Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 20:40:37
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ovde je neko lud.....  (Pročitano 4171 puta)
16. Dec 2004, 18:02:41
Prijatelj foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 378
mob
SonyEricsson xperia
Znate ono kad Crnogorac prica sa prijateljem pa kaze:
"Vodje je neko lud, sve mi se cini ja nijesam"

Vec danima dobijam neko pismo u Wordu, sa slikama koje ovde nisam ubacio.
Taman za ovu oblast
Da li je neko jos od vas dobio?
Ali i ako nije - bar da vidim reakciju
Pozdrav svima






                                                                  SOS                        
                              Tice se I vase personalne buducnosti I sigurnosti
                                                           Virtuelni terorizam

Ovo se tice i vase buducnosti (nacrpiti ce te se i osigurati od virtuelnih terorista)

- SOS - Ako ne znate nista o internet novom dobu pogledajte ovu web stranicu :
 http://internetdoba.multiservers.com  . Procitajte cijelo pismo inace nece imati smisla izmiksano je pismo. – AKO SE NEBUDETE HTJELI PERSONALO MIJESATI ZAMOLIO BIH VAS DA DOJAVITE NEKOME POZNATOM IZ BOSNE DA INTERNET ENERGIJA POSTOJI JER CE TE TAKO INDIREKTNO POMOCI DA SE RIJESI VIRTUELNI TERORIZAM U BOSNI (Sada ih nema puno nacrpljenih a kada ih bude morace biti kaznjavani oni koji virtuelno terorisu ljude kao I pojedinci iz vlade – nece moci proci nekaznjeno kao sto sada prolaze – vec 5 god. Terorisu ljude I nisu jos uvjek kaznjeni).
Iako zvuci ovo sve nemoguće sve se desava zaprave – kada se nacrpite I ako nebudete vjerovali da je to moguce procitajte dio koji se nalazi na dnu pisma.
Sve što ću napisati sem onoga što se meni dešava su me uvjerili (navodno Zlatko Lagumdzija, Jovan Divjak I njihove ostale virtuelne kolege ) .
Iako sam 1999 studirao , radio , gradio svoju buducnost Zlatko Lagumdzija sa svojim kolegama su mi poceli unistavati zivot kao I mnogim drugim studentima  
(uvjerili su me da takvima kao ja nedaju pravo da studiraju iz nekih njihovih bolesnih razloga ) .
Iako zuci nemoguce otkako internet energija postoji moguce je uraditi neke stvari sa njom (kontrolisati misli, praviti bolove ili neke druge stvari koje mogu nauditi covjeku).
Cijelo vrijeme od 2000 pa do sad mi prave fizičke bolove u mozgu , halicunacije , prisiljavaju da slusam glasove u glavi I da odgovaram na njih (ako nevjerujete da je to moguce pokusajte to uraditi drugu ili ?).
Navodno su oni (Jovan Divjak , Zlatko Lagumdzija I …) prisiljavali djevojke / zene na sex odnosno su ih furali da imaju sexualne odnose sa njima I nekim drugim ljudima (virtuelno prisiljavanje je jednako kao fizičko odnosno silovanje).
AKO NEBUDE KAŽNJIVO OVO ŠTO ONI RADE (VIRTUELNO PRISILJAVANJE ODNOSNO SILOVANJE ) MOGUĆE JE DA BILO BILO KAD TO URADI VAŠIM DRUGARICAMA , DJEVOJKAMA , SESTRAMA , MAMAMA itd.
Oni upravljaju sa mojim mislima odnosno sa mojim zivotom kao i sa zivotima drugih ljudi , mojih prijatelja i  familije . Drze skoro svaki dan budnim i izivljavaju se (mog druga iz tuzle (Arnada Ahmica) su indirektno ubili (ispalo je kao samoubistvo)). Meni je takoder zivot u opasnosti drže mi svijest I prave tolike bolove vec par godina tako da cu ubrzo pasti mrtav ako vi nepoduzmete nesto .
