Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koliko mladi piju? – Istraživanje  (Pročitano 20860 puta)
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


Nikad bolje

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14582
Zastava High
mob
Samsung S4
To ti je nas exclusiv.....ebiga...al bolje da je jeftino,svet ionako nema para
IP sačuvana
social share


Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 315
Citat
... doduse jedva je se secam.

E ovo mi se svidja Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ne postoji zakon koji zabranjuje točenje i prodaju alkohola u blizini škola
Tako mali, a već
velika pijanica
Slobodanka Jovanović, školski psiholog: Ne možemo im zabraniti, probaće oni alkohol kad-tad

Točenje i prodaja alkohola zakonom su zabranjeni u blizini stadiona, za vreme utakmice i tri sata pre i posle sportskog događaja. Zakon koji zabranjuje točenje i prodaju alkohola u blizini škola, međutim, ne postoji.
- Naša kultura prihvata alkohol oberučke: mi pijemo i kada slavimo i kada tugujemo i kad se ženimo, sahranjujemo ili ispraćamo u vojsku. Nema tog događaja, koji nije povod da se nazdravi - kaže dr Vladan Jugović, lekar Instituta za mentalno zdravlje u Paunovoj.

Iskustvo Slobodanke Jovanović, psihologa u OŠ "Narodni heroj Siniša Nikolajević", kaže da školarci svoje prve kontakte sa alkoholom imaju uglavnom na ekskurzijama. Tada odvojeni od roditelja, prvi put osećaju slobodu i odlučuju se da probaju nešto novo, ono što rade i odrasli. Uglavnom ugrabe priliku, kada se posle organizovanog izlaska gde nisu mogli da piju jer su sa njima bili i profesori, vrate u sobe.
   
      

Pristojan neki čovek

Iako postoje mnogi stereotipi o tome kako je pijanac tip koji ujutru izbaulja iz nekog jarka, blatnjav, sa flašom u džepu od sakoa, dr Jugović kaže da to uopšte ne odgovara realnoj slici alkoholičara:
- Prototip našeg pacijenta je muškarac star oko 40-45 godina, zaposlen, sa srednjom stručnom spremom, oženjen je i ima decu. I pristojno izgleda.
      
      
      
   

- Uvek neko i pored naše velike kontrole unese alkohol i profesori to znaju. Zato naknadno obilaze sobe. Malo im progledaju kroz prste i ostanu sa njima. Ne možemo im zabraniti, probaće oni alkohol kad-tad. Zato je bolje da to urade dok je neko od odraslih sa njima da bi bili zaštićeni - kaže Jovanović.

U periodu puberteta, kada deca preispituju roditeljski autoritet, kaže dr Jugović, presudnu ulogu u njihovoj socijalizaciji ima grupa vršnjaka. U tom dobu, drugari se biraju po principu "sličan se sličnom raduje". Ako se u društvu pije i on će u većini slučajeva hteti da proba. Uostalom, popije i tata i komšija i mama najboljeg druga...

U neposrednoj blizini beogradskih osnovnih ili srednjih škola postoji sijaset trafika, podruma pi´ća, raznih radnji gde bilo ko (imao on pet ili pedeset godina) može da kupi sve i svašta. Između ostalog i alkohol. Naša država, iako deklarativno smatra da je konzumacija alkohola veoma štetna po omladinu, ubira poreze od akciza na alkohol i cigarete.

Od svakog litra piva država dobije devet dinara, od vina 53,83 dinara, a od viskija 136,55 dinara. Svetska zdravstvena organizacija smatra da je alkoholizam bolest zavisnosti, isto kao i narkomanija. Da li onda, po logici stvari, nije previše štetno da droga bude dostupna u blizini škola?
   
      

Maloletnici i alkohol

nikad nije probalo

55%

probalo je

45%


KOLIKO ČESTO PIJU
U TOKU MESECA



KOLIKO PUTA SU BILI
PIJANI U TOKU MESECA

1 do 2 dana
10 do 20 dana
više od 20 dana


21%
9%
2%


nijednom
1 dan
2 dana
više od 6 dana

70%
30%
8%
4%





PRVI KONTAKT

KOMBINOVANJE ALKOHOLA I DROGE

sa 9 godina
sa 12 godina
sa 15 godina

2%
9%
većina

povremeno
uvek


10%
1%


Podaci iz tabele uzeti su iz istraživanja dr Aleksandra Jugovića, docenta na Defektološkom fakultetu u Beogradu
      
      
      
   

B. B. - J. S. V.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 779
Zastava Sovjetski savez
mob
Motorola E 550
Ja sam probao alkohol, ali se nikada nisam napio,  inace alkohol pijem jako retko ...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 40
pa da kazem i ja koju pametnu posto sam ljubitelj alkohola ali u umrenim kolicinama Wink

mladi MNOGO piju ali MNOOOGOOO i to samo na nekim okupljanjima , zurkama itd itd

najverovatnije su razlozi ti sto zele da budi "face" , podignu sebi raspolozenje ili ih ponese neka pesma Smile a neki piju od tuge i naravno od sreceee
IP sačuvana
social share
[Edit by admin: Potpis i avatar krse pravila foruma.]
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
ima dosta omladine koja pije ali svaki taj ima neki problem nesto ga muci u zivotu mozda mogu vam reci da to nije bas dobar izlaz alkohol nadite utehu u necemu drugom pozdrav od nikol2
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11212
Ma.... sve je to indiidualno....
IP sačuvana
social share
Idemo dalje ...   + cabarnet
                         -  internet
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 65
Danasnji klinci bas, bas mnogo piju, aj sto piju, nego sto bre prave sranja kad su pijani, to je problem! Pilo se i dok sam ja bio klinac, ali niko od nas nije pravio sranja, ali ovi danasnji klinci su mnogo odlepili! Smiley 1
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 42
Zastava Beograd
Prosto je neverovatno koliko je konzumiranje alkohola postalo pitanje casti i prestiza medju omladinom, i to jos od osnovne skole. Jesu li to naucili u kuci ili je to uticaj okoline? Jer, ako su krivi roditelji-onda smo mi definitivno nacija alkoholicara.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11212
News flash ... mi i jesmo nacija alkoholicara  Smile
IP sačuvana
social share
Idemo dalje ...   + cabarnet
                         -  internet
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.107 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.