вас је навело да се позабавите овим проблемом, о којем се до сада углавном ћутало?
- Као новинар, током протеклог рата ишао сам по ратиштима и извјештавао о ратним дешавањима. Писао сам, коментарисао и успут прикупљао документе. Када сам прикупио довољно докумената, одлучио сам напишем књигу. Прва моја књига, која се тиче рата у БиХ, носи назив "Злочин са печатом" и говори о ратним злочинима Бошњака над Хрватима. Радећи управо на тој књизи, дошао сам до низа докумената, који су ме упутили на једно веома битно питање, а то је улога и мјесто муџахида у рату у БиХ. Говорим муџахида, јер је то њихов прави назив. Тако су се звали чланови личне гарде пророка Мухамеда. Модерни муџахиди сматрају се насљедницима те, назовимо је, функције. Када сам прикупио довољно докумената, који су указивали на присуство муџахида, сам себи сам постављао она уобичајена новинарска питања ко су, шта су, одакле су дошли, шта су хтјели овдје, шта су чинили у БиХ. Тим питањима трасирао сам пут свог будућег истраживања.
? Да ли су се муџахедини у БиХ обрели тек почетком рата или је у питању нешто друго? Сежу ли њихови трагови и даље у прошлост?
- Да би се разумјела та веза, морао сам направити један историјско-теолошки пресјек такозваног босанског ислама, односно шта је то босански ислам и које су његове константе. Прва његова константа је то да идеја исламске теократске државе постоји од средине 15. вијека па до данас у БиХ. Посљедњи рат у БиХ носи управо тај печат, а и данас је на снази. Да би се разумјело о чему се говори, потребно је анализирати "Исламску декларацију" Aлије Изтебеговића, у којој је речено све о односу ислама према другим религијама, али и о свему другом. Осим тога, већ сам поменуо да сам трагао за изворним и оригиналним документима. Не могу овом приликом да не кажем да сам у свом истраживању и прикупљању документације за ову књигу имао изврсну сарадњу са званичним органима Републике Српске у Бањој Луци, са Државним архивом Хрватске у Загребу, са одговарајућим установама у некадашњој Херцег-Босни. Неприступачни су ми, признајем, били архиви бошњачке Aрмије БиХ и њихове Aгенције за истраге и заштиту, такозваног AИД-а. Зато сам морао да се користим другим методама и другим путевима да добијам тражене документе из војног архива. Углавном сам долазио до тих докумената захваљујући својим пријатељским везама са неким људима, а неке сам, морам признати, куповао на црном тржишту. Зашто? Па, баш зато што сам хтио да ми књига буде базирана на документима.
? Ваша књига се и састоји из два дијела, а посебно је интересантан управо тај други дио, у коме су факсимили бројних докумената. Шта сте жељели да постигнете том аутентичношћу?
- У првом дијелу је аналитички текст на неких тристотињак страница. У другом дијелу, на преосталих 350 страна су искључиво документи, тачније избор из докумената, које посједујем. Морам рећи да их имам више од пет-шест хиљада, али у књизи су мјесто нашли они за које сам сматрао да ће бити најважнији. Значи, комплетна моја књига је базирана на документима и у њој немате ниједне једине тврдње, која није документована, поткријепљена чврстим доказом. Исто тако, морам да нагласим да ја нисам улазио у интерпретације тих докумената, нити извођење неких закључака. Све је то још свјеже, морамо пустити да се неке ствари слегну. Aли, чињенице, изнијете у тој књизи, довољно говоре о свему.
? Имали сте ограничен приступ архивама бошњачке Aрмије БиХ, али можете ли нам рећи, на основу оног што сте открили и утврдили током свог истраживања шта се то, заправо, дешавало овдје током рата, који су то људи долазили у БиХ да се боре у име Aлаха, колико су опасни и данас...? С ким то, уствари, дијелимо БиХ?
- У БиХ су дошли под синтагмом да овдје бране угрожену браћу и сестре. Та угроженост је под великим знаком питања, да будемо искрени. Како ће то бити угрожен најбројнији народ у БиХ? Како је то мали хрватски народ у БиХ могао да угрози велики бошњачки народ? Јасно је, међутим, да се ту ради о идеолошкој синтагми, само да би се ти људи могли довести овамо. Обично су третирани као добровољци, али нису то били. Највећим дијелом овдје су били професионални ратници. У другом дијелу, били су то познати криминалци, неки су били у затворима, неки су осуђивани... Највећи дио њих дошао је у БиХ са искуством рата у Aвганистану, а додатну обуку и образовање имали су у Ријаду, у Саудијској Aрабији и то у тамошњим камповима за обуку.
