Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 16:14:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Francuski par slavi 75 godina braka  (Pročitano 561 puta)
10. Okt 2006, 16:41:24
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8234
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Nokia N86
Francuzi Anrijet i Marijus Tervil, stari 97 odnosno 95 godina, danas slave 75. godišnjicu braka, u Kliniju, gde žive.

"Mi samo kao sav ostali svet: imamo svoje probleme i nevolje. Ostali smo zajedno jedno uz drugo", ispričala je Frans presu Anrijet koja kaže da je "u srcu još mlada".

Par ne planira nikakvu specijalnu proslavu ove godine, za razliku od 2001. kada se cela porodica okupila. "Malo smo umorni, a moj muž je invalid", objasnila je.

"Ono što nam je važno i što nam je dovoljno da budemo srećni, jeste to što u našim godinama živimo nezavisno u našoj kući, uz pomoć sa strane", dodala je Anrijet Tervil.

Marijus, sarač po profesiji, radio je do 70. godine. Par ima dve ćerke, šest unuka i sedam praunuka.

Najteža epizoda u zajedničkom životu bila je kad je krajem 1943, posle prijave, Marijus deportovan u nacistički logor Buhenvald.

"Morala sam da zatvorim radnju", seća se njegova supruga. "Imala sam ćerku od 10 godina, pa sam morala da nastavim da živim zbog nje. I to je jedna od stvari koja nas je održala zajedno".




Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 16:14:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.107 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.