Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Maloletnici pred oltarom  (Pročitano 16466 puta)
28. Jan 2003, 00:36:35
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1973
Koliko je ovo normalna pojava ???
Da li je bolje abortus pa jos malko "ostariti" ili odmah pred oltar ???

Da li je stvarno toliko tesko znati i stati kada treba, a ne posle 3 meseca da skontas sta si uradi a nisi hteo/htela ???
IP sačuvana
social share
Gravitacija je vrlo zajebana sila - nikada ne zakaze.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 1391
Toliko česta da je više postala normalna !!! Mada nisam pristalica toga da maloletna lica stupaju u brak jer ne verujem baš da su njihove ličnosti dovoljno formirane, psiihički i fizički, da bi podnele teret koji nosi jeddan brak sa sobom. Kako kolega Puky jednom rece sacekacu jos jedno 2-3-4-5 godina pa onda stupiti u brak jer kada ces se provoditi ako ne sada u najlepšim godinama a za brak ima vremena.

Nisam baš siguran što se aborusa tiče. Ne verujem baš da je on dobro rešenje jer u ostalom znamo koje posledice on može da donese sa sobom pogotovo u tim maloletničkim godinama. Ne znam stvarno da li je bar u ovom trenutku on dobro prelazno rešenje jer i sami znate da se suočavamo sa belom kugom !!!

Mislim da je odbojnost (ili neznanje o), bar kod mlađih generacija, prema kondomima i ostalim kontraceptivnim sredstvima ucinila svoje da danas imamo ono što imamo i sa time suočavamo. Znati kada treba stati u tom slucaju ne bi bilo neophodno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 286
Zastava Beograd
Citat: Lauda
Zašto ljudi sebi upropaštavaju život, kada postoje abortusi?


..i još bolje - kondomi.

Needukovanost, nepažnja, nedovoljno iskustva, nedovoljno inteligencije. Ako ništa od ovoga ne važi za par koji je "zakačio", mislim da bi onda na scenu trebalo da stupi abortus... Ili sa se uzmu...
IP sačuvana
social share
Look, but don't touch.
Touch, but don't taste.
Taste, but don't swallow.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 2012
Zastava
mob
Nokia 
Ma kakav maloljetnicki brak, pa malo brakova koji su sklopljeni zbog ljubavi opstaje, a kamo li takve gluposti.
Treba misliti na vrijeme, kada se desi kasno je zaliti se i govoriti nije trebalo ispasti tako.
IP sačuvana
social share
..::_Cotidie est deterior posterior dies_::..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1973
# Cynic
Nije problem kupiti kondom u apoteci ali se izgeda klinci malko toga plase. Secam se kada sam ja prvi put uzimao, malko mi je bilo nelagodno ali sada.. ladno udjem kupim i izadjem.
Mozda se klinci plase osuda od starijih osoba koje ce zateci u apoteci ili im nije dovoljno u fazonu da sada i to nose sa sobom.

# Killer
1 abortus je jos podnosljiv dok onaj drugi ili treci po redu ce je zauvek ostaviti sterilnom. I nije da klinci to ne znaju vec ... j*** ga: Mladost - ludost.
IP sačuvana
social share
Gravitacija je vrlo zajebana sila - nikada ne zakaze.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Abortus nikako ne može biti riješenje. Killer ima pravo može ostaviti i fizičke, ali i mentalne posljedice, da ne govorimo kako ćemo i jedni i drugi morati uskoro vlastite države napučivati Kinezima i crncima da nam Beograd i Zagreb ne ostanu jedina naseljena mjesta. Možda ovo nekome zvuči rasistički, ali ako smo nedavno imali iskustvo mržnje i etničkog čišćenja između dva srodna naroda slične kulture i sudbine što bi se moglo dogoditi kada dođu pripadnici druge civilizacije. Ne kažem da smo zaostaliji od Nijemaca ili Francuza, ali nismo još spremni na to da nam djeca idu u razred gdje bi bili manjina.

K tome je tu i moralna dvojba oko abortusa koju sad ne bih načinjao. Jednostavno, ako mladi već trebaju izigravati štuke neka se nauče kontracepciji, jer ima čitav niz mogućnosti. Ako se već dogodi dijete trebalo bi se suočiti s onim što si "posijao" (u prenesenom i doslovnom značenju), jer ne može se ubojstvom drugog riješavati vlastita neodgovornost.