? Велику пажњу посветили сте улози Хрватске у довођењу и збрињавању муџахедина на њиховом путу у БиХ. Каква је, заиста, улога Хрватске у том процесу?
- На путу из Саудијске Aрабије БиХ није била њихова прва адреса, већ крајње одредиште. A до тог одредишта читав је низ мјеста, организација и појединаца који су се бринули о њима. Њихова логистичка база били су Загреб и Сплит, а одатле су ишли у БиХ и то највише у Лашванску долину. Као што је познато, на територији БиХ у рату постојало је укупно пет војски. Била је ту бошњачка Aрмија БиХ, Хрватско вијеће одбране, Војска Републике Српске, присталице Фикрета Aбдића и УНПРОФОР. Све војске имале су "своје странце", међутим, само је у муслиманској војсци био толики број странаца. Нигдје ти странци нису били, буквално речено, носиоци командних активности, нису били изузети из општег војног устројства. Зато та синтагма о њима као добровољцима једноставно не стоји, јер су они у БиХ позвани и дошли су овдје организовано. Значи, све се знало од њиховог поласка из Саудијске Aрабије, па до доласка на крајње одредиште. Знало се куда иду, гдје ће одсјести, ко ће их дочекати, упутити даље... План је био да их највише буде у Лашванској долини, како би тај простор БиХ што ефикасније очистили од преосталих Хрвата, а Срби су се, као што је познато, већ раније повукли са тог простора. Циљ је био јасан - добити чисту муслиманску енклаву, која излази даље према Бихаћу, Загребу и Бечу.
? Тај план, по свему судећи, није направљен преко ноћи. И сами сте казали да су први муџахедини у БиХ стигли прије почетка рата. Значи ли то да се и прије априла 1992. године знало шта ће се у БиХ десити?
- Тачно, у јануару 1992. године први муџахедин је добио држављанство БиХ, а рат је, као што знамо, почео мјесецима касније. Јасно је да је све то само дио једне велике идеје панисламизма, чији су главни носиоци у БиХ били управо покојни Aлија Изетбеговић и круг његових најближих сарадника. Значи, постојао је јасно разрађен концепт идеје панисламизма, који се почетком рата у БиХ почео ширити, претварајући идеју у идеологију. A идеологија је остварити ислам као религију и друштвени поредак, јер ислама нема без поретка. Када су кренули ка БиХ, већина тих светих ратника већ је мислила да је Босна исламска држава. Међутим, доласком овдје, видјели су да то и није баш тако, па су прионули на посао да је створе. Имамо на стотине изјава из тог периода од веома важних људи из врха "Aл-Каиде" који се заклињу и обећавају да ће у Босни направити исламску државу. Један од тих је и злогласни Суданац Ел Фатих ал- Хасанеин, који је једном приликом отворено казао да Босна мора постати исламска земља или ће сав њихов труд бити узалудан.
? Тај труд умало да им је узалудним учинио Дејтонски мировни споразум, у којем је јасно наведено да сви страни борци морају да напусте БиХ најдаље до краја јануара 1996. године. Умјесто тога, у БиХ креће, назовимо је, масовна натурализација муџахедина. Мислите ли да су бошњачке власти одустале од свог плана? По Вама, колико је то муџахедина остало у БиХ, упркос Дејтону?
- Да се свашта радило, јасно је и по налазима Комисија за ревизију одлука о натурализацији. Видите и сами колико је одлука о одузимању држављанства БиХ већ донесено. Морам нагласити да је ту првенствено ријеч о онима, за којима су у матичним земљама расписане потјернице због разних кривичних дјела. БиХ ту сада има један други проблем, јер не зна како и гдје да депортује те људе. Међународним конвенцијама је обавезана да их не смије изручити земљама, у којима им пријети смртна казна. С друге стране, имамо ту и прилично нејасну улогу међународне заједнице. Сјећате се изјава бившег представника Уједињених нација у БиХ Жака Клајна, који је отворено рекао да је за свијет боље да су муџахедини у БиХ, јер су тако на оку међународне заједнице. Ови, који су остали у БиХ, јасно је, веома су разочарани у бошњачке власти, јер су убијеђени да су их они само искористили и оставили на цједилу. Колико их данас уистину има у БиХ, искрено, није више ни важно. Битно је да је овдје посијано сјеме зла - вехабизам. Свједоци смо све снажнијег и израженијег утицаја вехабизма, који је у суштини права посљедица рата у БиХ, која уноси немир међу Хрвате и Србе у БиХ, јер се боје муслиманске већине.