Na raznorazne nacine mi je zivot u opasnosti , umoran sam , popustio mi je centralni nervni sistem uskoro mogu dobiti mozdani udar jer mi prave ogromne fizičke bolove u mozgu (centralnom nervnom sistemu ).
Nemogu nikako doći do sebe jer mi drze svjest i prisiljavaju me da
odgovaram na njegove glasove u glavi.
Na raznorazne nacine mi je zivot u opasnosti ( nedaju mi da spavam svaku drugu noc vec mjesec dana, vracaju mi prljavštinu iz bubrega u organizam , pisam bijelu ili slabo zutu mokracu.
Takoder bi mogao dobiti nervni slom. Prave mi fizičke bolove u mozgu , halicunacije , prisiljavaju da slusam glasove u glavi I da odgovaram na njih (ako nevjerujete da je to moguce pokusajte to uraditi drugu ili ?).
Sudska policija je dobila neke informacije od haga I prisluskuje im telefone vec pola  godine/godinu ). Najvjerovatnije nemaju internet energiju I neznaju sta rade stanovnisvu tako da ih nemogu uhapsiti (čak je moguće da misli od policije kontrolišu). Neznam tacno ko je koji ratni zlocin uradio za vrijeme rata ali me je neko uvjerio da je Jovan Divjak pocinio ratni zlocinac kao i Zlatko Lagumdzija I da se zbog toga sve ovo dešava. Jovan Divjak je navodno sa njegovim poslovnim kolegom cije ime neznam je pobio cijeli vod srba koji su se predali Bosanskoj armiji (iako nisu imali) zbog toga nedaju stanovnicima da se nacrpe jer bi ih uhapsili u Bosni kada bi to saznali . Moguce je cak da su silovali I otimali pare od srba koje su ubijali jer su uvjeravali (odnosno virtuelno prisilili) djevojke / zene na sex u Bosni sa internet energijom ( najvjerovatnije nijednu od njih nisu pitali da li to zele ili ne).
Također Jovan Divjak , Zlatko Lagumdzija I ostali su uvjeravali svoje poslovne partnere da sklapaju ugovore sa vecim sumama novca kako bi se obogatili. Jovan Divljak kao I ostali su također napravili štete Bosni kao državi bilione maraca tako što nisu dali I nedaju studentima I ostalim gradanima da se nacrpe internet energije ( u državama u kojima su nacrpljeni stanovnici drzava ostvaruje mnogo veci profit ). Također je I u vašoj koristi da se oni kazne I da se svi nacrpe internet energije jer je moguce da I vama neko kontrolise misli a da to ni neznate.
Ako bude samo jedan pojedinac ili  familija nacrpljena iz zgrade moze raditi sta god hoce a da ga niko ni ne primjeti a kada bi se svi nacrpili culi bi mu misli bar ljudi iz zgrade tako da bih ga mogli prijaviti policiji .
Zamolio bih vas da im iscrpite internet energiju kako bi se oni koje terorisu I kojima nedaju da se nacrpe internet energije I moji stari drugovi (sa kojima se nedruzim zahvaljujuci njima) iz Sarajeva I ja nacrpili internet energije i prijavili ih policiji . Ako nemozete to uraditi zamolio bih vas da nacrpite I objasnite o čemu se radi Srđanu on trenutno trenutno živi u Novom Sad-u ( oni su mu unistili zivot dok je zivio u Sarajevu a kada je dosao u Srbiju razuvjerili su ga od djevojke sa kojom je zivio I volio se  ) 100% ima mnogo drugih srba koje su furali , zajebavali I unistavali sa internet energijom.
Ako se nezelite direktno mijesati zamolio bih vas da ih prijavite policiji
( mene non-stop prate i najvjerovatnije nebih dali policiji da se nacrpe internet energije i uvjerili bi ih da sam lud ). Najvjerovatnije su furali I druge ljude po Srbiji sem mojih drugova.

