Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mazda 3 MPS - najsnažniji auto s prednjim pogonom  (Pročitano 9542 puta)
18. Okt 2006, 14:58:15
Veteran foruma
Poznata licnost


=)

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4232
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6210
Mazda 3 MPS - najsnažniji auto s prednjim pogonom



Mazda je predstavila model 3 MPS, koji bi mogao pomrsiti račune već predstavljenim bombarderima kompaktne klase - Golfu GTI, Astri OPC i Focusu ST. Japanski top-gun kompakt pravi korak naprijed u snazi, jer je opremljen turbobenzinskim motorom snage 260 KS, koji omogućava ubrzanje do stotke u 6,1 s i najveću brzinu od 250 km/h. Zbog toga je moćniji i ubojitiji i od Golfa R32, koji ima ‘samo’ 250 KS.

Kratica MPS znači Mazda Performance Series, a po tome se vidi srodstvo s prošle godine predstavljenom Mazdom 6 MPS. Taj pola klase veći auto još ima pogon 4x4, pa je veliko iznenađenje što kompakt iz Hiroshime, atomsku bombu na cesti pokreću samo prednji kotači. Dakle, ovo je najsnažniji auto sa samo prednjim pogonom! Mazda je igrala na tu kartu, jer se time smanjuje cijena te ovaj model, snažniji od Golfa R32 stajati tek nešto više od Golfa GTI sa 200 KS.



Mazda 3 MPS podiže letvicu u kompaktnoj klasi: najsnažnija je (260 KS), najbrža (250 km/h) i najbolje ubrzava (6,1 s)

Motor MZR 2.3 DISI Turbo, koji se već fokazao u najsnažnijoj ‘šestici’, ima četiri cilindra i obujam 2261 ccm. Ima impresivne mogućnosti - snagu od 260 KS pri 5500/min i okretni moment od 380 Nm razvija pri 3000/min. Za specifičnu snagu od čak 113 KS/l zaslužan je turbopunjač Hitachi s najvećim tlakom prednabijanja 1,1 bar. Samo prednji pogon ima manje otpore (mehaničke gubitke) od 4x4, što je dodatan impuls performansama, a osigurava i razmjerno povoljnu prosječnu potrošnju od 9,7 l.


Izvana se moć najsnažnijeg kompakta najbolje vidi po alu naplacima s gumama 215/45 ZR 18 i ispušnoj cijevi od 105 mm

Kako bi se taj potencijal obuzdao samo na prednjim kotačima ugrađen je novi samoblokirajući diferencijal i temeljito je dorađeno podvozje. Sportski je spušteno i ukrućeno te opremljeno atraktivnim alu naplatcima s gumama 215/45 ZR 18. Ugrađena je elektronika za sprječavanje proklizavanja i poboljšanje dinamičke stabilnosti. To ne bi bilo dovoljno, pa upravljačka elektronika u prvom stupnju moment ograničava na 350 Nm, a u drugom na 300 Nm. Vrhunskim performansama prilagođena su četiri velika diska - sprijeda od 320 mm.

Masa ovog kompakta dugačkog  443,5 cm, širokog 176,5 cm i visokog 146,5 iznosi 1485 kg, što potvrđuje da se radi o vrlo solidnoj i moćnoj spravi. Sportski stil naglašavaju uzdignuta hauba (zbog hladnjaka zraka), masivniji prednji branik, sportski profilirani pragovi, sportski kotači, stražnji dvobojni branik, a posebice ispušni ‘top’ od 105 mm. Unutrašnjošću dominiraju profilirana sportska sjedala, aluminijske papučice i oslonac za nogu, a performanse pokazuje brzinomjer graviran na 280.



Nedovoljno atraktivan dizajn jedina je mana ovog automobila, koji nudi sve za sigurnu jurnjavu i užitak u vožnji

Prve novinarske testne vožnje napravljene proteklih dana u Bavarskoj pokazale su izvrsna vozna svojstva, a motor doslovce puca od snage u svakom od 6 stupnjeva prijenosa. Dovoljno je kazati da je Mazda 3 MPS startnija od Porsche Boxstera! Posebno su impresivna vozna svojstva i auto se gotovo lijepi za cestu. Nema neugodnih proklizavanja i podvozje sigurno prenosi snagu na podlogu. Nije ni čudno, jer podvozje izvorno potječe od Focusovog, a Fordovi su stručnjaci najbolji za taj važan segment.


