Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 21:14:17
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: partizanski filmovi  (Pročitano 11948 puta)
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 415
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Kao klinac gledao sam "Otpisane" na TV, a sada imam priliku da gledam "Otpisane" sve Srpske politicare
u zivo... (Osim Dr Karica, koji je u bekstvu) Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Dr. Karic? Mislis na pocasnog predsednika dagestanskog univerziteta, osnivaca, utemeljivaca & gradjevinskog izvodjaca ekonomske akademije u Ulan Batoru i vlasnika sopstvene marke zelene salate nazvane po njegovoj malenkosti? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 90
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens 
Nekada su nasi filmovi bili mnogo blizi zapadnoj kinematografiji po kvalitetu(iako su u njima idealizovane neke"vrednosti').
Medjutim,ako ih uporedimo sa ovim danasnjim, Kusturicinim i Dragojevicevim ,kojima se nas mentalitet ismejava ,mislim da su partizanski ipak bili bolji Smile
IP sačuvana
social share
"Always look at a bright side of life'
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Baja Bata Zivojinovic koji mitraljezom pokosi 3 nemacke divizije jednim rafalom.

Sad imamo baju koji padne sa 8mog sprata i ostane ziv.

I jedno i drugo je sprdanje sa zdravim razumom, balkanski trash filmovi koji su godinama snimani, a ako ih gledas kai trash onda su na momente zanimljivi
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1489
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
mob
Nokia 
Dokle ce vise da nas zaglupljuju tim sranjima od filmova. Otpisani koje sam gledao kao klinac za to vreme su bili ok jer jer su postojala samo dva tv kanala. Danas je to deplasirano i partizanski filmovi deluju kao komedije ili jos bolje crtani filmov. Zalosno je sto ih prikazuju na RTS za koji svi placamo pretplatu. Da li moramo to da gledamo da se slucajno socijalisti ne bi naljutili i uskratili poverenje ovim tantuzima.
IP sačuvana
social share
Ja kroz selo idem za mnom vicu babe ev`e ide onaj sto zivi za dzabe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Znas li ti Danice, sta je to Vinca?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1971
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Partizanski filmovi i serije i njihovo prikazivanje na RTS-u, su po meni odraz "trke" u kojoj je RTS usao sa pinkom u cilju primati nad gledaocima. Ipak su generacije ljudi odrastale uz "otpisane", i njihovo prikazivanje na RTS-u se moze gledati kroz prizmu povecanja gledanosti "javnog nam servisa". Mislim da RTS u toj utakmici ne treba da ucestvuje, jer nije sve u gledanosti, ima neceg i u kvalitetu programa, na kome RTS mora da insistira posto im je to u " opisu posla".

Kada je konkretno o "Otpisanima" rec, Prle i Tihi postojali su samo u seriji. U Beogradu je za vreme rata ubijen zanemarljiv broj nemaca, a od sabotaza "skojevaca" je bilo samo par seca kablova, par kamiona zapaljenih i jedna garaza. Znaci sve to ne bi moglo da stane ni u jednu epizodu ove kultne serije. Serija je imala za cilj popularizaciju "revolucije" i komunizama, i prikazivanje te serije danas i prezentovanje vrednosti koju ona "servira" gledaocima, je suvisno u Srbiji 2006-te.
« Poslednja izmena: 11. Nov 2006, 00:56:03 od cni »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 118
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Sasvim je normalno sto su se u to vreme snimali takvi filmovi. I U.S.A je snimala filmove o "hrabrim" cowboys koji istrebljuju goloruke indijance i stvaraju ponosnu naciju, pa preko ramba, tematike iraka, bosne... sve je to ista fela propaganda filmova kao i partizanski. Licno volim ponekad da iz zezanja odgledam partizani-spageti film ali sa rezervom(dugometrazni film Otpisani sam nabavio u inostranstvu od jednog prijatelja makedonca, i slatko smo se  smejali forama kao "nemoj ti meni gospodine, ja sam za tebe DRUG!"). Ipak bilo je tu ogromnih produkcija i ko-produkcija, glumaca poput Ricarda Bartona... RTS definitivno ne zasluzuje novac svojih pretplatnika, a mislim da se otpisani i ostali trash-evi sa rts-a prikazuju usled nedostatka novca i umesnosti menadzment tima u istom, pa ne kupuju bolje serije ili jos bolje ne snimaju kvalitetne domace. Sto se tice komunjara i ostalih relikvija i njihove ideoloske i bioloske dece koja i dan danas kreiraju ukus i trendove Srbije, treba otvoriti novu temu na forumu, jer 1947 se izgleda jos nije zavrsila.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Srbiju moze spasiti samo Pravoslavlje

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 391
Zastava http://forum.burek.co.yu/index.php?action=mm
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Najbolji i najsmesniji partizanski film je BOMBASI sa Batom Zivoinovicem i Ljubisom Samardicem
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Србија

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 7739
Zastava Apatin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Nokia 
Sto vam smetaju partizanski filmovi?
Pa i to je deo nase istorije ne razumem...
Ja sam kao klinac jedva cekao nedelju i "Dozvolie da se obratimo" pa posle toga film.
OK i ja bi voleo da ima filmova i Cici i ostalim nasim "pravim" herojima ali do tada cemo se i sa ovim zadovoljiti.  Smile
"Mirko pazi metak !!"
"Hvala ti Slavko"  Smile
IP sačuvana
social share
Leeds United....Movin' On Up


“Jedan za sve – svi za jednoga” lozinka nasa “Smrt ili slavu”
Boze daj nam snage da stvorimo otadzbinu pravu.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 392
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
Moj omiljeni je bio i ostao "Valter brani Sarajevo".
IP sačuvana
social share
"Kada bih uspio da ubijedim Muslimane da prestanu da ubijaju sopstveni narod radi CNN-a mozda bismo odavno imali primirje."

- General Mekenzi, jun 1992
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 21:14:17
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.121 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.