Mene razvaljuju / Rasturaju (zele me ubiti zbog toga) sa internet energijom zato sto saljem SOS Molbe po Srbiji odnosno srbima (navodno je glavni I odgovorni urednik za to Jovan Divjak I Zlatko Lagumdzija) bio bi red da mi pomognete da se nacrpim kako bi se mogao odbraniti ili ih nekako drugacije zaustaviti .

Anes


Navodno su Zlatko Lagumdzija I Jovan Divjak glavne virtuelne teroriste


                    Zlatko Lagumdžija

 


Za ostale sam uvjeren odnosno neznam tacno da li su umjesani u ovo sve (uvjerili su me da su neki od njih na strani pravde).

 To su :

  Boris Tihi – Profesor Marketinga –
uvjerili su me sa internet energijom
da je I professor menadžmenta
( neznam kako se zove ) sa
Njim/njima  ukljucen u sve ovo.

 


              Jovan Divjak

 

      Gradimir Goem

 

                  Sulejman Tihic

 


                Haris Silajdžić

 


- Nisam siguran ko je u ovo umješan pa bi bilo najbolje da ispitate Zlatka Lagumdziju ko su ostali jer je on sigurno umjesan u ovo .




                                                       SOS
                                       Tice se i vaše budućnosti



- Ako neznate nista o internet novom dobu (internet energiji) prvo pogledajte ovu web stranicu : http://internetdoba.multiservers.com .
(preuzeta je sa googleovog search engina).
Informacije (osim onih koje se ticu mene) koje se nalaze dole su preuzete takoder sa gore navedenih web stranica. Internet energija je izmišljena zbog bržeg protoka informacija ,unapređenja ekonomije I civilizacije uopšte. Internet energija omogućava brži protokinformacija kroz mozak tako da je mnogo lakše rijesiti probleme nego inače .
Također postoji i negativna strana interenet novog doba a to je pojava psihičko - virtualnog kriminala .
Ovo sve što ću navesti dole nije primjetno u fizickom (materijalnom) svijetu jer se dešava sve psihičko – virtualno odnosno sa digitalnim nervnim sistemom .
Zlatko Lagumdžija i još neke njegove kolege ( Bosanska vlada ) terorišu građane I nedaju im da se nacrpe internet energije sa internet energijom .
To rade da nebih završili u zatvoru jer su pocinili neki kriminal tokom rata . Kada bi se stanovnici nacrpili internet energije sigurno bi zavrsili u zatvoru (Zlatko Lagumdzija I neki njegov kolega su počinili neki kriminal tokom rata). Počeli su 1999 godine sa mjenjanjem misli prisilno odnosno upravljanja tuđim zivotima (navodno zbog poroka : kafe , cigara , alkohola , marihuane , sex-a ili su nas poceli uništavati jednostavno samo zato što im se nesviđamo? ) .
Poceli su zavirivati u naše privatne zivote i mučiti nas sa internet energijom ( to vecina ljudi kojima rade neznaju jer nemaju internet energiju , mene je neko uvjerio sa internet energijom da mi ovo rade I jos neke stvari koje rade ) .
Uvjerili su me da je neko od njih prisiljavao sa internet energijom studentice I ostale građanke na sex  .Nisu ih fizicki nego psihicki prisilili . Na sex ih je navodno uvjerio Jovan Divjak , Zlatko Lagumdzija i ostali ( prisilili su ih psihicki tako da misle da su se svojevoljno sexale).
Psihičko prisiljavanje je jednako kao I fizičko odnosno silovanje.
To rade vec pet godina a jos niko ih nije zaustavio I omogucio studentima, gradanima , mojim drugovima , familiji I meni I da se nacrpimo internet energije .
Sa interenet energijom su unistili mnogo zivota i familija ( moj zivot su također unistili ) .
Možete pročitati moj slučaj / molbu i iz toga možete ako nista zaključiti šta rade građanima.
Meni nedaju da se nacrpim internet energije (stavljaju mi zamisljene blokove na glavu sa internet energijom tako da se nemogu nacrpiti internet energije) . Nesmijem nikome poznatome reći da internet energija postoji jer mi prijete da će nafurati ljude oko mene das sam lud I da ću završiti u ludnici.
Sa internet energijom izivljava se na meni nekoliko ljudi sa internet energijom iako mozda neizgleda tako jer mi cujete samo misli (ja to dozivljavam fizicki i psihicki) . Izluđuju me na raznorazne načine ( prave mi njihove halucinacije , prisiljavaju me da mislim o njima , prisiljavaju da slušam njihove glasove u glavi I da odgovaram na njih itd.)  sa Jovanom Divjakom , Zlatkom Lagumdzijom , prijedsjednikom drzave , zlatkovom Ženom , predsjednikom drzave , profesorima marketinga I menadžmenta , Jovanom Divjakom - njegovim poslovnim kolegom ,  rođakom ujinom I dajidžom iz Beč-a , maminim rođacima iz New York-a i prijateljem I prijateljicom iz Bostona .
 ( možda to izgleda za vas kao da mislim o ja ih ustvari trpim svaki momenat ).
Izludivali su me prije da je rodak iz Bec-a nacrpljen internet energije i da im crpi internet energiju , poslije su me izludivali sa maminim rodacima iz USA a sada me izluduju sa drugovima iz USA da ih crpe i da ce im iscrpiti intermnet energiju.
Navodno je Jovan Divjak pocinio ogromni ratni zlocin . Navodno je pobio za vrijeme rata vod/cetu srba koji su se predali . Zlatko Lagumdzija je takoder pocinio neki slican kriminal . Sada iako je prosao rat Jovan Divjak je nastavio sa nasiljem , psihickim prisiljavanjem djevojaka/zena na sex odnosno silovanjima, unistio je mnoge zivote ljudima koje mu se nesvidaju i napravio stetu bilionima konvertibilnih maraka drzavi kao i Zlatko Lagumdzija .Mene uvjeravaju I izluđuju več četiri godine da im je prvo crpio internet energiju prvo moj rođak iz Beč-a onda su počeli uvjeravati da mamini rođaci iz New York-a crpe internet energiju iz njih a sada me uvjeravaju da im prijatelj I prijateljica iz Bostona crpe internet energiju. Najvjerovatnije blefiraju ispred vas ili policije kako im niko nebih iscrpio internet energiju nebih  internet energiju.