Četverocilindraš obujma 2261 ccm, poput Golfa GTI, kombinira turbo prednabijanje i direktno ubrizgavanje, što osigurava povoljnu potrošnju (13,5/7,5/9,7)

Ne treba zanemariti ni vrhunsku mazdinu kvalitetu (3 godine/100.000 km) i najveći komfor u klasi (međuosovinski razmak 264 cm). Treba dakle samo pričekati 2007., kad se prvi primjerci očekuju na našim cestama. Cijena, naravno, ne može biti niska, no neće biti ni (pre)visoka. Ako bude niža od 30.000 eura, to će za ovaj auto biti prava mjera i Mazda 3 MPS bi mogla postati poželjna jurilica i terminator svih Golfova GTI koji su već stigli.


Izvor: AutoGodine.hr
IP sačuvana
social share
Reality Beats Fiction By Far
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

2006-mazda-3-mps-scn-net-005.jpg
(35.3 KB, 700x525)
2006-mazda-3-mps-scn-net-007.jpg
(38.56 KB, 700x525)
2006-mazda-3-mps-scn-net-008.jpg
(34.96 KB, 700x525)
2006-mazda-3-mps-scn-net-019.jpg
(29.07 KB, 700x525)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
LG 4X HD
extra  Smile Smile
jel se ovo pravi i u sedan verziji?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


=)

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4232
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6210
evo danas vidio i mazdu6 mps uzivo..isti motor je unutra:2.3 DISI Turbo..ovaj ide do stotke u 6,6sek ali ima pogon na sve cetri kotace..auto je preheben!! kosta 270.000kn (36.700EUR)



IP sačuvana
social share
Reality Beats Fiction By Far
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Live free or die like a rabbit!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 13279
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Nokia 6681-7710
alfa romeo 147 gta 3.2 v6 i ako nije sportsko auto imam malo sportske krvi ali ima znatno vise od ove vase mazde,i tojo909 bas sam hteo da te pitam zasto ti pise fiat punto gt turbo ispod nika?
IP sačuvana
social share
They shouldn't have put me in the water,if they didn't want me to make waves!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


=)

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4232
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6210
evo tebe opet..ti ne odustajes.. Ljepo pise: Najbrzi auto na prednji pogon!
Alfa Romeo 147 GTA: 0-100: 6,3sek , Max Brzina: 246km/h
Mazda 3 MPS: 0-100: 6,1sek , Max Brzina: 250km/h

punto GT turbo mi pise jer vozim taj auto..
IP sačuvana
social share
Reality Beats Fiction By Far
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Vojvodina Novi Sad

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 3927
Zastava Srpska Atina (Novi Sad)
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
HTC HD2
Odlicno izgleda auto  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Live free or die like a rabbit!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 13279
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Nokia 6681-7710
joj brate pa ako ti se toliko svidjaju japanci onda zasto vozis punto,izmedju italian i japanca postoji velika razlika,a sto se tice ove mazde to nije ni sport ni luks ja stvarno neznam na koju klasu taj auto spada,sto se tice alfe ona jeste za dvije desetinke sporija ali zato ima hiladu puta vise sportske krvi,a kad japanci naprave bolje SPORTSKO auto od italiana,engleza i francuza onda mi javi  Smile Smile
IP sačuvana
social share
They shouldn't have put me in the water,if they didn't want me to make waves!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


=)

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4232
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6210
pa sta fali tome sta vozim taljana??koj si ti tip covjece..
nisam nikad rekao nista ruzno za taljane..
necu ti se vise javljati jer ti imas u glavi samo 3 drzave. A ni neznas da u svijetu postoje mnogo ljepih, sportskih auta koja nemaju veze sa tvojim 3 drzavama.
IP sačuvana
social share
Reality Beats Fiction By Far
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Live free or die like a rabbit!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 13279
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Nokia 6681-7710
znam da postoje ali ova mazda sigruno nije sportsko auto ja ne kazem nista lose o japancima ali neznam zasto bismo citavo vrijeme pricali o njima i rekli da su oni neuporedljivi kad nisu ni blizu mojih tri drzava  Smile Smile
IP sačuvana
social share
They shouldn't have put me in the water,if they didn't want me to make waves!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.175 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.