Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 00:00:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Poziva li Islam na rat?  (Pročitano 16939 puta)
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 8
"NE MISLITE DA SAM JA DOSAO DA DONESEM MIR NA ZEMLJU, NISAM DOSAO DA DONESEM MIR NEGO MAC." (Matej, 10: 34)

Predhodni citat je iz Biblije, pardon, Svetog pisma. Zar ne bi mogli i muslimani isto da kazu o nasoj Svetoj knjizi kao sto si ti rekao Fajteru? Ortodoksni hriscanin sam. Nikoga ne napadam niti branim, samo bih aplaudirao Zenitu, (Nikakvu vrednost covek ne stvara dokazujuci kako onaj drugi gresi, vec samo kada shvati i prizna sebi koliko je i sam gresan).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
Malo me Zenit uplasio kad je poceo da velica Marxa zato sto se u nekim svetim knjigama mogu naci metafore koje manijaci cesto koriste kao opravdanje za prave ratove. Drago mi je da se ipak korigovao i rekao da nije stvar u samoj religiji nego u zlonamernim tumacima. Slazem se sa Fajterom da je i Katolicka crkva u proslosti takodje imala svega i svacega, ali mislim da je pohvalno sto je sadasnji Papa sve to priznao i zatrazio oprostaj.

Sto se tice Marxa, ne znam je li bio pravi satanista, ali sam siguran da bi mu mnogi od njih pozavideli na posledicama njegovog ucenja. Da li je i to samo zbog neadkvatnog tumacenja, stvarno ne znam! A sto se tice Aneinog poredjenja sadasnjih Arapa (a nisu samo Arapi muslimani) sa Nemcima u doba Hitlera - mislim da ima nekih slicnosti po pitanju borbenosti i fanatizma, naravno da to ne odobravam ni u ludilu, ali sam i jako protiv koriscenja toga za antiislamsku mobilizaciju i neki novi "krstaski rat".

Care Lazare - stvarno si Car! Smiley)  Vidim da nas ima raznih po shvatanjima, predlazem vam da snimite tekstove na sajtu koji sam vec gore stavio (ono o zenama u islamu) I tamo ih ima raznih, a nekoliko ih je pisalo i o odnosima islama i hriscanstva, ratovima itd.
http://www.bos-dijalogzamir.org/html/10_tekstovi.htm
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Ama muslimani su netolerantan narod. Ako je nekom zivot mio i ako hoce da izvrsi samoubistvo neka se proseta mekom u vreme hadziluka  sa krstom oko vrata, dok se u vreme bozica u centru rima muslimanke slobodno setaju u feredzama. Nema sumnje da ima dobrih pojedinaca i u muslimana koji postuju kako svoju religiji tako i druge i drze se temeljno principa koje njegova religija uci ali generalno kompletan ismaksi svet je netolerantnan prema ostalim religijma posebno hriscanskoj.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Citat

Costa malo preteruje, cini mi se da je bas cvrsto odlucio da oberucke prihvati neke stereotipe (valjda je zivot laksi kad se zna ko su "krivi" a ko "pravi", naravno to su uvek "oni" i "mi").



 Ja nesmatram da su muslimani izrazito krivi. Ali podatak da nasilje nad zenama vrsi u arapskim zemljama je opste poznata stvar. A da negovorim o Tanzanija americka ambasada 100 mrtvih 1998, New York 2001 - 5000 mrtvih, Bali pre par godina 200 mrtvih, madrid 2003 - 200 mrtvih, Severna osetija 2004 - 300 mrtvih, sve od posljedica napada islamskih ekstremista. Ono sto je katolicka crkva radila u srednjem veku to islam radi danas. Rat protiv nevernika!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 33
Ovako, citajuci vase konstatacije, osjetio sam potrebu da i ja kazem koju...

a) Prije svega, mislim da nije realno da religije ocjenjujemo s hodno postupcima njihovih sljedbenika ili onih koji se na doticnu religiju pozivaju, obzirom da su ti sljedbenici samo obicni ljudi koji cesto puta grijese i svoje aktivnosti opravadavaju doticnom religijom, a doticna vjera cesto puta biva cista od svega toga. Nego, mislim da je pravedno iste ocjenjivati shodno njihovim propisima i principima, a ne, kao sto rekoh, shodno postupcima njihovim sljedbenika.

b) Sto se tice komentara o SAMOUBILACKIH napadima (vezano za islam), treba kazati da islam, kao religija,  s tim nema nista,  a ukoliko neko misli drugacije, zamolio bih ga da mi to argumentiramo dokaze.  S druge strane (ne opravdavajuci te napade) niko ne govori o licemjernoj politici Amerike koja podrzava Izrael i njihov teror nad Palestincima, niti tiransku politiku Amerike koja je prisutna trenutno u Iraku, Afganistanu... (Abu Graib...) Svakako, sve ovo ne opravdava postupke pojedinaca koji napadaju civile,ali, zelim da kazem da su ti isti ljudi isprovocirani diskrimiranom politikom Amerika i zapada prema njima.

