Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zrenjanin: Oduzeto 5 dece  (Pročitano 1714 puta)
10. Dec 2004, 11:34:58
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Tridesetšestogodišnjoj S. M. iz Jankov Mosta oduzeto petoro dece
Bosi mališani ne znaju ni za kašiku
Četiri dečaka i jedna devojčica živeli vašljivi, bez struje, vode i grejanja, a prljavština na tabanima spasla ih od promrzlina

ZRENJANIN - Drama u porodici blago retardirane S. M. (36) iz Jankov Mosta šokirala je ovdašnju javnost i još jednom ukazala na katastrofalno lošu socijalnu situaciju u našem društvu. Ženi koja se od 1999. do novembra ove godine porodila čak pet puta, oduzeta su sva deca, jer su socijalni radnici ustanovili da su zapuštena i da porodica ne može da brine o njima.

Četiri dečaka i jedna devojčica, starosti između jednog meseca i pet godina, hospitalizovani su na Dečjem odeljenju zrenjaninske Opšte bolnice "Dr Đorđe Jovanović", od kojih se troje još uvek nalazi pod prismotrom lekara. Njihovo zdravstveno stanje na zadovoljavajućem je nivou, a radnici Centra za socijalni rad ulažu napore da pronađu zainteresovane hraniteljske porodice, spremne da preuzmu mališane i vode brigu o njima. Dve porodice, prema poslednjim informacijama, već su izrazile želju da usvoje zapuštenu decu.

- S. M. živi sa mužem alkoholičarem i majkom. Do sada se porađala osam puta, jedno dete je ostalo sa njenim bivšim suprugom, jedno je preminulo 1998. godine, a tada joj je još jedno oduzeto. Ona je, međutim, nastavila da rađa i tek nedavno smo ustanovili da su svi mališani zapušteni i da se o njima gotovo i ne vodi briga - kaže za Glas Vesna Stankov, v. d. direktora Centra za socijalni rad.

Lekari su, prilikom pregleda maloletnika, bili šokirani. Na tabanima se nalazio debeo sloj prljavštine, koji je, čak, sprečio da im se smrznu noge, jer u trošnoj kući, u kojoj su živeli, nije bilo poda, nego obična zemlja. Živeći bez struje, vode i grejanja, uz neodgovorne roditelje, deca nisu znala normalno da obavljaju ni fiziološke potrebe, a najstariji dečak, kako je ustanovljeno, ni kašiku ne zna da drži pravilno.

- Kada su roditelji upozoreni da mogu i krivično odgovarati zbog zanemarivanja svoje dece, složili su se da im ona privremeno budu oduzeta i da se daju na usvajanje situiranim hraniteljskim porodicama - ističe Stankov.

Otac dece takođe nije vodio računa o njima, jer je po ceo dan bio angažovan na sezonskim poslovima, a kao nadoknadu od komšija seljana nije dobijao novac, nego hranu i odeću. Dr Ljiljana Kitaresku izjavila je juče za naš list da su maloletnici, po dolasku u bolnicu, sređeni i ošišani, jer su bili vašljivi.

- Na svu sreću, nismo ustanovili nikakve značajnije simptome koji bi ugrozili njihovo zdravlje - kaže dr Kitaresku.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Tridesetšestogodišnja Snežana Marić, kojoj je oduzeto petoro dece zbog nebrige, kaže za Glas:
Dođe mi da se obesim
što su mi uzeli decu

JANKOV MOST - Ne znam šta sada da radim, dođe mi da se obesim, kaže kroz suze tridesetšestogodišnja Snežana Marić iz Jankov Mosta, kojoj su radnici zrenjaninskog Centra za socijalni rad, zbog zapuštenosti, oduzeli petoro dece. Marićeva, koja živi u vanbračnoj zajednici sa Miloradom Kevrešanom, od 1999. do 15. novembra ove godine, rodila je petoro dece, starosti između jednog meseca i pet godina. Ranije je rodila još troje, od kojih je jedno umrlo, drugo joj je oduzeto, a treće je ostalo da živi sa njenim bivšim mužem.

- Iz novina smo saznali da nam deca neće biti vraćena, nego da će ih usvojiti hraniteljske porodice. Tražili su od mene da potpišem nekakav papir, u kome prihvatam da nam potomci privremeno budu oduzeti i vraćeni marta iduće godine - priča Kevrešan za Glas i dodaje da su tek iz novinskih izveštaja čuli za drugačije namere socijalnih radnika.

Ne može, veli, da se pomiri sa takvom sudbinom. Kaže da je neistina da nisu vodili računa o četiri dečaka i jednoj devojčici, da su, i pored toga što žive u kući bez struje, vode i grejanja, uspevali da ih redovno namire hranom i obezbede im odeću.
   
      

Oduzeto 105 mališana

U Centru za socijalni rad tvrde da je u zrenjaninskoj opštini, prema njihovoj evidenciji, 105 maloletnika oduzeto od svojih bioloških roditelja i dato na usvajanje drugim porodicama. Najveći broj takvih slučajeva, dogodio se baš zbog toga što roditelji nisu bili u prilici da im obezbede normalne uslove za život.
      
      
      
   

Snežanina majka, Negosava Gavranov, koja je jedina bila prisutna kada su deca odvedena, veli da joj je bilo jako teško.
- Nisam htela da ih dam, rekla sam im da su roditelji odsutni i da jedino oni mogu odobriti tako nešto. Kada sam pošla po Milorada, koji je tog dana, po običaju, radio sezonske poslove negde u selu, oni su decu strpali u auto i odvezli. Pokazivala sam im rukom da stanu, ali nisu se obazirali - plačući, Negosava prepričava ovaj neprijatan događaj.

Najmlađeg sina, Milorad uopšte i nije video, jer je sa porođajnog odeljenja zrenjaninske Opšte bolnice "Dr Đorđe Jovanović", odmah prebačeno na Dečje odeljenje. Od kada su mališani otišli iz trošne porodične kuće, ni majka ih nije videla.
- Ne mogu, nemam snage - kaže Snežana.

Jedino ih je baba obišla, najstarijem unuku odnela je čokoladu za rođendan. Plakali su, ističe starica, nisu navikli na život bez roditelja. A sudbina dečaka i jedne devojčice, za sada je neizvesna. U Centru za socijalni rad, kako je Glas pisao u jučerašnjem broju, naglašavaju da su za dva mališana već obezbeđene hraniteljske porodice, a intenzivno se traga i za drugim porodicama, spremnim da udome decu, kojoj biološki roditelji nisu omogućili normalne uslove za život.
K. S.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.