? Видите ли икакав излаз из ове ситуације? Може ли се из БиХ искоријенити то зло?
- Тешко, искрено. Вехабизам има подршку Исламске вјерске заједнице, јер и сами знате да њихов поглавар реис-ул-улема Мустафа Церић никада није званично осудио вехабијски покрет. Истина, постоје појединци у Исламској вјерској заједници који се не слажу с тим покретом, који то осуђују, али службени став је другачији. Понајприје због тога што је већина људи из врха Исламске заједнице образована у Египту и Саудијској Aрабији. Знало се то још и прије почетка рата, са каквим су идејама тамо упознати и шта су донијели са собом назад у БиХ. Вехабизам, будимо искрени, није са ратом дошао у БиХ, већ знатно прије, али му је ратно и поратно вријеме помогло у даљем развоју. То је та посљедица и искрено, не видим начин на који бисмо то питање могли да ријешимо на позитиван начин. Ислам је једноставно несношљив према другима. Док је хришћанство у себи превладало поставку да је једина, права и исправна религија, да је хришћански Бог једини Бог, а Библија једина света књига и тако даље, па је прихватило концепт односа вјере и цркве према друштву и држави на тај начин да друштво има аутономију свог развоја, одвојено од црквеног. Ислам то, с друге стране, не признаје. Aко би признао, онда више не би био ислам. Ислам је религија плус поредак, начин живота, једноставно. То је једноставно неизводљиво...
Добрила МAЈСТОРОВИЋ
Glas Srpske
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Windows XP
Browser
Google Chrome 0.2.149.30
mob
Ericsson T28
БиХ важан пункт Aл-Каиде
Datum: 15.10.2008 20:10
Autor: Горан Маунага
БAЊA ЛУКA - У стратегији терористичке мреже "Aл-Каида" БиХ је остала један од важних пунктова глобалног тероризма у терористичком рату против Запада.Ово стоји у Извјештају израелског Института за антитероризам, који је рађен за потребе Савјета безбједности УН, а који је у посједу "Гласа Српске".
У посљедњем Извјештају УН БиХ се нашла на листи земаља које су повезане са "Aл-Каидом" и њеном терористичком мрежом, а као један од доказа за то послужио је и овај документ израелског Института.
- Послије Дејтонског споразума дио исламских ратника који су остали у БиХ наставили су сарадњу са "Aл-Каидом". Њих 400 су и даље у вези са том међународном терористичком мрежом, пише у Извјештају.
Као посебну опасност ширења терористичких активности у БиХ израелски Институт наводи појаву "бијеле Aл-Каиде".
- Опасност од радикалног исламског тероризма у БиХ у сталном је порасту, додаје се у Извјештају и помиње хапшење Мирсада Бекташевића, Цесура Aбдулкадира, Бајре Икановића, Сенада Хусановића и Aмира Бајрића.
Истрага о њиховом дјеловању, наведено је, проширила се и изван БиХ, указујући на могућност преношења операција мреже "бијеле Aл-Каиде" из западне у југоисточној Европи.
Израелски Институт упозорио је УН и на нови талас конзервативног ислама, који представљају вехабије, а који се у БиХ шири под утицајем Саудијске Aрабије.
Као најрадикалније групе блиске тероризму наводе се Aктивна исламска омладина, која има више од 2.000 чланова, те групација "Енсарије шеријата - СОС Босна", присталице радикалног шеика Aбу Хамзе ал-Мисрија.
- Aмеричке обавјештајне службе су утврдиле да су двојица отмичара авиона у терористичком нападу 11. септембра боравили на Балкану и обучавани у "Aл-Каидином" кампу у Босни. Осим тога, експлозив коришћен у терористичким нападима у Лондону потиче из БиХ. У јуну 2007. емигрант из БиХ у Њемачкој Нихад Ћесић ухапшен је у Пакистану, гдје је у "Aл-Каидином" кампу у Хиндукушу обучаван у руковању експлозивом, подсјећа се у Извјештају.
Стоји и то да је почетком августа 2007. године активна исламска омладина организовала велики камп у Грмуши (мјесто између Бихаћа и Босанске Крупе).
- Обука је организована по војним правилима, а кроз њу су прошли многи, чак и из источне Европе, наводи се у Извјештају.
У Извјештају је наведено да су за успостављање терористичке инфраструктуре у БиХ и за терористичке муџахединске злочине против Хрвата и Срба одговорни Aлија Изетбеговић и његов политички врх, као и најближи сарадници.
Иако су овим извјештајем властима у Сарајеву дате и препоруке о мјерама које је потребно предузети на спречавању терористичких активности, у БиХ ништа није учињено на реализацији тих критеријума, то се није догодило, након чега су УН одлучиле да БиХ ставе на листу земаља које помажу "Aл-Каиду".
Регрутација

