Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ekonomski patriotizam - da li gledate cije proizvode kupujete i zasto?  (Pročitano 31602 puta)
18. Okt 2006, 02:58:04
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Tekst Serbian Fightera o Salfordu me je podstakao na otvaranje nove teme.

Apsolutni sam pristalica globalizacije, slobodnog trzista, ulaska pre svega u NATO pa i u EU, ali sam itekakav lokalpatriota kada je rec o kupovini domace robe za siroku potrosnju koju kvalitetno pravimo - pogotovo kada je rec o prehrambenim proizvodima i deterdzentima. Next sokovi, domaca mleka, jogurti, sirevi, flasirana voda, deterdzenti itd.

Takodje radije kupujem proizvode onih multinacionalnih kompanija koje su ulozile u Srbiju i od kojih plate dobijaju nasi radnici nego one koje to nisu - npr uvek cu se pre opredeliti za  Henkelove/Merima proizvode poput Persila i Mera nego Ariel i Fairy koje pravi druga multinacionalna kompanija u fabrici u Rumuniji.

Da li i koliko razmisljate o ovim stvarima u svakodnevnom zivotu i kupovini? Ova tema jeste ekonomska ali ima veze sa politikom i opredeljenjima. 

« Poslednja izmena: 18. Okt 2006, 12:40:53 od danilobg »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Bog je kockar, Dokaz: kvantna mehanika

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4335
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
 Smile za temu.
ja kad god mogu, biram domace, takogje sam pristalica globalizacije.
ima primera gde nasa roba ne moze da se meri sa stranom, tu naravno kupujem kvalitetnije-strano, ali npr.ja nikad necu kupiti karavan zdenku vec biser, iako je karavan malo lepsi. vodim racuna o tome, vec mi je preslo u naviku. zadnje 2 godine mislim da nisam kupio ni jedan deltin sladoled, smo frikom. ali mi nesto nije jasno, ako ja kupujem biser i frikom proizvode, zar time ja ne jacam hrvatsku ekonomiju a ne nasu? te firme su otkupili hrvati, logicno je da se te pare onda slivaju u HR. ako je tako, onda cu pre kupovati deltu, jer imamo bolje odnise sa grcima, ili necu birati . naravno, uvek pijem Weifert jer dolazim iz panceva, iako je turski. ipak, ja mislim da su sve to sitne stvari i da bi po drzavu bilo bolje da mi, umesto da 10 godina kupujemo nasu prehrambenu robu, odemo do zastave i kupimo Zastavu 10(naravno, ako neko ima para za kola), ili da na letovanju pijemo knjaz milos ili nesto slicno ako nadjemo.time vise stimulisemo izvoz, ja mislim.  ako neko zna bolje, rado cu poslusati neki drugi savet, kako mi smrtnici mozemo da na taj nacin pomognemo domacu privredu.
IP sačuvana
social share
U Srbiji 60 odsto ljudi voli Cecu Ražnatović, a više od 40 odsto ne znaju čime se bave ili ko su uopšte "Partibrejkersi". Više od trećine ne zna da navede ime omiljenog pisca, a dve trećine ne zna nijednog jedinog slikara. Čak 13,5 odsto ljudi nema nijednu knjigu u kući, dok još četvrtina ispitanih poseduje svega do 25 knjiga.
ponosni neprijatelji zapada:
Severna Koreja
Kina
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ухапсите Младића!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4971
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Motorola V3i
Moram priznati da je tema izuzetno zanimljiva, ali cu isto tako priznati da nisam posebno o tome razmisljao.

Ok i ja sam "pristalica" globalizacije. Malo mi zvuci cudno to pristalica i globalizacija. Ja mislim da je to prirodan proces, i neizbezan. Tako da mi je cudno reci da sam pristalica evolucije? Ili pristalica zemljotresa? Vise mi odgovara da kazem, svestan sam globalizacije.

Sto se proizvoda tice, nisam bas izbirao u zadnje vreme, ali jesam presao na Merimu i Henkel, jer je jeftinije, i ako ne bolje, onda nista losije od Ariela. Hm... Ali uvek kad imam priliku da narucim nesto iz USA (pogotovu od tehnike), iskoristim priliku jer su ovde sumanute cene, pogotovu tehnike.