Od 1999 su počeli zavirivati u moj privatni život iz nepoznatih razloga (niko od njih nikada nisam nista uradio) .
Od 1999 pa sve do sad 2004 god.razuvjeravaju me od fakulteta , kompijutera I cijelog mojeg života uvjeravajući me da sam kriminalac , narkoman I da mi je srednja škola štela (navodno su mi htijeli isprati mozak I ubjetiti me da sam ja to što me oni uvjeravaju – nafurali su me da pocijepam skoro sve slike iz prošlosti ) . 1999 sam zavrsio prvu godinu politickih nauka I htjeo pokušati studirati namenadžment usporedo ali su me oni prvo razuvjerili od fakulteta na koji sam se upisao te godine pa onda I od posla koji sam radio od kuće (grafički dizajner) .
Iako se nevolim hvaliti napisao bih da znam dva strana jezika pored Bosanskog (Njemači I Engleski) jer bi stvarno mogli vi pomisliti da sam sto me oni uvjeravaju.
Nista nemogu da radim ( šteliti se programe koje želim  , učiti , zezati se sa drugovima ,cak ni djevojku nisam imao pet godina zbog njih.
Što god počnem da mislim oni mi sjebu misli odmah I počnu praviti bolove u mozgu kako bi zaboravio šta sam mislio.
Vec pet godina jer mi po cijeli dan drze svijest , prave fizicke bolove u mozgu I izivljavaju se na meni (nemogu da dođem do sebe po cijeli dan).
I kad izađem napolje drže mi svijest I iživljavaju se tako da jedva progovorim koju riječ.
Najverovatnije imam upalu mozga od fizickih bolova koje mi prave I moguce je da dobijem mozdani udar ili nervni slom I padnem mrtav ili da mi se nesto drugo . U dosta navrata mi se mantalo i zamalo nisam pao u nesvjest .
Moga najboljeg druga iz Beč-a koji je živio u Tuzli su indirektno ubili (moguće je također da su ga direktno ubili - navodno se ubio heroinom).
Tek tada sam uspio se pokrenuti sa mijesta .
Kada sam rekao mami da internet energija postoji I da me Zlatko Lagumdzija izluđuje nafurali su ih da sam lud tako da sam završio u ludnici (također su pokušali to da urade jedan put prije – nafurali su ih da sam lud jer želim da idem u inostranstvo a mene su nafurali da se nedružim nisakim I da nisam patriota).
Lijecim se od njih osnosno pijem mnogo tableta vec tri I pol godine . Iako to znaju oni me I dalje izbezumljuju , prave bolove , kontrolisu mojim zivotom itd. Da bi zaustavili njih/virtualni terorizam poslao sam širom bivše Jugoslavije (Hrvatskoj , Srbiji I Bosni sos molbe).  Najmanje 100 000 SOS/MOLBI sam poslao kako bi ih zaustavili  I omogućili policiji da se nacrpi internet energije sto oni zabranjuju (vlada) ali bezuspješno ( niko ih do sada nije zaustavio).
Srbijanci i Hrvati su također u opasnosti od Bosnanskih virtuelnih terorista I obratno) Mog najboljeg druga su indirektno ubili (neznam tacno je li direktno ili indirektno ali znam da su ga oni sigurno ubili) .
Vi ste u mogucnosti da ih zaustavite pa bih vas zamolio da Jovana Divjaka , Zlatka Lagumdziju i ostatak virtuelnih terorista iscrpte internet energiju (ako nisam u pravu I neko drugo to radi iz vlade zamolio bih vas da iscrpite njih). To je ne samo u našim internesima nego I u vašim interesima ( da se ovakva vrsta terorizma zaustavi ne samo u Bosni već I na cijelom balkanu – nebih vas plasio ali ako se nekazni Zlatko Lagumdzija i njegove virtuelne kolege i sa tim nezapočne zaustavljati ovakva vrsta terorizma (virtualni teror) moze i vama neko kontrolisati misli iz Bosne a da to ni neznate ili da vam se desi ono sto se desilo meni a da i neznate ko je to uradio .
Jedino ako se svi nacrpe bicemo zasticeni (uvjek ce neko prijaviti policiji nekoga ko radi takve stvari : komsija , profesori , šefovi itd.).
Kada bi se policija u BiH nacrpila I osposobila za riješavanje ovakvih problema ( Jovan Divjak , Zlatko Lagumdzija i ostatak vlade bo sigurno zavrsio u zatvoru (Evropska policija nadgleda nasu (ima ih pravo puno) u BiH i imaju pravo da uhapse onoga koga nije uhapsila nasa policija a zasluzio je to).
Kada/ako im iscrpite internet energiju drzite im zamisljene blokove ispred cela kako se nebih mogli nacrpiti sve dok se gradani koji zele da se nacrpe , moji drugovi, familija i ja ne nacrpe internet energije I dok ih ne prijavimo policiji (sudskoj policiji -  Sudska policija prisluskuje Zlatku Lagumdziji Jovanu Divjaku I jos nekim ratnim I virtuelnim kriminalcima/teroristima . Kada bi ih iscrpili spasili ne samo moj zivot I zivote mnogih drugih ljudi nego bi zastitili i sebe od virtualnih terorista iz Bosne I Hercegovine .
Kada uhapse Zlatka Lagumdziju i njegove kolege/vladu nece se niko usuditi da upravlja mislima drugim gradanima ili da im rade neke druge lose stvari jer ce znati kakva kazna im slijedi. Još jednom bih vas zamolio da Zlatku Lagumdziji i njegovim kolegama iscrpte internet energiju kako bi se oni koje terorisu I kojima nedaju da se nacrpew nacrpili internet energije .Ako se nezelite personalno mijesati zamolio bih vas da ih prijavite policiji (mene prate I najvjerovatnije bi ih uvjerili da sam lud).