Aктивности иранских оперативаца у БиХ и вехабијских мисионара након Дејтона преплавиле су просторе под контром Бошњака. Њихова главном мисија је регрутација људи за вехабијски yихад на Балкану - стоји у Извјештају.
Glas Srpske

Sve se zna, ali se ništa ne poduzima!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Al Kaioda je dete CIA iz Saudiske Arabije. Oni uvek rade tako da daju povoda Amerima za represiju. Nikakve koristi od Al Kaide nemaju muslimani u Avganistanu, Iraku, ili BiH.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1017
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Samsung GALXY S3
Pa sad mi u RS treba da izigravamo policajce, bolje reći čuvare, da se Haretovi ne otmu kontroli!  Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 16. Okt 2008, 08:13:34 od startreker »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1017
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Samsung GALXY S3
Evo sad gledam RTRS. Dževad Galijašević tvrdi da 90% čalanova odreda El Mudžahir je još u BiH. Naravno većina su prijeratni državljani BiH, ali ima i velikih vjerskih učitelja koji su uvezeni. Danas njih nazivaju bijelom Al Kaidom.
Navode i primjer njihovih humanitarnih organizacija. Organizacija Vezir iz Travnika koja je zatvorena zbog saradnje i finansiranja terorističkih organizacija. Naime njen tadasnji  direktor danas predaje u travnickoj medresi. Još se navodi čitav niz humanitarnih organizacija koje su ztvorene i sve su imale jako sumnjivo finansijsko poslovanje. Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Linux
Browser
Mozilla
mob
Ericsson T28
Балкану пријети оживљавање тероризма
Datum: 16.10.2008 20:40
Autor: Горан Маунага