Od piva pijem Lav, Niksicko i Lasko. Mogao bih samo na Lav da predjem, a da pijem tamno Waifert Smiley

Ali opet sa druge strane, kad bih imao neke pare ne mogu reci da bih ulagao samo u npr. domacu berzu, vec bih se osigurao na nekoj strani, a kod nas bih gledao da uletim negde gde cu preko noci moci dosta da profitiram.
« Poslednja izmena: 18. Okt 2006, 11:10:49 od vanja_gator »
IP sačuvana
social share
Vreme je za demonstracije.
- Sreda 20. Februar u 15h studentski protest na Platou kod Filozofskog fakulteta -
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Vodim se prostim potrosackim stavovima: dizajn ambalaze, kolicina i odnos cena-kvalitet...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

357 kume, 357...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 1503
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 5.01
izbegavam samo slovenacke proizvode... ne bi voleo da ljudi pocnu da navaljuju da ih kupuju. mogao sam da radim tamo ali...
IP sačuvana
social share
Be sociable - have a Pepsi
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 410
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
SonyEricsson w900
 Smile za temu
Oduvek sam birao nas proizvod cak iako je losijeg kvaliteta od stranog, jer nase preduzece nece moci da podigne kvalitet proizvoda ukoliko ga ne kupujemo (nece imati dobit i nece moci da investira u poboljsanje kvaliteta).
Takodje treba uvek preferirati sve strane firme koje su otvorile proizvodne pogone u Srbiji, jer zaposleni primaju platu za svoj radi i izdrzavaju svoje porodice. Ako ikad budem kupio neki proizvod od Gorenja, prvo cu da pogledam da li je proizveden u fabrici  u Valjevu.

@kraljevicu marko
Naravno da podrzavas izvoz kad kupujes nase proizvode u inostranstvu. U Grckoj Englezi piju najvise svoje, a Nemci svoje pivo... Ja sam ove godine u Budimpesti kupovao Next sokove, da sam ih video u Grckoj, naravno da bi ih kupio. Ne samo sokove nego bilo koji drugi proizvod.

banalna sema pri idealnim pretpostavkama
Nasi izvezu=> proizvod se prodaje=> Nase preduzece ima priliv (ulaze, postaje vece)=> Nasi izvezu unapredjen proizvod............ ili
Nasi izvezu=> proizvod se ne prodaje => the end
Zato kupujte nase proizvode bilo gde u inostranstvu
« Poslednja izmena: 18. Okt 2006, 12:36:47 od nemanjini »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Nokia ispo iz modu
Ja od raspada ex yu ne kupujem ni hrvatske ni slovenacke proizvode ( ove ostale ex yu republike ne znam da nesto pametno i imaju u svojoj ponudi). U principu kada su  u pitanju hrana i pice iskljucivo konzumiram domace proizvode,a ako se i desi da je to neki uvozni proizvod to nikako nece biti hrvatski ili slovenacki  Smile

Sto se frikomovih sladoleda tice ni njih ne konzumiram od kad su frikom prodali krvatima. Licno meni su next sokovi odlicnog ukusa i kvaliteta pa ne vidim razlog da pare dajem na kupovinu fructal ili pago sokova, tako da i u kaficima ako nema next ili nektar sokova popijem mineralnu vodu ili limunadu. Smiley

... i td. Ja sam mozda od onih malo ekstremnijih ali apsolutno podrzavam akciju kupujmo domace ( kad god je to moguce osim naravno domacih automobila ).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Next sokovi su bolji od Fructala, Pago-a a pogotovo nekada famoznih Bravo i Happy Day napitaka. Dovoljno je da bacite pogled na etiketu i videcete kakvu sve hemiju Pago i Rauch trpaju unutra.

Licno ne bojkotujem proizvode ni iz jedne zemlje - ali ako su slicnog kvaliteta, svakako cu se pre opredeliti za nas.

Od domacih proizvoda bojkotujem kragujevacku Zastavu. Neverovatno da se nijedna vlada do sada nije usudila da stavi tacku na tu megalomansku ideju da Srbija mora da pravi automobil makar bio najgori na svetu i istovremeno ih stiti abnormalno visokim carinama.
Takva titoisticko-komunjarska praksa cuvanja propale fabrike vise ne postoji nigde u Evropi pa ni kod nasih istocnih komsija. Vozimo najstarije i najpropalije automobile u celoj Evropi ali vladi ne pada ni na kraj pameti da svede carine na simbolican nivo i tako pomogne ljudima da lakse zamene propale `glava-u-torbi` stojadine i lade.







 
« Poslednja izmena: 18. Okt 2006, 19:21:43 od danilobg »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Gecko 20060929
mob
Apple iPhone SE 2020
Next sokovi nisu nista bolji... danas su domaci gusti kao i strani... obojeni sok od repe Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Next sokovi nisu nista bolji... danas su domaci gusti kao i strani... obojeni sok od repe Smiley

Eh sad...od repe.. Smile.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.