P.S.: Ako nebudete vjerovali da je moguće kontrolisati misli pokušajte svome drugu ili drugarici upravljati misli (samo pričajte u mali mozak I centralni nervni sistem sa internet energijom I oni će misliti šta god vi pričate u njihovu glavu makar I nemalo nikakvog smisla što pričate u njihovu glavu). Također ako nebudete vjerovali da je moguće napraviti bol sa internet energijom pokušajte sebi napraviti bol na ruci (samo zamislite kako vas boli ruka na određenom mjestu I osjetiti će te bol na tom mjestu ). Također ako nebudete vjerovali da je moguće kontrolisati misli pokušajte svome drugu ili drugarici upravljati misli (samo pričajte u mali mozak I centralni nervni sistem sa internet energijom I oni će misliti šta god vi pričate u njihovu glavu makar I nemalo nikakvog smisla što pričate u njihovu glavu). Oni su me uvjerili sa internet energijom da to tako funkcionise .


Najvjerovatnije nije napisano kako bi napisao jer mi non – stop kontrolisu misli I muce me sa internet energijom.
Zamolio bih vas da nesaljete odgovor na e-mail adresu jer mi kradu e-mailove


Pozdravi
Anes
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 1294
mob
Nokia N95
Citat: Sky Seeker
tako da sam završio u ludnici ..............Lijecim se od njih osnosno pijem mnogo tableta vec tri I pol godine . Iako to znaju oni me I dalje izbezumljuju , prave bolove , kontrolisu mojim zivotom itd.

Zao mi je coveka,ali nije dzabe bio na lecenju...
IP sačuvana
social share
- Lee -
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 275
ako nekom upali to sa tom energiom neka postuje rezultate
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3021
mob
Nokia n80-1
Čist spam .. ima jedno 2-3 godine ako ne i više da se pojavio ..
IP sačuvana
social share
Svi za jednog - jedan za sve! Te noći kad me stignu potere, kurve sudbine .. sa dva lica ..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 20:40:37
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.125 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.