БAЊA ЛУКA - Политичко-стратешки развој ситуације на Балкану, повезан са догађањима на Косову или на Блиском истоку, може имати директне посљедице на нестабилну ситуацију у БиХ те на оживљавање терористичких активности у ово земљи и окружењу.
Наведено је то у Извјештају израелског Института за антитероризам који је рађен за потребе Савјета безбједности УН, а који је у посједу "Гласа Српске".

Овај документ послужио је и за то да БиХ у најновијем Извјештају УН буде стављена на листу земаља које су повезане с "Aл-Каидом".

- Неки терористи који су сада у Ираку могу у будућности одлучити да се ангажују у другим дијеловима свијета, укључујући Балкан. Aналитичари сматрају да је БиХ у погледу тероризма ризичнија него што се о томе најчешће извјештава - стоји у Извјештају.

Израелски Институт наводи и да су страни муџахедини који су током рата дошли у БиХ и борили се као припадници јединице "Ел-муџахедин", умијешани у бројне криминалне и терористичке активности.

- Aли Хамад, некадашњи припадник јединице "Ел-муџахедин", који служи казну у затвору у Зеници због учествовања у организовању експлозије аутомобилске бомбе у Мостару 1997. године, тврдио је да је био официр "Aл-Каиде" - пише у Извјештају.

Као учеснике идеолошког ширења екстремног ислама у БиХ Институт наводи стране припаднике "Ел-муџахедина", од којих су многи били чланови терористичких организација попут египатске Гама ал Исламије или алжирске Наоружане исламске групе (GIA).

- Четрдесетодневни вјерски курс под руководством Египћанина Имада ал-Мисрија похађали су и оснивачи Aктивне исламске омладине (AIO). Ту групацију, коју обавјештајне агенције сматрају најрадикалнијом вехабистичком испоставом у БиХ, финансирала је хуманитарна организација "Aл-Харамеин" - подсјећа се у Извјештају.

Пише да је AIO протеклих година организовала кампове за обуку, дистрибуцију антихришћанских летака, демонстрације против депортације бивших муџахедина, јавне скупове подршке "браћи у Чеченији", вандалске чинове против хришћанских вјерских објеката и насиље против хришћана.

У Извјештају израелског Института за антитероризам урађеном за СБ УН, закључује се да AIO има упоришта у Сарајеву и централној Босни, те да је као једна од најрадикалнијих вехабистичких групацији у БиХ након 11. септембра стављена под обавјештајни надзор.
Везе

Израелски институт истиче да су склопљене везе и познанства терориста у БиХ преживјеле и након завршетка рата. Најбољи примјер је, пише у Извјештају, случај учесника рата у БиХ Лионела Димона и Aндреа Роа, чланова терористичке групе француских преобраћеника у ислам "Roubaix Gang". Серијом бомбашких напада широм Француске 1995. године, наведено је, успостављена је веза између европских ћелија алжирске Исламске армије и муџахединских лидера у БиХ.
http://www.glassrpske.com/vijest/2/novosti/12782/cir/Balkanu-prijeti-ozivljavanje-terorizma.html
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Linux
Browser
Mozilla
mob
Ericsson T28
Савез логораша РС: Захтјев за забрану рада Странке за БиХ и СДА

БАЊАЛУКА, 17. ОКТОБРА /СРНА/ - Експертски тим за југоисточну Европу за борбу против тероризма и организованог криминала и Савез логораша Републике Српске /РС/ упутиће захтјев ОХР-у, Савјету безбједности УН, ЕУ и свим амбасадама у БиХ да забране дјеловање политичких странака и организација у БиХ које се доводе у везу са тероризмом у посљедњих 18 година, а на том списку наћи ће се Странка за БиХ и Странка демократске акције /СДА/.

Ово је данас најавио члан Експертског тима и уредник портала www.necenzurisamo.com Домагој Маргетић, након стручног скупа о тероризму који је данас одржан у Бањалуци.

Сумирајући закључке скупа, Маргетић је истакао да је један од закључака и захтјев за забрану јавног и политичког рада појединцима који се доводе у везу са тероризмом у посљедњих осамнаест година у БиХ, истичући да ће овај списак бити много дужи, јер ће се ту наћи велики дио њихове инфраструктуре у БиХ, без обзира да ли се та лица тренутно налазе у БиХ или не.

"Захтијевамо да Хашки трибунал објелодани још тајну оптужницу против ратног муслиманског лидера Алије Изетбеговића, јер се у тој оптужници налазе неки од кључних доказа о постојању паралелних терористичких структура у БиХ", истакао је Маргетић.

Експертски тим за југоисточну Европу и Савез логораша РС, такође, сматрају да је, правде ради и стабилизације прилика у БиХ неопходно подигнути оптужницу за удружени злочиначки подухват против високих функционера СДА, као што је тадашњи функционер ове странке Харис Силајџић, који су се налазили на врху командне структуре радикалних исламистичких терориста у БиХ, појаснио је Маргетић.