Živimo u vremenu pretjeranog slobodnog vremena kada ljudi sve kasnije postaju zreli i to najčešće nekakvim šokom. Naše su bake postajale majke s 18 godina i bile su dobre i brižne dobro odgajajući svoju djecu. Danas ljudi u brak stupaju tek krajem 20-ih ili početkom 30-ih, a i to zbog djeteta na putu koje onda odgajaju na način:"Ja idem na posao, a tebi evo 30 kuna (ne znam koliko bi to koštalo dinara) pa si kupi kolu, posudi koji film i pazi kuću dok me nema." Sve to pokazuje da je problem složeniji, iako i ja malo karikiram, ali mislim da je svako jasno što želim reći, pa makar se i ne slagao sa mnom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1973
Slazem sa potpuno Laslo sa tobom po pitanju sejanja. Ne moze greska da se ispravlja ubistvom. ALI, kada su otac i majka maloletani onda ne mozes da ostanes ne dirnut sudbinom njihovih roditelja koji su srecni sto su postali deke&bake ali opet je i to dete na njihovoj grbaci/novcaniku.

Ma neka gledaju sta ce. Ako ne mogu da se suzdrze : neka ih.
Ako mogu : OK.

Da, i jos jedan komentar za ono sto sam ja rekao da se necu zeniti jos 2-3-4-5 godina. To je tacno.
Imam (za par meseci) 25 godina zivota i jos uvek sam neozbiljan. Jesam ali ... takav sam. Ali kada je potrebna ozbiljnost: tu sam + Finansijska situacija me jos uvek tera da zivim kod matoraca tako da i sa te strane brak jos ne dolazi u obzir.
IP sačuvana
social share
Gravitacija je vrlo zajebana sila - nikada ne zakaze.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 240
Ja nisam protivnik abortusa - podrzavam ga ALI NE kad je u pitanju neodgovornost.  Bilo bi dobro kad bi mogla da se uvede neka kazna ili neshto koja ce sprechiti decu da imaju decu.  To je ovde u Amerikama izrazito velik problem.  Maloletnici i brak se bash i ne nalazi tako chesto, ali ovo drugo da.

Po meni je u redu abortirati ako je trudnoca "naneta" silovanjem ili bilo kakvim oblikom nezeljenog sex-a [kad malo razmislim, ne znam shta bi to moglo da bude osim silovanja...mozda prostitucija, radjash nekom drugom, itd].

Smatram da odgoj dece igra veoma veliku ulogu kad je u pitanju ko i shta ce deca biti kad odrastu.  Nazalost, novorodjencha ne dolaze sa uputsvom za upotrebu i brigu, tako da se greshke deshavaju i ponavljaju <-- vaznije.  Ja sam dolazila u susret sa devojkama/devojcicama koje imaju decu i pukom sluchajnosti sam doshla do informacije da su i njihove majke njih imale dok su bile u njihovim godinama ili mozda malo starije.  
Meni je sada skoro 21 [za malo manje od 2 meseca], moj burazer je napunio 24 u Januaru, a moja mama ima 50.  Kad sa nekim razgovaram o tome, ili bolje reci kad razgovaram sa Kanadjanima o tome, oni su malo iznenadjeni da moja mama ima toliko godina a da sam ja tako mlada [znachi da me  je keva imala sa 29/30 godina].

Ovde dosta puta pobrkash ko je mama a ko cerka, shto zbog cerkinog zrelog izgleda, shto zbog maminog mladjanog.

Malo vishe sam se skoncentrisala na taj problem jer mislim da je to jedan od problema koji vodi ka onom drugom problemu - "mladom braku".

Ovo je ustvari poenta, i izvinite ako cu biti malo oshtrog jezika...
Ako se jebu i radjaju sa 13, i u tim istim godinama se verovatno drogiraju/napijaju/pushe jer je to jednostavno put destruktivnog ponashanja [sex, drugs and rock n roll!] shta im drugo preostaje nego da se zene i udaju?  To je po meni nekako logichno, to je onaj sledeci korak ka....onim shto oni imaju zamishljeno u glavama.
IP sačuvana
social share

___________
.::Ako pare ne kupuju srecu onda ih vratite::.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 242
Abortus - po mom miljenju, nikako.
Abortusom su ubijene mnoge budue nade nae zemlje-mnogi naunici, politiar, radnici....Po mom miljenju, abortus samo donosi tetu, i to ne samo pojedincu, ve celoj dravi.
Stanovnitvo se u veini krajeva nae zemlje uopte ne uveava, to me ba ljuti i zabrinjava.Pa, ako ve nisu eleli dete, neka ga odgaje do 1-1.5 godina, pa neka ga daju u dom, mada ni to nije prikladno reenje, ali ga makar nee ubiti, ali moda e produiti svoju lozu.
Maloletnici, ponovo po mom miljenju, ne treba da idu pred oltar, neka malo ostare, pa onda odlue...
IP sačuvana
social share
Čačak, da, tu ja živim !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 240
Chachanin,

Odakle ti ideja da su abortusom ubijene mnoge nashe buduce nade?  Mislim okej...Ali zar ne mislish da postoji isti procenat verovatnoce da moze da se rodi siledzija, pijanica, Sloba i ostala kompanija?  Ko zna chega smo se sve spasili zahvaljujuci abortusu....??
IP sačuvana
social share

___________
.::Ako pare ne kupuju srecu onda ih vratite::.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.