c) Sto se tice rata uopste i iznosenja pojedinih ovdje na forumu koji islamu, vadjenjem odredjenih citata iz iz Kur'ana iz konteksta, zele  'utrpati' da je islam vjera koja poziva na nasilje... Pa, molim vas, zar nije normalno ukoliko neko bude napadnut da se brani kako bi zastito svoju cast, imetak... Medjutim, treba imati u obziru osnovu koju islam propagira, a koja je sazdata u jednom kur'anoskm citatu, koja glasi: ''Ko ubije jednog covjek, koji na zemlji nered ne cine, kao da je citav svijet pobio...''

d) I jos nesto (za one koji govore o ispavnosti islama kao religije), treba imat u vidu i to, da je Kur'an od dana kada je objavljen od Uzvisenog Boga, pa sve do dan danas, ostan ne promijenjen. Cak ni jedno slovo iz njega nije izbaceno niti dotano, sto, moracete priznati, nije slucaj sa drugim knjigama koje se, skoro svake godine koriguju ili izdaju u, doslovice, razlicitim tekstovima i smislovima. I na kraju krajeva, zasto bi Bog objavljivao sljedecu svetu knjigu, ukoliko ona prije nje nije iskrivljena, a samim tim i posljednjom objavom-knjigom derogirana???
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Ako osudjujes Izrael zato sto pokusava da sacuva svoju drzavu onda je to isto kao da podrzavas Albance koji pokusavaju da odvoje Kosovo od Srbije. Jedan Izrael vredi vise od citavog Arapskog sveta.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
A u cemu se ogleda ta tolika vrednost Izraela?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Da su vredniji dokazali su u Arapsko - Izraelskom ratu 60` godina kada su desetostruko brojnije Arape potukli do nogu bez icije pomoci, pogotovo Americke. Od tog bolnog poraza Arapski svet do danas se jos nije oporavio kao ni sam Osama Bin Laden koji jos uvek pokusava da se osveti. Jevreji su izuzetno pametna nacija, pored toga sto su u stalnom ratu sa Palestincima na ljestvici nacionalnog bruto dohodka za 2005  nalaze se na 28 mestu u rangu sa Slovenijom. Za kratko vreme od pustinjske zemlje napravili su dzinovsku oazu gde gaje povrtlarsku kulturu jednim od najboljih sistema za navodnjavanje koji su i sami razvili. Hrane imaju dovoljno da prehrane svoje stanovnistvo i jos da izvoze. Imaju najbolju obavestajnu sluzbu na svetu i najbolje organizovanu vojsku i najuticajniji su u Americkom Kongresu. Zaista mnogo vise vrede od jednog pacovskog Arapskog naroda.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 33
@costa

Interesantno je to da si od citavog mog teksta kojeg sam postirao, 'zakacio' se za problem palestinaca i izraela. Mozda je razlog sto na ostali dio teksta nisi imao sta replicirati, ili je pak u pitanju nesto drugo.Ok, nije ni bitno.
Medjutim, cudno je to da je za tebe parametar u mjerenju da li je neko vrijedniji od drugog to, ukoliko ga je neko nadjacao u ratu?! Druga stvar, mislim da si malo 'polupao loncice' - kada si, ilustracije radi, naveo primjer albanaca i srba / palestinaca i zidova. Interesuje me da li si u zadnjih nekoliko decenija pratio TV? Obzirom da su generalno vijesti preplavljene informacijama popracenim slikama kako zidovi sa tenkovima ulaze u palestinska naselja, ruseci i taruci sve pred sobom. Naglasavam, PALESINSKA NASELJA  
Treca stvar, mislim da sebi ne bi trebao da dopustas takav luksuz da tek tako neku naciju nazivas pacovskom, jer, u najmanju ruku, to nije lijepo, a ujedno pokazetelj je i  tvoga kucnog odgoja. A kada vec govorimo o problemu zidova i palestinaca, ne znam da li se sjecas sabre i satile i ko je to nad kim tamo napravio pokolj???
I na kraju krajeva, mislim da ovo nije predvidjena tema za raspravu kada  su u pitanju problemi politicke prirode i da si se iz moga teksta 'zakacio' za nesto sto si iz konteksta izvadio. Medjutim, osjecao sam za shodno da ti ukazem na neka tvoja gledista koja si ovdje iznio.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Da ne skrecem sa teme, nego pusti ti moj odgoj i gledaj svoj. A sta hoces da kazes sa sabirom i satilom? Ne znam ima li ista podlije od maskra 1972 godine u olimpijskom selu u Minhenu, kada je palestinska grupa podmetanjem bombe usmrtila 11 izraelskih atleticara. Ljudi sportisiti, dosli na olipijadu. Pa posle ovoga da sam Izrael napravio bih jos 6 sabira i satila.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 00:00:50
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.