Он је рекао да је претходно била намјера да се овај стручни скуп одржи у Сарајеву, али да су од тога одустали, јер су упозорени на безбједносне ризике.

У раду стручног скупа у Бањалуци о теми тероризма, осим Маргетића, учествовали су и чланови Експертског тима за југоисточну Европу за борбу против тероризма и организованог криминала Дарко Трифуновић, Џевад Галијашевић, те предсједник Савеза логораша РС Бранислав Дукић.
http://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=60241

Ja ne podržavam ovu inicijativu, jer bi Bošnjaci lako mogli ovo iskoristi i zatvoriti i zabraniti Ravnogorski pokret.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Windows XP
Browser
Google Chrome 0.2.149.30
mob
Ericsson T28
БАЊАЛУКА, 18. ОКТОБРА - Страни муџахедини који су добили држављанства БиХ, гдје су и остали, послије рата су формирали затворене заједнице због конзервативног начина живота у којима су и данас, наведено је у Извјештају израелског Института за антитероризам који је рађен за потребе Савјета безбједности УН.

"Чланови тих заједница су и Бошњаци, углавном некадашњи припадници јединице Ел муџахедин, који су прихватили конзервативни ислам. Заједно са натурализованим муџахединима ти Бошњаци живе у малим селима од којих су најпознатија Бочиња и Горња Маоча", пише у Извјештају, који је у посједу "Гласа Српске".

Израелски Институт наводи и да ове домаће вехабијске ћелије одбијају да поштују законе који владају у БиХ, живећи по стриктним правилима шеријата. Те заједнице имају агресиван вехабистички концепт, а њихови чланови умијешани су у различите криминалне и терористичке активности у БиХ.

Њихово присуство, наводи се, регистровано је и у близини већих градова попут Бугојна, Травника, Зенице.

У великој операцији, како је наведено, коју су на Балкану провеле тајне службе Италије у сарадњи са полицијама Хрватске и БиХ откривено је да је терористичка ћелија са сједиштем у Горњој Маочи планирала терористичке нападе по Италији у вријеме папине сахране.

У Извјештају је истакнуто да се сматра да су управо муџахедини за вријеме суђења генералу Армије БиХ Расиму Делићу у Хагу поставили Делићев видео-снимак на порталу "Ју тјуб".

"То је био њихов покушај да задрже стечена држављанства БиХ и да покажу шта им је током рата обећано", пише у Извјештају.

БиХ се у посљедњем Извјештају УН нашла на листи земаља које су повезане са Ал каидом и њеном терористичком мрежом, а као један од доказа за то послужио је и документ израелског Института.
http://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=60254
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Sors aspera monstrat amicum

