Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zasto da idem u Crkvu,ako je Bog u mojoj dusi?  (Pročitano 3855 puta)
Zvezda u usponu


E grom vas gadjo...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 1210
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 1100
Dodjosmo na pocetak svega, dakle postuj sebe ali postuj i druge, nemam nista protiv necijeg ubedjenja sve dok se ne izrazava na agresivan nacin, ubedjujuci me kako sam glup i nevidim ono sto je njemu ocigledno.
IP sačuvana
social share
Nemoj, sine, govoriti ni činiti krivo. Bolje ti je izgubiti glavu, nego svoju ogriješiti dušu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1733
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Najveci vernici su oni koji su se pre 20 godina sakrivali iza vrata kada popa dolazi da sveti vodicu.
Najveci vernici su oni koji po citav dan provode u crkvi, iako za to ne postoji ni jedan razlog.
Najveci vernici su oni koji nicice padaju pred svestenikom kad ga vidi nasred ulice.
Najveci vernici su oni koji se takmice koliki ce prilog dati za crkvu.
Najveci vernici su oni koji na sahranama, parastosima i pomenima prvi sedaju i zadnji ustaju od stola i vode neumesne politicko-demagoske govore sa osvrtom na religiju, bez imalo obzira sta ti trenuci znace za porodicu pokojnika.

I oni... takvi i iskvareni i pokvareni sebi uzimaju za pravo da krtitikuju svakoga ko ne ispoveda istu veru kao i oni.
Kao sto rekoh.. ja stvarno nemam nista protiv iskrenih vernika, jer upravo oni imaju razumevanja za druge, ali sigurno nemam razumevanja za te velike, najvece vernike... a oni su vecina Wink

Gledaj, ovako ja razmišljam o tome.

Za mene ne postoji mali, veći  i najveći vernik.
Nije ovaj život neko takmičenje, bre!
Oni koji se takmiče su takmičari a ne verujući ljudi.
Oni koji kritikuju su kritičari a ne vernici.
Oni koji su našli radost i spas u celodnevnom provođenju svoga
vremena u crkvi su - našli radost!

Dugo sam i ja idealizovao i mislio da postoji nešto kao ...
kao "duhovna evolucija"!
Kao - Dobro dete raste u kući dobrih ljudi i onda ono kad poraste
počne da veruje u Boga.

A onda sam video u crkvi dojučerašnje komuniste i lopove i .... svašta!
Čak i sebe ugledah tamo!!!
I onda sam shvatio da smo svi mi takvi, manje ili više, pa neki u mislima svojim,
neki u rečima a neki i u delima (čim ih puste iz Zabele, npr.) i
shvatio da "lekar nije potreban zdravima nego bolesnima",
i da je verovanje u Nevidljivog Kreatora i Volitelja svega
"duhovna revolucija" i da sam na neku Božiju foru i
ja postao deo te 'priče'!

Nekada sam mislio da su barem oni, koji su Hrista Isusa gledali, slušali, dodirivali (!!!)
i sa Njim i obedovali, bili pod Njegovi jakim uticajem .... i bili bezgrešni!
'Bezgrešniji' od nas, kojima je Duh Božiji (ni manje ni više!) došao!
A kad tamo, skraja prvog veka, dok je sv. Pavle bio na robiji:
"...većina braće u Gospodu dobivši pouzdanje od mojih okova sve više se usuđuje
da bez straha govori reč Božiju. Jedni, doduše, propovedaju Hrista iz zavisti i nadmetanja,
a drugi od dobre volje, jedni iz ljubavi znajući da ležim u okovima za odbranu evanđelja,
a drugi objavljuju Hrista iz nečasnog častoljublja,
ne s čistom namerom, misleći da će naneti nevolju mojim okovima.
Šta onda? Samo kad se na svaki način, bilo pod izgovorom - bilo uistinu,
Hristos objavljuje. I za to se radujem. A i radovaću se...".

Mislim...čoveka olajavaju (neki) na sva zvona a on kaže - neka!
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.