Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: U Srbiji se godisnje ubije 200.000 dece  (Pročitano 10305 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson k310i
tehnicki.. to su fetusi, ne deca.. o tome je zilion puta raspravljano do sada.. Smile
Evo ti papogldaj jeli su deta ili vetusi kako ti kazes.A da si procital tekst videla bi ko to prica.srkich ja sam Srbin pravoslavac a u pravoslavlju je ubistvo greh ti imas pravo na zivota ali ima ju i drugi.Evo dajem slike dece ubijene abortusom.http://www.splav.info/splav_abortus.html
Jeli ubistvo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1154
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
HTC Sensation
Krshim obetjanje, izvinjavam se, ali jednostavno moram...
Srkichu, zashto vredjash Dejana? Dobar je on momak, ima ispravne stavove u zhivotu. A i koliko sam video, uopshte se nije tebi obratio. Uostalom, shta ti talibani smetaju? Krali ti novac za uzhinu kad si bio mali?   Smile
Uostalom, ako vetj netje da chuvaju dete, neka ga daju na usvajanje a ne da abortiraju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 924
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
necu di ga rodim necu ni da mi zena upropasti liniju necu necu necu necu 21 vek alo ljudi radim sta hocu sa zivotom nemoze niko da ima ispravan stav jel mi namece nesto nemoze niko nista da mi nametne ti ako jos uvek slusas tatu i mamu tvoj problem meni ni tata ni mama nisu nista nikad namecali pa nece ni dejan a ni crkva!
a tebu ne smetaju talibani ok onda svaka cast vidu se koliko vredis kao covek!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1154
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
HTC Sensation
Ja na Islamsku veru gledam ovako, mozhesh da imash 4 ili vishe zhena ako ti finansijska situacija to dozvoljava...  Smiley
Pa nemoj da "gi" radjash decu, nisi Shvarcika u filmu Junior... Smile
Vidim, kad ne slushash roditelje, pochnesh da pishesh nepovezane rechenice, odsustvo gramatike, netrpeljivost prema drugim verama, ljudima takodje... Naravouchenije - Deco, uvek slushajte svoje roditelje. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 
Smile

1. sto se nataliteta tice, covecanstvo nije u opasnosti
na globalnom nivou, zemlja postaje prenaseljena, a ne nenaseljana
drugo je pitanje zasto nasa zemlja (drzava) ima problem sa natalitetom- mnogo se toga moze reci na tu temu, a opsti je zakljucak da su prilike u drzavi takve, i drzavna politika prema zenama i trudnicama takva, da se one sve teze odlucuju na radjanje, bile u braku ili ne
dakle, treba pogledati i razmotriti i siru sliku, a ne samo kukati nad belom kugom Smile

2. o abortusu kao cinu imate sve u detalje na temi
http://forum.burek.com/index.php/topic,2339.0.html 
... da ne bi prezvakavali nesto sto je vec bezbroj puta receno
uz to, dati su veoma interesantni detalji i diskusije i sa moralne i sa medicinske tacke gledista
moj je zakljucak: niko normalan nije za abortus kao pojavu, ali jednako tako- niko normalan nije ni protiv abortusa...

3. svako abortirano dete (beba, fetus, zametak, nazovite ga kako god zelite) mozda jeste sa jedne strane gubitak za covecanstvo jer je moglo, da se rodilo, izrasti u genija, ali je isto tako moglo izrasti i u kriminalca i monstruma svoje vrste.
to mi ne mozemo znati.
uostalom, na taj nacin se dovodi u pitanje i masturbacija, i upotreba kondoma i ostalih sredstava zastite, i svaki pojedini seks koji nije u cilju stvaranja potomstva,
jer se rasipa dragoceni genetski materijal...  Smile

elem, malo manje prepucavanja i nadmudrivanja, a malo vise istinskog truda da se shavate neke pojave ne bi bilo na odmet
ako je nekom stalo da se udubi u problematiku, neka to ucini na odgovarajuci nacin  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
tehnicki.. to su fetusi, ne deca.. o tome je zilion puta raspravljano do sada.. Smile
Evo ti papogldaj jeli su deta ili vetusi kako ti kazes.A da si procital tekst videla bi ko to prica.srkich ja sam Srbin pravoslavac a u pravoslavlju je ubistvo greh ti imas pravo na zivota ali ima ju i drugi.Evo dajem slike dece ubijene abortusom.http://www.splav.info/splav_abortus.html
Jeli ubistvo.