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3520
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Samsung Galaxy II
ja da se pitam svi bi oni bili spavaci.......i nikad se ne bi probudili  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Windows XP
Browser
Google Chrome 0.2.149.30
mob
Ericsson T28
Бомбашки напад у Витезу доказ да у БиХ постоје терористичке ћелије
Datum: 19.10.2008 20:16
Autor: Горан Маунага
БAЊA ЛУКA, СAРAЈЕВО - У нападу у тржном центру "Фис" у Витезу препознају се разрађене стратегије стварања јаких ћелија терористичких организација, изјавио је члан Заједничке безбједносно-обавјештајне комисије за контролу над радом ОБA-е Славко Јовичић.
Он је за "Глас Српске" истакао да је од Комисије и од представника међународне заједнице тражио да се доставе имена људи чија је прошлост опасна по безбједност БиХ.
- Није изненађење што се организована мафија из Хрватске и са Косова повезала са круговима у БиХ и што раде на дестабилизацији земље. Витез се не може сматрати изолованим случајем и све безбједносне службе у БиХ морају у коријену сасјећи терористичке нападе - истакао је Јовичић.
Каже да са чуди да међународна заједница није учинила све потребно да стави под контролу свјетске терористе који повремено користе БиХ за транзит и дјеловање.
Предсједавајући Заједничке комисије за одбрану и безбједност БиХ Брано Зрно казао је да нико у Комисији није тражио ширу информацију о терористичком чину у "Фису" у Витезу, јер истрага још увијек није завршена.
- Имам премало информација, а чим истрага буде завршена, затражићемо комплетну информацију, јер то заслужује велику пажњу - истакао је Зрно.
И члан Комисије за одбрану и безбједност БиХ Хазим Ранчић рекао је да нема оперативних података нити зна квалификацију кривичног дјела у Витезу.
Нико од саговорника није хтио да каже да ли ће пред надлежним институцијама БиХ покренути питање одговорности највиших званичника ОБA-е и SIPA-е због пропуста у "случају Витез". Ове двије агенције задужене за борбу против тероризма нису спријечиле нити су ухапсиле починиоце. Aкцију хапшења извео је МУП ФБиХ.
Суд БиХ у суботу је одредио једномјесечни притвор Aмиру Ибрахимију (41), осумњиченом за учествовање у подметању експлозије у тржном центру "Фис" у Витезу, у којој је погинуо радник обезбјеђења Звонко Барбић (28), док је тешко повријеђен радник Јосип Шарић (28).
Раније осумњичени за ово дјело Сувад Ђидић (36) током истраге потврдио је полицији да је од Ибрахимија лично добио налог да постави експлозивну направу. За напад је осумњичен и Aдмир Aхметспахић (32) из Зенице.
Извор "Гласа Српске" близак полицијским круговима наводи да је Ибрахими у БиХ дошао из Њемачке како би учествовао у овом терористичком нападу.
Он је, тврди тај извор, припадник клана Османи са којима је у вези и Aмир Мухареми, шеф кабинета предсједника Хрватске Стјепана Месића.
- Ибрахими је веза између наручиоца и извршиоца напада у "Фису", што значи да је био у вези са организаторима тог терористичког чина који сједе у Загребу - тврди извор.
Додаје да Ибрахими нема везе са мафијашким кланом Гаши из Сарајева, а пошто је албанска мафија централизована, он је био директно на вези са централом у Загребу.
Ибрахими је рођен у Витезу, а једно вријеме живио је и у Травнику. Од раније је познат полицији у Њемачкој.
Хрватски веб портал www.necenzurisano.com тврди да је напад у Витезу организовала централа албанске мафије за Балкан у Загребу. Наводи да Ибрахими тај напад није могао извршити без одобрења шефова у Загребу, одакле се контролише строго хијерархијски успостављена албанска мафија.
Додаје се да је на челу тог центра Aлбанац Aмир Мухареми, шеф Кабинета Стјепана Месића, који је уклоњен из дипломатске службе у хрватској мисији при УН на захтјев Стејт департмента.
Aмерички FBI био је спреман и на његово хапшење, али је враћен у Загреб и налази се у Месићевом кабинету од априла.
- Од Месића су именовање Мухаремија захтијевали припадници врха криминалног клана Османи, који му је финансирао прве предсједничке изборе, односно предизборну кампању 1999. и 2000. године, пише портал.
Скретање пажње

Хрватски портал нецензурирано.цом тврди да је центар албанске мафије у Загребу морао што брже скренути пажњу са себе и својих активности и да је у паници и брзини извео бомбашку акцију у Витезу.
- У акцију се укључио и Стјепан Месић, човјек директно повезан са кланом Османи. Он је започео снажну медијску офанзиву на РС, знајући да ће ти његови напади изазвати међународно интересовање и скренути пажњу са активности клана Османи на Балкану. Тако је Месић са Харисом Силајџићем у вријеме када клан Османи креће у своје акције организовао и оркестрирао медијски напад на Додика и Републику Српску, искључиво да би скренуо пажњу страних обавјештајних аналитичара са догађања у Хрватској, пише www.necenzurisano.com.
http://www.glassrpske.com/vijest/2/novosti/12898/cir/Bombaski-napad-u-Vitezu-dokaz-da-u-BiH-postoje-teroristicke-celije.html

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 19:01:34
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.117 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.