Medicinski, pravoslavno, ljudski i pravno te stvari se bitno razlikuju.
Pravno, ubiti se moze samo zivo ljudsko bice... a, posto fetus nije zivo ljudsko bice, ne mozemo ni govoriti o ubistvu... fetus nije zivo ljudsko bice izmedju ostalog i zbog toga sto nije sposoban za samostalan zivot, kao sto ni mrtvorodjeno dete nije nosilac odredjenih prava i obaveza... jednostavno sa pravne tacke gledista, oni nisu zivi, oni ne mogu da budu objekat ubistva...
O moralnoj, medicinskoj i inoj strani abortusa mozemo diskutovati na temi koju je predlozila machakz, ali sa pravne strane, stvari su vise nego jasne...


Citat
Ja sam vec davnih dana rekao da te koji na abortus i ostalo odu, ne treba usluziti nego zatvoriti, sacekati da se porode pa ostaviti da umru u mukama bez hrane i vode u mrklom mraku jer i tako nam je natalitet u opadanju a i ti ljudi nisu svesni da cine 2 zla i jedan rizik:

1. Ubiju coveka
2. Ko zna koga ubiju, jer taj neko ko se nije rodio je mogao nesto bitno da promeni, da nadje lek za neizlecive bolesti ili sl...
3. Rizikuju da im se ne desi da imaju dece..

Drugim recima BoLiDi i BoLeSnI UmOvI!!!

Pa, ako takav stav imas prema tim zenama koje cesto ne svojom voljom idu na abortus, stvarno si i ti jedan bolestan um..

BTW. Lako je vama govoriti o abortusu, vi niste zene... Drugim recima, o tome sta zena oseca, kako prezivljava neke stvari, vi nemate pojma... Mozete da palamudite koliko god hocete, ali na kraju dana, vi cete biti muskarci, a ne zene...
« Poslednja izmena: 10. Okt 2006, 12:15:22 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Ово је веома деликатна тема и сваки случај се мора засебно посматрати. Мислим да абортус не треба забранити јер бисмо се у том случају вратили у време баба које врше абортус зарђалим иглама за штрикање.
Одлука је, наравно, веома лична...али како да разумем пориве и размишљање оних парова који се одлуче на абортус само зато што дете није "одговарајућег" пола? Верујте ми да знам низ таквих случајева.
За мене је дете-дете од момента када се прва ћелија подели, а не када га право призна.
Но, треба бити објективан и хладне главе мислити о томе. Најбоље је да до нежељене трудноће не дође, а ако ипак дође, потребноје исцрпети сваку могућност, пре него се олако одлучи на абортус.
Жртве силовања су посебна категорија којима треба помоћ и не дозволити абортус у таквим случајевима значило би од једне правити две жртве.
Ако је плод болестан или се угржава здравље мајке, одлуку ипак треба препустити лекарима и родитељима. Ту нико не треба да се меша. Знам жене које су свесно родиле болесну децу јер им је то била последња прилика да их уопште имају.
Меније жао девојчица од 15, 16, 17 година које остају трудне због незнања и неприпремљености, буду практично приморане да абортирају, а потом носе ожиљке целог живота.

У суштини, цела ова прича се своди на одавно заборављену тезу да би секс требао да буде везан за љубав, подршку и поверење, а у тој констелацији нема нежељене деце.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 
 Smile ma ima puno momenata... i za i protiv, pa onda od slucaja do slucaja...
ali je tacno da se lomi preko zeninih ledja i sa moralne, i sa medicinske, i sa zdravstvene i sa kakve god tacke... kao da je samo ona odgovorna i zacela dete bezgresnim putem
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Naravno.. zene su krive za sve...
Dobar deo muskaraca smatra da su se u trenutku dok se "pravilo" dete astralno projektovali u neku drugu dimenziju, i da je trudnoca samo zenin problem...
Slazem se... problem je u nedovoljnoj informisanosti i nedostatku prevencije, a ne u samom abortusu... svaki abortus je prica za sebe...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
dzaba vam je da se bunite ,drage moje dame, pozvane ste na roshtilj kod djavola ....Smile Smile jer tako kaze crkva ,a kad crkva neshto kaze Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.112 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.